Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Restorasyon Tavsiye!!!!!!  (Okunma sayısı 9965 defa)

Restorasyon Tavsiye!!!!!!
« : 21 Şubat 2010, 01:35:50 »
Arkadaşlar 2006 GolfV sahibiyim uzun süredir MK1 alıp orjinaline sadık kalarak toparlamak gibi bir takıntım oluştu; sizlerin tavsiyesini  ve düşüncelerinizi istiyorum bu konuyla ilgili.Böyle bir takıntı bana kaç paralara malolur; parçaları teminde zorluk ne kadar çok çekilir , bu işleri istanbul anadolu tarafında yapan iyi ustalar varmı (Boya kaporta motor elektrik aksam vs), buldugum ve almaya karar verdiğim mk 1 de nelere dikkat etmeliyim ve acaba hç bu işlere  atlamayayımmı ? :)

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
Ynt: Restorasyon Tavsiye!!!!!!
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2010, 03:24:28 »
Arkadaşlar 2006 GolfV sahibiyim uzun süredir MK1 alıp orjinaline sadık kalarak toparlamak gibi bir takıntım oluştu; sizlerin tavsiyesini  ve düşüncelerinizi istiyorum bu konuyla ilgili.Böyle bir takıntı bana kaç paralara malolur; parçaları teminde zorluk ne kadar çok çekilir , bu işleri istanbul anadolu tarafında yapan iyi ustalar varmı (Boya kaporta motor elektrik aksam vs), buldugum ve almaya karar verdiğim mk 1 de nelere dikkat etmeliyim ve acaba hç bu işlere  atlamayayımmı ? :)
ilk olarak bunları düşünerek bile bu işlere atlamış bulunmuşsun ve virüs sanada bulaşmış :D
Parça sıkıntısı çekeceğini sanmıyorum anadolu yakasında çok güzel işin piri ustalar var özellikle kartal pendik civarlarında
mk1 de orjinal boya bilirsen ilk tercih o olsun bence ki altın yatılı gizli saklı şeyler olmaz kafan rahat olur.
genellikle marşpiyel ve çamurluk ağızları ilk çürüyen yerler çürük olmayan bir mk1 seçmende sana tavsiyem.
aklıma gelenler şimmdilik bu kadar diğerarkadaşlarda yorumlarını bizlerle paylaşacaklardır :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2010, 14:11:57 »
Ercihan cevap için teşekkürler ;şimdi zaten cahitarsal arkadaşın projesine bakıyorumda bayağı iyi iş çıkarmış ve sundugu bilgiler de oldukça faydalı kendiem bu şekilde bir yol çizecem artık bende ilk önce tabi arabadan başalayacagız.Sence  motor seçeneği olarak ne üzerinde durmalıyım  gerçi şimdilik bir ön araştırmada sanki ne bulursak onu alıcaz gibi duruyor ama

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2010, 14:31:36 »
Slm hoşgeldin... İlk kararı sen vericeksin sana uyan kasa tipi ve motor seçeneği sonra bizlerde sana yorumlar yaparak yönlendireceğiz...  Aracı internetten almaya kalkarsan fiyatlar herzaman yüksek olacaktır ama canlı piyasada çok daha uygun fiyatlara mk1 bulmak daha kolay... İnternete koyulan araçların çoğu düzgün gözüksede yarısından çoğu istenilen fiyatı haketmiyor şahsen netten çok araca bakmaya gittik ve halada bakmaya gideriz miğdemizi bulandıran durumlarla çok karşılaşırız ve özellik ile NET te hepsi GTI dır mk1 lerin :) ama şuan sahibindende gerçek 1 adet mk1 GTI yok...

Orjinallik istediğini yazmışsın o yüzden arayacağın kasa orjinal boyasında olmalı ve çürük çarık şekilde bulmanda fayda var motoru ve yürürü sağlıklı olsun yeter..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2010, 14:58:08 »
Slm hoşgeldin... İlk kararı sen vericeksin sana uyan kasa tipi ve motor seçeneği sonra bizlerde sana yorumlar yaparak yönlendireceğiz...  Aracı internetten almaya kalkarsan fiyatlar herzaman yüksek olacaktır ama canlı piyasada çok daha uygun fiyatlara mk1 bulmak daha kolay... İnternete koyulan araçların çoğu düzgün gözüksede yarısından çoğu istenilen fiyatı haketmiyor şahsen netten çok araca bakmaya gittik ve halada bakmaya gideriz miğdemizi bulandıran durumlarla çok karşılaşırız ve özellik ile NET te hepsi GTI dır mk1 lerin :) ama şuan sahibindende gerçek 1 adet mk1 GTI yok...

Orjinallik istediğini yazmışsın o yüzden arayacağın kasa orjinal boyasında olmalı ve çürük çarık şekilde bulmanda fayda var motoru ve yürürü sağlıklı olsun yeter..
Hocam tavsiyelerin için teşekkürler cahitin yazılarını takip ederken senin yazılarınıda görüyorum gayet faydalı bilgiler vermişsin şu şasi ve motor no bilgisi bayağı işe yarıyacak mesela

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2010, 15:17:32 »
Hocam tavsiyelerin için teşekkürler cahitin yazılarını takip ederken senin yazılarınıda görüyorum gayet faydalı bilgiler vermişsin şu şasi ve motor no bilgisi bayağı işe yarıyacak mesela
aracım satılık, eğer ilgilenirsen.

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #6 : 21 Şubat 2010, 15:17:56 »
Slm hoşgeldin... İlk kararı sen vericeksin sana uyan kasa tipi ve motor seçeneği sonra bizlerde sana yorumlar yaparak yönlendireceğiz...  Aracı internetten almaya kalkarsan fiyatlar herzaman yüksek olacaktır ama canlı piyasada çok daha uygun fiyatlara mk1 bulmak daha kolay... İnternete koyulan araçların çoğu düzgün gözüksede yarısından çoğu istenilen fiyatı haketmiyor şahsen netten çok araca bakmaya gittik ve halada bakmaya gideriz miğdemizi bulandıran durumlarla çok karşılaşırız ve özellik ile NET te hepsi GTI dır mk1 lerin :) ama şuan sahibindende gerçek 1 adet mk1 GTI yok...

Abi yeşil gti varya :D

Ercihan cevap için teşekkürler ;şimdi zaten cahitarsal arkadaşın projesine bakıyorumda bayağı iyi iş çıkarmış ve sundugu bilgiler de oldukça faydalı kendiem bu şekilde bir yol çizecem artık bende ilk önce tabi arabadan başalayacagız.Sence  motor seçeneği olarak ne üzerinde durmalıyım  gerçi şimdilik bir ön araştırmada sanki ne bulursak onu alıcaz gibi duruyor ama

ekonomi istiyorsan dizel alacaksın hız istiyorsan GTI alacaksın Erşan abinin dediği gibi bende alacağım zaman bu kadar çok çeşit yoktu toplasan 10 tane vardı sahibindende ve istanbul taraflarında olanları hepsini gezmiştim şimdi şöyle bakıyrum o kalitede araç hakketen yok denecek kadar az ve fiyatları yüksek gezip görüp dolaşman gerekecek cahit e de dediğim gibi acele etme gez gör bin beğendiğin aracı içine sineni al derim :D

« Yanıtla #7 : 21 Şubat 2010, 17:50:31 »
aracım satılık, eğer ilgilenirsen.
Çok erken davranmak istemiyorum birz agırdan alıcam malum bu düşüncem çok yeni oluştu bir araştırma sürecine gireyim uzun vadeye yayacam konuyu ama aklımda bulunsun zaten senin aracı sanırım sahibindende gördüm tahmin ettiğimse balıkesir plaka  kırmızı gls

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2010, 18:00:15 »
Çok erken davranmak istemiyorum birz agırdan alıcam malum bu düşüncem çok yeni oluştu bir araştırma sürecine gireyim uzun vadeye yayacam konuyu ama aklımda bulunsun zaten senin aracı sanırım sahibindende gördüm tahmin ettiğimse balıkesir plaka  kırmızı gls

evet.

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2010, 18:02:34 »
mk1 madnessss!!! :tamamdir

« Yanıtla #10 : 22 Şubat 2010, 23:06:22 »
ercihan sanki senin aracı sahibindende gördüm satıyomusun sen aracı

Çevrimdışı Han

« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2010, 23:55:53 »
ercihan sanki senin aracı sahibindende gördüm satıyomusun sen aracı
forumdada konusu var satmayı planladım evet üzülerek satıyorum

1980 GoLF GLS Satılık

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
« Yanıtla #12 : 28 Şubat 2010, 22:08:02 »
Öncelikle hoşgeldin.Mk1 projesi için en doğru yerde olduğunu söyleyebilirim.Böyle bir proje aklında olduğuna göre virüsü sende kapmışsın.Golf mk1 lerin parçalarını çok rahat ve yerli araçlardan daha ucuza bulabilirsin.Arkadaşlarında belirttiği gibi anadolu yakasında çok iyi ustalar var.Almayı düşündüğün araçta çürük çarık olsa bile hatları düzgün ve diri bir araç almanda fayda var.mk1 dizel mi veya benzinlimi düşünüyorsun?Eğer gtı düşünüyorsan piyasada gtı amblemi taşıyan yüzlerce mk1 var ama gerçek gtı sınırlı sayıdadır.Proje aracı olarak hatları düzgün orjinalliğinden çok fazla bişey kaybetmemiş çürük çarığı olsada pek farketmez bir mk1 i 2500-3500 fiyat aralığında rahatlıkla bulabilirsin.Eli ayağı düzgün bir mk1 için en az 5000 tl yı gözden çıkarman gerekir.Yeni projeye başlamış cahit arkadaşımız var ve oldukça iyi gidiyor.Proje maliyeti kişiye,ustaya,kullanacağın parçalara ve araca yapacaklarınla doğru orantılı olacaktır.Ama tamamlandıktan sonra ortaya çıkan aracın emin ol dünyanın en kıymetlisi olacaktır gözünde.Yeni haberlerini merakla bekliyoruz arkadaşım.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 22:11:15 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
« Yanıtla #13 : 28 Şubat 2010, 22:43:29 »
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 22:44:29 Gönderen: SCORPIONMAN2005 »