Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)  (Okunma sayısı 274198 defa)

.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2017, 22:25:30 Gönderen: metinmb407 »

Ynt: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2012, 23:52:56 »
maşallahları eksik edene onlar olsun da etmeyene neden oluyor?maşalllah

tebrik ederim, güzel çalışma :) yanlız telli gaz değil mi sizin araç, cc olayı daha mı farklı oluyor?
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2012, 23:53:41 Gönderen: boralp »

« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2012, 23:58:15 »
maşallahları eksik edene onlar olsun da etmeyene neden oluyor?maşalllah

tebrik ederim, güzel çalışma :) yanlız telli gaz değil mi sizin araç, cc olayı daha mı farklı oluyor?

Pardon düzelttim şimdi :) Aracımın gazı sensörlü telli değil. Araç çalışmaz iken EPC ikazından bunu anlayabilirsiniz. Teşekkür ederim :)

« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2012, 08:37:11 »
Peki dizellere takılabilir mi. ??? 2001 Comfort.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2012, 09:32:21 »
maşallah güzel çalısma tebrik ederim ama ufak bir sorun var simdi sen bu paylasımı buraya yaptın ama sitenin kendi fotoğraf deposunu kullanmadın 3 ay sonra bu fotolar gidecek buradan bunları sitenin fotograf servisini kullanarak ekleme sansın var mı resimler tek tek olsa ben yapacam ama sırasını karıstırırsam ziyan olur :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv

Yunus EMRE

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2012, 09:55:06 »
gerekli düzeltmeleri yaptım bilgi kaybı olmayacak malzeme tedariğini nereden kaç tl ye sagladınız *

"Frene, debriyaja basınca ve CC anahtarı ON konumda iken OFF kısmına ittirince (kapatmadan oluyor) devreden çıkıyor ama arka planda aktif."

şu cümleyi pek anlamadım sanki fren debriyaja basınca on off tusunu tıklamadan pasif duruma geçmiyor gibi algıladım.

Yunus EMRE

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2012, 10:33:32 »
Aynen.
Otomatik devreden çıkıyor.
RES'e basarsan otomatik olarak aynı hıza geri çıkar.
Ya da tekrar istediğin hıza gelip SET'e basacaksın ;)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2012, 10:36:58 »
Aynen.
Otomatik devreden çıkıyor.
RES'e basarsan otomatik olarak aynı hıza geri çıkar.
Ya da tekrar istediğin hıza gelip SET'e basacaksın ;)

benim düldüle olur mu epc yazısı yok bende gaz telide yok :)

Yunus EMRE

« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2012, 10:39:27 »
Peki dizellere takılabilir mi. ??? 2001 Comfort.

EPC yani gazı sensörlü olan her araca takılır. Bir abimizin 2001 1.9 TDI Passat a takıldı ama beyne çekilecek hat aynı pinlere mi eklenir bilmiyorum.

« Yanıtla #10 : 11 Haziran 2012, 10:42:15 »
maşallah güzel çalısma tebrik ederim ama ufak bir sorun var simdi sen bu paylasımı buraya yaptın ama sitenin kendi fotoğraf deposunu kullanmadın 3 ay sonra bu fotolar gidecek buradan bunları sitenin fotograf servisini kullanarak ekleme sansın var mı resimler tek tek olsa ben yapacam ama sırasını karıstırırsam ziyan olur :)

Merhaba. Birkaç sitede birden yayınladığım için fotoğrafları başka bir yükleme sitesine yüklemiştim :) Sanırım düzeltmişsiniz teşekkür ederim :)

benim düldüle olur mu epc yazısı yok bende gaz telide yok :)

Anlamadım :) Gaz teli varsa EPC ikazı yoktur ama gazı sensörlü ise EPC ikazı muhakkak mevcuttur. Gaz telli araca da takılır ama onun maliyeti daha fazla.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 11 Haziran 2012, 10:44:44 »

Anlamadım :) Gaz teli varsa EPC ikazı yoktur ama gazı sensörlü ise EPC ikazı muhakkak mevcuttur. Gaz telli araca da takılır ama onun maliyeti daha fazla.

arabada gördüğüm gaz teli yok ama EPC ısıgı da yanmıyor. bu malzemeyi kaç liraya temin ettiniz.

Yunus EMRE

« Yanıtla #12 : 11 Haziran 2012, 10:47:16 »
gerekli düzeltmeleri yaptım bilgi kaybı olmayacak malzeme tedariğini nereden kaç tl ye sagladınız *

"Frene, debriyaja basınca ve CC anahtarı ON konumda iken OFF kısmına ittirince (kapatmadan oluyor) devreden çıkıyor ama arka planda aktif."

şu cümleyi pek anlamadım sanki fren debriyaja basınca on off tusunu tıklamadan pasif duruma geçmiyor gibi algıladım.

Yetkili servis geçen sene 250 demişti Haziran başında taktırmaya gidince 400 lira çekti bende vazgeçmiştim. Orijinal malzemeyi 250 liraya soketi ile birlikte temin ettim. Ebayda satılanların parça numaraları tutmuyordu ayrıca bir sorun olursa sıkıntı yaşayabilirdim.

Çalışma mantığı şudur bilgisayardan örnek vereceğim. Mesela bir program arka planda çalışır ama masa üstünde aktif değildir. Hız sabitleyici ON konumda iken SET tuşuna bastığınızda sistem aktiftir ama frene, debriyaja bastığınızda ya da ON konumundan OFF konumuna ittirince (tamamen OFF konumuna getirmeden, yaylı olduğu için düğme geri ON konumuna geliyor) arka planda çalışmaya devam eder siz tekrar önceki hızınıza dönmek için RES 8açılımı resume- geri dön) düğmesine basarsınız ya da o anki hıza sabitlemek için SET (bunun açılımını bilmiyorum :)) düğmesine basarsınız.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2012, 10:49:54 Gönderen: metinmb407 »

« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2012, 10:48:49 »
arabada gördüğüm gaz teli yok ama EPC ısıgı da yanmıyor. bu malzemeyi kaç liraya temin ettiniz.

Fiyat konusunu cevapladım. Acaba dizel aracın çalışma mantığı farklımıdır? Çünkü dediğim gibi BFQ ve BCB motorda (MKIV ler için konuşursak) gaz teli yok, sensörlü ve EPC ikazı mevcut.