Gönderen Konu: golf III almak istiyorum sorularım var...  (Okunma sayısı 11314 defa)

Çevrimdışı renard90

•  
    • Profili Görüntüle
golf III almak istiyorum sorularım var...
« : 08 Şubat 2010, 14:39:18 »
arkadaşlar öncelikle merhabalar forumunuz gerçekten çok yararlı bilgiler içeriyor site yönetimine ve arkadaşlara teşekkürler etmek istiyorum. arkadaşlar ben golf III almaya niyetlendim yurtdışındayım ve öğrenciyim burada 93-97 arası 1.4 ten tutun 2.8 e kadar çok çeşitli motorlara sahip golfler var ben fazla yakıt tüketmeyecek ama perfonması tatmin edici olacak(sonuçta öğrenciyiz ) dizel veya benzinli farketmez sizin bilgilerinize dayanarak az sorun çıkaran yakıt tüketimi öğrenciyi fazla yormayacak motor hacmi-gücü ve model tavsiyelerinizi almak isterim ayrıca golf 3 lerin avantajları dejavantajları ve sorunlarını belirterek beni aydınlatırsanız çok seviniim şimdiden çok teşşekkürler.....
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 14:40:35 Gönderen: renard90 »

Çevrimdışı 10-UR

• Profili Görüntüle
Ynt: golf III almak istiyorum sorularım var...
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2010, 14:42:41 »
iyi bir seçim yapmışsın.bende golf alalı 2 ay oldu. cok memnunum bana sorarsan 2.0 gti al derimm avanatajı dezavantajından çok fazla,sadece yakıtta biraz sorun var..yurtdışındayım diyosun orda yakıt sana problem çıkarmaz.....
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı renard90

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2010, 18:11:35 »
2.0 gtı 150 bg sanırım yüzde ne kadar yakıyo acaba? bide bazı modelleri karbüratörlü bazıları enjeksiyonluymuş hangi modelleri olduğunu bilmiyorum :S

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2010, 19:24:23 »
mk3 gti al yakıt için korkma
Mk3 gti

Çevrimdışı 10-UR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2010, 13:38:56 »
yaa 300 400 arası yakıyo...sen mk3 al
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza.

Çevrimdışı renard90

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Şubat 2010, 15:00:02 »
bakalım hayırlısı artık bugun galerileri gezdim biraz 96-97 modellerde sdı motorlar var sanırım golf4  motorlarındanmış tdı ile arasın da ne farklar var acaba motor ömrü yakıt açısından?
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2010, 15:00:27 Gönderen: renard90 »

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Şubat 2010, 21:53:51 »
Benim bir arkadaşım da 97 model Golf 3 Sport var. Orjinal beyaz spor kadranlı,orjinal spor koltuklu ve acayip bir performansı var. Yakıtına gelince şehir dışı 250 kuruş civarında sanırım.

Eğer Golf 3 tutkunuysan bu modeli alabilirsin, GTI ayarında araç. Ama tabi Golf GTI daha performanslı ve hoş bir araçtır.

Ama eğer biraz daha para katabilirsen Golf4 al derim, dış görüntü ve iç kokpit çok güzel.

Ayrıca Golf'ün SDI motorlar Türkiye'de yok bildiğim kadarıyla. Türkiye ye bir süre 2.0 SDI motorlu Caddy'ler geldi 68 hp gücünde biraz zayıf ve gürültülü araç.

SDI ile TDI arasında ki benzerlikler elektronik yakıt kontrollü olup doğrudan enjeksiyon olmaları. TDI'de ki fark ise turbo ve intercooler. Yani senin alacağın SDI araç  68-70 hp iken TDI 90-110 olacaktır. Motor ömrüne gelince SDI'yi fazla sıkıştırırsan bakımını zamanında yaptırmazsan motor 150.000 de biter ama bakımlarını güzel yaparsan 300.000'ü rahatlıkla görür.

TDI motor da 500.000 km leri gören motorlardır. Bakımlarını zamanında yaptırmasanız bile 200.000 ü rahat görür ama bakımları iyi yapılırsa ve turbo arızasın da turbo motora yağ vermezse 500.000'ü gören bir motordur.

Eğer 90 psi'lik bir TDI alırsanız chip tuning,110 hp'lik TDI enjektörü, gibi uygulamalarla 130-135 hp güç alabilirsiniz bu da işin diğer tarafı. Golf 3'ün de 1,9 TDI motorlusu var bildiğim kadarıyla.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2010, 21:59:15 Gönderen: ADEMÜÇÜNCÜ »

Çevrimdışı renard90

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2010, 16:12:26 »
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler golf olacak o kesinde 3 mü 4 mü onun kararını veremedim bakalım hayırlısı tabi burdaki araçlar fiyatları uygun olduğu için çok hor kullanılıyor golf 3 ler 1000-2000 euro arası 4 lerde 2500-3500 euro arası fiyatlar iyi ama herşeyden önce az yıpranmış bakımları yapılmış bir araç bulmam lazım yoksa çok uğraşırım diye düşünüyorum..

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2010, 20:33:35 »
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler golf olacak o kesinde 3 mü 4 mü onun kararını veremedim bakalım hayırlısı tabi burdaki araçlar fiyatları uygun olduğu için çok hor kullanılıyor golf 3 ler 1000-2000 euro arası 4 lerde 2500-3500 euro arası fiyatlar iyi ama herşeyden önce az yıpranmış bakımları yapılmış bir araç bulmam lazım yoksa çok uğraşırım diye düşünüyorum..

Fiyat farkı azmış, neden Golf 4 derseniz, Golf 4'ün ön konsol,göstergeler,direksiyon simidi, dış karosör şu an sıfır üretilen araçların yeniliği ile neredeyse aynıdır,hatta çoğu markadan üstün bile diyebilirim. Golf 4'ü gece kullanmanın da zevki bir başkadır, mor kadranlar, kırmızı ışıklandırmalar buna en güzel örnektir, dış karosörü daha bombeli bir yapıya sahiptir, bunlar ekstra özelliktir, içine oturunca çıkamayacağınız bir araç desem yeridir. Alacağınız aracın motoru,yürürü sağlam olsun yeter. Kaportasında ezikler olsun önemli değil onlar yapılır hem daha düşük fiyata almış olursunuz. Bence kesinlile Golf 4 alın..

Ben size kendimden örnek vereyim, Transporter T4 kullanıyorum 97 model. Aldığımda gösterge yeşil ampul aydınlatmalı, far butonları,kaloriför butonları da, yeşil aydınlatmaydı. Aldığımda bunu önemsemiyordum sonra dedim keşke 2000 model alsaydım o mor kadran, kırmızı ışıklandırmalı,direksiyon simidi daha güzel.

Şimdi kadranı avatarımda ki gibi mor yaptım,ebay dan aldığım beyaz ışıklı zeminlerle, diğer ışıklandırmaları  da el yapımı kırmızı led yaptım, geriye direksiyon simidi kaldı ebay da var ama kargosu çok tutuyor.

Anlıyacağınız bütün bu uygulamalar hep masraf, ama yüksek modelini alınca böyle bir uğraş ve masrafla başbaşa kalmıyorsunuz hem de aldığınız araç hem daha yeni nesil hem yüksek model, hem de sürüş ve görsel zevk veriyor size.. Ben de sizin gibiydim zamanında ama kullandıktan sonra fikir değişiyor o yüzden biraz daha sabredin acele etmeyin Golf4 alın derim.

Çevrimdışı renard90

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2010, 20:57:11 »
dedikleriniz gerçekten doğru tabi direksiyona oturduktan sonra ikisi arasındaki fark gerçekten anlaşılıyo ayrıca dediğiniz gibi golf 4 hala piyasada yeni denilecek bir araba hatta dediğiniz gibi bir çok araçtan daha konforlu daha güvenli ve daha şık  dediğiniz gibi bencede acele edip sonradan pişman olacağıma biraz daha sabrredip golf4 almakta fayda var gerçekten teşekkürler  :tamamdir
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2010, 20:57:51 Gönderen: renard90 »

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2010, 00:13:02 »
 1.9 TDI almanı öneririm.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2010, 14:47:09 »
dedikleriniz gerçekten doğru tabi direksiyona oturduktan sonra ikisi arasındaki fark gerçekten anlaşılıyo ayrıca dediğiniz gibi golf 4 hala piyasada yeni denilecek bir araba hatta dediğiniz gibi bir çok araçtan daha konforlu daha güvenli ve daha şık  dediğiniz gibi bencede acele edip sonradan pişman olacağıma biraz daha sabrredip golf4 almakta fayda var gerçekten teşekkürler  :tamamdir

Rica ederim tabi ki, en iyisi de bu performans yönünden 1,9 TDI motor modifikasyonu ile iyi sonuç veriyor, 1,6 ise orjinal kullanırsanız performansı tatmin edicidir.

Çevrimdışı eagle26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2010, 01:04:28 »
ii akşamlar arkadaşlar bende otomatik dizel golf amak istiyorum nelere dikkat etmeliyim ne önerirsiniz su anda 6n1 polo ac hb 75hp ye biniyorum ama biraz endişelerim var 1.9 tdı olanlar var 1.6 olanlar var kilometreler genelde çok yüksek gözüküyor basımı ağrıtabilecek neler olabilir ve birde en çok nelere dikkat etmem gerekir tavsiyelerinizi bekliyorum.kullanan arkadaslardan yardım diliyorum

Çevrimdışı infinity3455

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Şubat 2010, 00:59:12 »
golf  4  koptik  güzel  olabilir  ama   golf  3  binicisi  golf 4 de  binmez   çünkü   hantal   golf 4  agır  sadece golf 4  18 t  gti  bindim  o  güzel   r 32  var  o deli  bir  makina  gerisi  yalan golf 4 de