Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: mk3 lerde ses gelmesi nedenleri..........  (Okunma sayısı 8336 defa)

mk3 lerde ses gelmesi nedenleri..........
« : 14 Mart 2010, 02:11:15 »
arkadaşlar   mk3   yaşam  tarzı oldu  bazılarımız  için  wazgeçilmez.....

aracımızda  yaşıda  artmaya başladı   
konumuz    mk3 lerde 
   yolda   giderken  (  içeride   sallanan   gelen  sesler  we  zırıltılar  )   nedeni   nerden  geldigi   we  çözümünü  konuşalım   isterseniz 

belki   kullanan   arakadaşları  rahazsız  eden  sesi   bulabilirizzz  çözümünüde  sölersek...

Ynt: mk3 lerde ses gelmesi nedenleri..........
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2010, 02:16:04 »
ben  başlım konuyu   açmışken  

arkadaşlar  mk3 de  

iki  adet  38  cm  subwofer  wardı   izalasyon  yaptırmıştım   ama  zaman la   subwofer  aractaa  iç  akşamda   bayayı  zarar werdi   bir  yıl  sonra   arabanın   farklı  yerlerinden  sesler   gelmeye  başladı  
cözüm   araçla  bozuk  bir  zemine  çıktım  ses  gelen  yerleri   tesbit   ettik  

1-  arka  koltuk  menteşesi   menteşeyi  sıktık   we  yagladık
2-ön   sag  camdan   sallanma  sesi     camı   söktük  we  baglantı  yerlerini   kontrol  ettik    sabun  sürdük  
3-torpitodan  bir  ses  geliyodu  onu    tesbit  ettik  ama   torpitoyu   sökmedik 

bu  nun  sebebi   olarak      iki  secenek  sunarım ilk   birincisi 

1-ses  sisteminin  aşırı  içerde  basınç  uygulaması 
2-18  inç     215  35  18   lastiklerin olması   aracı  baya  sarstı
  sonuç olarak  mk3  lastikjant  olarak  max 17 inç  öneririm     ses  sistemide  sizin  zevkinizzz     tş  ler
« Son Düzenleme: 14 Mart 2010, 02:19:05 Gönderen: infinity3455 »

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2010, 11:19:35 »
Verdiğin bilgileri için teşekkürler. Bizim arabların tipik rahatsızlığı daha çok kapı döşemleri ses yapıyor. araba bozuk yolda gitmem demiyor ama çok tangırtı yapıyor. buda ön takımlarla ilgili..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2010, 11:23:09 »
sağ ön camda bende  de bi  tıkırdı  var

birde  sol arka  emniyet  kemerinin oralardan bi ses  geliyor  ama bir  türlü  bulamadım .

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2010, 18:51:26 »
sağ ön camda bende  de bi  tıkırdı  var

birde  sol arka  emniyet  kemerinin oralardan bi ses  geliyor  ama bir  türlü  bulamadım .

Benim sportlineda arka emliyet kemerlerinin tokalarını koymak için koltuğa yer yapmışlar kullanılmadığı zaman ses baya kesiliyor.
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #5 : 15 Mart 2010, 17:35:11 »
evet  toka  yerleri  var  ama  ben  çok  geç   ögrendim   kimden  derseniz   belçikada   kuzenim  var  o  geldi  neden  emniyet  kemerlerini   buraya takmıyon  demişti  bilmiyorum ki   dedim   güldü  bana  
birde  
ikinçisi    çocuk  kilidi  muhabbetti  
onuda   kuzen  warken   oldu  bu  olayy   ben kapı  bozukdu  zannettim  arka   sol  kapı  komple  söktüm  baktım  yoq  bişe  sonra  kuzen   geldi  o  sıraa  kendi  ewlerinden ne  oldu   diye  sormuştu   böle  dedim   sen  yalandan yere  ugraşmışsın  dedi    burda  çocuk  kilidi  var  demişki  oldu  iki  :D
güldüm kendime çok  ama  ginede  tecrube oldu  
onunda   belçikada    golf 3   wr6  var   2.9  scaynro   buraya geldi    2004  senesi   sonra  tövbe etti   birdaha  benzinli  araba ile   tr   gelmek  için   :D
« Son Düzenleme: 15 Mart 2010, 17:35:39 Gönderen: infinity3455 »

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2010, 17:38:24 »
evet  toka  yerleri  var  ama  ben  çok  geç   ögrendim   kimden  derseniz   belçikada   kuzenim  var  o  geldi  neden  emniyet  kemerlerini   buraya takmıyon  demişti  bilmiyorum ki   dedim   güldü  bana 
birde 
ikinçisi    çocuk  kilidi  muhabbetti   
onuda   kuzen  warken   oldu  bu  olayy   ben kapı  bozukdu  zannettim  arka   sol  kapı  komple  söktüm  baktım  yoq  bişe  sonra  kuzen   geldi  o  sıraa  kendi  ewlerinden ne  oldu   diye  sormuştu   böle  dedim   sen  yalandan yere  ugraşmışsın  dedi    burda  çocuk  kilidi  var  demişki  oldu  iki  :D
güldüm kendime çok  ama  ginede  tecrube oldu   
onunda   belçikada    golf 3   wr6  var   2.9  scaynro   buraya geldi    2004  senesi   sonra  tövbe etti   birdaha  benzinli  araba ile   tr   gelmek  için   :D

>:D yollar ve benzin parası :) avrupa bölgesinden çıkınca gerçek dünyaya geldi saşırmıstır tabi :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #7 : 15 Mart 2010, 17:40:08 »
aynen  öle  oldu  ??

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #8 : 15 Mart 2010, 18:10:59 »
Bizde benzin türevi ürünler pahalı olduğu için dışarıda da aynı zannediyoruz gibime geliyor:)

Aslıında Kuzenin mk3ile ilgili birçok ayrıntıda seni aydınlatırken; Sende onu Tr'ye vr6 ile gelmemesi konusunda aydınlatabilirdin:)

evet  toka  yerleri  var  ama  ben  çok  geç   ögrendim   kimden  derseniz   belçikada   kuzenim  var  o  geldi  neden  emniyet  kemerlerini   buraya takmıyon  demişti  bilmiyorum ki   dedim   güldü  bana 
birde 
ikinçisi    çocuk  kilidi  muhabbetti   
onuda   kuzen  warken   oldu  bu  olayy   ben kapı  bozukdu  zannettim  arka   sol  kapı  komple  söktüm  baktım  yoq  bişe  sonra  kuzen   geldi  o  sıraa  kendi  ewlerinden ne  oldu   diye  sormuştu   böle  dedim   sen  yalandan yere  ugraşmışsın  dedi    burda  çocuk  kilidi  var  demişki  oldu  iki  :D
güldüm kendime çok  ama  ginede  tecrube oldu   
onunda   belçikada    golf 3   wr6  var   2.9  scaynro   buraya geldi    2004  senesi   sonra  tövbe etti   birdaha  benzinli  araba ile   tr   gelmek  için   :D

« Yanıtla #9 : 15 Mart 2010, 19:32:39 »
o  zaten  hawası   için  geldi   buraya  yoqsa  onda  audi   a6  var  dizell   2001  model 

« Yanıtla #10 : 15 Mart 2010, 19:33:13 »
samsuna  geldi  hala  konuşuluyoo   araba  ama  turbo  lu  idi  ?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #11 : 16 Mart 2010, 09:16:51 »
samsuna  geldi  hala  konuşuluyoo   araba  ama  turbo  lu  idi  ?

Bu da ona yeterde artar bile:) Benim de ilk bindiğim  mk3  almanyadan gelen bir akrabamın turbo dizel bir aracı idi yanlış hatırlamıyorsam 1.9 tdi gibi birşey koyu füme rengi vardı gidişi bir harikaydı. orada aşık oldum golfe:)
 Bak aradan kaç yıl geçti hala konuşturuyor kendinden kerata:) varsın vr6'da konuştursun hani..

« Yanıtla #12 : 16 Mart 2010, 20:05:24 »
wr6  sesi    çok  farklı  çıkıyodu  anlatılmaz yaşanır   ?

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #13 : 16 Mart 2010, 22:45:57 »
wr6  sesi    çok  farklı  çıkıyodu  anlatılmaz yaşanır   ?

"VR6" gördünmü diye sorsana:)