Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Passat led h7 far sorunu  (Okunma sayısı 13081 defa)

Çevrimdışı real

Passat led h7 far sorunu
« : 28 Kasım 2017, 01:26:59 »
2008 passat aracım var kısa ve uzun farlara photon marka h7 led far taktım farlar çalışıyor ancak şöyle sorunlarım var.
Öncelikle arıza lambası sönmüyor ve yol bilgisayarında şu hata yazıyor (front left-right dipped beam not working!)

Aracı anahtardan açınca farlar kendiliğinden yanıyor ve gayet düzgün hergangi bir çakma titreme olmuyor.

Anahtarı kontağa taktığımda kadrana gelen lambalarla beraber farlar 3-5 saniye çakıyor ve sönüyor bu benim düşüncem eski farlar yüksek akım ledler ise düşük akım çektiği için oluyor 3 4 saniye sonra kesiyor ve araç çalıştırınca farlar düzgün bir şekilde çalışıyor çalışmaktan yana bir problem yok.

Şimdi sorularım şöyle bu şekilde kullansam bir problem olurmu*
Ya da sorunları çözmek için yollar varmıdır varsa paylaşırsanız çok sevinirim çünkü devmalı arıza lambası yanması insanın canın sıkıyor ve farların anahtarı kontağa takınca 3 4 saniye çakması da aynı şekilde*

bir kaç yazıda okudum araya direnç kondansatör röle gibi elektronik parçalarla hallediyor diye okudum.

googlede yaptığım araştırmada*

LED XENON AMPUL ARIZA LAMBASI ENGELLEYİCİ CANBUS DEKODER 21W*

böyle bir parça buldum bunu alsam fayfası olurmu ya da yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkürler

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Ynt: Passat led h7 far sorunu
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2017, 08:30:04 »
Led kitinin, halogen ampullerden daha az akım çekerek, sistemde arıza olarak algılanmasından ibaret bu sorun.
Çözümü; her led girişine direnç takarak baypass edilmesi gerekli.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)