Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalorifer peteği sızıntısı yardım lütfen  (Okunma sayısı 13834 defa)

Çevrimdışı nighthawk

Otomobil
    polo classic
kalorifer peteği sızıntısı yardım lütfen
« : 16 Ekim 2014, 21:59:44 »
merhaba arkadaşlar geçen kış arabamın kaloriferini açtığımda içeri aşırı antifriz kokusu geliyordu başka bir şehirdeydim ve bir kaç yere sordum kalorifer peteğinde kaçak var değişmesi lazım dediler değişmesi içinde ön göğüsün sökülmesi lazım bunu yaptırmaktan kaçındım würth marka 150ml radyatör sızıntı önleyici kullandım ve koku kesildi ama şimdi hafiften yine başladı kaloriferi açtığımda ilk 5 dk koku geliyor önerisi olan varmı arabada kesinlikle aşırı su kaybı olmuyor ve paspaslarda ıslaklık görmedim

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: kalorifer peteği sızıntısı yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2014, 01:59:43 »
Sızıntı önleyici peteğe pek fayda sağlamaz.Yaşı itibariyle kalorifer peteğinizin ömrü bitmiştir mutlak suretle artık paslanmış küflenmiştir.içeri koku,ön camda yağlı buğu su eksiltme ve ılık üfleme probleri başgösterir.size tavsiyem kaliteli bir marka alın ve değiştirin.250 TL. yapanlar var.ileride pişman olursunuz.ben kendim söktüm ve taktırdım zamanında.marka olarak valeo,behr,topran olabilir.
Red Machine!!!

Çevrimdışı nighthawk

Otomobil
    polo classic
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2014, 19:08:48 »
bende sökülüp değişmesini isterim ama ön göğüsün komple sökülecek olması beni korkutuyo sonradan sorun çıkar diye korkuyorum bide onla uğraşmak istemiyorum. şu an bulunduğum ilde adam akıllı usta yok. anca memlekete gidince kendi ustama yaptırırım artık. siz sorun yaşadınızmı?

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2014, 20:33:29 »
Evet bende su kaçağı kötü koku ön camda yağlı buğu oluyordu.ben ön tarafı komple kendim söktüm.sadece kadran arkasındaki 2 vidayı bıraktım.Aldım arabayı radyatörcüye indim orda sökülüp kalorifer peteği değişti.sonra yeniden bağlandı.Aldım arabayı eve geldim tüm söktüğüm parçaları yeniden taktım sorunum düzeldi.
Red Machine!!!

Çevrimdışı nighthawk

Otomobil
    polo classic
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2014, 22:27:50 »
hocam sizin araba kaç model ve nasıl söktünüz gösterge paneli malum hassas ve kalorifer peteğinin yeri tam olarak neresi?

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #5 : 19 Ekim 2014, 00:09:50 »
Benim araç 98 hb 1.6 75hp AEE motor polo... sökülme işi meşakkatli ve uzun hikaye,defalarca sökmemiş biri çok tırnak kırabilir.Kalorifer peteği de tam torpidonun ortasında yani aracın orta kısmında kalıyor.torpido komple indikten sonra ortada önde yeralıyor.6k classsiclerde tam olarak nerede bilmiyorum.
Red Machine!!!

Çevrimdışı nighthawk

Otomobil
    polo classic
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2014, 00:19:26 »
eyvallah hocam sağolasın. bu kışı artık böyle çıkaracaz.  memlekete gidince yaptırırım anca. burdaki ustalara yaptırılacak iş değil. :-[