Gönderen Konu: sanzuman çatalı koptu  (Okunma sayısı 7439 defa)

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
sanzuman çatalı koptu
« : 17 Şubat 2009, 15:44:38 »
arkadaşlar arızaların dur durak bilmedigi aracımda bugun şöyle bir sorun oldu vites kücültmek icin debriyaja bastıgımda debriyaj bosta kaldı allahtan eve yakındım ve yolum yokus assagıydı arabayı gider vaziyette debriyajsız vitese gecırerek durmadan eve getirdim tabi sizinde aklınıza geldigi gibi sorunun debriyaj telinin kopmasından ibaretoldugunu düşünüyordum fakat telis sioktum ama tel saglam.ve esas film orada başladı şanzamana naglı baskı balatayı ayırma görevi gören kol boşta sallanıyor yanılmıyorsam ıcerdeki çatal kırıldı böyle bi sorunla karşılaşan varmı arkadaşlar bu çatalın fiatı nedir aynı zaman da baskı balatada zayıftı onun degişmesi gerekiyor fakat şuanki sorunum çataldan baska bisey olabilirmı sizce ??

Çevrimdışı TARGET

• daima golf 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: sanzuman çatalı koptu
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2009, 12:25:16 »
arkadaşlar arızaların dur durak bilmedigi aracımda bugun şöyle bir sorun oldu vites kücültmek icin debriyaja bastıgımda debriyaj bosta kaldı allahtan eve yakındım ve yolum yokus assagıydı arabayı gider vaziyette debriyajsız vitese gecırerek durmadan eve getirdim tabi sizinde aklınıza geldigi gibi sorunun debriyaj telinin kopmasından ibaretoldugunu düşünüyordum fakat telis sioktum ama tel saglam.ve esas film orada başladı şanzamana naglı baskı balatayı ayırma görevi gören kol boşta sallanıyor yanılmıyorsam ıcerdeki çatal kırıldı böyle bi sorunla karşılaşan varmı arkadaşlar bu çatalın fiatı nedir aynı zaman da baskı balatada zayıftı onun degişmesi gerekiyor fakat şuanki sorunum çataldan baska bisey olabilirmı sizce ??

merhaba 
bende buna benzer bir problemle karşılaşmıştım aynı sorun olabilir.
şanzıman golf1 ile aynı ise şanzımanı indirmeden şanzımanın yan tarafında 3-4 somun ile sökülen bir bölüm var. debriyaj pimi  20-30 cm uzun bir demir onun baskı yaptığı yerde yüzüğe benzer bir bilya sistemi var o parçalanmıştı. debriyaj baskı plakayı değiştirmeyi düşünmüyorsan dediğim yere bir baktır derim. esenkal...  :tamamdir
vw golf 1980 diesel GLD

URL=http://img31.imageshack.us/i/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg/]http://img31.imageshack.us/img31/152/9736a27a22fe304c3bfb014.jpg[URL=http://g.imageshack.us/im

Çevrimdışı mikail

• Profili Görüntüle
Ynt: sanzuman çatalı koptu
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2009, 15:38:58 »
arkadaşım evet sanırım senin aracında hidrolil debriyaj o kapagı soktum ve pimi basan demir parça saglamdı yalnız onu sokmusken ucunda yay olan bır demir cubuk daha var onu da bi çektım fakat daha da sokamadım sımdı araba calısırken 1-2-3-4 viteslere araba geciyor ama hıcbı hareket yok sanki boştaymıs gıbı vıtes onu yerine takmak icin ise sanzımanı dagıtmak gerekıyomus benın sanzumandada geri vites dişlisi kırık ve 2 vites bilyasından ses geliyo baskı balatamda zayıf hepsini bir yaptırmayı düşünüyorum biraz maddi durumu düzelttikten sonra tabiki