Gönderen Konu: LPG ye geçiş  (Okunma sayısı 39659 defa)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG ye geçiş
« Yanıtla #28 : 08 Kasım 2012, 09:30:41 »
Bende Atiker Kullanıcısıyım. 100 Binde Taktırdım Şuan 156 Binde. Bence Rezil Bir Sistem Atiker.
Bizim Arabalar Gibi Kaliteli Araçlara Gelmez :) Bana Göre Tabi Pişman Oldum Ama İş İşten Geçmişti.
Bayramdada 33 krş değerim var. Ama Bastım Baya.
Basmasamda Pek Bişey Farketmezdi Biliyorum :)

Sizinki de Hayırlı Olsun Bu Arada.

Baya basmanıza göre iyi yakmış çünkü bende Atiker kullanıcısıyım ve 20 kuruş yaktı bayram tatilinde ;)

Çevrimdışı barcode06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Kasım 2012, 17:25:52 »
ONUNU BUNU BİLMEM.
   3.ARACIM 99 COMFORTLİNE , 2001 COMFORTLİNE , 2004 PACİFİC hepsinede ben kendım brc taktırdım.Bir gün olsun bir şikayetim olmadı.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #30 : 13 Kasım 2012, 17:38:07 »
Katalitik tıkalı diye çıkartmıştı egzozcunun biri bu yüzdende oksijen sensörü hata veriyordu,çıkan katalitiği cumartesi tekrar taktırdım,bunun iptali yakıtı etkiliyormuş güya;LPG cinin bir bahanesi kalmadı artık bakalım sarfiyat ne olacak şimdi

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 16 Kasım 2012, 08:27:00 »
En son 2,65 ten SHELL den aldığım 30 tl lik gaz(yaklaşık 11,4 LT) 65 km sonra bitti,benzinden farkı yok maliyet açısından şuanda  benim için.Montajı yapan yere gidiyorum sorun arabanda diyor,arabayı 2 servise götürdüm arabada sorun yok dediler problem nerde anlamadım.

Çevrimdışı alfonso_66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Kasım 2012, 12:18:18 »
Katalitik tıkalı diye çıkartmıştı egzozcunun biri bu yüzdende oksijen sensörü hata veriyordu,çıkan katalitiği cumartesi tekrar taktırdım,bunun iptali yakıtı etkiliyormuş güya;LPG cinin bir bahanesi kalmadı artık bakalım sarfiyat ne olacak şimdi

Bu Kataliği bizdede  söküp attılar bakıma götürdüğümüzde. Aynı muhabbet işte tıkalı felan dediler. Bu ustaları anlamak zor Allah kolaylık versin sizede.
German Dream..
2000 Golf 1.6 Comfortline. .
154.000

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 20 Kasım 2012, 13:23:40 »
Ben gidip geri aldım işte tekrar taktırdım,ustalara zerre kadar güvenim yok.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Kasım 2012, 16:59:48 »
20 TL lik gaz(7,4 lt) 52 KM sonra bitti,hala 0,38 kuruş yakıyor değişen bişe yok...Normal bir tüketim değil heralde. :bekleriz:

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 22 Kasım 2012, 18:39:19 »
değerli arkadaşım ben tamamıyle BRC taraftarıyım fakat  aracım 99  ıv comfortline ve üzerinde atiker  mevcut
aracım 85.000 km den bu yana bende  şu anda  158000 km de  her  ikinci 10000 bakımda  lpg filtresini değiştiryorum  ve  sehir içi 0.225 kr yakıyor  ki sanırım türkiye de  golfünü  en devirli kullanan golf  sahiplerinden biriyim
hiç bir  sıkıntı  yok  demek istediğim
atiker ya  da  brc  ya da  prinsis  diye  okunuyor  ama yazılışını bilmiyorum herneyse  bu da  olsa  sisteminiz  önemli  olan projeniz ve  ilk takılıştak ustalık  beceri devreye  giriyor.

bizler  devamlı  arpa  yiyen bir  ata  ıspanak  vererek hareket  ettirmeye  çalışıyoruz  dolayısıyla  ata  ıspanağı sevdirmek  mahiret ister
bırakın 38 kr  yakmasını  şu anda  hangi sistemde  olursa  olsun  lpg nin litresi  2.60 TL iken ortalama  aracın 280kr yakması  çok

katalik konvektörü ustaların sökme  sebebi yakıta olan etkisi  değil  aracın oksijen ayarını  ayarlayamayışından dolayı  her gün lamba yakması  ve  senin haftada bir gün ustanın yanına  gidecek ve bedavaya lamba söndürtmen onun rahatlığını bozacak  olman bunun dışında herhangi  bir  durum söz konusu  değil

katalik  aksine  yararlı  birseydir.

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı PsiKoMaNYaKoLoG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 03 Aralık 2012, 16:36:45 »
20 TL lik gaz(7,4 lt) 52 KM sonra bitti,hala 0,38 kuruş yakıyor değişen bişe yok...Normal bir tüketim değil heralde. :bekleriz:
ben de son durum :
atiker fast sitem taktırdım 1 ay olu toplamda 1800km yapmışım. cumartesi günü bi ölçeyim dedim. araçta 5 kişi varken (yaklaşık 400kg) 120km yol yaptım yarısı ş.içi yarısı uzun yol 32TL gaz aldı ikinci dolumda. lpg litre 2,66

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 03 Aralık 2012, 18:31:13 »
Ben yaklaşık 5 kere ayara gittim her seferinde farklı ayarlar yaptı,gazı kıstı olmadı arttırdı olmadı,ama dikkatimi çeken şey hiçbir ayarda sarfiyatta değişiklik olmadı.hepsinde 0,38 kuruş

Çevrimdışı PsiKoMaNYaKoLoG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 03 Aralık 2012, 19:28:39 »
benzinde nasıl yaktığını ölçtün mü hiç?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 03 Aralık 2012, 19:42:50 »
Labmda-MAF sensörlerinde bir sıkıntı var mı? Daha önce sordum mu hatırlamıyorum.

Ayar yapıldığında Lambda değerleri 1 den büyük mü küçük mü eşit mi onu da paylaşırsanız. Sebebi anlaşılır az çok.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Aralık 2012, 01:29:52 »
benzinde nasıl yaktığını ölçtün mü hiç?
benzinde 0,45 kuruş civarında yakıyordu ölçebildiğim kadarıyla.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 04 Aralık 2012, 01:33:20 »
Labmda-MAF sensörlerinde bir sıkıntı var mı? Daha önce sordum mu hatırlamıyorum.

Ayar yapıldığında Lambda değerleri 1 den büyük mü küçük mü eşit mi onu da paylaşırsanız. Sebebi anlaşılır az çok.

Farklı servislere götürdüm bilgisayarda bu sensörlerde bi sıkıntı göstermedi,üstelik dediklerine göre gayette sağlıklı çıktı.2 farklı da ATİKER servisine götürdüm enson götürdüğüm adamların yaptığı ayarda olmadı,bu hafta beraber bir teste çıkacağız inşallah çözülür,bu seferde olmazsa zaten vazgeçtim artık.