Gönderen Konu: Golf VI Test Sürüşü  (Okunma sayısı 38008 defa)

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
Golf VI Test Sürüşü
« : 17 Ocak 2009, 20:59:50 »
Arkadaşlar,

dışarıdan gördük azımızın suyu aktı bir çoğumuzun... ben bu makinayı bir test sürüşü ile hissetmek istiyorum. Bana yardımcı olabilecek olan var mı acaba?

Bir tur atalım kendimize gelelim :)
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf VI Test Sürüşü
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2009, 23:21:41 »
test sürüşünü 2 gun once yaptım
sürüş rahatlığı cok gusel, konforu cok iyi yapmışlar
kullandığım arac 1.4 tsi 122hp di
otomatik triptonik dsg şanzıman
fena uzamıyo arac, cok sessiz o yönü cok hoşuma gitti
kısacası beğendim :D

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2009, 11:46:54 »
test sürüşünü 2 gun once yaptım
sürüş rahatlığı cok gusel, konforu cok iyi yapmışlar
kullandığım arac 1.4 tsi 122hp di
otomatik triptonik dsg şanzıman
fena uzamıyo arac, cok sessiz o yönü cok hoşuma gitti
kısacası beğendim :D

istanbul'da da nerelerde yapabileceğimizi biri söylesin lütfen :(
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı meşgale

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2009, 14:08:40 »
 Bir kaç gün önce golfIV'ümü yetkili servise 90000 bakımı için götürdüm, test sürüşü teklif ettiler bende test sürüşüne çıktım.Aracın en önemli özelliklerinin başında bugüne kadar gelen en sessiz golf diye tanıtım yapıldı.Bu konuda ben şüpheliyim.Malum ülkemde hala büyük ölçüde yol sorunları var, asfalt düzenli olmadığı için yol sesi baya bi geliyor.Benim kullandığım araçta ''1.4 tsi 122hp'' di. Vtes 6 ileri, kullanım; vw klasiği çok rahat, hız tutkunuysanız 6.vites arabayı yaydan çıkan ok gibi bi anda fırlatıyor.
 Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun. Tekerleğine taş değmesin  ;)
 Bu arada kasa golf IV kadar çekici değil yahu  :-\
Hayallerimiz var ama hedeflerimiz için yaşıyoruz!

Çevrimdışı cesimoglu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2009, 22:16:37 »
ben test ettim,1.vites aralığı çok kısa yani şehir içi kullanımlarda devamlı 1-2 insanı yoruyor fren mesafesi çok çok iyi en sessiz golf dediler ama 1.4 motor olması aslında arabayı düşük viteslerde daha fazla bağırtıyor,fakat işçiliği 5 kasaya göre daha iyi fiyatı çok pahalı öğrendiğim kadarıyla doğuş oto eskisi kadar konfor paketlerinde bonkör değil örneğin eskiden highline dediğimizde sunroof standart dı artık sadece passat larda standart yani olmuş hihhline comfortline 

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2009, 00:54:17 »
Bu fiyatlara sifir km vw alanlara helal olsun demekten baska birsey gelmiyor icimden.Fiyatlar gercekten cok ucuk.Hadi bugun bir golf alalim desek, almisken 1.4 tsi olsun ama en gucsuzu 122 hp olsun desek, tabi yine almisken en azindan comfortline olsun desek fiyata bi bakiyorsun 46-48 bin ytl civarinda fiyat cikiyor.Inanin bu araclara bu para verilmez sifir km olarak.Bazi rakipleride oyle ama vw nin fiyatlari gercekten ucuk.Ozellikle de passatlarin fiyati cok ucuk.2005 den beri satista olmasina ragmen yani 4 senelik bir arac olmasina ragmen daha yeni bu sene cikan rakiplerine gore bile 5-10 bin ytl direk kafadan fiyat farki oluyor.Full alalim desek zaten 20-25 bin liralik farki buluyor.
Ikinci ellere bakiyorum su an 46 ya sifir km golf alacagima diyorum 2005-2006 model passat highline 2.0 fsi alirim ustune de 2-3 binlira param kalir belki de daha fazla diye hesap ediyorum...

Onceden her yeni model ciktiginda test ederdim bende son zamanlarda firsat bulupta test edemiyorum artik, en kisa zamanda bende test etmeyi dusunuyorum...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2009, 16:34:40 »
Halil kardeşim, Golf 1.4 122hp Highline düz vites 44.750 Tl anahtar teslm fiyatı  ???
Sitede bu şekilde görünüyor.
Bahsettiğin comfortline 41.350 Tl.
Highline donanımda sitede yazdığına göre rcd 510 6.5" ekran+6lı cdchanger standart olması güzel bi gelişme ve aracın genel donanımları gerçekten zengin, hani param olsa alırım highline donanımlı bir golf VI..
Hani zevk meselesi tamamen, senin Passat tutkunu biliyoruz zaten her ne kadar sıfır km dahi olsa passattaki sedan konforunu bulamayacağımıda biliyorum ancak vw'in bu yeni çizgisini ben çok beğeniyoum, zevk işte :)
« Son Düzenleme: 23 Mart 2009, 16:37:05 Gönderen: suggestion »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2009, 22:16:30 »
comfortline' ı eski midline' a eş seviyede yapmışlar.

Eski Comfortline ise Highline olmuş ve en yüksek donanımlı olanı.

Çevrimdışı eneskaan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2009, 00:27:20 »
arkadaslar ben 1 aralıkta aldım. 1.4 tsi 122 beygir highline. 46.700 TL.
ama inanın değer.ankara eskihisarda deneme sürüşü yaptım 2. vites 110 km/h yaptım ve aldım.
daha önce 1.6 vectra comfortum vardı yıllarca at yerine eşeğe binmişim. aradaki fark anlatılmaz.
yol tutuşu harika ve çok sessiz bir araba. 6. vites 4500 devir 210 km/h. hala gaza bas gidiyim diyor sanki (hız iyi bir şey değil sadece denedim)
işçilik ve kalite süper tavsiye ederim. Bu fiyata passat da alabilirsiniz ama Golf tutkusu ayrı birşey.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2009, 00:43:17 »
Halil kardeşim, Golf 1.4 122hp Highline düz vites 44.750 Tl anahtar teslm fiyatı  ???
Sitede bu şekilde görünüyor.
Bahsettiğin comfortline 41.350 Tl.
Highline donanımda sitede yazdığına göre rcd 510 6.5" ekran+6lı cdchanger standart olması güzel bi gelişme ve aracın genel donanımları gerçekten zengin, hani param olsa alırım highline donanımlı bir golf VI..
Hani zevk meselesi tamamen, senin Passat tutkunu biliyoruz zaten her ne kadar sıfır km dahi olsa passattaki sedan konforunu bulamayacağımıda biliyorum ancak vw'in bu yeni çizgisini ben çok beğeniyoum, zevk işte :)

Oguz kardesim tabi ki zevk meselesidir, vw nin diger markalardan ucuz olmasini da beklemiyorum ama arada inanin cok fark istiyorlar ben anlamis degilim.
Bahsettiginiz fiyatlar otv indiriminden sonra uygulanan fiyatlar.Benim yazdigim mesaj ise otv den once yazildigi icin fiyatlar o zamanin guncel fiyatlari idi.Ayrica bahsettigim fiyatlar tabiki liste fiyatidir.Yapacaginiz pazarliga gore ve aldiginiz showroom a gore fiyatlarda degisiklik soz konusu olabilir.
Saygilar, hayirli geceler...
« Son Düzenleme: 28 Mart 2009, 00:44:49 Gönderen: Halil Kara »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2009, 00:47:38 »
arkadaslar ben 1 aralıkta aldım. 1.4 tsi 122 beygir highline. 46.700 TL.
ama inanın değer.ankara eskihisarda deneme sürüşü yaptım 2. vites 110 km/h yaptım ve aldım.
daha önce 1.6 vectra comfortum vardı yıllarca at yerine eşeğe binmişim. aradaki fark anlatılmaz.
yol tutuşu harika ve çok sessiz bir araba. 6. vites 4500 devir 210 km/h. hala gaza bas gidiyim diyor sanki (hız iyi bir şey değil sadece denedim)
işçilik ve kalite süper tavsiye ederim. Bu fiyata passat da alabilirsiniz ama Golf tutkusu ayrı birşey.

Hayirli olsun gule gule kullanin.2. viteste o kadar km yapacagini tahmin etmiyordum cunku vw nin vites oranlari genellikle kisa olur ve artik cogu aracinda 6 vitese gecti.Dsg de 7. vites yapti.Fakat ornegin bir civic 1.6 otomatik alirsaniz 4 vitesli olan bu arac 2. viteste 120 km yapabiliyor yuksek devir cevirebiliyor.
Inanin sasirdim simdi golfun 2. viteste 110 yapabildigine.
Araciniz hakkinda paylasimlar-fotograflar bekliyoruz musait oldukca.
Hosca kalin...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2009, 22:19:10 »
Bir kaç gün önce golfIV'ümü yetkili servise 90000 bakımı için götürdüm, test sürüşü teklif ettiler bende test sürüşüne çıktım.Aracın en önemli özelliklerinin başında bugüne kadar gelen en sessiz golf diye tanıtım yapıldı.Bu konuda ben şüpheliyim.Malum ülkemde hala büyük ölçüde yol sorunları var, asfalt düzenli olmadığı için yol sesi baya bi geliyor.Benim kullandığım araçta ''1.4 tsi 122hp'' di. Vtes 6 ileri, kullanım; vw klasiği çok rahat, hız tutkunuysanız 6.vites arabayı yaydan çıkan ok gibi bi anda fırlatıyor.
 Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun. Tekerleğine taş değmesin  ;)
 Bu arada kasa golf IV kadar çekici değil yahu  :-\

hocam serviste 90000 km bakımını kaça yaptırdınız ve hangi parçaları değiştirdiler. kazasız belasız günler

Çevrimdışı enerji

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Mart 2009, 17:22:30 »
90 bin bakımında aracın triger kayışı vs. değişir. Piyasaya göre 200 - 400 arası masraf çıkar tabi bu ne kadar çok şeyin değiştiği ve işçiliğe göre oynayan fiyattır. Devirdaim pompası, V kayışı(klima) gibi bir kaç parça daha değişmesi gerekebilir.
Şimdiye kadar seti hiç değiştirmediyseniz bi an önce değiştirmeye bakın. Koparsa motor zarar görür ve çok büyük masraf çıkar.

Düzeltme: Burası golf 6 bölümü, aramaya "triger seti" yazarsan golf 4 başlığının altında bu bakımı yaptıran kişiler var ve ne kadar yaptırdıklarını da yazmışlar.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2009, 17:24:18 Gönderen: enerji »

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #13 : 31 Mart 2009, 20:33:58 »
90 bin bakımında aracın triger kayışı vs. değişir. Piyasaya göre 200 - 400 arası masraf çıkar tabi bu ne kadar çok şeyin değiştiği ve işçiliğe göre oynayan fiyattır. Devirdaim pompası, V kayışı(klima) gibi bir kaç parça daha değişmesi gerekebilir.
Şimdiye kadar seti hiç değiştirmediyseniz bi an önce değiştirmeye bakın. Koparsa motor zarar görür ve çok büyük masraf çıkar.

Düzeltme: Burası golf 6 bölümü, aramaya "triger seti" yazarsan golf 4 başlığının altında bu bakımı yaptıran kişiler var ve ne kadar yaptırdıklarını da yazmışlar.
      yanlış anladınız bu siteye uzun süredir üyeyim, neyi nerede bulacağımı bilirim de özel servise göre yetkili servisin fiyat listesini karşılaştırmak bağbında sormuştum. eğer arada çok uçurum yoksa aracı yetkili serviste ağır bakıma sokmayı düşünüyorum. aracı alalı neredeyse 2 sene olacak ama fren balataları ve yağ harici bişey değiştirmedim. yani olmuşken tam olsun istiyorum.
      kazasız belasız günler  ;)