Gönderen Konu: Arka Cam Rezistans Bağlantısı ?  (Okunma sayısı 18239 defa)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
Arka Cam Rezistans Bağlantısı ?
« : 11 Mart 2010, 17:47:59 »
Arkadaşlar kış bitmesine rağmen yinede sabahları buğu oluyor yalnız aracımın rezistans bağlatısı yok bu rezistans konusuna neden bu kadar takıldım bende bilmiyorum önceden ne işe yaradığını bile bilmezdim ve gereksiz bişey zannederdim aslında çok yanlış bazıları diycekki senin araban CABRİO değil mi arka cam rezistansı(buz çözücünün) ne işi var ALMAN ZEKASI işte CABRİO arabaya bile koymuş arkadaşlar elinde arka cam rezistansının bağlantı şeması olan varsa paylaşırsa sevinirim tamir&bakım kılavuzuna baktım fakat bişey anlamadım çok karışık  :-\
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arka Cam Rezistans Bağlantısı ?
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2010, 22:42:43 »
senin rezistansına ne olduki?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2010, 23:17:57 »
senin rezistansına ne olduki?
Abi rezistans yerinde duruyorda bağlı değil düğmesi falanda var kabloları nerelerden geliyo şemasını arıyorm var bi tane bende çok karışık hiç bişey anlamadım nerelerden hat çekicez onu soruyorum elinde şeması olan varsa paylaşsın lütfen  :-\

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2010, 14:06:57 »
İlk önce arkaya gelen boşta olan kablo varmı varsa bunlar nereye gidiyor ona bakacaksın.. Arka tesisat aracın sol tarafından tek bir hat üzerinden gider ve sigorta kutusunda birleşir oradanda gerekli yerlere dağılır.. Çok basittir bulması gökhan biraz zaman ve ölçü aleti tabi yanında 1 kişi daha olması şart..

Benim vermiş olduğum şemedada gerekli bağlantı yerleri yazıyor sigorta kutusundan hangi soket nereye ne çıkışı veriyor diye onları güzelce tercüme et.. Google translate bazen farklı ceviri yapabilir dikkatli ol :D
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2010, 14:27:27 »
İlk önce arkaya gelen boşta olan kablo varmı varsa bunlar nereye gidiyor ona bakacaksın.. Arka tesisat aracın sol tarafından tek bir hat üzerinden gider ve sigorta kutusunda birleşir oradanda gerekli yerlere dağılır.. Çok basittir bulması gökhan biraz zaman ve ölçü aleti tabi yanında 1 kişi daha olması şart..

Benim vermiş olduğum şemedada gerekli bağlantı yerleri yazıyor sigorta kutusundan hangi soket nereye ne çıkışı veriyor diye onları güzelce tercüme et.. Google translate bazen farklı ceviri yapabilir dikkatli ol :D
Abi dediğin gibi şemaya baktım rezistans bağlantısı buldum fakat çok karışık pek bişey anlaşılmıyo dediğin gibi arabayı evin önüne getirince komple koltukları falan sökücem zaten o zaman bakarım dediğin tesisata ben kontrol ettiğimde düğmeden soket çıkışı ve kabloları vardı ama aşağıya iniyor ve karışıyordu çok karışık boşta falan kablolar vardı bazılarında düz elektrik vardı kontağa bile bağlı değil neyseki uçlarında fiş kılıfları vardı onları izole ettim ama bi daha bakayım şemaya gerçi ne kadar baksamda araba olmadan uygulamalı olarak göremem  :( Bu arada verdiğin kılavuzda direksiyon bölümünde direksiyon simidinin altında milin üzerine geçen yay vs yoktu ama bnm direksiyonu söktüğün zaman altından yay çıkıyor somununu söktüğün gibi direksiyon fırlıyor orjinalinde böyle bişey varmı yoksa başka bişey içinmi koymuşlar babam haberim yok diyo  :-[

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Mart 2010, 15:37:36 »
Bu GOOGLE TRANSLATE beni deli edecek  >:( Bişeyide düzgün çıkartsa o kadar baktım şemalara biri ötekini tutmuyo bu arada Erşan abi orjinalde arka cam rezistansı Kontak Ceryanınamı yoksa Direk Ceryanamı bağlanıyo ? Ona göre hat çekicem yada sigorta kutusunun hangi bölmesinden ceryanı alıcaz ?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Mart 2010, 19:36:25 »
Arkadaşlar yokmu elinde şeması olan veya nasıl bağlandığını bilen tarif edebilecek olan  :-\

Çevrimdışı SCORPIONMAN2005

• büyük tutku golf mk1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Mart 2010, 21:36:40 »
aynı dertten bende müzderibim.arka camda rezistans var gelen kablo yok göremedim hiç bir yerde :( çokta önemli değil önümüz yaz nasılsa seneye kadar bi çözüm bulurum:)

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 12 Mart 2010, 23:16:59 »
gökhan senni rezistans kablon enerjiyi arka stopların ordan alıyo.yani kablo alttan gelmesi lazım eğer kestilerse bi elektrikçiye git dışardan bi hat çeksin orda olsam ben bağlardım sana.arka camın içinden geçiyo kablolar arka camın lastiğinin içinden...

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Mart 2010, 19:55:14 »
gökhan senni rezistans kablon enerjiyi arka stopların ordan alıyo.yani kablo alttan gelmesi lazım eğer kestilerse bi elektrikçiye git dışardan bi hat çeksin orda olsam ben bağlardım sana.arka camın içinden geçiyo kablolar arka camın lastiğinin içinden...
Tama Cihan abim sağolasın kısmetse yarın gidicez arabayı almaya gelince hava düzgün olursa her yerini düdklücem  ;D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2010, 22:05:01 »
Arka stoplara siyah çorap geçirirken ayriyetten soketli kablolar vardı ne olduklarına bakmamıştım ama boyları kısatdı belkide onlardır eğer onlarda ek yapıpı bağlarım rzistansın yarını bekleyemiyorum gitmek için  :sevgi:

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Mart 2010, 17:43:00 »
Arabayı sonunda kapının önüne getirdim imageshack.us açılsaydı resimleri yükleyecektim ama neyse gelince hava buz gibi olmasına rağmen bagajda gelen kablolara baktım 2 tane boşta soketli kablo vardı baktım bir tanesi rezistans düğmesini açınca elektrik geliyor hadi o rezistans diyelim ya öteki ötekisi kontoğı açınca elektrik geliyo acaba onun işlevi ne? Bu arada rezistansın kablosuna baktım kontak+rezistans düğmesi açıkken ve sadece kontak açık yani rezistans düğmesi kapalıyken elektrik geliyor ama tek soket ben bunu tek taraflımı takıcam yoksa bundan iki tane fiş çıkatıp karşılıklı mı yapıcam ?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2010, 09:51:51 »
Pardon bi yanlışlık olmuş yazılarımda kafanız karışmasın kontak+rezistans düğmesi açıkken sokete elektrik geliyor rezistans düğmesi kapalı sadece kontak açıkken sokete şase geliyor yalnız bu soket tekli bundan iki tarafada ayrı ayrı mı çıkış vericem ayriyetten başka kablo çekmem gerekicek mi ?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Mart 2010, 11:28:55 »
Sanırım öteki soketinde ne olduğunu buldum kontağı açtığımıza elektrik geldiğine göre büyük ihtimalle arka silecek motorunundur fakat daha denemedim emin değilim  ;)