Gönderen Konu: Aracım geri viteste takılı kaldı sorun nedir?  (Okunma sayısı 20571 defa)

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
Aracım geri viteste takılı kaldı sorun nedir?
« : 13 Mart 2012, 18:19:54 »
Arkadaşlar 2001 comforline golfüm var...bugün okuldan çıkışta 5kişi araca bindik park ettiğim yerden geri vitese takıp çıktım sonra boşa alıp birinci vitese takıp ilerlemek istedim ama vites geçmedi...geri viteste takılı kaldı çok az ileri geri oynuor ama takılı durumda...sonra arabayi şanzumancıya götürdük adam baya baktı (pek golften anladığıda yoktu) uğraştı vitesi boşa aldırabiliyor ama vitesler karışık 1-2-4  ve geri vitese geçmiyor şimdiki haliyle..3.vitesle evin önüne kadar geldim park ettim...
Yardımcı olabilirseniz sevinirim...sizce sorun ne olabilir ve çözüm yolu?
ayrıca aranızdan Bursa Balıkesir civarında bildiği güvendiği özel servis var mı?

çok tşkler şimdiden

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
Ynt: Aracım geri viteste takılı kaldı sorun nedir?
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2012, 18:28:06 »
Dostum üzmek istemem seni , dişli oranları ile ilgisi olur mu ya da senkromeçleri aynımıdır bilmem ama benim bir arkadaşımın başına geldi 2001 clio da çocuk 2 defa tamir ettirdi yapan tamircide renocuydu en sonunda adam delirdi kendi arabasındaki şanzumanı söküp arkadaşın araca taktı aldığınıda tamir edip hemen sattı arkadaşmda sattı aracı.. umarım bu kadar büyük bir sorun yoktur araçta..  :-\
balıkesirde bilmem ama bursada iyi ustalar vardır orada yaptırman daha doğru olabilir..

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2012, 18:31:24 »
Dostum üzmek istemem seni , dişli oranları ile ilgisi olur mu ya da senkromeçleri aynımıdır bilmem ama benim bir arkadaşımın başına geldi 2001 clio da çocuk 2 defa tamir ettirdi yapan tamircide renocuydu en sonunda adam delirdi kendi arabasındaki şanzumanı söküp arkadaşın araca taktı aldığınıda tamir edip hemen sattı arkadaşmda sattı aracı.. umarım bu kadar büyük bir sorun yoktur araçta..  :-\
balıkesirde bilmem ama bursada iyi ustalar vardır orada yaptırman daha doğru olabilir..

umarım yoktur okadar büyük bir sorun...Bursa da illaki vardır da işte bir iletişim kurmak lazım..tşk ederim sağolasın

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2012, 22:43:40 »
Yok kimse sanırım bu konuda bilgisi olan...zaten nadir olan bir şey heralde bu araçlarda o da beni buldu nasip kısmet işte

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2012, 22:47:37 »
vites koluyla şanzıman arasında çelik tel var 2 tane 1 i koptuysa böle bi sorun olabilir benimde başıma gelmişti araba sadece 1e ve 3 e takılabiliyordu.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2012, 00:14:34 »
baskı ayırmıyor :)

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2012, 00:59:48 »
baskı ayırmıyor :)

yani napmak gerek?

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2012, 01:00:43 »
vites koluyla şanzıman arasında çelik tel var 2 tane 1 i koptuysa böle bi sorun olabilir benimde başıma gelmişti araba sadece 1e ve 3 e takılabiliyordu.

valla şanzumancı baktı ama pek volkswagenden anlayan bir tipi olmadığı için hal ve hareketleri dahil oyüzden bırakmadım arabayı tabii bi de en az 600tl para istedi

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Mart 2012, 09:58:13 »
aynısı 3 gün önce benim başıma geldi. yolda giderken vitesler takılmaya başladı ve sonrasında hiçbir vitese geçmedi. çekiciyle tamirciye götürdüm. baskı balatanın altında bi tane mil var o eğilmiş dedi daha henüz arabayı almadım. aldığımda daha net öğrenip bilgi veririm

Çevrimdışı medge86

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Mart 2012, 12:53:29 »
aynısı 3 gün önce benim başıma geldi. yolda giderken vitesler takılmaya başladı ve sonrasında hiçbir vitese geçmedi. çekiciyle tamirciye götürdüm. baskı balatanın altında bi tane mil var o eğilmiş dedi daha henüz arabayı almadım. aldığımda daha net öğrenip bilgi veririm

eyvallah ben de araştırma modundayım evin önüne kadar geldim tamirci boşa çıkardı vitesi 3e  ve 5e geçiyor. 3e takıp geldim işte..Bekliyorum teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Mart 2012, 13:17:19 »
ya baskı ayırmıyor yada debriyaj bilyası dağıldı. sorun baskı balata ise baskı balatayı değiştirmen gerek. bu durmda masrafın 300-400TL
Eğer debriyaj bilyası dağılmışssa, debriyaj bilyası değişecek ve şanzımanın içine kaçan parçaları temizlemek için şanzıman inecek ve şanzıman temizlenecek. bilya50TL gibi bir fiyatı var. şanzıman temizleme için de 300TL kadar paran gidecek. iki durumda da 400TL kadar masraf çıkar.
İnşallah önemli bir sorun yoktur, en az masrafla çıkarsın. geçmiş olsun.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2012, 13:18:04 Gönderen: yesilkrt »
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2012, 13:18:32 »
sorun debriyaj milinde de olabilir. debriyaj mili fiyatı 50TL
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Mart 2012, 13:23:45 »
Bursa'da isen yardımcı olabilirim  :tamamdir Beşevler Küçük Sanayi Sitesi 7.Blok Kutay Oto Volkswagen Servisi  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Mart 2012, 14:00:16 »
dostum inş. büyük bi sorunu yoktur ama bu konu için servise danış benimde basıma bu tarz bişey geldi bilmeyenlere teslim ettim 1200 lira masraf varken 2 bin liraya patladı

dostum bizim basımıza da gelmeyen kalmadı sabır bakalım nere kadar :)
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun