Anket

1998 polo hb mi 1996 honda euro civic mi ?

1998 polo hb
2 (18.2%)
1996 euro civic 1.6
7 (63.6%)
2000 peugeot 206
2 (18.2%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: polo ve civic  (Okunma sayısı 9852 defa)

Çevrimdışı encin13

•  
    • Profili Görüntüle
polo ve civic
« : 15 Ağustos 2010, 02:25:43 »
1998polo hb ,1996 honda euro civic 1.6 ve 2000 peugeot 206 yı kıyaslar mısnız?bu üçünün fiyatları aynı.peugeot ve honda da çift airbag varken polo da tek airbag var. kıyaslamada:  performans,yakıt tüketimi,standart arıza tamir ücreleri,yedek parça fiyatları,güvenlik,araç içi konfor ve genişlik...
(arkadaşlar ehliyeti yeni aldım,acemi bi sürücüyüm,araç almayı düşünüyorum seçenekleri 3e indirdim,yardımcı olursanız sevinirim)  :saygılar

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
Ynt: polo ve civic
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2010, 12:53:02 »
bu üçünün arasından en sorunsuz ve parça bazında en ucuz olanı honda civic, güvenlik olarak bakarsan 206'dan kesinlikle uzak dur, parçası da pahalıdır ve yetkili servis dışında dilinden anlayan azdır ve rutin bakım dışında herhangi bir arıza veya kazayı yetkili serviste yaptırmadığın zaman döner dolaşır yine yetkili serviste yaptırırsın aracını ve arada verdiğin parça ve işçilik parasına yazık olur, çünkü yetkili servis taktırdığın parçaları söker atar, kendi parçasını takar üstüne de işçilik alır. bu durum bütün peugeot ve citroenlerin ortak özelliğidir. Düzgün bakılmış, bakımları aksatılmamış bir Polo da Civic kadar sorunsuzdur. Ancak hem Civic'in hem de Polo'nun hor kullanılmışından uzak durmak gerekir. Düzgün kullanılmış Polo ve Civic arasından da sanırım Civic almak daha mantıklıdır, çünkü Civic daha donanımlı, daha konforlu, daha geniş ve bir üst segment bir araçtır, performans ve yakıt olarak da Polo'dan daha iyidir. Bir önerim daha olacak, şu aralar piyasa çok hareketli ve fiyatlar yüksek, ekim gibi bu fiyatlar düşecek, mesela aynı paraya 98 değil de 2001-2002 Polo alabilirsin ekim gibi.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2010, 12:53:35 »
polo , 206 ile civic karşılaştırılmaz sınıfları farklı.  honda civic in iç hacimi haliyle daha büyük. dizel seçeneği yok benzinli. lpg uyumu var mı bilemiyorum. polo ile 206 da karşılaştırıldı zaten:

6n Polo mu Peugeot 206 mı?

geniş bir ailem varsa  honda alırdım. polo ile 206 arasında kalmış olsaydım, temiz 206 hdi bulursam onu alırdım. sonuçta dizel ve az yakar. acemi olduğun için 206 ile polo arasındaki konforu vs farkedemezsin zaten.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2010, 12:56:00 »
sanki polonun dilinden ülkemizin öküz ustaları çok anlıyor. bizim ustalara anca şahin doğan olacak, işin işine otonun beyini girince  ustaların küçük beyni yetmiyor zaten, ancak adam yoluyorlar.

arkadaşın dediği gibi acelen yoksa bekle daha üst model araba al.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2010, 13:02:10 »
sanki polonun dilinden ülkemizin öküz ustaları çok anlıyor. bizim ustalara anca şahin doğan olacak, işin işine otonun beyini girince  ustaların küçük beyni yetmiyor zaten, ancak adam yoluyorlar.

arkadaşın dediği gibi acelen yoksa bekle daha üst model araba al.

üstad Polo'yla kötü anıların var, biliyoruz bunu ama 206 ile Polo kıyaslanmaz ya, 206 güvenlik olarak gerçekten çok kötü, yol tutmaz, kaportası Polo'dan kat kat daha zayıf, direk dağılmaya meyilli ve eskiden Citroen C3 ve C4 kullandım, Ankara'daki Göral'ın bütün yetkili servis ekibini tanıyorum şahsen, Peugeot ve Citroen mümkünse rutin bakımı bile yetkili serviste yapılması gereken arabalar, yoksa çok can sıkıyolar

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2010, 14:09:16 »
oyum civice, hondalar da sorunsuz araçlardır, hatchback kasa 3 kapılı bi civic al, sürüşü de zevklidir, sabah bir gün araç sana yetmezse honda motorları modifikasyona çok rahat cevap verir, geniş bir modifiye yelpazesi vardır, sanayide anlayanı çoktur, parçası ucuzdur, bakımlıysa caddede bakanı çoktur, 1.4 motorsa ekonomisi çoktur, ama gel gör ki civic golfün sınıfıdır, golf alınamıyorsa civic alınır,ama polo ile karşılaştırılmaz, aynı sınıf değiller.Evet, 206 dan bahsetmedim, benim arkadaşım sıfır km 206 gti almıştı, 1 senede motor düştü, korkuyorum o arabadan ben

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2010, 14:21:26 »
Polo alırsan satarken zarar etmezsin fakat otomatik vites olsun.
Bayanlar bu arabaya bayılıyor.

Çevrimdışı d3n1s

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Ağustos 2010, 14:31:11 »
oyum civice, hondalar da sorunsuz araçlardır, hatchback kasa 3 kapılı bi civic al, sürüşü de zevklidir, sabah bir gün araç sana yetmezse honda motorları modifikasyona çok rahat cevap verir, geniş bir modifiye yelpazesi vardır, sanayide anlayanı çoktur, parçası ucuzdur, bakımlıysa caddede bakanı çoktur, 1.4 motorsa ekonomisi çoktur, ama gel gör ki civic golfün sınıfıdır, golf alınamıyorsa civic alınır,ama polo ile karşılaştırılmaz, aynı sınıf değiller.Evet, 206 dan bahsetmedim, benim arkadaşım sıfır km 206 gti almıştı, 1 senede motor düştü, korkuyorum o arabadan ben

+1, benim anlatmak isteyip de anlatamadığımı anlatmışsın teşekkürler Alper :tamamdir

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 15 Ağustos 2010, 14:48:16 »
+1, benim anlatmak isteyip de anlatamadığımı anlatmışsın teşekkürler Alper :tamamdir
ha sen ha ben deniz ;)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2010, 01:31:46 »
İşin özünü "d3n1s" söylemiş: """golf alınamıyorsa civic alınır,ama polo ile karşılaştırılmaz, aynı sınıf değiller"""

Polo jazzın sınıfı bu üçlü de tabiki civic
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2010, 22:13:59 »
arkadaşımda 93 model civic si var. 230 binde arabada tık yok diyim :D

Çevrimdışı al_pacino

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ağustos 2010, 22:19:24 »