Anket

Performans,konfor,motor,dış görünüm iç görünüm bakımından sizce kim kazanır?Hepsi 2005 model hepsi 16 valf?

Volkswagen Bora
20 (41.7%)
Honda Cıvıc
18 (37.5%)
Kıa Cerato
0 (0%)
Toyota Corolla
4 (8.3%)
Ford Focus
6 (12.5%)
Hyundaı Accent
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 47

Gönderen Konu: Hangi Sedan Kazanır?  (Okunma sayısı 15210 defa)

Çevrimdışı Emre Can

• Profili Görüntüle
Hangi Sedan Kazanır?
« : 16 Temmuz 2009, 18:02:05 »
Seçim Sizin Karar Verin :saygılar
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
Ynt: Hangi Sedan Kazanır?
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2009, 22:34:13 »
Civic kullanıyorum diye Civic'i seçtim diye yorum yapmayın ama Corolla hariç diğerleri Civic'le Yarışamaz. Aralarında ciddi farklılıklar var.
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı Emre Can

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2009, 17:38:14 »
doğru ciddi farklılıklar var ama bora kullanıyorum diye bunu demiyorum ciddi farklılıklar diyorsun.demekte serbestsin buna bir şey demiyorum.ama farklılıkları da yazarsan hangi farklılıklar olduğunu bilde bilmiş oluruz. :tamamdir
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2009, 12:30:11 »
Ben civic tercih ederdim, sebebi kesinlikle sportif karakterli olması, vtec motorun sesi ve modifiyeye yatkın olması. Piyasada a dan z ye her türlü mod parçası bulunur, tüm bakışlar üzerinizdedir. Ayrıca motor olarak gelişritilmeye daha açıktır...

Fakat objektif değerlendirmeye alırsak Bora-Focus-Corolla başa baş gider. Avantajlı olan Focustur. Çünkü kasası günceldir. Focus un 2005 deki kasası ile şimdiki kasası makyaj dışında aynı. Teknolojik gelişmeler, yol tutuş, kalite anlamında daha yeni bir araçtır ve öne geçmeside muhtemeldir. 2005 model olan diğer seçeneklerin ise şu an aynı kasa ile satılmadığını görüyoruz, hepside yeni kasaya geçti. Seçenekler arasında Focus olmasaydı yada focusta diğerleri gibi bir eski kasa olsaydı bu sefer seçim Bora dan yana olurdu.
Hepsinin kendisine göre artıları var.
Bora; Konfor-kalite-sağlamlık ve yol özellikleri olarak öne çıkar.
Focus; yol tutuş, ekonomi(dizel modeli için), diğer rakiplerinden daha yeni kasası ve teknoloji anlamında yeniliğinden dolayı ön sıraya geçer.
Civic; dış görünüm, vtec motor, yakıt ekonomisi, modifiye parçaların ucuz ve kolay bulunabilmesi bakımından önde olur...
Corolla; sağlamlığı ve ekonomisi ile bilinir ama bana hiçbir zaman hitap etmedi.
Hyundai ve Kia benim listeme kesinlikle giremez...
Listeye ek olarak Megane de girebilir ama girmese de olur  :) Ekonomisi ve yedek parça dışında hiç bir özelliği yoktur.

Sonuç olarak ben Civic derim ama tamamen kendi tercihimdir. Objektif olarak düşünülürse, bir aile için düşünülürse Focus önde yer alır(2005 model için). Focusta diğer rakipleri gibi eski kasa olarak düşünülürse bu sefer geriye sadece Bora kalır...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2009, 22:44:31 »
     bu yoruma bişi eklemeye gerek kalmamış :tamamdir

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2009, 13:10:45 »
Civic kullanıyorum diye Civic'i seçtim diye yorum yapmayın ama Corolla hariç diğerleri Civic'le Yarışamaz. Aralarında ciddi farklılıklar var.
Sana katılıyorum 6 yıl corolla kullandım 2senedir golfe biniyorum performans konusunda hiç biri honda ve corollanın eline su dökemez ama golfe aşığımmmm
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2009, 15:01:39 »
Sana katılıyorum 6 yıl corolla kullandım 2senedir golfe biniyorum performans konusunda hiç biri honda ve corollanın eline su dökemez ama golfe aşığımmmm

;)
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2009, 00:23:42 »
bide karsılastırmada güncel kasamız jetta olsaydı bora yerine dahami iyi olurdu acaba....

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2009, 09:20:20 »
bide karsılastırmada güncel kasamız jetta olsaydı bora yerine dahami iyi olurdu acaba....

O zaman ayıp olur, diğer modellerin şansı kalmaz  :D

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2009, 09:51:55 »
abi jetta boranın yerine gelen aracımız degilmi??

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Ağustos 2009, 13:39:30 »
abi jetta boranın yerine gelen aracımız degilmi??

Evet kardeşim.
Fakat halihazırda 10 yıllık Bora bile şu anki birçok c segmenti araçtan daha kaliteli olduğunu ben iddia ediyorum. Durum bu şekildeysek jetta c segmentinde tartışılmaz bir araç oluyor.
Kendi MeganeII aracımızdan biliyorum, ekonomiklikten başka hiçbir pozitif yanı yok ve ben 2008 megane yerine 2000 model Borayı tercih ederim konfor, sağlamlık yönünden.
Jetta nın konsol plastiği ve kapı içlerindeki plastik kalitesinin zayıf olmasının dışında c segmenti bir araç için tartışılacak bir yönünü bulamıyorum.
Ki zaten fiyatlardan da anlaşılıyor.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Ağustos 2009, 14:00:29 »
Evet kardeşim.
Fakat halihazırda 10 yıllık Bora bile şu anki birçok c segmenti araçtan daha kaliteli olduğunu ben iddia ediyorum. Durum bu şekildeysek jetta c segmentinde tartışılmaz bir araç oluyor.
Kendi MeganeII aracımızdan biliyorum, ekonomiklikten başka hiçbir pozitif yanı yok ve ben 2008 megane yerine 2000 model Borayı tercih ederim konfor, sağlamlık yönünden.
Jetta nın konsol plastiği ve kapı içlerindeki plastik kalitesinin zayıf olmasının dışında c segmenti bir araç için tartışılacak bir yönünü bulamıyorum.
Ki zaten fiyatlardan da anlaşılıyor.
arkadasım aldı 1,4 tsı 122 hp dsg sanzıman jatta otobanda kullanma fırsatım oldu abi ben böle bi gidiş görmedim bircok 1,6 aracı gercekten pesinden aglata aglata gider

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2009, 19:03:41 »
performan konusu hariç hepsinde bora çok rahat öndedir.performans dersen civic ve corolla.birazda focus.gençsem civic alırdım.ama ağır takılacam kalite isityorum güven istiyorum dersen bora.

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Eylül 2009, 19:07:36 »
bence duygusal olmamak gerekir need  for  speed  oyununda :D  bile  hiç  bora  görmedim  

focus ve  toyota ve  honda şeçenklerde  vardı ben hep hondayı  şeçtim ve  oyunu  honda  ile  bitirdim
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2009, 19:08:49 Gönderen: ismailtunca81 »
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ