Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
Eylül 03, 2014, 08:47:23 ÖÖ

462688 Mesaj 23809 Konu Gönderen: 21913 Üye
Son Üye: ramazanoğlu
Ana Sayfa Ara Takvim Giriş Yap Kayıt

Duyurular
Google Özel Arama
Özel Arama

Volkswagen Türkiye - VW  |  Volkswagen  |  Golf  |  Golf IV  |  Hararet sorunu!!! 0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Sayfa: [1] 2 Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Hararet sorunu!!! (Okunma Sayısı 4826 defa)
xq288
Güray TEK

Otomobil
2001 Golf 4 Trendline

Hararet sorunu!!!
: Ağustos 20, 2010, 01:16:47 ÖS

merhaba arkadaşlar yine bi sorunlar karşınızdayım Smiley

araç normal seyirde giderken birden bire göster 100-110-120 durdum stop ettim... suya baktım su azdı su ilave ettim geçti.. ertesi gün çalştırdım evden çıktım ..yine aynı sorun.. araba su kaynatıyor.. 1. fan çalışıyor diğeri çalışmıyor.. 120de iken bile... ve su haznesine yukarıdan gelen bi hortum var o devirdaimin galiba yanılmıyorsam oradan su gelmesi gerekmiyor mu?? acaba devirdaim bi gitti!!!
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

golge

Otomobil
2001 VW Golf Comfortline

Ynt: Hararet sorunu!!!
Yanıtla #1 : Ağustos 20, 2010, 01:25:05 ÖS

termostat açıyor mu? baktınız mı? araç boşta biraz çalışsın ara ara gaz verin trmostat devreye girecek  pervaneler dönecektir. termostat bozuksa hararet yapar.

.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion
xq288
Güray TEK

Otomobil
2001 Golf 4 Trendline

Yanıtla #2 : Ağustos 20, 2010, 01:27:38 ÖS

1 tanesi dönüyor......

golge

Otomobil
2001 VW Golf Comfortline

Yanıtla #3 : Ağustos 20, 2010, 04:10:36 ÖS

sanırım termostatın bozuk. cüzzi bir rakam. değiştirmelisiniz.

.../-----------------\...
../__________ ___\..
./[__]======[__] \. |\_______________/| |_\_____________/_| 
       my golf is my passion
ALPER.
aslan.avi

Otomobil
6R

Yanıtla #4 : Ağustos 20, 2010, 05:09:41 ÖS

aynısı bana borada oldu,buyuk ihtimal devirdayim pompası kaput, mumkunse 110u geçmesin hararet, conta patlatırsın, uzak bi yerse altınızdaki arabayla gitmenizi tavsiye etmiyorum

xq288
Güray TEK

Otomobil
2001 Golf 4 Trendline

Yanıtla #5 : Ağustos 20, 2010, 06:32:35 ÖS

ne uzak bir yeri... 5dkda 120derece Smiley

mussel
Mustafa

Otomobil
RS3

Yanıtla #6 : Ağustos 20, 2010, 08:38:23 ÖS

Güray kardeşim sanırım Kırklareli'de ikamet ediyorsun.Vw grubu ile ilgili bildiğin en yakın servis yoksa da iyi bir ustaya durumu göstermen gerekiyor.Hararetle ilgili bir sürü neden olabilir.Termostatın açmıyor olabilir,devirdaim pompasında sıkıntı olabilir,motor kayışında problem olabilir,çok kısa bir sürede fanın devreye girdiğinden bahsetmişsiniz,motor yağ soğutucusu delinmiş olabilir,aracınız eğer otomatik ise şanzuman soğutucunuz delinmiş olabilir.Su bidonu içerisini kontrol edin,suyun yüzeyinde yağ varmı?Yağ çubuğunu çektiğinizde yağın renginde bir değişiklik var mı?İşte bütün bunların iyi bir usta yada işten anlayan biri tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.Fakat ne olursa olsun aracını çalıştırmanı önermem.

03.06.2005
serhat

Otomobil
vw Golf-IV 1.6 16v

Yanıtla #7 : Ağustos 20, 2010, 09:23:36 ÖS

Güray kardeşim sanırım Kırklareli'de ikamet ediyorsun.Vw grubu ile ilgili bildiğin en yakın servis yoksa da iyi bir ustaya durumu göstermen gerekiyor.Hararetle ilgili bir sürü neden olabilir.Termostatın açmıyor olabilir,devirdaim pompasında sıkıntı olabilir,motor kayışında problem olabilir,çok kısa bir sürede fanın devreye girdiğinden bahsetmişsiniz,motor yağ soğutucusu delinmiş olabilir,aracınız eğer otomatik ise şanzuman soğutucunuz delinmiş olabilir.Su bidonu içerisini kontrol edin,suyun yüzeyinde yağ varmı?Yağ çubuğunu çektiğinizde yağın renginde bir değişiklik var mı?İşte bütün bunların iyi bir usta yada işten anlayan biri tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.Fakat ne olursa olsun aracını çalıştırmanı önermem. :tamamdir

WOLFSBURG STYLE Wink
golf_4
celal

Otomobil
2004 Golf IV 1.6 16V Benzin/LPG

Yanıtla #8 : Ağustos 20, 2010, 10:50:06 ÖS

kırklarelide vw den doğru dürüst anlayan yok arkadaşlar sanırım en yakın edirne ..bende kırklareli oldugumdan bılıyorum olmadıgını

ALPER.
aslan.avi

Otomobil
6R

Yanıtla #9 : Ağustos 20, 2010, 11:33:05 ÖS

o araba o kadar yolu gidemez, benden söylemesi

xq288
Güray TEK

Otomobil
2001 Golf 4 Trendline

Yanıtla #10 : Ağustos 20, 2010, 11:51:05 ÖS

Güray kardeşim sanırım Kırklareli'de ikamet ediyorsun.Vw grubu ile ilgili bildiğin en yakın servis yoksa da iyi bir ustaya durumu göstermen gerekiyor.Hararetle ilgili bir sürü neden olabilir.Termostatın açmıyor olabilir,devirdaim pompasında sıkıntı olabilir,motor kayışında problem olabilir,çok kısa bir sürede fanın devreye girdiğinden bahsetmişsiniz,motor yağ soğutucusu delinmiş olabilir,aracınız eğer otomatik ise şanzuman soğutucunuz delinmiş olabilir.Su bidonu içerisini kontrol edin,suyun yüzeyinde yağ varmı?Yağ çubuğunu çektiğinizde yağın renginde bir değişiklik var mı?İşte bütün bunların iyi bir usta yada işten anlayan biri tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.Fakat ne olursa olsun aracını çalıştırmanı önermem.
yağ soğutucusnu geçen ay değştirdim bi sorunu yok .. motor yağında su yok ve sudada yağ yok...ve aracım otomatik değil...

xq288
Güray TEK

Otomobil
2001 Golf 4 Trendline

Yanıtla #11 : Ağustos 21, 2010, 10:11:07 ÖS

sorun çözüldü termosat arızalı.. bugün çekici ile aracı götürdük... gitmişken yağına orasına burasınada baktırdım.... p.tesi çıkacak araç ne güzel stickerlarımı yapışırmıştım...foto çekemedim  Sad 

golf_4
celal

Otomobil
2004 Golf IV 1.6 16V Benzin/LPG

Yanıtla #12 : Ağustos 21, 2010, 10:47:16 ÖS

sorunun çözülmesine sevindim ..nereye götürdün arabayı?

xq288
Güray TEK

Otomobil
2001 Golf 4 Trendline

Yanıtla #13 : Ağustos 21, 2010, 10:50:16 ÖS

sanayinin 1.sitede Tur39'un yanı hemen genç bi eleman var serkan die... bizim köyden bi kişi tavsiye etti..ondana VW var ben ona yaptırıyorum filan dedi... çekicisi filan var kendine ait..

Sayfa: [1] 2 Yukarı git Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: