Gönderen Konu: Aracım geri viteste takılı kaldı sorun nedir?  (Okunma sayısı 20607 defa)

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
Ynt: Aracım geri viteste takılı kaldı sorun nedir?
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2012, 18:44:45 »
         arabayı getirdim hemen girdim bilgi vereyim dedim.
         şimdi şanzımanın içinde bi tane çubuk var ismi hakkında pek bi bilgim yok ama 25 30 cm bi çubuk gördüm bugün. o ucundaki sacdan yuvarlak bi yapıya sürtündüğü için aşınmış ( usta tornalamış orayı dedi) ve boyda kısalma olmuş bu yüzden vitesler geçmiyormuş. vw servisten 85 artı kdv bi fiyatla almışlar çubuğu. şanzıman kapağı da değişti ayrıca ve şanzıman yağı konuldu . toplamda 165 lira para verdim.
        ayrıca şöyle bi durum da var şanzıman değiştiginde o parça arızalıydı zaten ve o çubuk da değişmişti. yaklaşık 2 3 ay önce. ama viteslere geçirirken çok sert ve zorlu geçiyodu. özellikle 1. ve 2. viteste takılma yapıyodu. şu an şeker gibi parmaklarımın ucuyla vites geçiriyorum :)
       ustaya bu arıza neden çıkar dediğimde ayağını debriyajın üstünde tutarsan ve yarım debriyaj gidersen olur dedi.
       inşallah daha büyük bişeyi yoktur arabanın . bu şanzıman problemi başa bela.

« Son Düzenleme: 14 Mart 2012, 19:02:51 Gönderen: red_dragon »

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Mart 2012, 18:51:41 »
dostum bizim basımıza da gelmeyen kalmadı sabır bakalım nere kadar :)

ya hiç sorma arabadan öyle bir soğudum ki anlatamam. arıza yapmasaydı bir gün sonra şehir dışına çıkacaktım ve büyük ihtimal yolda kalırdım ki daha önce başıma geldi uzun yolda araba arızalanınca ömründen ömür gidiyo insanın.
   arıza yaptı bi gün sonra cenazeye gitmem gerekti ve o zor dönemde araba bana bu yamuğu yaptı. araba bulamadım rezil oldum yollarda. yani şimdi öyle bi doldu ki sabrım ampül patlasa satıcam o konumdayım :):)

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Mart 2012, 23:38:01 »
ya baskı ayırmıyor yada debriyaj bilyası dağıldı. sorun baskı balata ise baskı balatayı değiştirmen gerek. bu durmda masrafın 300-400TL
Eğer debriyaj bilyası dağılmışssa, debriyaj bilyası değişecek ve şanzımanın içine kaçan parçaları temizlemek için şanzıman inecek ve şanzıman temizlenecek. bilya50TL gibi bir fiyatı var. şanzıman temizleme için de 300TL kadar paran gidecek. iki durumda da 400TL kadar masraf çıkar.
İnşallah önemli bir sorun yoktur, en az masrafla çıkarsın. geçmiş olsun.

baskı balatada sorun olsa araba yerinden kalkmazdı diyorlar ama ben 2km yol geldim yokuş çıktım indim evin önüne park ettim..
umarım fazla bi sorunu yoktur teşekkürler

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Mart 2012, 23:39:40 »
Bursa'da isen yardımcı olabilirim  :tamamdir Beşevler Küçük Sanayi Sitesi 7.Blok Kutay Oto Volkswagen Servisi  ;)

eyvallah evet Bursadayım...bu ara  araştırma modundayım bugün biri daha söyledi orayı işte 3e 5e takip gidicez artık oralara kadar :) sağolasın

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 14 Mart 2012, 23:40:52 »
dostum inş. büyük bi sorunu yoktur ama bu konu için servise danış benimde basıma bu tarz bişey geldi bilmeyenlere teslim ettim 1200 lira masraf varken 2 bin liraya patladı
dostum bizim basımıza da gelmeyen kalmadı sabır bakalım nere kadar :)

sağolasın arabaya yeniyim bi de memlekette değilim kendi servisime götüremiorum...valla sabretmek lazım acele etmemek lazım araştırıoruz işte sağolasın

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Mart 2012, 23:42:42 »
         arabayı getirdim hemen girdim bilgi vereyim dedim.
         şimdi şanzımanın içinde bi tane çubuk var ismi hakkında pek bi bilgim yok ama 25 30 cm bi çubuk gördüm bugün. o ucundaki sacdan yuvarlak bi yapıya sürtündüğü için aşınmış ( usta tornalamış orayı dedi) ve boyda kısalma olmuş bu yüzden vitesler geçmiyormuş. vw servisten 85 artı kdv bi fiyatla almışlar çubuğu. şanzıman kapağı da değişti ayrıca ve şanzıman yağı konuldu . toplamda 165 lira para verdim.
        ayrıca şöyle bi durum da var şanzıman değiştiginde o parça arızalıydı zaten ve o çubuk da değişmişti. yaklaşık 2 3 ay önce. ama viteslere geçirirken çok sert ve zorlu geçiyodu. özellikle 1. ve 2. viteste takılma yapıyodu. şu an şeker gibi parmaklarımın ucuyla vites geçiriyorum :)
       ustaya bu arıza neden çıkar dediğimde ayağını debriyajın üstünde tutarsan ve yarım debriyaj gidersen olur dedi.
       inşallah daha büyük bişeyi yoktur arabanın . bu şanzıman problemi başa bela.

benim sorunum bu galiba...ilk arabam golf ve çok fazla debrajda tutuorum ayağımı ve yarım debriyaj çok yapıodum...ama işte bu işten anlayan usta bulmakta şuan sorunum Bursadayım

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 14 Mart 2012, 23:43:35 »
   ya hiç sorma arabadan öyle bir soğudum ki anlatamam. arıza yapmasaydı bir gün sonra şehir dışına çıkacaktım ve büyük ihtimal yolda kalırdım ki daha önce başıma geldi uzun yolda araba arızalanınca ömründen ömür gidiyo insanın.
   arıza yaptı bi gün sonra cenazeye gitmem gerekti ve o zor dönemde araba bana bu yamuğu yaptı. araba bulamadım rezil oldum yollarda. yani şimdi öyle bi doldu ki sabrım ampül patlasa satıcam o konumdayım :):)

vallahi güzel araçlar sağlam ama işte arıza verdi mi masraf çok ve üzüyor insanı inşallah yaşamazsın bir daha benimki de hallolur :)