Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2013 Jetta Hybrid Tanitildi  (Okunma sayısı 19398 defa)

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
2013 Jetta Hybrid Tanitildi
« : 16 Ocak 2012, 18:36:11 »

Volkswagen, E-Bugster konsept çalışması duyurmasının ardından bu hafta Detroit’te düzenlenen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini yapacağı yeni 2013 Jetta Hybrid modeline ait ilk detayları da bugün açıklığa kavuşturdu.

Bu yılın sonuna doğru pazara sunulması beklenen yeni Jetta Hybrid’de kullanılacak olan 1.4-litre hacimli benzinli turbo motor 150hp güç ve 249Nm tork üretiyor. Bununla birlikte, elektrikli motorun sağladığı artı 36hp ile kombine 172PS güç üreten araç 0’dan 96km/s hıza dokuz saniyeden daha az bir sürede ulaşabiliyor.

Öte yandan, Hybrid teknolojisinin verdiği destek ile ortalama yakıt tüketimi 5.2l/100km olarak gerçekleşiyor. Ayrıca, 7 vitesli DSG şanzıman ile donatılan Jetta Hybrid, sadece elektrik motoru devredeyken 1,93km kadar yol alabiliyor.

Son olarak, standart Jetta modelinde sadece 100 kg daha ağır olan Hybrid varyantı, 2012 Kasım ayında ilk olarak Amerika ve Kanada pazarına sunulacak.

Kaynak turkeycarblog

Xenon ve Led Drl ile, bagaj ustu spoiler ve iki renkli marspiyelleri... Parlak siyah burnu.. Guzel olmus... Boylece jettayada xenon eklenmis oldu...

buda videosu:
http://www.youtube.com/watch?v=Fu2QwqwZA7g&feature=player_embedded
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2012, 18:44:29 Gönderen: STAK67 »

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
Ynt: 2013 Jetta Hybrid Tanitildi
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2012, 23:57:24 »
çok yakışıklı ve tasarruflu  :tamamdir
H.G WORKS

« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 09:05:12 »
panjur bluemotion da ki gibi parlak  ve kapalı + led farlar :sevgi:  Tr'de bu araba 80 bin liradan aşağı olmaz ve değer mi ? tartışılır.

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2012, 14:15:18 »
sadece elektrik motoru devredeyken 1.93 km yol alıyormuş. Maaşallah. kim benzin tüketir ki bu durumda?  :saskin: :saskin:
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2012, 14:23:27 »
Söylenmek istenen başka birşeymi var bende anlamadım olayı :D 2km içinmi panjura hybrid yazıyorlar  :t

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2012, 14:31:42 »
açıkçası hybrid işin göz boyaması oldu. yeni trend oldu. dünyayı kurtarın yeşilin ötesini düşünün mavi düşünün vs. ama işin uzun vadesine bakıldığında kullanılan hücreler çevreye daha zararlı. yani üreticiler çevreyi koruyun damarımıza girerek satışlarını arttırma peşindeler. bir miktar da yakıt ekonomisi sağlıyorlar şüphesiz.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #6 : 16 Mart 2012, 15:34:54 »
ama farlara hasta oldum ben :))
hybrid düzeni bizim memlekete gelene kadar bi on sene geçer diye düşünüyorum
gerçi bi kötü durum daha var bu kadar zam zam olduğu sürece ya araçları satıcaz yada ucuzunu yaparlarsa alırız
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #7 : 26 Mart 2012, 16:44:47 »
Şu farları highline donanıma koysanıza.Sonrada vur satışların dibine dibine.Bu doğuş oto yok mu bazen beni çıldırtıyor. >:(

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2012, 17:43:46 »
Farlar yakında diğer modellere de sıçrar. :)
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."