Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: çipli anahtar  (Okunma sayısı 52304 defa)

Ynt: çipli anahtar
« Yanıtla #42 : 01 Şubat 2009, 17:12:46 »
resim koymamdaki sebep şu bazı arkadaslar cipin kolayca cıkabilcegini hatta sallandıgını bile soylemişler ama benm anahtarda baya bi sıksık durumda tornavida yardımıyla cıkartmak ıstedim ama çipin yüzeyne zarar verdi bende çip kırılır araba calısmaz gıbısınden tereddüte düşerek ugraşmak istemedim daha fazla

« Yanıtla #43 : 01 Şubat 2009, 17:14:05 »
evet katılıyorum kolay kolay çıkmıyor. :tamamdir

« Yanıtla #44 : 01 Şubat 2009, 17:15:19 »
güvenlık için daha basit çözmlerde bulunabilir aslında gizli kontak vs..

« Yanıtla #45 : 01 Şubat 2009, 17:19:18 »
bu acaba basıi bır mıknatısmı mesela bazı bıuzdolapları var kapının kapandıgını bi anahtarla degılde kapıya yerlestırılmıs bı mıknats sayesınde kontrol ediyor aslında bı denemekte fayda var ben anahtar okuyucusunu kontak uzerınden sokup bı mıknatıs gosterıcem okuyucuya eger çalısıorsa bu çok işime arıcak :tamamdir   ama bu çip olaı hakkında hiç bi bilgim olmadıgı için bunu düsündüm belkide cok saçma bi dşnce

« Yanıtla #46 : 02 Şubat 2009, 01:21:48 »
yalnız yedek anahtar kanalını iki defa açtır benim bagajı açmıyor. Sustalı tavsiyemdir. Direk bendeki çipi+uzaktan kumandayı sustalıya 35tl ye aktarıyorlar

pek anlayamadım kanalı 2 defa açtır demişsin...

ayrıca senin yaptırdığın yerin telefon numarasını ve adresini verebilir misin?

bir de aklıma şöyle bir şey takıldı: orijinal yedek anahtar ile arabayı çalıştırmak ve sürekli yedek anahtar ile kullanmak sıkıntı yaratabiliyormuş. nedeni ise yedek anahtarının kodunun farklı olması ve arabanında beyninin yedek anahtarla çalıştığını bilmesi ve araba sürekli yedek anahtarla çalıştırılırsa arabanın çalınmış olmasına karşı motoru durduruyormuş (tabi bu ne kadar doğru bilemem)

ama herhalde bizim anahtarların kopyasını yapan kişiler orijinalinin aynısını kopyalıyorlar. yani araba kendinin orijinal anahtar ile çalıştığını sanıyormuş.

bunların doğruluk payı ne kadar?
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2009, 01:23:21 Gönderen: maskelibalo »

« Yanıtla #47 : 02 Şubat 2009, 10:37:17 »
pek anlayamadım kanalı 2 defa açtır demişsin...

bir de aklıma şöyle bir şey takıldı: orijinal yedek anahtar ile arabayı çalıştırmak ve sürekli yedek anahtar ile kullanmak sıkıntı yaratabiliyormuş. nedeni ise yedek anahtarının kodunun farklı olması ve arabanında beyninin yedek anahtarla çalıştığını bilmesi ve araba sürekli yedek anahtarla çalıştırılırsa arabanın çalınmış olmasına karşı motoru durduruyormuş (tabi bu ne kadar doğru bilemem)

ama herhalde bizim anahtarların kopyasını yapan kişiler orijinalinin aynısını kopyalıyorlar. yani araba kendinin orijinal anahtar ile çalıştığını sanıyormuş.

arabanın beyni orjinalde okudugu kodu okumazsa çalısmazki zaten

« Yanıtla #48 : 02 Şubat 2009, 13:43:09 »

arabanın beyni orjinalde okudugu kodu okumazsa çalısmazki zaten

yukarıda yazdığım yazdığım yedek anahtarın kodu farklı... o yüzden sordum...

« Yanıtla #49 : 02 Şubat 2009, 23:04:41 »
Bendeki anahtarla ilgili şeyler de bunlar numaralı bi plastik bişey var o ne için?
Bir de çip neresinde bunun bir pil var bir de ampul.

« Son Düzenleme: 02 Şubat 2009, 23:09:55 Gönderen: Bomb3r »

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #50 : 03 Şubat 2009, 00:14:12 »
Çip yok gerçekten ???

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #51 : 03 Şubat 2009, 00:17:09 »
Buda benim anahtar yanındakide çip (philips marka :) )

« Yanıtla #52 : 03 Şubat 2009, 01:19:14 »
Bendeki anahtarla ilgili şeyler de bunlar numaralı bi plastik bişey var o ne için?
Bir de çip neresinde bunun bir pil var bir de ampul.

çip işaretli yerde... plastik anahtar çipsizdir(benim bildiğim kadarıyla), yalnız kapıları açmak için... plastik parça ise sizin immo'nun kodudur...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #53 : 03 Şubat 2009, 23:10:23 »

[/quote]

ORjinalin aynısını kopyalıyorlar ve aynı kod yedek anahatara yazılıyor. Ustam bana kodları verdi ve bunu sakla bir daha lazım olursa 60 ytl ye yaparım dedi.Yanlışl hatırlamıyorsam 5hane filan.
Yukarıda senin koyduğun resimde kırmızı ile "işte çip bu yazıyor". o yazının altında yılan gibi sağa sola kıvrılan kanal pürüzlü kalıyor yedekte, o kanalı ikidefa çektir pürüz olmasın anlamında söylemiştim.

Yedek anahtarda ki tek sorun pürüzden dolayı sor takılıp çıkarılması. Biz ikisinide kullanıyoruz 2sene oldu hiç sıkıntı yok. Rahat ol orjinalini kopyalat. Ankara da oto alrmcılar İvedik sanayiinde yapıyor. Uzaktan kumanda ile beraber yaptırdım Garantisi vardı bulamadım teli bulursam koyarım. Batıkent carrefour da bile yapıyorlarmış. Ayni fiyata ya kuaför yada anahtarcı yapıyormuş. Öyle zannettiğiniz kadar zor bişey değil . Kırşehir kaman ilçesinde bile yapan var
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2009, 23:12:52 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #54 : 03 Şubat 2009, 23:16:14 »
bu acaba basıi bır mıknatısmı mesela bazı bıuzdolapları var kapının kapandıgını bi anahtarla degılde kapıya yerlestırılmıs bı mıknats sayesınde kontrol ediyor aslında bı denemekte fayda var ben anahtar okuyucusunu kontak uzerınden sokup bı mıknatıs gosterıcem okuyucuya eger çalısıorsa bu çok işime arıcak :tamamdir   ama bu çip olaı hakkında hiç bi bilgim olmadıgı için bunu düsündüm belkide cok saçma bi dşnce

Mikail kardeş galiba yanlış yoldasın. O mıknatıs değil Muhatemelen iyi geliştirilmiş bir entegre benim arabamın kodları var elimde 5-6haneli rakam. Yani PIN kodu gibi birşey. Elektronik devrelere mıknatısın zarar verme ihtimali var mesale monitörü kuvvetli bir mıknatısla bozarsın. Bunda ki etki onun gibi olmaz heralde ama ben yine de denemezdim

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #55 : 03 Şubat 2009, 23:24:51 »
benim bir anahtarcı tanıdığımda  aynı şeyi söyledi. hep yapıyorlarmış bunu. ve daha ucuza mal oluyormuş bu sistem. ama güvenlik açısından yine de yeni bir chipli anahtar yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum...

Benim kodu çözmedi makine ama çözen varmış. Çözse idi normal anahtar 60TL, Çözmediği için 80TL oldu Bence çok uygun. Ve orjinal kodu yükletiyorsun aynı kodlu anahtarı bulma olasılığını Philips gibi bir firmaya bırakıyorsun.
Diğer türlü çin malı bir cihaz belkide kod verecek.