Gönderen Konu: Double din hakkında  (Okunma sayısı 75426 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: Double din hakkında
« Yanıtla #140 : 22 Mayıs 2012, 10:37:35 »
rica ederiz kardeşim. o konuda da yardımcı olayım. onları tam tersine çevir o zaman düzeliyor. bendeki teypte de aynı sorun vardı. üzerine yanlış yazıyolar sanırım. benimde aynı dediğin gibi sarı ile kırmızı yı ters birbirlerinin yerine takınca düzeldi. yine kontağa bağlı ancak direk akım alıyor ve ayarları sıfırlamıyor... normalde dediğin gibi acc kontaktır kontak kapalı olduğu zaman akım gelmez cihaz çalışmaz diğeri de sürekli 12v dur yani ayarları hafızada tutabilmesi için alması gereken sürekli elektriktir. hani orjinal teyp te akü boşaldığında yada söküldüğünde safe moda girmesine neden olan akım. bunları cihazın üzerinde yazdığı gibi bağlarsan bu sonradan takılan teypler de bi terslik var. mantıkları ters galiba. o yüzden acc yazanı direk akıma + ucu da kontağa bağlıyorsun düzeliyor. benimki bu şekilde düzeldi. ancak şöyle bir durum ortaya çıktı. bende önceden anahtarı kontaktan çıkarınca dırıdıt dırıdıt diye ikili bi uyarı veriyordu ters bağlamadan sonra o kayboldu.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 10:44:16 Gönderen: ferhattasdemir »
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 22 Mayıs 2012, 11:49:28 »
Bende şöyle bir soru sormak istiyorum.. Benim TM 4501 i kapatıp acınca radyodan başlıyor. tv izlersemde tv den başlıyor.. Murtaş ı aradığımda cihazın yazılımı ile ilgii olduğunu söylediler. TM 4501 kullanan arkadaşlar sizlerde de aynı durum söz konusu mu ?

Çevrimdışı lakiska

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 22 Mayıs 2012, 13:12:16 »
rica ederiz kardeşim. o konuda da yardımcı olayım. onları tam tersine çevir o zaman düzeliyor. bendeki teypte de aynı sorun vardı. üzerine yanlış yazıyolar sanırım. benimde aynı dediğin gibi sarı ile kırmızı yı ters birbirlerinin yerine takınca düzeldi. yine kontağa bağlı ancak direk akım alıyor ve ayarları sıfırlamıyor... normalde dediğin gibi acc kontaktır kontak kapalı olduğu zaman akım gelmez cihaz çalışmaz diğeri de sürekli 12v dur yani ayarları hafızada tutabilmesi için alması gereken sürekli elektriktir. hani orjinal teyp te akü boşaldığında yada söküldüğünde safe moda girmesine neden olan akım. bunları cihazın üzerinde yazdığı gibi bağlarsan bu sonradan takılan teypler de bi terslik var. mantıkları ters galiba. o yüzden acc yazanı direk akıma + ucu da kontağa bağlıyorsun düzeliyor. benimki bu şekilde düzeldi. ancak şöyle bir durum ortaya çıktı. bende önceden anahtarı kontaktan çıkarınca dırıdıt dırıdıt diye ikili bi uyarı veriyordu ters bağlamadan sonra o kayboldu.

Kardeşim vakit ayırıp cevap yazdığın için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Bahsettiğin şekilde kablo yerlerini değiştirince kontak kapalı iken de cihaz çalışıyor mu?
Yoksa sadece kontak açıkken mi çalışıyor.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 22 Mayıs 2012, 13:40:31 »
Bende şöyle bir soru sormak istiyorum.. Benim TM 4501 i kapatıp acınca radyodan başlıyor. tv izlersemde tv den başlıyor.. Murtaş ı aradığımda cihazın yazılımı ile ilgii olduğunu söylediler. TM 4501 kullanan arkadaşlar sizlerde de aynı durum söz konusu mu ?

aynen dediğin gibi tv de kapandıysa tvden açıyor. değilse radyoyla başlıyor.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 22 Mayıs 2012, 14:24:04 »

bende o cihazdan yok ama yazılımla alakalı bir durum. benim sd mp3 çaları da kontak kapatmadan önce kendim kapattıktan sonra kontağı açınca kendin açarsam dediğin gibi fabrika ayarı olan radyodan başlıyor. ancak cihazı kapatmadan direk kontağı kapatırsam kontağı tekrar açtığımda otomatik olarak kendisi açılıp kaldığı yerden devam ediyor. kontakla oynamadan yolda giderken kapatıp açarsam yine kaldığı yerden devam ediyor. yazılımla alakalı bir durum. cihazı diğer kullananlarda yorumlarını yazacaklardır.

Kardeşim vakit ayırıp cevap yazdığın için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Bahsettiğin şekilde kablo yerlerini değiştirince kontak kapalı iken de cihaz çalışıyor mu?
Yoksa sadece kontak açıkken mi çalışıyor.

rica ederim kardeşim yardımcı olabiliyorsak ne mutlu. soruna gelince. kontak kapalıyken çalışıyor ama şöyle. orjinal gibi yani. aracı dışardan kumandayla açtın bindin. direk teyp açmak istersen açılmaz. önce anahtarı takıp acc moda bi getireceksin teyp o zaman açılır. sonra tekrar kapat. anahtarı kontaktan çekinceye kadar çalışır. teyplerdeki kontak durumu ilk açılışta kontak açmaya sonra anahtarın yuvada olmasına bağlı. anahtar kontakta takılı olduğu sürece teybin çalışır.

Çevrimdışı lakiska

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 22 Mayıs 2012, 14:52:08 »

rica ederim kardeşim yardımcı olabiliyorsak ne mutlu. soruna gelince. kontak kapalıyken çalışıyor ama şöyle. orjinal gibi yani. aracı dışardan kumandayla açtın bindin. direk teyp açmak istersen açılmaz. önce anahtarı takıp acc moda bi getireceksin teyp o zaman açılır. sonra tekrar kapat. anahtarı kontaktan çekinceye kadar çalışır. teyplerdeki kontak durumu ilk açılışta kontak açmaya sonra anahtarın yuvada olmasına bağlı. anahtar kontakta takılı olduğu sürece teybin çalışır.

Tamamdır üstadım ilk fırsatta kabloların yerini değiştireyim.  :tamamdir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 22 Mayıs 2012, 23:23:02 »
 :tamamdir düzelmesi lazım. kolay gelsin.

Çevrimdışı lakiska

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 05 Haziran 2012, 16:02:19 »
Sonunda vakit bulup kabloların yerini değiştirebildim. Ferhat Taşdemir arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum.

Birkaç fotoğraf paylaşayım. Belki merak edenler olabilir.

Benden önceki araç sahibi aracın kablolarını düzenlerken +12v ve akü kablolarının yerlerini yanlış takmış. O yüzden kontak her kapandığında hafıza sıfırlıyormuş.

Kabloların toparlanmış hali:

Cihazda mp3 dinlemek için fazla yer tutmayan bir usb bellek aldım. Ufak tefek olduğu için cihazın üzerinde çok çirkin görünmüyor.

Hırsızlığı önlemek için cihazın üzerine takılan sahte CD-PLAYER kapağı. Yaşadığım semt yer oldukça güvenli ama yine de tedbirli olmakta fayda var.

Ve tabiki trafik kayıt kamerası. Aman çok mu gerekli demeyin. Ne zaman lazım olacağı hiç belli olmaz.

« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 16:03:01 Gönderen: lakiska »

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 05 Haziran 2012, 17:39:23 »
Sonunda vakit bulup kabloların yerini değiştirebildim. Ferhat Taşdemir arkadaşıma tekrar teşekkür ediyorum.

Birkaç fotoğraf paylaşayım. Belki merak edenler olabilir.

Benden önceki araç sahibi aracın kablolarını düzenlerken +12v ve akü kablolarının yerlerini yanlış takmış. O yüzden kontak her kapandığında hafıza sıfırlıyormuş.

rica ederim kardeşim yardımcı olabildiysek ne mutlu

Çevrimdışı plaiNSpoken

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Touran 1.6 FSI
« Yanıtla #149 : 05 Haziran 2012, 20:06:11 »

Bu resimdeki kapağı nereden bulabilirim acaba yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #150 : 05 Haziran 2012, 22:28:15 »
kapak çok yaratıcı  bende tam nerden bulmuş o teybi eşşek kadar tuşları var diyordum içimden :)

Çevrimdışı lakiska

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 06 Haziran 2012, 10:03:09 »

Bu resimdeki kapağı nereden bulabilirim acaba yardımcı olurmusunuz

Hocam yurtdışından getirttim. Ebay'den 23 dolara maloldu.

Linki aşağıda:  :)

http://www.ebay.com/itm/Dummy-Security-Faceplate-Panel-Cover-for-Double-2-Din-Car-Radio-/170778859436?pt=Car_Audio_Video&hash=item27c33697ac&vxp=mtr

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #153 : 06 Haziran 2012, 12:03:23 »
hocam bey ebay da ne begensem satıcı Türkiyeye göndermiyor tavsiye ettiğiniz gönderim yapan satıcılar varsa paylaşırmısın