Gönderen Konu: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım  (Okunma sayısı 141392 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Hadi Efsane Golf 4'ün Olumsuz Yönlerini Yazalım
« Yanıtla #140 : 28 Ocak 2012, 22:28:58 »
98-2005 arası vw gurup araçların hemen hemen hepsinde aynı kilit var. yani hepsinde aynı problem olma ihitmali var. kapıları açtığınızda iç ışıklandırma dikiz aynasının oradan doğru ayarlandıysa ışıklar yanması lazım. kapılar kapatıldıktan sonrada belli bir süre sonra sönmesi lazım. aynı şekilde model ve donanıma göre kapılar açıldığında eğer araçta varsa kapı açık uyarısı vermesi lazım (golflerde 98-2001 arası sadece bagaj kapısı açık uyarısı, 2001 ve sonrası tüm kapılar için kapı açık uyarısı göstergede görünür) passatlarda zaten var

Evet bagaj uyarısı veriyor yol bilgisayarı iç lambalarin tümü + kapı içi ışıklandırmaları olması gerektiği gibi çalışıyor.bilgi için tşkrler deneyim ben.

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 29 Ocak 2012, 00:17:19 »
Evet arkadaşlar hepimiz vw hayranıyız özellikle de golf 4'e özel bir hayranlığımız var.Forumdaki durum böyle olunca ister istemez hepimiz araçlarımızı öve öve bitiremiyoruz.araca olan hayranlığımızdan dolayı olumsuz yönlerini görmezden geliyoruz.
Bu başlık altında Golf 4'ün bildiğiniz kendinize göre olumsuz yönlerini saymanızı istiyorum.Böylece herkes ne kadar objektif olduğumuzu görsün  :saskin:

İlk ben söyleyeyim;Kronik şanzıman problemi.  :p

benimde aldıktan sonra şanzıman dağıldı gerçekten sinirleri çok bozuyo. şimdi bişey olcak diye arabayı korkuyla kullanıyorum ve hiç bi  zevk alamıyorum !
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2012, 00:17:54 Gönderen: red_dragon »

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #142 : 29 Ocak 2012, 12:36:11 »
ve kararan dikiz aynasının 8 sene sonra bozulması  :D

Başka da hiç bir problemi yok  :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Peki sen bu sorunu çözebildin mi??
Das Auto..

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #143 : 29 Ocak 2012, 12:42:51 »
Benim ki bana özel bi problem mi bilmiyorum Ben bogaz kelebeginin pisliginden şüpheleniyorum yakın zamanda temizletip adaptasyon yaptıracagım ama arkadaşlar sizde bu durum nasıl bilmek isterim..

* Araçla uzun yolda 5.Viteste 110'da giderken Devir saati 4binlerde oluyor.. Bu Hem fazlaça Ses Hemde Fazlaca Benzin israfi gibi geliyor bana..

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..
Das Auto..

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #144 : 29 Ocak 2012, 23:20:13 »
100 le 3000 devir, 130 ile 4000 devir olması lazım.

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #145 : 29 Ocak 2012, 23:27:28 »
110 ile 4000 devir normal değil 100 ,300 devir 130 135 te 4000 devir
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 29 Ocak 2012, 23:51:21 »
Benim ki bana özel bi problem mi bilmiyorum Ben bogaz kelebeginin pisliginden şüpheleniyorum yakın zamanda temizletip adaptasyon yaptıracagım ama arkadaşlar sizde bu durum nasıl bilmek isterim..

* Araçla uzun yolda 5.Viteste 110'da giderken Devir saati 4binlerde oluyor.. Bu Hem fazlaça Ses Hemde Fazlaca Benzin israfi gibi geliyor bana..

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim..

baskı kaçırıyor muhtemelen

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 30 Ocak 2012, 15:54:25 »
arkadaslar 20 yasındayım 3-4 yıldır belki daha uzun içimde araba aşkı var. azimle 2 3 yıl çalıstım ve para biriktirdim. son 2 yılda honda civic vti hayali kurdum kısmet olmadı ama hiç hayallerrimde olmayan golf nasip oldu.
bikac arkadas şanzımandan bahsetmiş bende biraz aynı sorundan dertliyim hem bilgi almak hemde bilgi aktarmak amacım sadece.

ilk araba 05.11.2011 de almıs oldum bu mavi bir golf 4 oldu. aracı bir uzun yol otobüs şöföründen aldım km si gayet güzel (133.000) kaza ve boya olmayısı fiyatının cazipliği (18.000 tl ) ve bir alman oluşu birçok + kazandırdı

kısa kesecek olursak
1 - 1.5 ay önce 5. vitese attıgımda hafif bi ugultu duydum ancak süren bilebilirdi ve farkettim bikac yere sordum yagdan dediler gittim değiştirdim ve kesilmedi daha sonra 4. daha sonra 3. ve 2. viteslerde duymaya basladım. tam servise götüreyim derken sabah uyandım ve garajın altının komple yag oldugunu gördüm.  :-X usta getirttim şanzıman keceleri patlamıs dedi ardından sanayiye götürdüm bunun için şanzımanın inmesi gerekiyordu ve sonrasında sanzıman patlamış dediler. aracımı simdi eve getirdim 1500 tl masraf ettim kazalı bi araçtan sanzıman ayarladık. su an araçta aşırı bir sürtünme sesi var 1 ay içinde bunun düzelecegini soylediler simdi cok merak ediyorum düzelecek mi?

cok uzun oldu farkındayım ilk yorumlarım özür diliyorum biraz içim acıdı da:)

son olarak arka suspansiyon sesi bende vardı lastikleri orjinalleriyle değiştirdim kesildi.

negatif yonleri
-arabayı ne kadar yere indirirsen indir arkası cok yuksek kalıyor
-kronik şanzıman sorunu
-rolanti de çalısırken titremeler oldu ara ara ve rolanti yükselip alcalması
-arka küllüğün cok kalitesiz olması
-ön küllük içinde kücük bi ısık olmadıgı için gece küllüğü göremiyorum ( babamın sercesinde bile var )
-hemencecik nazar degdi 3 içinde
-torpido tarafından ve sag aynadan gıcırtı sesi gelmeye baslaması
-sag aynanın kucuk olması bana göre - taraflarıdır

haricinde cok konforlu bir aractır fiyatına göre
gidişi fena sayılmaz kalkısı vs herşeyi cok iyiydi yeni şanzımanda nasıl olucak merak konusu

ismail ertan
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 30 Ocak 2012, 20:31:52 »
arkadaşlar şanzuman kronik olması için 2 kişiden birinde olması lazım.

golf 4 sahibi kaç kişi var konusunda yüzlerce golf kullanıcısı var, ben şanzuman sorununu 2-3 kişi dışında duymadım

şanzuman hor kullanılmış araçta ilk cortlayan yerdir, piyangodur, açıp da bakamazsın, herkesi her araçta başına gelebilir Allah korusun

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 30 Ocak 2012, 21:47:50 »
arkadaşlar şanzuman kronik olması için 2 kişiden birinde olması lazım.

golf 4 sahibi kaç kişi var konusunda yüzlerce golf kullanıcısı var, ben şanzuman sorununu 2-3 kişi dışında duymadım

şanzuman hor kullanılmış araçta ilk cortlayan yerdir, piyangodur, açıp da bakamazsın, herkesi her araçta başına gelebilir Allah korusun
+1 .
Amin
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #150 : 30 Ocak 2012, 23:44:52 »
Diğer yazılanlar olabilir ama kronik şanzıman sorunu diye birşey olamaz.

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 31 Ocak 2012, 13:27:50 »
arkadaslar 20 yasındayım 3-4 yıldır belki daha uzun içimde araba aşkı var. azimle 2 3 yıl çalıstım ve para biriktirdim. son 2 yılda honda civic vti hayali kurdum kısmet olmadı ama hiç hayallerrimde olmayan golf nasip oldu.
bikac arkadas şanzımandan bahsetmiş bende biraz aynı sorundan dertliyim hem bilgi almak hemde bilgi aktarmak amacım sadece.

ilk araba 05.11.2011 de almıs oldum bu mavi bir golf 4 oldu. aracı bir uzun yol otobüs şöföründen aldım km si gayet güzel (133.000) kaza ve boya olmayısı fiyatının cazipliği (18.000 tl ) ve bir alman oluşu birçok + kazandırdı

kısa kesecek olursak
1 - 1.5 ay önce 5. vitese attıgımda hafif bi ugultu duydum ancak süren bilebilirdi ve farkettim bikac yere sordum yagdan dediler gittim değiştirdim ve kesilmedi daha sonra 4. daha sonra 3. ve 2. viteslerde duymaya basladım. tam servise götüreyim derken sabah uyandım ve garajın altının komple yag oldugunu gördüm.  :-X usta getirttim şanzıman keceleri patlamıs dedi ardından sanayiye götürdüm bunun için şanzımanın inmesi gerekiyordu ve sonrasında sanzıman patlamış dediler. aracımı simdi eve getirdim 1500 tl masraf ettim kazalı bi araçtan sanzıman ayarladık. su an araçta aşırı bir sürtünme sesi var 1 ay içinde bunun düzelecegini soylediler simdi cok merak ediyorum düzelecek mi?

cok uzun oldu farkındayım ilk yorumlarım özür diliyorum biraz içim acıdı da:)

son olarak arka suspansiyon sesi bende vardı lastikleri orjinalleriyle değiştirdim kesildi.

negatif yonleri
-arabayı ne kadar yere indirirsen indir arkası cok yuksek kalıyor
-kronik şanzıman sorunu
-rolanti de çalısırken titremeler oldu ara ara ve rolanti yükselip alcalması
-arka küllüğün cok kalitesiz olması
-ön küllük içinde kücük bi ısık olmadıgı için gece küllüğü göremiyorum ( babamın sercesinde bile var )
-hemencecik nazar degdi 3 içinde
-torpido tarafından ve sag aynadan gıcırtı sesi gelmeye baslaması
-sag aynanın kucuk olması bana göre - taraflarıdır

haricinde cok konforlu bir aractır fiyatına göre
gidişi fena sayılmaz kalkısı vs herşeyi cok iyiydi yeni şanzımanda nasıl olucak merak konusu

ismail ertan

çırarılacak ders.. Ucuz etin suyu kara olur.. Ucuzsa iki kez kontrol ettireceksin hatta 3 hatta 4.   Ucuz sıkıntılı ben bunu bilir bunu söylerim.. Geçmiş olsun..

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 31 Ocak 2012, 14:07:45 »
1-Motor gücü bu kasa için yeterli değil,doğal olarakta kalkışta hantal ve yüksek süratlere çıkarken oldukça gürültülü.
2-Araçta çok fazla sensör kullanıldığından zamanla bir kaç tanesinin muhakkak arıza vermesi(Dua edelimde parçası bol)
3-Rolantide motor devrenin titremesi çok yaygın ve kronik bir sorun her ne kadar çözülsede tekrarlaması muhtemel.
4-Birinci vitesten 2.vitese geçişler çok sert ve kemikli heleki motor soğuksa bu durum sinir bozucu hale geliyor.
5-Gögüsteki plastik malzemelerin aralarından zamanla gelen o çıldırtıcı gıcırtılar.
6-Kararan iç dikiz aynasının zamanla içinin akarak özelliğini yitirmesi.(yenisi:400tl)
7-Gögüs,vites körüğü ve  kapı kollarındaki malzemenin zamanla soyularak kötü bir görüntüye bürünmesi.
8-Arka amortisörlerden zaman zaman gelen gıcırtılı sesler.
9-Ön kapı içlerindeki kapı kilit mekanizmasının zamanla arıza vermesi.
10-Aracın çok alçak olması ve bu yüzden zaman zaman aracın altının umurmadık yerlere sürtülmesi(Hala karter koruması taktırmadıysanız bunu bir daha düşünün derim)
11-Koltuk içerisindeki yayların zamanla deforme olarak rahatsızlık vermesi.
12-Arka koltuktarın ayak aralarında bulunan fazla yüksek ve gereksiz tümsek oldukça rahatsız edici.

Yukarıda yazdığım  sıkıntılar her golf IV için geçerli değil elbette ama şimdiye kadar kullandığım arabamdan ve yine golf kullanıcılarından aldığım bilgiler doğrultusunda bu sıralamayı yaptım.Ama yinede hiç biri umurumda bile değil.Bizler japon kadınlarındaki güç ve sadakate değil avrupa kadınındaki tutku ve heyecana aşığız:)

Aynı sorunlar bende de var.

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 01 Şubat 2012, 00:36:06 »
çırarılacak ders.. Ucuz etin suyu kara olur.. Ucuzsa iki kez kontrol ettireceksin hatta 3 hatta 4.   Ucuz sıkıntılı ben bunu bilir bunu söylerim.. Geçmiş olsun..

arabayı almadan önce vw servisinde neredeyse 2 3 saat kadar aracın basındaydım her tarafını incelettim ekspertiz raporu vs yaptırdım arka sag tampon da el kadar boya haricinde birşey cıkmadı
yapılanlar ise
yağ takviyesi 15 tl
yağ çubugu kırıkmıs yenisi  20 tl
ön 2 balata orjinalleriyle değişti 110 tl
bu kadar masrafı cıktı kazası darbesi de cıkmadı
sadece bana soyledikleri lastiklerini değiştir rot balans yaptır 2 sene buraya gelme dediler 3 ay bitti geri geldik :)
ya vw servisi anlamıyor bu işi ya da ucuz etin yahnisi :) gülsem mi ağlasam mı nazar mı değdi desem anlamadım. satmayı bile düşündüm 2 gün boyunca. artık yapacak bişey yok bizim bbs jant parasını şanzımana verdik tek isteğim bu şanzımanın bi an önce alışması ve sorunsuz olması
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2012, 00:38:43 Gönderen: vp703 »
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun