Gönderen Konu: AUDI DEBRIYAJ YA DA VOLANT  (Okunma sayısı 14817 defa)

Çevrimdışı hikmet

• Profili Görüntüle
AUDI DEBRIYAJ YA DA VOLANT
« : 02 Şubat 2010, 15:59:47 »
SLM ARKADASLAR BENDE AUDI A4  1:9 TDI 131 BEYGIR ARACIM VAR SIKINTIM SU ARACIM LA 1:VITESTE KALKERKEN TITREMELER OLUYOR DEBRIYAJ COK ASIRI YUKARDAN KAVRIYOR VITESTE TITREME VE ZIRILDAMA VAR RAMPALARDA KALKMALRDA OLDUKCA ZORLANIYORUM GECENLERDE COK KÖTU BIRKOKU GELDI ACABA NEDENDIR

DIGER BIR SORUMDA VOLANT NEDIR NE ISE YARAR   SIMMDIDEN TSK :(
AUDI A4 S4

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: AUDI DEBRIYAJ YA DA VOLANT
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2010, 16:09:58 »
aracı bayır yukarı kalkıslarda yarım devriyajda tutman baskı balatayı ısıtmıstır koku ondan

diğer konularda baskı balatan bitmiş olabilir

volant :
Otomobilde motora ilk hareketi vermekle görevli olan sistemde marş dişlisinin hareket ettirdiği dişlidir.debriyaj sisteminin, içten yanmalı motorla bağlantısının yapıldığı parçadır. motor tarafında krank miline bağlıdır.

not : yazılarınızı küçük harfle yazarsanız daha iyi olur ? teşekkürler
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı hikmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2010, 16:15:40 »
PEKI VOLANTIN DEBRIYAJLA BIR ALAKASI VARMIDIR VARSA NEDIR ACABA
AUDI A4 S4

Çevrimdışı ethapi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2010, 17:54:39 »
İlgisi söyle, debriyajın bastığı yer volan.
Peki ne işe yarar ? Şimdi tek bir pistonun ateşlendiğini düşünelim, motorun mili bir parça döner ve durur. Ancak bizim milin dönmeye devam etmesine ihtiyacımız var. O hale üzerine ağırca bir disk bağarsak, bu disk aldığı ilk hareketle mili döndürmeye devam eder.
kısaca buna volan diyorlar. Amacı motorun milinin ateşleme aralıklarında dönmeye devam etmesini sağlamak
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2010, 17:55:25 Gönderen: ethapi »

Çevrimdışı hikmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2010, 19:25:22 »
peki arkadaslar volanin aracin hiziyla bir alakasi varmi
AUDI A4 S4

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2010, 22:15:05 »
okuduklarımdan anladığım kadarıyla şunu merak ediyorsun volanda sıkıntı varsa aracın performansı etkilenirmi:
evet etkilenir şöyle açıklayayım volan aynı zamanda enerji depolar. Torkun en belirleyici parametrelerinden de biridir.yani volanda incelme yada daha önceden bir taşlama söz konusu ise araçta titreme çabuk vites isteme torku hissedememe gibi sorunlar oluşabilir benim aracım daha  yeni taşlamada yapılmadı ama volan nasıl inceldi derseniz yan sanayi ve sert balatalarda volanda çizilmeler yada aşınmalar oluşturabilir peki bunu nasıl hissedersiniz aracın özellikle düşük devirlerde aşırı cansız olmasına, yokuşlarda gücünün çok ani düşmesine, gaz tepkilerine aşırı reaksiyon vermesine neden olur.bazende rolanti düzensizliklerine neden olabilir sen yinede yetkili bir servise yada iyi bir ustaya gösterdikten sonra olanları bizimle paylaşırsan sevinirim ha bu arada sadece baskı balatanda bitmiş yada bitmek üzere olabilir..yardımcı olmak adına yazdım teşhis değil..
H.G WORKS

Çevrimdışı hikmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2010, 20:35:12 »
en kisa zaman da cevabimi yazacagim arkadaslar servisten randevu aldim ama bayagi bir gun attilar ehh artik mecbur beklemem lazm
AUDI A4 S4

Çevrimdışı hikmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2010, 20:37:44 »
peki arkadaslar debriyaj bitmis ise normal rolantinde calisan bir aracin vites gecislerinde proplem olurmu (motor isindiktan sonra ve 1.3.4. ve geri vitaslerde)normal hareket halinde iken gecislee r normal
AUDI A4 S4

Çevrimdışı hikmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Şubat 2010, 21:34:06 »
evet arkadaslar sorun cözüldü baski balata ve volan dislisi degistirildi suan vites gecisleri normali buldu sorun baski balata bitmak uzereymis yan sanayisi ile degistirildi eh ne kadarda olsa orjinali tutmuyor tabii bilmiyorum belkide baski balata yeni oldugundan daha alismasi gerek debriyaja bastigim zaman cok az bir likirti geliyor ayagimi cektigim zaman kesiliyor hadi hayirlisi bana 700 euroya maloldu(viyanada)
AUDI A4 S4

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Şubat 2010, 20:39:17 »
hadi geçmiş olsun  ;)
H.G WORKS