vwtr.net

Volkswagen => Passat => Konuyu başlatan: ahmetcan - 18 Kasım 2008, 23:44:36

Başlık: Passat' a Türkçe Yükleme...
Gönderen: ahmetcan - 18 Kasım 2008, 23:44:36
Arkadaşlar Orta Kasa Passat kullanıcısıyım, Yetkili servis te veya herhangi bi serviste arabanın bilgisayarını türkçeye çevirmek söz konusu olabilir mi ? buna daha önce tanık olan var mı ? saygılar...
Başlık: Ynt: Passat' a Türkçe Yükleme...
Gönderen: Halil Kara - 19 Kasım 2008, 12:07:19
Hayir ne yazikki olmuyor...
Gönderen: karamurat - 19 Kasım 2008, 21:08:05
bende orta kasa kullanıcısıyım yazılımı ingilizce yaptırdım
Gönderen: ®oyal - 19 Kasım 2008, 22:15:24
İngilizce yazılım olabilir ama Türkçe imkansız.
2004- 2006 caddylerde yazılım almaca 2007-- sonrası ingilizce yazılım var.Aslında distiribütör firma üzerinde dursa Türçe yazılım eklenebilir.
Gönderen: ahmetcan - 21 Kasım 2008, 21:37:44
karamurat ikiside aynı kasa niye yazılımlar farklı acaba bi bilgin var mı
Gönderen: passi - 26 Kasım 2008, 19:42:55
ingilizce yazılım serviste mi yapıyorlar?
bu arada sora sorun çıkarmasın bu? mesela çalışmamazlık fln
Gönderen: devran - 08 Aralık 2008, 14:22:50
arkadaslar bende 2000 passat var almanca malesef :( ıngılızce yaptırsak kaca gelır bıze malıyet :???
Gönderen: ahmetcan - 08 Aralık 2008, 19:56:26
valla ortalama bi fiyat söleim ben sana 150-200 ytl yi gözden cıkar abi
Gönderen: devran - 08 Aralık 2008, 22:41:51
ohannes  :o yuh bı yazılım yuklucekler okadar tutarmı abı yaa :S
Gönderen: passi - 08 Aralık 2008, 23:02:26

cokmuş yaaa
hiç gerek yok kitabına bak anlarsın hehe
Gönderen: devran - 09 Aralık 2008, 16:01:42

hayallerımı yıktın abi  :) ben 50 felan dıe dusnydum bı yazılım sonucta servıstekı elemanların tas atıp kolu yorulmuyo ya... vazgectım yazılımdan ...abı pasatın kullnma kılavuzunu nerden bulurum bana lazımda bılmedıgım seylerı sureklı soruyorum en azından kıtapcık olursa ufak tefek seylerı bakar çözerım...
Gönderen: R-Line - 09 Aralık 2008, 16:21:08
yazılımı değiştirmek derken neyden bahsediyosunuz,
yol bilgisayarını mı ingilizce yapacaksınız?
Gönderen: R-Line - 09 Aralık 2008, 16:36:03
benim golfün yol bilgisayarıda Almancaydı, ben İngilizceye çevirdim. para bile vermedim.
zaten belli başlı dillere çevriliyor yol bilgisayarı. tabi Türkçe yoktu menüde.  :)
Gönderen: devran - 09 Aralık 2008, 17:30:14
evet ben ıngılızceye cevırmek ıstıyorum.parasız nsl cevrılıyo abı anlamadım ???bende kesın degıstrmek ısıtyorum almanca benımkıde ya off nıe ıngılzce yapmazlarkı...
Gönderen: R-Line - 09 Aralık 2008, 17:38:55
ya parasız derken, benim kendi ustam.
ama bu iş için alacakları max 10 lira. cihaza bağlayıp ingilizceye çevirecek çok basit.
bakım yaptırdığın zaman ustaya rica etsen çevirir ingilizceye extra para almaz bu iş için.
ben golf kullanıyorum ama passatta da böyledir bu, sonuçta tek bir ülke için üretilmiyor bu araçlar.
Gönderen: devran - 10 Aralık 2008, 10:44:38
ya parasız derken, benim kendi ustam.
ama bu iş için alacakları max 10 lira. cihaza bağlayıp ingilizceye çevirecek çok basit.
bakım yaptırdığın zaman ustaya rica etsen çevirir ingilizceye extra para almaz bu iş için.
ben golf kullanıyorum ama passatta da böyledir bu, sonuçta tek bir ülke için üretilmiyor bu araçlar.
abısen servıste yaptırıyosun sanırım.1500 km sonra bakımı gelıyo bu yazılım ısını ozel vw servıslerı yaparmı???yoksa sadece normal vw servıslerimı yapıo
Gönderen: R-Line - 10 Aralık 2008, 10:50:18
elinde vag.com vb. cihaz olan özel serviste yapar, yetkili serviste yapar.
yalnız yazılım değişmicek, dil değişecek.
Gönderen: devran - 10 Aralık 2008, 11:13:16
oke sadece dıl ıstıyorum bende zaten  :)
Gönderen: passi - 10 Aralık 2008, 17:02:26
serviste yaptıralım o zaman ya
Gönderen: devran - 10 Aralık 2008, 23:07:56
passi abi bende izmir yesilyurttayım sen hangı servıslerı tercıh edıyosun ??? beraber gıdelım olmassa...
Gönderen: passi - 13 Aralık 2008, 16:20:12
passi abi bende izmir yesilyurttayım sen hangı servıslerı tercıh edıyosun ??? beraber gıdelım olmassa...
kardeşim ben alsancak gönenin karşısındaki S.NEZİR' e gidiyorum
hem arabanla çok ii ilgileniyorlar, hem cok iyi anlıyorlar hem de fiyat oldukça diğerlerine gore iyi
Gönderen: devran - 13 Aralık 2008, 16:44:44
tamam  isa abi sen olmadı bana özelden no'sunu at oranın...
Gönderen: cemal arslan - 13 Aralık 2008, 21:39:27
elinde vag.com vb. cihaz olan özel serviste yapar, yetkili serviste yapar.
yalnız yazılım değişmicek, dil değişecek.

özel serviste bu işlemi yaparlar...para alırlar mı ? bu sizin ile servisin arasında ki ilişkiye bağlı olarak değişir :)

Gönderen: baloglurecep - 24 Mayıs 2009, 00:28:46
arkadaşlar selamlar... passat serisinde  8 dil var melesef türkçe yok. ben 90 bin bakımına seat yetkili servisine götürdüm. triger setinden tutunda filitrelerin tümü, yağ, cam yusu, vantilatör kayışı, ön fren balataları, kartel koruma, sağ zenon lamba ampülü taktırdım ayrıca almanca olan yol bilgisayarınıda ingiizce yaptırdım  bunların tümüne 600 tl ödeme yaptım. gidin bi seat yada volkwagen özel servislere hemen yapıyorlar dil çevirme işini hatta para bile almıyorlar. burda volkwagen servisinde sadece 90 bin bakımına 700 dediler yüzde 15 indirimli haline anlamadım valla.
Gönderen: devran - 24 Mayıs 2009, 11:38:09
yuhh ufak bı servetı almıslar abı....  :o :o :o valla ben bu servıslere verılen bakım paralarına acyorum
Gönderen: yellow_driver - 24 Mayıs 2009, 20:51:13
arkadaşlar selamlar... passat serisinde  8 dil var melesef türkçe yok. ben 90 bin bakımına seat yetkili servisine götürdüm. triger setinden tutunda filitrelerin tümü, yağ, cam yusu, vantilatör kayışı, ön fren balataları, kartel koruma, sağ zenon lamba ampülü taktırdım ayrıca almanca olan yol bilgisayarınıda ingiizce yaptırdım  bunların tümüne 600 tl ödeme yaptım. gidin bi seat yada volkwagen özel servislere hemen yapıyorlar dil çevirme işini hatta para bile almıyorlar. burda volkwagen servisinde sadece 90 bin bakımına 700 dediler yüzde 15 indirimli haline anlamadım valla.
         gerçekten çok hesaplı. bende bakıma götürürken skoda,seat,vw hepsinden ayrı ayrı fiyat alacam. :)
Gönderen: devran - 26 Mayıs 2009, 13:35:38
         gerçekten çok hesaplı. bende bakıma götürürken skoda,seat,vw hepsinden ayrı ayrı fiyat alacam. :)
zengınız galıba :D abı neresı hesaplı bunun normal işini ıyi yapan deneyımlı bi özel  servıste 3 te 1 fıyatına yaptırırdın   :tamamdir
Gönderen: passi - 27 Mayıs 2009, 16:39:15
bn triger bakımına 900tl vermiştim vallahi
Gönderen: devran - 02 Haziran 2009, 19:00:34
bn triger bakımına 900tl vermiştim vallahi

pardon ama ohaaaa demek istıyorum  :o :o :o gerçi senınkı dizel ondanda biraz uçuk galıba
Gönderen: yellow_driver - 03 Haziran 2009, 00:27:40
pardon ama ohaaaa demek istıyorum  :o :o :o gerçi senınkı dizel ondanda biraz uçuk galıba
      en ucuz bakım benim aracınki (1.6 akl motor) benim triğer setinin sadece parçası 300-350 arası. anlıyacağın en az 100-150 civarıda triger değişim işçiliği ile 500 civarı sadece triger eder ki arkadaşın aracı pasat. onların fiyatları daha uçuk. şöyle söyleyim benim 300-350 dediğim triger seti 1.8 pasatlarda bile 480 civarı kaldı ki dizel araç kullanıcılarına allah yardım etsin. allahtan çok yol yapmıyorum da dizel kullanmak zorunda değilim. ;D
       bu arada sizin aracınız nedir? herhalde daha hiç triger değiştirmediniz. :D ben yaza komple bakım yapacağım için fiyatları hemen hemen heryerde araştırdım.
      geçen sene babamın renault kangoosuna ağı bakım yaptırmıştık komple (6 senedir bişey değişmemişti, 1.4 benzinli) 700 tutmuştu ;)
Gönderen: OffLineR - 03 Haziran 2009, 00:34:02
Passata isteyene japonca yüklüyorum ben :D :D
Türkçe olayına bir baksam mı ne etsem :)
Gönderen: nuhyec - 30 Haziran 2009, 23:54:23
turkiyede kayis fiyatlari iyi siz oha felan diyonuz ama avrupadan izine gidenlerin cogu tr de yaptiriyorlar o kayis degisimini burda benim pasata 800 euro istiyorlar 2003 model araca.iste buna oha deyin abi
Gönderen: yellow_driver - 30 Haziran 2009, 23:57:56
       hakkaten ohaaaaaaaa
Gönderen: karamurat - 20 Temmuz 2009, 11:20:44
ahmetcan benim gösterge arızalı idi tamir edilirken yanlışlıkla yazılım silindi yeni yazılım yüklettim onun içindede çeşitli dil seçenekleri vardı bende ingilizceyi seçtim bu işlemi ankara şaşmazda nazım usta yaptı .