Gönderen Konu: 2004 Golf aldim neler Yapabilirim?  (Okunma sayısı 18659 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
2004 Golf aldim neler Yapabilirim?
« : 25 Şubat 2009, 10:33:33 »
Selam arakadaslar
2004 Model Otomatik Vites Golf Pacific arac aldim.  Arac 65000km de ozel servise goturdum ve Motor yagi, hava, yakit , polen filtreleri v.b seyler degisti. Trigger e gerek gormedi 90000 bakiminda degisecek ama 80000-85000 de degistiririz dedi.

Sormak istedigim baska birsey yaptirmam gerekirmi? Triger i degistirsemmiydi?  Birde arac otamatik kullanirken nelere dikkat etmeliyim ilk aracim arac kullanma tecrubem yok. Aracin kitapciginda Vites2 yi uzun rampa cikislarinda , vites1 i ise rampa inislerde kullanin demis. Bu Uzun rampa derken neyi kastediyor ornek 100m lik bir rampa cikista yapmalimiyiz.

Bu arada arac hakkinda da bilgi vereyim ben yeni uye oldum araniza yeni katildim Arac 2004 model otomatik vites 65000kmde degiseni olmayan 2.5 parca muıhtelif yerlerde boyasi olan servis ve ustamin onay verdigi bir arac. Fiyat olarak 20000 tl ye aldim. Cok fazla arac kullanma tecrubem olmadi ama bana asiri guven veriyor sanki zirhli bir arac icindeyim kullanirken hafif bir cukura dusse cok uzuluyorum. Gercekten tecrubem yok ama daha once kısa sureli kullandigim ve cok begendigim Honda Civic ten bile daha konforlu geldi. Hyundai ve Clio ile karsilastirma bile yapmiyorum onlarin icinde otururken sanki arac altimdan kacacak gibi hissediyordum. Fiyat olarakta yorumlarsaniz sevinirim.

tesekkurler
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2009, 18:54:16 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: 2004 GOLF ALDIM NELER YAPABILIRIM?
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2009, 11:47:20 »
hayırlı olsun....kılavuzdaki  vites seçimleri  yakıt ekonomisi yönünden ve kullanım kolaylığı yönünden tavsiye edilmiştir...ve bir çok etkeni daha vardır ki fazla detaya inmek istemiyorum....
      şimdi  1.viteste ( rampanın durumuna göre   )  d  konumunda gittiğinizi düşünelim arac belli devire ulaşınca vites değiştirecek  ve sonrasında bayılacak tekrar bir alt vitese gececek tekrar vites arttıracak sonra yine bayılacak ( rampanın açısına ve gaz vermenize göre değişir..ileride d  konumunda gazı ayarlayarak manuel vitesleri kullanmanıza gerek kalmayacak..) sürüş konforunuz bozulacak  yakıt sarfiyatınız artacak  v.b    ........
       oyüzden bu gibi konumlarda aracın kumandasını aracı sürücüsünün yapması daha iyi olacağı düşünülmüştür....
         100 m lik bir rampadan bahsetmişsiniz rampa uzunkulu ve açısı aracın yükü vs.önemlidir siz araca alıştıktan sonra böyle problemleriniz kalmayacak....   
  kısacası
    ister rampada uygun gazı verip d konumunda  vitesler arası geçişi minumuma indirin ve bu konumda sürekli kullanın
   isterseniz vites kontrollerini rampa da kendiniz yapın..
       ...
   aracınıza bi şey yaptırmanıza gerek  yok  tabi  ki bujileri 60000 km de değişti ise...

biz buradayız   istediğiniz soruları çekinmeden sorabilirsiniz....umarım yardımcı olabilmişimdir
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2009, 12:02:25 »
Cok tesekkur ederim Golf aldim cok memnun kaldim ve burda da sizin gibi arakadaslarin ilgisi ve alakasi dahada mutlu etti.
Yeni yeni alisiyroum hatta otomatik vites almamin en buyuk nedeni kolya kullanayim diye.
Baslangic olarak kaucuk pas pas, silecekler iyi silmiyormu gibi ama en onemliside motor un altina carter in bulundugu yere bir muhafaza dusunuyorum. Bu muhafazayi teminde zorlanabilirim gibi. Birde yakin zamanda olmasa 1-2 ay sonra filan kaliteli bir MP3 player USB ve SD kart a uygun benim aracada uygun dusecek bir radyo teyp almayi dusunuyorum.

Ben araci ozel tanidik bir VW servise goturdum orda bujiler dahil kontrol edilmesini soyledim. Yapilan islemler liste halinde verdi.
Buji degisimi ile ilgili bisey yoktu herhalde gerek gormedi. Trigeri degistir dedim onuda ben israfa karsiyim su an icin gerek yok dedi. Ama illa degistir dersen olur dedi.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2009, 13:31:56 »
      "cemele" kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin,gerçekten mükemmel bir tercih yapmışsın,benim de 2004 pasifiğim var düz vites, fiyat olarak temizliğine bakacak olursak çok iyi bir fiyata almışsın, otomatik vitesi tercih etmeni de açıklamışsın kolay kullanayım diye umarım güle güle kullanırsın,trigeri değiştirmeye daha 20.000 km var bence acele etme..
       bakımlarını da yaptırmışsın zaten bundan sonra aracına binip keyfine bakmak  kalıyor, herhangi bir sorunun olursa ve birşey merak ediyorsan bizler burdayız,yalnız değilsin yani :) 
      en yakın zamanda aracın resimlerini bekliyoruz,kazasız belasız günler..
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2009, 13:34:33 »
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız koy benzini ve tadını çıkar...
Mk3 gti

Çevrimdışı smflzgolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2009, 13:45:16 »
Arkadaşım aracın hayırlı olsun doğru seçim yapmışsın zamanla daha iyi anlayacaksın golfü birsüre kullandıktan sonra başka bir arabaya binince iyiki golf almışım diyeceksin.....Fiyat çok iyi güle güle kullan...

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Şubat 2009, 15:29:17 »
Arkadaslar hepinize iyi niyet ve dilekleriniz icin tesekkur ediyorum. Allah hepimize kazasiz belasiz, arızasiz arac kullanmayi nasip etsin. Kazasi belasi ve arizasi da olursa once canimizi sonrada cebimizi incitmeyecek türden olsun.

Acikcasi bana araci ilk aldiginda git su aracin kaputunu ac deseler acamazdim yani beni arac konusunda -0- bilgili olarak gorun. Bu yuzden soracagim size basit gelecek sorulari cevaplarken sabriniza ve hosgorunuze siginiyorum.  Ellerinizden oper 5 ay once oglumuz oldu borc harc araba fiyatlarida uygunlasinca bu araci aldim.

Aslinda cok soru varda simdi hepsini sorup sizi sıkmak istemiyorum.

Dun arac ile biraz geziyim dedim aksam tehnalasinca ciktim bir kac korna sesi yedim ama kazasiz belasiz geldim. 15 dk da da ciktigim yere park ettim.

Dikkatimi bisey cekti ilk calismada hararet cok dusuktu. 90 derecenin bayag bir altindaydi. Sonra gittikce normal seviyey geldi.
Filtreler filan degisti bakim yapildi. Kis mevsimine gore normalmi sizce. Yada sorun olabilirmi? Ayni sorunu eski sayafalarda bir arakadas yasamis ama sonunu yazmamis.

tesekkurler

Çevrimdışı orion35

• GOLF AŞKINA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Şubat 2009, 16:41:45 »
cemele kardeş aramıza hoşgeldin. araban hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah. seçim konusunda söylenecek hiç bir şey yok sen bombayı patlatmışsın zaten  ;)

motor ısısı ile ilgili soruna gelince, motor starttan sonra kışta olsa yazda olsa normal dğer 90 derecedir. ısı bu değerin altında kalırsa yada üzerine çıkarsa bazı problemlerin habercisi olabilir dikkat etmeni öneririrm. özellikle volkswagen grubunda aracı ne kadar zorlarsan zorla yaz yada kış farketmez motorda ciddi bir problem yoksa ısı sabit 90 drecede kalır buda mükemmel bir özelliktir. tasa etmene gerek yok ısı normal. motordan en iyi bu ısıda alırsın.
saygılar...

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
Ynt: 2004 Golf aldim neler Yapabilirim?
« Yanıtla #8 : 25 Şubat 2009, 19:17:41 »
Arkadaslar hepinize iyi niyet ve dilekleriniz icin tesekkur ediyorum. Allah hepimize kazasiz belasiz, arızasiz arac kullanmayi nasip etsin. Kazasi belasi ve arizasi da olursa once canimizi sonrada cebimizi incitmeyecek türden olsun.

Acikcasi bana araci ilk aldiginda git su aracin kaputunu ac deseler acamazdim yani beni arac konusunda -0- bilgili olarak gorun. Bu yuzden soracagim size basit gelecek sorulari cevaplarken sabriniza ve hosgorunuze siginiyorum.  Ellerinizden oper 5 ay once oglumuz oldu borc harc araba fiyatlarida uygunlasinca bu araci aldim.

Aslinda cok soru varda simdi hepsini sorup sizi sıkmak istemiyorum.

Dun arac ile biraz geziyim dedim aksam tehnalasinca ciktim bir kac korna sesi yedim ama kazasiz belasiz geldim. 15 dk da da ciktigim yere park ettim.

Dikkatimi bisey cekti ilk calismada hararet cok dusuktu. 90 derecenin bayag bir altindaydi. Sonra gittikce normal seviyey geldi.
Filtreler filan degisti bakim yapildi. Kis mevsimine gore normalmi sizce. Yada sorun olabilirmi? Ayni sorunu eski sayafalarda bir arakadas yasamis ama sonunu yazmamis.

tesekkurler

allah analı babalı biyütsünnn....

motor sıcaklığı o an neyse göstergenizde de 7 derece toleranla aynıdır....
  motoru çalıştırmışsınız haliyle   normal çalışma sıcaklığına çıkmış...
       anlattığınıza göre acemi bir sürücüsünüz...hararet göstergesini normal kullanımdada kontrol etmeyi alışkanlık haline getirirseniz bir gün bu alışkanlığınız sizi kazançlı çıkarabilir.....

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Şubat 2009, 19:47:42 »
Yukarda belirttim acemi surucuyum.

Arac P yada N modunda calisirkendemi bu hararet gostergesinin 90 derecede olmasi lazim.

Eger cevabiniz evet olursa benim araca ya bakimda konan su yada yapilan bir islem yaramadi. Cunki aracin bakimdan once boyle bir sorunu yoktu. Egerki antifiriz koymamiz lazim gerekirse nasil bisey almaliyim.

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Şubat 2009, 19:58:10 »
motor suyu sıcaklığınızda bir problem yok ......

illede herzaman 90 da olacak değil...evinizin sıcaklığı nasıl bazen 20 derece bazen 23 derece bazen ise 18 derece olabilir..

dikkat etmeniz gereken
                                       1  aracınızın harareti  90 dereceye ulaşıyormu.ulaşıyor ise problem yok.
                                       2   aracınızın harareti 90 derece yi geçiyormu geçiyor ise problem var.
                yani 0 ila 90 arası normal 90 ı geçtikten sonra anormal...                   

Çevrimdışı nakres

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2009, 20:00:39 »
antifiriz için ise kaputunuzu korkmadan açın :D
      aracın sag tarafında mavi kapaklı şeffaf  kabın içi pembe ise sorun yok..

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2009, 20:05:54 »
Tesekkur ederim. Ben basta sorun etmiyordum ama burdaki yazilanlardan sanki bu derecenin yaz -kıs 90 da olmasi yada yakin olmasi en ideal olan bir durum gibi anladim.

Egerki motor bosta calisirkende 90 da olmasi normal ise benim aracta ilk aldigimda boyle bisey yoktu. Bakimdan sonra dikkatimi cekti. Yaklasik 3-5 km yine baktim 90 da sabit duruyordu. Benim dusuncem acaba bakim esnasina konan antifirizin etkisi filan mi oldu? Tekrar kışa uygun antifiriz mi koydursam.

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2009, 07:38:48 »
    Cemele hocam yeğenimizi Allah analı babalı büyütmek nasip etsin, darısı evlenmemiş ve çocuğu olmayanların başına yani benimmm..  :D
    hocam öncelikle şöyle derin bir nefes alın ve rahatlayın,aracınızda kesinlikle herhangi bir sorun yok, "nakres" hocamın dediği gibi hararet göstergesi 90 dereceyi geçiyorsa sorun vardır,soğuk kış günlerinde bazen tamamen 90 derece olamayabilir,bu normaldıir,bunun antifirizle veya suyuyla bir alakası da yok,antifiriz olması aracınızın soğuktan korunmasını ve motor suyunuzun donmamasını sağlar..aracınızda herhangi bir sorun olacağı zaman yol bilgisayarınız var sizi uyaracaktır..(sesli ve görsel)
    Biraz acemi olduğunuzu yazmışsınız trafiğin yoğun olmadığı günlerde çıkınız veya boş alanlarda araca alışmaya çalışınız, benden kardeş tavsiyesi, araca ve trafiğe alışana kadar da yeğenimi arabaya bindirmeyiniz!!!
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..