Gönderen Konu: vw t5 chip tuning uygulaması?  (Okunma sayısı 58579 defa)

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
Ynt: vw t5 chip tuning uygulaması?
« Yanıtla #14 : 19 Ocak 2010, 09:24:49 »
1.9 105 hp den  72hp güç aldık ve araç 177hp oldu

araç yaklaşık 1 yıldır sorunsuz olarak caddelerde.

ancak bizim tavsiyemiz 135hp civarında olmasıdır.

motora bir zararı yok

ayrıca araç garantiden çıkmaz. elbetde servise gidince ben bu araca chip yaptırdım derseniz yapacak bir şey yok ancak bunun dışında servis bu araca chip tuning yapılmış diyemez.

bu güne kadar bir çok 2010 2009 model araca yapıldı hiç birinde garanti sorunu çıkmadı.

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2010, 09:27:25 Gönderen: cemal arslan »

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2010, 17:50:38 »
1.9 105 hp den  72hp güç aldık ve araç 177hp oldu

araç yaklaşık 1 yıldır sorunsuz olarak caddelerde.

ancak bizim tavsiyemiz 135hp civarında olmasıdır.

motora bir zararı yok

ayrıca araç garantiden çıkmaz. elbetde servise gidince ben bu araca chip yaptırdım derseniz yapacak bir şey yok ancak bunun dışında servis bu araca chip tuning yapılmış diyemez.

bu güne kadar bir çok 2010 2009 model araca yapıldı hiç birinde garanti sorunu çıkmadı.

Cemal bey hangi uygulama ile 72 hp aldınız sadece chip uygulaması ile mi?

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Ocak 2010, 20:20:09 »
Cemal bey hangi uygulama ile 72 hp aldınız sadece chip uygulaması ile mi?
kendi uygulamamız...sadece chip tuning ...başka bir şey yok.

yakında aracı tekrar dynoya çıkartacağım... 1 yıl da bir değişiklik var mı görmek istiyorum...

« Son Düzenleme: 19 Ocak 2010, 20:26:23 Gönderen: cemal arslan »

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Ocak 2010, 22:03:05 »
kendi uygulamamız...sadece chip tuning ...başka bir şey yok.

yakında aracı tekrar dynoya çıkartacağım... 1 yıl da bir değişiklik var mı görmek istiyorum...

Yapmayın Cemal bey, Superchips, ABT bile +30'dan yukarı yükleyemezken siz nasıl yüklüyorsunuz. Eğer o kadar güç alabiliyorsanız görelim sonuçlarınızı.

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2010, 10:42:19 »
daha önce de dedim normalde bu araçalara 30-40hp veriyoruz
ancak müşteri isteği ile bu değerlere çıkardık

forumda BoostER'in yazısı

"bir insanın yapabildigini bir baskası da yapabilir elbette ama herkesin o tecrubeye ulasabilmesi veya o imkanlara sahip olması herzaman o kadar kolay olmayabilir.. Önemli olan kaliteli hizmettir.. Deneme yanılma yolu yerine tamamen profesyonelce hazırlanmıs ve yüksek tecrubedeki firmalarla calısmak hem musteri memnuniyeti hemde yapılan işin kalitesi için daha dogru bir yoldur bence.. Su an dunya uzerinde bizden baska 405 hp almıs olan bir 2.0 tfsi 240 lık arac yok aynı setup la.. simdiye kadar iddia edipte yolda denemeye cıktıgımız araclardan en yakın gideni 5-6 boy gerisindeydi yaptıgımız aracın.. Zaten aracn 100-200km hızlanması 7 sn su an  Guvenirlik sözkonusu oldugunda ise türkiye çapında  sayısız referansımız da bunu destekleyecektir. Bu yuzden tam olarak tuning in icerigini bilmeden guvensiz veya saglıksız olarak nitelendirmek pekte hoş olmaz.. Amac gucse, zaten biz bu amacın dorugundayız  denemek isteyen olursa aynı setuptaki her aracla deneme sansımız mevcuttur..  "

bu yazıya itirazınız yok da benim yazıma mı itirazınız var :)

140hp tsi ile 170hp tsi aynı motora sahip ve sadece yazılımla 30hp vermişler...bu durumda 170hp olan aracı 220hp yapabiliyoprsak...140hp olan araçda 220hp çok rahat görür..ancak biz 140hp yi 190hp lerde 170hp ise 220 lerde kalmasını uygun görüyoruz.

Çevrimdışı BoostER

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 21 Ocak 2010, 13:19:24 »
Cemal bey ben kanıtlamaya hazırım..

Bu bahsettigim aracın 100-200km/s hızlanması (7sn)

http://videos.streetfire.net/video/UBA-88-CUPRA-100-200_726071.htm

Bu da bahsettigim aracın Dyno verisi.. (ilk görünen güç KW dir daha sornasında bunun hp ye cevrimi yapılarak guc gosteriliyor)

http://videos.streetfire.net/video/UBA-88-CUPRA-DYNO-405hp_727286.htm

Cenmal bey madem 140 lıkla 170 ligin motoru aynı, sizin bu araclarda farklı guc vermenizin sebebi nedir? 220 hp yi madem aynı parcalar verebiliyor neden yapmıyorsunuz?

Sonuc olarak önemli olan yapılan işin kalitesidr tekrar soyluyorum.. Tecrube ise cok onemli sizin de soylediginiz gibi.. ben 6 yıldır bu işi yapıyorum sizinde bildiginiz gibi, Yanlış hatırlamıyorsam bikaç arac için aramıstınız beni evvelden teknik konuda ve o zamanlar görüşmüştük..

Konuyla ilgili olarakta bahsettigim gücün dyno sonucunu paylasıyım sizinle isterseniz.. VW 1.9 TDI motorunda ise zaten mukemmelligi yakalamıs durumdayız. 250 hp lik 1.9 tdi pd miz mevcut ve yakın zamanda 300 hpleri zorlayacagız. M3 lere s2000 lere type-r lara fark atabilen bir şaka makinesi yaptık.. Hemdu gunluk lullanımda 5.5 lt yakıt tuketerek ;)

http://www.boosterperformance.com/dyno/vag/vagtdi105mod.jpg
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2010, 13:24:09 Gönderen: BoostER »

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 21 Ocak 2010, 13:39:59 »
ben size inanmıyorum dedim mi Erhan bey ???

Dikkat ederseniz sayın Adem Üçün beye yazdım...

siz yazınca itiraz yok ben yazınca neden itiraz oluyor onu anlamadım ?? üstelik yazılımı kendim remap edebildiğim halde...  :saygılar

bir aracın stok hali ile nerelere kadar çıkabileceğini gayet iyi biliyorum. Her araç için geçerli olmasada bazı araçlar gücünün çok üstüne çıkabiliyor.
ancak beraberinde fren ve şanzıman sorunuda getireceğinden ve bunlarda ek maliyet getirdiğinden normal değerler içinde kalmak en iyisi.

sizi 2 sene önce aramıştım dpğru..üniversal cihazla bir sıkıntım vardı sanırım bu yüzden rahatsız etmiştim sizi.

2 yılda çok yol kat ettim...piyasayı öğrendim kim kimdir işin hileleri nedir kopya yazılım nedir gördüm

herkes gibi bende sağlıklı ve sorunsuz olan değerleri uyguluyorum
ancak müşteri isterse ve kabullenirse benim için sorun yok...

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Ocak 2010, 20:03:41 »
ben size inanmıyorum dedim mi Erhan bey ???

Dikkat ederseniz sayın Adem Üçün beye yazdım...

siz yazınca itiraz yok ben yazınca neden itiraz oluyor onu anlamadım ?? üstelik yazılımı kendim remap edebildiğim halde...  :saygılar

bir aracın stok hali ile nerelere kadar çıkabileceğini gayet iyi biliyorum. Her araç için geçerli olmasada bazı araçlar gücünün çok üstüne çıkabiliyor.
ancak beraberinde fren ve şanzıman sorunuda getireceğinden ve bunlarda ek maliyet getirdiğinden normal değerler içinde kalmak en iyisi.

sizi 2 sene önce aramıştım dpğru..üniversal cihazla bir sıkıntım vardı sanırım bu yüzden rahatsız etmiştim sizi.

2 yılda çok yol kat ettim...piyasayı öğrendim kim kimdir işin hileleri nedir kopya yazılım nedir gördüm

herkes gibi bende sağlıklı ve sorunsuz olan değerleri uyguluyorum
ancak müşteri isterse ve kabullenirse benim için sorun yok...

Cemal bey  T5  1.9 tdı MOTORUNDAN 72-75  hp'lik güçlerinin alınamayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.Zaten chip uygulaması araçta ki var olan gizli gücü ortaya çıkarmak değil mi? Siz kendi yaptığınız yazılımla  +75 hp güç elde ettiğinizi söylüyorsunuz bu gerçekten büyük bir başarıdır çünkü Superchip ve ABT bile geliştirdikleri yazıım ile standart güçler elde etmiştir. Bu da 27-31 hp arasıdır.

Çevrimdışı hakan99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Ocak 2010, 16:29:26 »
chip tunıng yapan arkadaslar sızden fıyat ve bılgı almak ıstıyorum arac caddy 1.9tdi msn de gorusebılırmıyız [email protected]

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Ocak 2010, 20:41:08 »
Cemal bey servis ve araç var Laptop ve 10 metrelik bir kablo ile kendi servisimizde uygumalayı yapıp yine kendi servisimizde Dyno'ya girmeye ne dersiniz?

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Ocak 2010, 22:20:07 »
Cemal bey servis ve araç var Laptop ve 10 metrelik bir kablo ile kendi servisimizde uygumalayı yapıp yine kendi servisimizde Dyno'ya girmeye ne dersiniz?
aslında fena olmazdı gelmeye çalışırım.
10metre kablo ....usb değildir umarım :) usb ler 5 metreden sonra veri kaybına uğruyor

1.9 105hp transporter modlarız çıkartırız dynoya

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Ocak 2010, 16:29:03 »
Farketmez abi 10 metre kablo ile yapanlarda var bu işi onları çok iyi biliyoruz.Ben her zaman hazırım :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 25 Ocak 2010, 09:44:23 »
bu işin sonunu barış içinde merak ediyorum  ;)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Ocak 2010, 17:52:36 »
Ben size bu işin sonunu söylim o araba 75 hp artmaz artsada dynoda kalır  :D
Dikkat ısırır !!!