Gönderen Konu: vw golf 3 turbo uygulaması  (Okunma sayısı 16300 defa)

Çevrimdışı ogzmdn

•  
    • Profili Görüntüle
vw golf 3 turbo uygulaması
« : 30 Ocak 2010, 12:37:54 »
iyi günler...

severek ve isteyerek satın aldığım 1996 model 1.8 cc golf marka otomobilimi satmaya kıyamıyorum. biraz daha performans istediğim için otomobilime turbo uygulaması yaptırtmaya karar verdim. ancak o yaştaakı bi araç için uygun olup olmadığını bilmiyorum.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: vw golf 3 turbo uygulaması
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2010, 12:53:04 »
uygun olur tabi ki, turbonun yaşı yoktur  :p  yeter ki aracın bloğunun kaldırabileceği bir turbo ve basınçta kullanın. ya da bloğun içini güçlendirin (forget malzemelerle). turbo olayı çok meşekkatli iş. ve en önemlisi iyi bir ustaya yaptırın yoksa arabadan soğutabilirler sizi. satmaya kıyabilirseniz golf 3 gti alın derim :)

Çevrimdışı ogzmdn

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2010, 13:00:05 »
tahmini bir fiyat aralığı varmıdır? turbo uygulamasının ardında süspansiyon ve fren sisteminin de elden geçmesi gerekli bunlarda içinde düşünüldüğünde ödeyeceğimi tutar ne kdar olur.hangi markalaraı kullanmalıyım ?

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2010, 13:01:02 »
golf GTI al istedigini yap :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2010, 13:39:58 »
tahmini bir fiyat aralığı varmıdır? turbo uygulamasının ardında süspansiyon ve fren sisteminin de elden geçmesi gerekli bunlarda içinde düşünüldüğünde ödeyeceğimi tutar ne kdar olur.hangi markalaraı kullanmalıyım ?

5000 - 8000 TL benim kafamdaki 1.8 golf 3'e yapılacak masraf. bence gereksiz, değmez. bu durumda gti almanızı öneririm.

Çevrimdışı 16 GT 233

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2010, 01:30:46 »
bence arabanı seviyorsan yap pistonlar forget turbo pistonu veya m3 pistonu kullanmak gerekir piston kollarıyla beraber 1500 TL verdiğini varsayalım  turbo yeni olması şart değil diesel turbosu dahi olur 450 lirada buna dielim intercooler borular artı parçalar 600 üst kapak taşlandığını blok omlama yapıldığınıda ekleyelim 600 + işçilik 2000 en önemliside bu işlemi yapacak ustanın işinin ehli bir usta olması şart 5000 ini topladı ama bunlar kaba hesaplar

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2010, 10:18:03 »
Bence 2000cc 16v ABF GTI al daha iyi  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 31 Ocak 2010, 12:07:19 »
bmw pistonu dersen anlamayan çıkmayabilir, mahle piston kullanman gerekir diyelim :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Ocak 2010, 13:15:41 »
bmw pistonu dersen anlamayan çıkmayabilir, mahle piston kullanman gerekir diyelim :)
Bence mahle dahada çok kafa karıştırır çelik piston diyelim biz şuna  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı ogzmdn

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2010, 16:13:23 »
bahsettigim araca vw  passat 1.8 t'de kullanilan turboyu kullanmam mumkun mu? piston ve piston kollarini degistirmeden bu uygulamayi yapabilirmiyim. acil yardimlarinizi rica ederim.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ocak 2010, 16:19:55 »
passat'ta hangi turbo kullanılıyor bilmiyorum. piston ve piston kollarını değiştirmeden uygulanabilir ancak turboyu yüksek basınçla çalıştıramazsınız dolayısıyla verimli olmaz.

Çevrimdışı ogzmdn

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ocak 2010, 16:32:07 »
ya aslinda benim istedigim su anki performansindan biraz daha fazlasi . kirmizi isikta kalkista daha iyi ivmelenmesi. bunun icin tum elektrik ve atesleme sistemi parcalarini degistirdim cak az bi performans artisi oldu acak bana yetmedi. satmaya kiyamadigim bi rac icin biraz daha fazlasini istiyorum sadece. bana bu konuda detayli bilgi verirmisiniz.

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #12 : 31 Ocak 2010, 16:37:41 »
Manifold yaptırarak 1.8t turbosu kullanırsın, az basınç, conta ile sıkıştırma düşürerek tatmin olabilirsin. Ama çıkabilecek masraflara, uğraşa değer mi?
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı ogzmdn

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Ocak 2010, 16:42:02 »
benim kafamdaki soru isaretleride bu. ne kdar harcarim ne gibi problemlerle karsilasirim eldeki bulgurdan da olmak istemem acikcasi. bu uygulamayi yaptiran tanidiginiz varmi ne derece verimli omus. ne olur yardim edin iki gundur pavlovun kopegi gibiyim. bilgisayarin basinda gelicek cevaplari bekliyorum :)