Gönderen Konu: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli"TORPİDO AYDINLATMA YÖNTEMİ SAYFA (5)  (Okunma sayısı 58571 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: POLO 6R Sis farı ve Gti Panjur günceli (Montaj resimli)
« Yanıtla #56 : 03 Mayıs 2011, 15:27:37 »
Benimde fırsatım olsa önce TT 2.0 tfsi bakardım 275hp sonra a5
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2011, 15:27:55 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı discox

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 04 Mayıs 2011, 00:34:56 »
öndeki kırom çıta yapıştırma krom mu giydirmemi acaba

Çevrimdışı natbo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 04 Mayıs 2011, 00:48:10 »
abi gti ile gelen kendi jantı güzeldi. aracı alırken araba yanımızda sordum kaça diye. 850 galiba dedi, yok artık dedim ne kadar ucuz, yan sanayisi 1000-1250 tl galiba yeni sipariş diye güzellik yaptı, hemen oracıkta alıyordum. ama tanesiymiş lastikler hariç  ;D ;D

pm'ini aldım teşekkür ederim, bir de araç üstünü siyah filmle kapasan güzel durur, biraz apaçi işi ama ben çok beğeniyorum.
KingoPolo Tanıtıldı : Polo 6R :) - TechTurkey Forum

sis farı için yan sanayi beklemedeyim, panjur tr ye düşmüş 200 tl, ama alırsam da gti logosunu sökerim, jant için de ödemelerim çok alamayacağım leylek gibi geziyoruz belki çıkma alırım şimdilik, krom çıtayı da araştıracağım.

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 04 Mayıs 2011, 09:43:36 »
öndeki kırom çıta yapıştırma krom mu giydirmemi acaba
Ön krom yapıştırma ama onlarda kalite kalite  yapışkanı atanlar var biraz sinir edebilir :)
abi gti ile gelen kendi jantı güzeldi. aracı alırken araba yanımızda sordum kaça diye. 850 galiba dedi, yok artık dedim ne kadar ucuz, yan sanayisi 1000-1250 tl galiba yeni sipariş diye güzellik yaptı, hemen oracıkta alıyordum. ama tanesiymiş lastikler hariç  ;D ;D

pm'ini aldım teşekkür ederim, bir de araç üstünü siyah filmle kapasan güzel durur, biraz apaçi işi ama ben çok beğeniyorum.
KingoPolo Tanıtıldı : Polo 6R :) - TechTurkey Forum

sis farı için yan sanayi beklemedeyim, panjur tr ye düşmüş 200 tl, ama alırsam da gti logosunu sökerim, jant için de ödemelerim çok alamayacağım leylek gibi geziyoruz belki çıkma alırım şimdilik, krom çıtayı da araştıracağım.

Valla natbo ben tavan folyo kaplamayı çok beğenmiyorum çok basit gösteriyor aracı ve arada bi matlaşan bi folyo ise pasta cila yapmak zorunda kalıyorsun.Anıl'ın polosunu face den biliyorum çok güzel yapmış audi rs jantları ii bulmuş ben çok bekledim fakat 5x100 bulamadık 5x112 var hep standart audi olanlar için ii denk getirmişler.Ben seneye artık boyatırım org.gti jant rengine ayırt edemessin bile daha 1 aylık sıfır oldukları için kıyamadım jantlarıma :) ee hadi seni bekliyorum en kısa zamanda yeniliklerini bakarsın senden fikir ediniriz akıl akıldan üstündür.. :tamamdir

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 25 Mayıs 2011, 00:21:25 »
Arkadaşlar  aklıma parlak bir fikir geldi ve uygulamaya geçtim çokta başarılı oldu.Bildiğiniz üzere Polo 6R da  eksiklerimizden biriside torpido aydınlatmamızın olmaması bende ona çok pratik bir çözüm uyguladım.Piyasada satılan (Japon pazarları gibi) marketlerin kilitli vitrinlerinde kullanılan raf alarmlarını kullandım hani aklınıza en basiti teknosalarda kilitli vitrinlerinde kapak alarmları (Şu cıv cıv diye ses çıkarıp kafa ütüleyen alarmlar) Çalışma prensiplerini elinize aldıgınız zaman çözebilceğiniz cihazlardır.Ben sadece bu alarmın devresine 2 adet jumbo led kullanarak yaptım.Yani resimlerde gördüğünüz üzzre ana alarm bölgesinden karşı parça kısmı ayırdıgınız zaman alarm çalmaya başlıyor işte ben alarm sireni yerine led bağlayarak  karşı parçasını ana alarm ünitesinden ayırdığınız zaman alarm sireni yerine montajladığım ledler yanıyor.Vee ana üniteyi torpidonun içerisine çift taraflı bant ile sabitleyip üniteyi karşılayan yani anahtar vazifesi gören parçayıda torpidonun hareketli olan kısmı yani kapağına çift tarflı bant ile sabitledim.kapak açıldıgında alarm devresi ledleri yakıyor ve kapagı kapadıgınızda devre ledlerın enerjını kesip ışıgı kapatmış oluyor.O kadar hassas çalışıyorki orjinal bi aydınlatma ünitesi olsa bu kadar hassasiyet göstermez.maliyeti 5 tl maal oluyor  resimlerden inceleye bilirsiniz umarım açıklayıcı olur[/b]

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 25 Mayıs 2011, 00:22:48 »
.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 12:04:11 Gönderen: TwinCept »

Çevrimdışı TolgaKaramese

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar  aklıma parlak bir fikir geldi ve uygulamaya geçtim çokta başarılı oldu.Bildiğiniz üzere Polo 6R da  eksiklerimizden biriside torpido aydınlatmamızın olmaması bende ona çok pratik bir çözüm uyguladım.Piyasada satılan (Japon pazarları gibi) marketlerin kilitli vitrinlerinde kullanılan raf alarmlarını kullandım hani aklınıza en basiti teknosalarda kilitli vitrinlerinde kapak alarmları (Şu cıv cıv diye ses çıkarıp kafa ütüleyen alarmlar) Çalışma prensiplerini elinize aldıgınız zaman çözebilceğiniz cihazlardır.Ben sadece bu alarmın devresine 2 adet jumbo led kullanarak yaptım.Yani resimlerde gördüğünüz üzzre ana alarm bölgesinden karşı parça kısmı ayırdıgınız zaman alarm çalmaya başlıyor işte ben alarm sireni yerine led bağlayarak  karşı parçasını ana alarm ünitesinden ayırdığınız zaman alarm sireni yerine montajladığım ledler yanıyor.Vee ana üniteyi torpidonun içerisine çift taraflı bant ile sabitleyip üniteyi karşılayan yani anahtar vazifesi gören parçayıda torpidonun hareketli olan kısmı yani kapağına çift tarflı bant ile sabitledim.kapak açıldıgında alarm devresi ledleri yakıyor ve kapagı kapadıgınızda devre ledlerın enerjını kesip ışıgı kapatmış oluyor.O kadar hassas çalışıyorki orjinal bi aydınlatma ünitesi olsa bu kadar hassasiyet göstermez.maliyeti 5 tl maal oluyor  resimlerden inceleye bilirsiniz umarım açıklayıcı olur[/b]

Harika yaa, işte türk zekası ayakta alkışlıyorum sizi  :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
harika çok güzel

sesi kestiniz değil mi torpido açık kaldıkça ses yapmasın :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
Sesi çıkmıyor nizam  :)  Alarmın hoparlörü ile bobini iptal edip bobinin uçlarına ledleri bağladım  60 saat pil ömrü var kii baya ciddi bi süre + pil değiştirmek için sürgülü kapagı var önünde çok kolayca değişebiliyor.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Sesi çıkmıyor nizam  :)  Alarmın hoparlörü ile bobini iptal edip bobinin uçlarına ledleri bağladım  60 saat pil ömrü var kii baya ciddi bi süre + pil değiştirmek için sürgülü kapagı var önünde çok kolayca değişebiliyor.

ben bunun yaparım benim mk2 ye :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı kivanc2003

• Profili Görüntüle
bende yapıcam :)) evde birsürü var hemde :DD

Çevrimdışı natbo

• Profili Görüntüle
yine süper uygulama ibrahim :)
benim de aklıma getirdin, araştırdım hazırları var uğraşmak istemeyenlere

Bunun ekstradan torpido kapağına manyetik çubuk montajı yok galiba
OSRAM LEDBUG DOLAP İÇİ OTOMATİK LED LAMBA, OSRAM - Ledli Aksesuarlar

bundar da senin tasarladıklarına benzer
JT-358 LEDLÄ° OTOMATÄ°K DOLAP LAMBASI
Hepsiburada.com : Akıllı Alışveriş : bilgisayar, elektronik, cep telefonu ve daha binlerce ürün Türkiye'nin en büyük online alışveriş merkezi Hepsiburada.com'da

Çevrimdışı TwinCept

• ibrahim
    • Profili Görüntüle
Valla ben yapana kadar çıkmış bile hazırları  ;)  İşin aslı ben zevk alıyorum hani bazı şeyleri kendim yapmaktan ama tabi herkezinde elinden gelmez bu takım işler. Sağol linkler için biz fikirlerimizi sunalım, en azından faydalanır arkdaşlarımız  :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Valla ben yapana kadar çıkmış bile hazırları  ;)  İşin aslı ben zevk alıyorum hani bazı şeyleri kendim yapmaktan ama tabi herkezinde elinden gelmez bu takım işler. Sağol linkler için biz fikirlerimizi sunalım, en azından faydalanır arkdaşlarımız  :tamamdir
:saygılar
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di