Gönderen Konu: Hava filtresi Mk3 GTI  (Okunma sayısı 8537 defa)

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
Hava filtresi Mk3 GTI
« : 27 Ağustos 2010, 12:40:11 »
yakın bir arkadaşımda 306 gti var, hava filtresi taktık arabasına yani bizim mahallenin başından geldigini biliyoruz, 1 ci vitesteyken filan araba filtrede kükrüyor..
aynı filtre yi benim mk3 e takınca sankı 1 ci vitesi zorlarmış gibi ses çıkıyor o tok sesi alamıyorum, bütün vitesler için geçerli bu simota nın 50 lik filtresinden aldım oda aynı benim mk3 den ses alabılmem için ne yapmam gerek, eksoz derseniz polis 128 lira yazdı daha ödeyemedım :) bi öneri istiyorum mükemmel ses almak için ne yapmam gerek..
it ürür kervan yürür...

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
Ynt: Hava filtresi Mk3 GTI
« Yanıtla #1 : 27 Ağustos 2010, 16:35:47 »
allah allah bnde 1.6 sport var aft Motor fena bi ses alıyorum bnm filtrem K&N+Aliminyum filtre kiti var ama

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ağustos 2010, 16:45:14 »
hava filtrenizin konumlandığı yerlerin farklı olmasından olabilir, 306 daha rahat hava alabilecek konumdaysa sesi de performansı da fazla olur, aksi takdirde performans ve ses alımı stock halinden bile berbat hale dönüşebilir

Çevrimdışı Halil_50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2010, 16:48:39 »
evet katılıyorum bn şuna dikkat ettim hava soğukken daha iyi ses alıyorum ama hava ısındığı zaman soğuk hali gibi ses alamıyosun
yani hava filtresi motordan uzak tutmak lazımki motorun ısısı hava filtresine gelmesin

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2010, 12:01:23 »
Evet bu hava filtresi olayına birinin açıklık getirdiği iyi olmuş. Motor alt devirde fena olmayan böğürtüler vermesine rağmen üst devirde filtre sesi felan gelmiyor nasıl diyim yani egzos seside olmazsa ses mes olmayacak gibi. Ama güzel bi yere konumlanmış geniş ağızlı soğuk hava çeken bi filtre yinede ses olayında başarı sağlar.Ben öyle yaptım hiç fena değil.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2010, 12:09:08 »
Cem bi resim filan varmı? Yada ne tür bir kit kullandın fikir olması açısından bir resim paylaşırmısın?

Çok kafamı kurcalayan bir soru bu hava filitresi olayı.Hele bu yağlı temizleme ve kışmetreye verebileceği zararlar beni düşündürüyor.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Ağustos 2010, 17:21:30 »
Filtre YED intake.Fiyatı vesaire bilgim yok ben 120 tl ye almıştım bi çok yerde 200+ rakamlarda satıldığını gördüm. Filtrenin iki tarafındada karbon bölümü kapatan plastik kapak var bu kapakları 3'er tane vida tutuyor.Ben dışa bakan kısımdaki plastiği söktüm daha geniş bi alandan hava çeksin diye.Sağ farın altından hava alıyor.Aslında yeteri kadar temiz ve soğuk hava alamıyor.Ama yinede her hava koşulunda yeterince ideal bir filtre. Filtrenin hemen yanında duran mavi krank filtresinin kesinlikle bir bağıntısı yok sadece yer olmadığı için o kadar yakın duruyor. :)

« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2010, 17:24:30 Gönderen: CeM öZeR »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ağustos 2010, 01:09:16 »
ABF motorda emme manifoltu var ve emme manifoltu olan arabada istediğin gibi bir filtre sesi alamazsın.

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ağustos 2010, 01:10:34 »
ABF motorda emme manifoltu var ve emme manifoltu olan arabada istediğin gibi bir filtre sesi alamazsın.

Sesi boşverelimde performans ?

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2010, 01:36:04 »
3-5 hp

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 30 Ağustos 2010, 01:39:22 »
zaten en güzeli ABF motorda kutu içi filtre. İyi bir kutu içi filtre orjinal bujileri ve 8mm silikon buji kabloları ile araba kendine geliyor. Birde ben anlamıyorum hala,200 lira verip 3-5 hp için filtre almaktansa 350 liraya 10-15 hp'lik headers verdim burada 1-2 kişi hariç kimsenin umurunda olmadı. para=güç

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 30 Ağustos 2010, 09:58:31 »
Valla doğru diyorsun Gani abi ben bu arabada headersın farkettirdiği kadar hiç bir şeyin bariz farkettirdiğini görmedim.Araba 3 de bile kafayı gezdirip öyle yere oturuyor düşünün artık.Filtre tamam egzos tamam chipede tamam ama eminin bu 3 lü kombinasyonun yarattığı farktan daha fazlasını headersla yaşayabilirsiniz.Hele bunu bosch platinium buji ve 8 mm silikon buji kablolarıyla desteklerseniz motorunuzda ciğerliyse o zaman ortaya tam bir GTI çıkıyor.  :tamamdir

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2010, 12:41:06 »
Gani ben alıcam önümüzdeki ay o headers ı kimseye satma :D

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 30 Ağustos 2010, 23:09:56 »
cem usta jantlarının markasını yazsana bana hasta oldum onlardan taksam olurmukş  :melek:
it ürür kervan yürür...