Gönderen Konu: Caddy'ciler Elektrik Aksamına Dikkat !!!  (Okunma sayısı 8040 defa)

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
Caddy'ciler Elektrik Aksamına Dikkat !!!
« : 19 Mart 2008, 18:39:32 »
   Bugün aracımın sis farlarını, arka sis farlarının açma/kapama anahtarına bağlıyorduk   (hiç karar vermeseydim keşke) aniden gelen bir koku ve sigorta atmasıyla karşılaştık. Daha sonra farlar ve göstergedeki bazı uyarı işaretleri devamlı yanmaya başladı kontak anahtarı takılı olduğu sürece. Sonrasında arızayı bulamadık ve daha teknolojik çalışan başka bir servise gittim. Neyse ki sorun halledildii ama aracta da baya bir sökülme işlemi oldu. Diyeceğim şu bana demişlerdi fazla elektrik aksamıyla oynama diye ama dinleyen kim ... Sonu hüsran  ile  bitti bir günde boşa geçti.

Hiç olmazsa Sizler dikkat edin derim     :-\

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
Ynt: Caddy'ciler Elektrik Aksamına Dikkat !!!
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2008, 01:23:42 »
sevgili strong yasadıgın olaya gercekten uzuldum bende sıs farı almak ıstıyorum sagolsun oktay abi nereden alacagım konusunda yardımcı oldu fakat arac acaba garantı dısı kalırmı taktırdıgımda..bırde arka sıslere baglamak ıstemıyorum acıkcası ayrıyetten bı anahtar koymayı dusunuyorum..cunku ayrı anahtar koydugumda garantı dısı bırakmaya calışırsalar elektrık tesısatına dokunmamış oldugumu soyleyıp işi kurtarabılırım dıye dusunuyorum arıza durumunda..

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2008, 00:20:47 »
Tesekkurler deneyimleriniz icin.Gercekten basit gibi gorunen bu tur seyler bazi olumsuzluklara ve bazen de cebimize onemli etkileri olabiliyor.Gecen gun arkadasimin bora model aracinin ic aydinlatmaya yarayan isiklari bozuldugu icin servise gittik.Bu isiklandirmanin uzerinde kamera varmis ve alarm ile calisiyormus.Yani hirsiz aracin icine oturdugunda ve hareket ettiginde bu kamera devreye giriyormus(kamera degil aslinda kucuk bir sensor) ve alarm otuyormus.Neyse bunu da ogrenmis olduk.Serviste yapilan bir hata nedeniyle o gun alarm surekli otmeye basladi ve tekrar gittigimizde yukarda yazdigim gibi bu sensorleri ogrenmis olduk.Kucucuk bir detay bile arac sahibi icin bazen cok rahatsiz edici boyutlarda hasar dogurabiliyor.Dikkat etmek gerekiyor.

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2008, 00:27:41 »
bende golfe sis taktırmak istiyodum ama hep bu tip şeylerden korktuğum için vazgeçmiştim. dediğiniz gibi elektrik aksamıyla fazla oynamamak lazım. paylaşım için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 21 Mart 2008, 01:18:17 Gönderen: MK-IV 35 »

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2008, 09:51:46 »
Geşmiş olsun.Hangi kablodan sislambasına hat alacağınızı fotoğraf çekince yardımcı olurum.

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2008, 11:52:52 »
 Oktay abi biz kabloyu bulduk far anahtarının arkasındaki yeşil kablo. sislerden gelen elektrik şaseli değilmiş takan arkadaş ise şaseli sandığı için direkt olarak bağlamaya çalışınca olan oldu.bende de hata var tabi sisleri takan başka elektrikçi olunca böyle oldu. yani sisleri monte edenle bu işi yaptırdığım kişi farklı idi.  :'(

Çevrimdışı strong

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2008, 11:56:32 »
sevgili strong yasadıgın olaya gercekten uzuldum bende sıs farı almak ıstıyorum sagolsun oktay abi nereden alacagım konusunda yardımcı oldu fakat arac acaba garantı dısı kalırmı taktırdıgımda..bırde arka sıslere baglamak ıstemıyorum acıkcası ayrıyetten bı anahtar koymayı dusunuyorum..cunku ayrı anahtar koydugumda garantı dısı bırakmaya calışırsalar elektrık tesısatına dokunmamış oldugumu soyleyıp işi kurtarabılırım dıye dusunuyorum arıza durumunda..
Sis farlarını orjinal anahtara taktırmadığın sürece bi hata olmıyacağını düşünüyorum. bu şekilde parklarda da açabilirsin. öteki durumda sadece kısalar farlar  açıldığında  devreye giriyor

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2008, 15:11:22 »
evet sevgili strong bende onun için ayrı dugme koymayı dusunuyorum yani farlar ıle bagımsız yapmak niyetim..

Çevrimdışı brt6161

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2008, 00:24:50 »
ewt banada dedıler bende sıs taktırdım arabaya ama dıreksıyonun altına dugme yaptırdım .. bıde plakanınn ustundekı ısıkları beyaz yapıcaktım ama olmuyo elektrık aksama zarar werıyo..

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2008, 23:03:15 »
bende elektirik aksamı biraz sakat iş ne yaptırıosan bence orjin servisinde yapıcan abi ben kendim ses sitemi bagladımilk bagladıgımda problem olmadı sonra tatil için söktüm tatilden geldim artı kablosunu akuye bi baglarsın herseyi hallettim arabaya bindim kontagı actım normal yaynan ısıklar yanıo arbayı bi calıstırdım yanmayan ısık yanmaya basladı böle motor işareti gibi bişi eve geldim kitapcıga baktım egzoz sisteminde arıza sevşise basvurun die ELEKTİRİK AKSAMINDA EN UFAK SASE YAPTIGI ZAMAN BİZİM ARACLARDA HEMEN ARIZA ISIGI YANIO KİM NE DERSE DESİN

Çevrimdışı öme-R

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2008, 12:27:10 »
Geçmiş olsun.Bizmlede bu konuyu paylaşıtıın için saol.Böle bişe daha tekrarlanmaz inş.
TЯΑЙs-ςІ¶....!