Gönderen Konu: Golf 1 otomatik şanzımanda sorun ve düze çevrilebilir mi?  (Okunma sayısı 11304 defa)

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
         Arkadaşlar bizde bi Golf 1 otomatik var.Vitesi geçirirken tak tak ses geliyor bazen.Neden olabilir? Yaptırmaya kalksak çok para tutar mı?Bi de düz şanzımana çevirmeye çalışsak düz şanzımanı bulabilir miyiz? Fiyatı nedir?Veya hangi  modelin düz şanzıman tipi tutar bizim bu araca? Cevaplarınız içiin şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 1 otomatik şanzımanda sorun ve düze çevrilebilir mi?
« Yanıtla #1 : 17 Ocak 2010, 17:40:34 »
geçmiş olsun , düze çeviilir sorun olmaz pek ama uğraştırır biraz
My Cars Audi & Vw Germany Style

Çevrimdışı superman66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2010, 17:24:09 »
arkadaşlar merhabalar sonunda benimde golf1im oldu ama araba olayında çok acemiyim yardımlarınızı bekliyorum. sorunum şudur 81 model golf 1 aldım otomatik vites, vites gecerken şanzumandan ses geliyo ayrıca geriye taktıgım zaman şanzuman iyice bağırıyo tak tak tak diye sesler geliyo ne oldugunu çözemedim. volan dişlisinde problem varmış bugunlerde şanzumanı indirtecem ama şöyle bişey düşünüyorum otomatik şanzumanı düze çevirsem ne derece sağlıklı olur herhangi bi sıkıntı yapar mı yaparsa çözümü var mı ve düze çevirmenin maaliyeti bana ne olur. şimdiden teşekkürler yardımlarınız için...

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2010, 17:26:26 »
Düze çevirirsin ama maliyeti ne olur bilemem bir çok otomatik vitesli araç düze çevrildiğini gördüm şuan babamdaki araçta otomatiktenh düze çevrilmiş gayette sağlıklı ama ustan usta ise tabikide masrafıda tahminen bir düz vites şanzıman ve işçilik olur muhtemelen.
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2010, 17:33:07 »
Düze çevirirsin ama maliyeti ne olur bilemem bir çok otomatik vitesli araç düze çevrildiğini gördüm şuan babamdaki araçta otomatiktenh düze çevrilmiş gayette sağlıklı ama ustan usta ise tabikide masrafıda tahminen bir düz vites şanzıman ve işçilik olur muhtemelen.

aynen erciye katılıyorum ustan iyi olsun otomatiği düze çevirir bizim motor ustası  yapıyordu hatta şanzuman tamiri bile yapıyor

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2010, 18:16:27 »
Otomatik vites tamirine düz vites daha ucuz gelecektir.. Ama basit bir arızada olabilir ama otomatiğin basit arızası bile 300TL gibi patlayabilir... Ve otomatik vitesin ustasıda ayrı olur dikkat et..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı OZGUR.K

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2010, 18:28:38 »
     Kaç liraya malolur tahminen?

Çevrimdışı car wolf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2010, 18:46:02 »
     Kaç liraya malolur tahminen?
sormak lazım istersen ustanın numarasını vereyim ara detaylı konuş ???

Çevrimdışı superman66

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Ocak 2010, 11:08:44 »
şanzumanı düze cevirmenin fiyatını aşağı yukarı bilen varmı acaba

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #9 : 20 Ocak 2010, 14:27:50 »
Düz vites 4 ileri şanzıman 350TL 5 ilerisi 500 ve üzeri çıkmacılarda fiyat veriyorlar..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2010, 16:28:22 »
düze çevrilir çevrilmesine ama iyi bir ustaya götürüp baktırmanda fayda var diyorum.otomatik şanzımanın ustası adapazarı sanayisinde  ayı necmidir.Üstüne usta tanımam.Önüne 1 duble rakı koy o bir duble rakıyı bir yandan çeker bir yandan iş yapar.Arabayla 200 metre tur atsın listeyi döker eline.Çok basit bir tırnak kırılması bile olabilir bahsettiğin arıza.Ama otomatik şanzımanın sökülüp toplanıp takılması bile şu an için 300-400 tl dır.derinlemesine bir arıza varsa 1000 tl rahat bulursun.Allah yardımcın olsun.Çok çektim çoook.

Çevrimdışı Golf_ld

• only VW
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk2 1,3 C
« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2010, 10:55:03 »
 :)  ben de dizel aracımı otomatiğe çevirmeye çalışıyorum işe bakın golf lerin otomatik şanzımanı problemli mi ben senelerce mercedes te kullandım sorunsuzca  bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar  ayrıca sırf şanzımanla değil pedal seti falan komple değişmeli imiş
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2010, 10:55:36 Gönderen: Golf_ld »
1984 1,6 şahin ,1979 1300 mirafiori,1968 w115 220 mercedes,1989 2,0 taunus gls,1990 mazda 323hb,1979 w123 mercedes,1986 kartal ,1997 daewoo tico, 1980 mk1 1,6 diesel golf, 1992 mk3 1,9td,1981mk1 1,6ld

Çevrimdışı zedef

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Şubat 2010, 23:22:29 »
arkadaşım senin aracındaki şanzuman 3 ileri onun şanzuman ve defransiyel yağı ayrı 85-140 hipoitli defransiyel ----şanzuman ise atf yağı önce yağları konturol ettir defr eksik olabilir onlar tam ise motor ve şazuman kulaklarına baktır oda salamsa akis boşluklarına baktır.ordanda çıkmazsa ozaman şanzumanı düşün onuda düşünme ben antalyada otomatik şanzuman servisiyim elimde her parçası var  kompile şanzuman vedefransiyeli bile var...senin şanzumanın korkulacak sorunu olduğunu sanmam....

Çevrimdışı harun38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 31 Temmuz 2010, 00:20:27 »
arkadaşım senin aracındaki şanzuman 3 ileri onun şanzuman ve defransiyel yağı ayrı 85-140 hipoitli defransiyel ----şanzuman ise atf yağı önce yağları konturol ettir defr eksik olabilir onlar tam ise motor ve şazuman kulaklarına baktır oda salamsa akis boşluklarına baktır.ordanda çıkmazsa ozaman şanzumanı düşün onuda düşünme ben antalyada otomatik şanzuman servisiyim elimde her parçası var  kompile şanzuman vedefransiyeli bile var...senin şanzumanın korkulacak sorunu olduğunu sanmam....
merhaba ustam ben harun konya'dan. bende 1.8 motor otomatik vento var. özelden tel yazabilirsen arayım şanzımanla ilgili bir sorun var bir görüşelim.