Gönderen Konu: Vw Golf Mk1 Special Wolfsburg Edition Project  (Okunma sayısı 54904 defa)

Çevrimdışı WOLFSBURG EDİTİON

• Berliner
    • Profili Görüntüle
Vw Golf Mk1 Special Wolfsburg Edition Project
« : 14 Şubat 2010, 02:40:45 »
Merhaba arkadaşlar, sitenizi bir haftadır takip etmeye başladım, hepinizin ellerine sağlık harika paylaşımlar var sitede gerçektende gönülden kutluyorum hepinizi teker teker. Umarım hepinizle tanışma fırsatım olur ve güzel dostluklar kurabiliriz.

Bende sizlerle aynı duyguları yaşayan geceleri bu sevda uğruna uyuyamayan yada projeyi düşünürken uyuya kalan birisiyim. Bunun bir heves olmadığını, fantastic  bir tutku olduğunu gönül rahatlığıyla söyliyebilirim şimdiden.

Araç projeme gelince; henüz bir mk1 aracım yok ama uzun zamandır arayış içerisindeyim ve benimde  sizler gibi 70's ve 80's model araçlarla bir geçmişim var, bu araçlar benim hayal dünyam... daha açıklayıcı başka bir cümle kuramıyorum bunun için...  Daha önce vw aracım olmadı babamın gençliğindeki vw T1, T2 ve 1302 hariç. Forumdaki çoğu başlıkları yaklaşık bir haftadır okuyorum çok güzel gerekli olan her türlü bilgi ve birikimlerinizi anlatmışsınız ve herkesede sorunlarında yardımcı olmaya çalışıyorsunuz gördüğüm kadarıyla, bu arada çokda güzel dostluklar kurmuşsunuz aranızda umarım bende aranızda yerimi alırım.

Şimdik kullanmak istedğim araca gelince öncelikle orjinal olması en önemli nokta benim için, kısa stop benim favorimdi fakat 81-83 galvanizli ve daha dayanıklı demişsiniz ki haklısınız bu tarafa yöneldim bunuda küçük stopa çevirmek abesle iştigal edeceğinden hella stoplarla devam diyoruz... Motorlar hakkında geniş bir bilgiye ihtiyacım var ve Tr'de bulabileceğim parçalar hakkında ön bilgi istiyorum sizden. Parçalar orjinal ve sıfır olarak kullanacağım en ayrıntılı ince noktasına kadar parça ihtiyacım olacak. Düşündüğüm proje 1-2 ayda toplanıp bitecek tarzda olmayacak tabii bunu belirteyimen az 1 yıl diyorum ben neyse diğer ayrıntıları ve projemi sizilerle tanıştıktan sonra daha detaylı paylaşacağım, şimdiden hepinize teşekkür ediyorum saygılar... Bu arada unutmadan ismim Serhat Bursa Mudanya'dan ;)
MECNUN BİLSEYDİ MK I SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: Vw Golf Mk1 Special Wolfsburg Edition Project
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2010, 02:51:41 »
hoşgeldin patron, umarım muradına erersin, türkçe bilgiler açısından, doğru yerdesin, yabancı siteleri de takip etmeni tavsiye ederim, yardımcı olabilirsek ne ala...
hele bir makinayı görelim bakalım, hayırlısı şimdiden

• Berliner
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2010, 02:59:51 »
Hoşbulduk arkadaşım sağolasın, gecenin bu saatinde bile bir cevap alabildiysem kesinlikle doğru yerdeyim. Almanyadaki stelerin çoğunu inceledim ön bilgi olarak bir avantajımda zaten orda doğup büyümüş olmam, almanca ve araçların açısından oldukça faydalı oluyor. Umarım istediğim aracı bir an evvel bulur ve projemize en kısa zamanda başlarız... Bu arada tüm arkadaşların msn adreslerinide kaydetmek istiyorum, bilmiyorum site açısından bir sakıncası varmıdır yada yokmudur bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Görüşmek dileği ile...

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2010, 02:59:55 »
Aramıza hoşgeldin Serhat 5 sene oldu ben hâla aracıma yapacağım şeyleri düşünerek uykumun kaçtığı geceleri yaşıyorum bu sevda bitmez her şey gönlünce olur umarım .
Parça konusunda pek bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum.
İyi forumlar dilerim :tamamdir
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

• Berliner
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2010, 03:07:07 »
Hoşbulduk Ercihan, seninde projeni baştan sona okudum gerçekten eline emeğine sağlık çok güzel bir çalışma ortaya çıkarmışsın, en önemlisi sabır bu işte... ama sonunda o marşa basmayı hayal etmek bile  yetiyorda artıyor insana değilmi. İnan arabaya binmekten çok seyretmesi bile yetiyor... En kısa zamanda proje ile ilgili hazırladığım notları toparlayıp sizlerin görüşüne sunacağım, şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2010, 03:11:55 »
Çok haklısın ama bir proje bitiyor üstünden zaman geçiyor ve yenisini yapasın geliyor buda ölene dek sürüyor yada sürecek :D
Binmesi ayrı bir zevk yarım satte , 1 saatte bir camdan bakıp onu izlemek yatmadan önce iyi haldemi diye seyretmek bir başka zevk benim sevgilim oğlum kanım gibi görüyorum bir makine gibi değil buda onun bana hissettiği hazın ilk başta vermiş olduğu sıcaklıktan oluştu sanırım ilk aldığım zaman çok sabırsızdım hemen her şey olsun istedim ama kesinlikle hemen olmuyor foruma ilk konu açtığımda bana acele etme geç olsun güç olmasın dediler ama ben acele ettim belkide bu benim yapmış olduğum eksiklikleri daha iyi anlamamı sağladı şimdi daha ince eleyip sık dokuyorum sıradaki projem maddi koşullar çerçevesinde çok çok daha iyi olacak buna inanıyorum kesinlikle sabır çok önemli ve araştırmacı ruh  :sevgi:

Edit= Bu arada kullanıcıların kimisinin msn adresleri profillerinde mevcut oradan ekleyebilirsin :tamamdir
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2010, 03:12:53 Gönderen: ercijuana »

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2010, 03:41:45 »
aramıza hoşgeldin serhat  :)  doğru yerdesin...  :tamamdir   mk1 sevgisi bi başkadır :) ))
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2010, 10:52:25 Gönderen: SPoRTeXHauST »

• Berliner
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2010, 03:48:48 »
Hoşbulduk Burak, msn adresini ekledim, en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere... MK1 anlatılmaz, yaşanır...  :saygılar

Çevrimdışı mami6848

• Sen Yetkili bi Abiye benziyosun :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2010, 09:55:36 »
Serhat hoş geldin kesinlikle doğru yerdesin inşlh diledigin gibi olur ve hayali ile yaşadıgın bir araba (AŞK) bulursun :) Ben tam iki yıl baktım ensonunda buldum ama ilk görüşte aşktı bu  :sevgi:

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2010, 10:12:17 »
Hoşgeldin,Bursa'da sana yardımcı olabilecek Golf kullanıcı ve üyelerimiz.

gokhanficici

TARGET

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2010, 10:48:35 »
Aramıza hoşgeldin Serhat kesinlikle doğru yerdesin bende Bursa:Nilüfer/Ertuğrulkentteyim ve Golf GT Mk1 Cabrio aracım var.Mudanyada'da bir tane beyaz cabrio vardı oda orjinaldi sanırım görmüşsündür en kısa zamanda yeni bir araç alman dileğiyle,yalnız 81-83modeller dediğin gibi galvanizlidir yalnız uzun stopluyu kısa stopa çevirmek bence iyi bir proje sayılmaz herşeyiyle sağlam yapıldıktan sonra kısa stoplularda çok dayanıklıdır benim hayalimdeki proje 79model kısa stoplu nikelaj tampon GTI Mk1 var yada uzun stoplu 83model DX 1.8 GTI tabiki cabriomu hiç saymıyorum onun yeri kesinlikle başkadır :sevgi: MSN adresimi alabilirsin hiç sorun olmaz Oktay abininde dediği gibi ben ve Turgut(TARGET)abim sana yardımcı olmaya çalışırız örnek:dün akşam mini buluşma yaptık diyebilirim  ;)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı Han

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2010, 12:25:25 »
Bu arada benim araç 80 model ve maşallahı var galvanizli sac kullanılmış muhtemelen ama tam emin değilim ve kısa stop  :sevgi:

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2010, 13:57:47 »
aramıza hoşgeldin eminim tüm sorularının cevaplarını burda alacaksın çünkü buradaki deneyimli VW hayranları hep dayanışma içerisindedir
 :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı mk1 2.9 vr6

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2010, 17:47:49 »
hos geldin serhat. umarım istedigin arabayı bulup projeye hemen baslarsın  :tamamdir