Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: çipli anahtar  (Okunma sayısı 52311 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: çipli anahtar
« Yanıtla #28 : 25 Ocak 2008, 20:05:28 »
Eralp güzel çalışma birde içindeki chip'i çırtarak deneseydin

« Yanıtla #29 : 25 Ocak 2008, 20:08:17 »
Eralp güzel çalışma birde içindeki chip'i çırtarak deneseydin

Vakit bulduğumda onuda hallederim... :tamamdir

« Yanıtla #30 : 13 Ocak 2009, 14:46:06 »
Buyrun plastik anahtar ile çalışma videosu, çalıştığına dair %100 Volksport Güvencesi  :D :D :D
video görünmüyor. tekrar yayınlar mısın?

ayrıca çipin yeri önemli mi? çipi bi yerde kopyalatmak mümkün müdür?

« Yanıtla #31 : 13 Ocak 2009, 17:38:36 »
www.kilitx.com adresinden ulaşabilirsin. orjinal anahtarının kopyasını yapıyorlar. İletişim bilgilerinden irtibat kurabilirsin.
bu arada ilgili siteden immobilizer ile ilgili bilgiler kopyaladım.

İMMOBİLİZER NEDİR?

Kelime olarak “HAREKETSİZLEŞTİRİCİ” anlamına gelir,
Araçlar üzerinde ve bununla birlikte araç anahtarı içerisinde bulunan Transponderlar sayesinde hırsızlık olaylarına karşı kullanılan araç güvenlik sistemidir.

İMMOBİLİZER SİSTEMİNİN BAŞLANGICI

1993 Yılından sonra Avrupadaki sigorta şirketlerinin yaptıkları baskılar sonucunda otomotiv üreticileri, araçlar üzerinde kullanılacak bir güvenlik sistemi arayışı içerisine girdiler. Bunun sonucunda 1995 yılından sonra Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa da araçlar immobilzer sistemine sahip olarak üretilmeye başlandı.

İMMOBİLİZER SİSTEMİNİN ARAÇ üZERİNDEKİ ETKİLERİ

immobilizer sistemi araç üzerinde benzinli araçlarda ateşleme sistemini keser

immobilizer Sistemi araç üzerinde dizel araçlarda mazot pompasının çalışmasına izin vermez

İMMOBİLİZER SİSTEMİNİN ÇALIŞMA YAPISI

1- Kontak açılıp ECU tarafından Okuyucu aracılığı ile kontak anteni enerjilendirilir,

2- Antenden gönderilen Radyo Frekanslı (RF) sinyal sayesinde Transponder enerjilenir,

3- Okuyucu aracılığı ile antenden transponder a soru sorulur,

4- Soruya alınan cevap anten aracılığı ile okuyucuya oradan da ECU ya aktarılır,

5- Bu gelen cevap ECU da kayıtlı veriler ile karşılaştırılır,

6- Verilerin uyumlu olması durumunda immobilizer sistemi aracın çalışmasına izin verir.

7- Verilerin uyumlu olmaması durumunda immobilizer sistemi aracın çalışmasına izin vermez.

TRANSPONDER (CHIP) NEDİR?

Belli bir yapıdaki bilgiyi, manyetik olarak kendi üzerinde saklayan elektronik bir elemandır. Otomotivde 125 KHz ve 134,2 KHz lik frekanslarda çalışır

TRANSPONDER öZELLİKLERİ

İçindeki bilgiyi kalıcı olarak saklayabilir.

İçindeki bilgi uygun cihazlarla değiştirilebilir.

Kablosuz iletişim ile bilgi alış-verişi yapar.

Harici bir güç kaynağı yoktur.

1995 yılından itibaren immobilizer sistemlerle uyumlu olarak araçlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Uzun yıllar boyunca sorunsuz çalışabilirler.

TRANSPONDERLARIN BAZI KULLANIM ALANLARI

Uzaktan Kumanda Devrelerinde

Depo stoklarının takibinde

Yer ve Uzaklık tespitinde

Kargo taşımacılığında

Spor müsabakalarında

Otomobil Anahtarlarında

« Yanıtla #32 : 14 Ocak 2009, 12:44:18 »
@eroldemir73 çok teşekkürler...

« Yanıtla #33 : 14 Ocak 2009, 14:40:33 »
İlgili yerler ile görüşürsen fiyat gibi bilgileri paylaşırsan sevinirim.

« Yanıtla #34 : 19 Ocak 2009, 11:01:44 »
Ankara temsilcisi ile görüştüm...

Eğer çip eski teknoloji ise 50 TL, yeni teknoloji ise 80 TL tutar dedi. Ayrıca sustalı anahtar da yapıyorlarmış, onun içinde alarm devresi değişeceğinden +50 TL dediler.

Çevrimdışı canted

• efsaneler ölmez yanlızca şekil degiştirir
« Yanıtla #35 : 29 Ocak 2009, 01:43:01 »
ben anahtarı açtım bikere çip vardı bi köşesinde hatta anahtarı salayın tıkırtısı gelir
açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #36 : 01 Şubat 2009, 16:22:21 »
ANKARA da normal oto anahtarcıları papıyor. Benim araba 2000 ve aynı anahtar var. ben 100ytlye yaptırdım(pardon pazarlıkla 80ytl). Bir kod çözücü kutu var o çipin kodunu çözerse 70ytl(pazarlıkla 60 dedi). Benimkini çözemedi. Direksiyonun altında elektronik bir kutu var onu çıkarıp ondan kod aldılar. Sonra yedek anahtarı hazırlayıp kontağa taktılar. Laptop ile kodu yedek anahtara yüklediler.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2009, 23:20:55 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #37 : 01 Şubat 2009, 16:22:56 »
yalnız yedek anahtar kanalını iki defa açtır benim bagajı açmıyor. Sustalı tavsiyemdir. Direk bendeki çipi+uzaktan kumandayı sustalıya 35tl ye aktarıyorlar
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2009, 16:24:58 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #38 : 01 Şubat 2009, 16:49:55 »
arkadaslar bizim ventoda da aynı olsay sozkonusu anahtar içinde bi çip var ama cipli anahtarın yedegini yaptırmak 150 ytl falanmıs ve benım anahtarda bıraz yıprandı sımdı ben dıreksıyonun arkasındakı kutunun ıcersındekı okuyucunun karsısına bu cipi yerlestirsem ve cip olmayan bi yedek anahtar yaptırsam sizce araç çalısırmı???

« Yanıtla #39 : 01 Şubat 2009, 17:08:49 »

« Yanıtla #40 : 01 Şubat 2009, 17:11:29 »
arkadaslar bizim ventoda da aynı olsay sozkonusu anahtar içinde bi çip var ama cipli anahtarın yedegini yaptırmak 150 ytl falanmıs ve benım anahtarda bıraz yıprandı sımdı ben dıreksıyonun arkasındakı kutunun ıcersındekı okuyucunun karsısına bu cipi yerlestirsem ve cip olmayan bi yedek anahtar yaptırsam sizce araç çalısırmı???

« Yanıtla #41 : 01 Şubat 2009, 17:12:27 »
benim bir anahtarcı tanıdığımda  aynı şeyi söyledi. hep yapıyorlarmış bunu. ve daha ucuza mal oluyormuş bu sistem. ama güvenlik açısından yine de yeni bir chipli anahtar yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum...