Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 140344 defa)

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #28 : 23 Mart 2011, 23:03:10 »
kandırıldımmmmmmm  >:( herkesi kendim gibi zannetmekten vazgeçmem lazım ama yapamıyorum. aracı alırken orjinal diye aldık arabanın duruşu içi kendini anlatıyordu km falan çok temizdi yani bende bu km deki (53,000 km) aracın orjinal olduğuna inandım ve aracı hiç biyere göstermedim; satan kişide ısrarla gel servise gidelim bişey çıkarsa parasını ben verecem deyip duruyordu bende bukadar ısrarlı konuşunca adama inandım satanda doktor hatta o isimli şahışı aracı almadan önce araştırdık gerçekten doktor. neyse ben aracı aldım 20850 Tl. ye  getirdim eve baya bir gezdim geçenlerde aracı kapı içlerini siliyordum sağ ön kapının alt taraflara doğru bez mat bişeye sürtüyormuş gibi geldi kapının karşılığı tam direğe denk geliyordu orda da havayastığı logosu vardı logonun yapışkanı falan dır diye üstünde durmadım daha sonrada arka sağ kapıyı silerken baktımki boya akmış (üst çerçevenin kıvrımından iç taraf) çok küçük 1 cm'li hemen hemen yani daha önce den boyanmış kapı. velasıl adama inanmayıp servise gitseydim yada başka biryerde gösterseydim hiç olmadı arabayı orada bir inceleeydim bunlar olmıyacaktı.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2011, 23:19:26 Gönderen: buyukvardar »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #29 : 23 Mart 2011, 23:08:12 »
Fatih arkadaşım sadece kapı boyandıysa hiç dert etme bunları.
Aslında ikinci el arabada önemli olan boya vs. değil.
Önemli olan o parçanın neden boyandığı?
Araba yarısına kadar tırın altına girdi de mi boyandı yoksa ufak bir çizik yüzünden araç sahibinin canı sıkıldı da mı boyandı.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı deli_kan57

• golf müpdelası :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 23 Mart 2011, 23:16:19 »
fatih kardeş  20850 tl vermişsinde, 50-100 tl veripte sağına soluna motoruna,kaportasına baktırsaydın ya. ALLAH muhafaza ya büyük bir sorunu varsa. herkesi kendin gibi sanma. millet anasını boyayıp babasına tekrardan satıyor. lütfen dikkat edelim böyle hususlara. paraları sokaktan toplamıyoruz dimi.

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 23 Mart 2011, 23:40:15 »
Golfün sorunu altını sürtmesi. Ayrıca bir arkadasın da dediği gibi; teyibin üstündeki boşluğa cep telefonu kumanda falan koyunca ani kalkışlarda ya da bayır yukarı kalkışlarda mutlaka düşüyor.

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 24 Mart 2011, 00:28:23 »
ilk aracım yani kendi paramla daha önce de kendim ne araba aldım nede sattım bu işler nasıl yapılır pekte bilmem. acemiliğime geldi. inşallah sizlerin dediği gibi bişey çıkmaz. satan adamın kendine güvenerek gel servise gidelim demesi bana da adama güvenmemi sağladı. bende baktırmadım. yani çok büyük sorun olsa heralde adamda ısrarla böyle kendine güvenerek gel  servise gidelim demezdi diye düşünüyorum tek tesellim aracı hani msjla sorguluyorsunuzya orada bişey çıkmaması. aldık artık.arabadan soğumaya başladım. daha bir sorunu yok tık diye biyerinden ses gelmiyor ama ne bileyim böyle olunca soğudum işte.

Çevrimdışı taraftar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 24 Mart 2011, 00:51:32 »
fatih kardeş, öncelikle canın sağolsun hiç moralini bozma olmuşla ölmüşe çare yok derler atalarımız .. moral bozmaya değmez..  eğer için içini yiyorsa computest e sok aracı 50 lira verip nerde boya var ne var ne yok kabaca söylerler ... 10 yaşındaki araç içinde 50 küsür bin km bana biraz garip geldi,, varsa km de oynama vardır diye düşünüyorum ...

Çevrimdışı rbaydug

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 24 Mart 2011, 08:27:25 »
kendi problemimi yazayım belki diğerlerinde vardır kalorifer çalışırken havalandırmadan sünger parçalarının
gelmesi yaklaşık 6 ay oldu hala bitmedi amma bereketliymiş bitiremedim süngerler ile ilgili çözüm yazarsanız sevinirim
arkadaşlar :)

Bende de vardı, "hatta hanım arabada kek yediğimi sanmıştı :)" kaloriferi en üst seviyede açmazsanız sorun olmuyor. En son bakıma götürdüğümde ustam polen filtresinin oradan yıpranmış, kopmak üzere olan süngerleri eliyle kopardı. Sorun çözüldü  ;D

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 24 Mart 2011, 08:42:53 »
Bende de vardı, "hatta hanım arabada kek yediğimi sanmıştı :)" kaloriferi en üst seviyede açmazsanız sorun olmuyor. En son bakıma götürdüğümde ustam polen filtresinin oradan yıpranmış, kopmak üzere olan süngerleri eliyle kopardı. Sorun çözüldü  ;D

çok teşekkür ederim  arkadaşım 15 gün sonra arabayı bakıma sokacağım kesin o bölgeye el atarım
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı ØSîRîS

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 24 Mart 2011, 10:30:31 »
bağımlılık yapması.......

ve ne yazık ki iç plastik aksamın deforme oluşu...

Çevrimdışı white quattro

• S-Line white quattro
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 24 Mart 2011, 10:48:28 »
Hantal kalıyor diyenlere çözüm aynı kasa GTI
amortisör demişler vadesi dolmuştur değiştir tık gelmez birdaha
iç aksamın deforme olması demişler ona yapacak bir şey yok zaten o madde alltaki malzemeyi korumak için
havalandırmadan gelen parçalar demişler polen fitren parçalanmıştır

çözülmeyecek bir şey yok

:sevgi: GoLf Mk IV
quattro

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 24 Mart 2011, 11:04:40 »

havalandırmadan gelen parçalar demişler polen fitren parçalanmıştır

çözülmeyecek bir şey yok

polen filtresini yeni değiştirdim araba içeriye toz toprak atmıyor yalıtımla ilgili
içindeki süngerleri atıyor benim eski araçtada aynı sünger teşkilatından vardı
arabam 1986 mk 2 idi yerli yerinde duruyordu bu arabada müthiş bir sünger
boşaltımı var sabırla bakımı bekliyorum zaten bu araba son bundan sonra vericem
40.000 tl. sıfır alıcam en azından stresim azalıcak :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 24 Mart 2011, 13:29:11 »
120km-h geçince gelen ses
torpido gacırtısı.....
hantal kalması biraz ağırlığa bağlı diye düşünüyorum...
emsallerine göre biraz fazla yakması...

bide nazar olayı var ne zaman arabayı yıkasam millet dönüp bakıyor... aracım orj olmasına rağmen ..bişey yapmaya korkar oldum... heleki onlar bakarken gaza yüklenince çıkan ses ap ayrı bi nazar :)))

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 24 Mart 2011, 19:13:25 »
s.a benim sorunumda su alma sorunu sağ ön paspas altı hala ıslak ve nemli.sunroff giderlerini yaptırdım ama genede ıslanmakda nerden ıslanıyor tesbitte edemedik. can skıntısı....

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 24 Mart 2011, 19:40:06 »
arac arkadan bakıldıgında cok yuksek durması.  birde on tampon altlıgı  ufak bir kaldırıma bile surtmesi..
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur