Gönderen Konu: vw t5 chip tuning uygulaması?  (Okunma sayısı 58570 defa)

Çevrimdışı ahmet0614

• ...::: Yarenlerin Arkanda Bolusporum :::...
    • Profili Görüntüle
vw t5 chip tuning uygulaması?
« : 11 Mayıs 2009, 19:49:18 »
Saxi_Saxi arkadaşın sorduğu chip olayını 1.9 105 hp T5'e attırsak ne derece güç alırız(beygir olarak..)..maliyeti ne oluyo bu uygulamanın bilen varmı ? :saygılar
( Ankarada İstanbul Yolu Makasları Meşhurdur :P...)

Çevrimdışı saxi_saxi

• Profili Görüntüle
Ynt: vw t5 chip tuning uygulaması?
« Yanıtla #1 : 11 Mayıs 2009, 22:02:09 »
ahmet0614 motorlarımız aynı sonuçta yaklaşık bir uygulama olacak.

T5 de sadece max tork devri 2000 d sanırım. başka bir değişiklik yok. kullanılan herşey aynı.

135PS ve 310 - 330NM arasında olacak modlanmadan sonraki değerler. ben bazı yerler ve şahıslarla bağlantıyı kurdum. sonuçları bir alayım sana da dönerim buradan.

saygı bizden  :saygılar

Çevrimdışı ahmet0614

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Mayıs 2009, 19:52:55 »
tmm kardeş sglasın...

Çevrimdışı saxi_saxi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2009, 18:33:44 »
box var chip tuning var kullanabileceğimiz kardeşim.

chiptuning daha önde şimdilik ancak amaca göre değişiklik arediyorlar. box'ı ne zaman istersen çıkarıp takabilirsin, satabilirsin kiralayabilirsin vs...

ancak chip tuning adı üstünde CPU 'nun yeniden modlanması demek. ancak uzmanlar bana chiptuning i tavsiye ettiler.

birde araştırmalarım sırasında gördümki VW transporter ve caddy lerde turbolar hastaymış. fabrika çıkışı bile 60bin garantisi varmış sanırım. bu nedenle uzman arkadaş baka bir turbo önerdi bana. hem performansa dayanıklı ömürlük bişey.

yakında fiyatları ve aradaki özel farklar hakkında bilgi gelir bana. onlarıda paylaşırım sana. eğer turbomuz bahsedildiği kadar sallama bişeyse bir daha düşünmemiz lazım sanırım  :tamamdir

selametle...

Çevrimdışı bherdush

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2009, 18:44:49 »
saxi , kimse kalmamış galiba bu forumda ya ???   neden bizden başka kimse yorum yapmıyor...bakiim bi şöle dedim , saxi saxi var her yorumda...saygılar..

Çevrimdışı saxi_saxi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2009, 19:56:12 »
saxi , kimse kalmamış galiba bu forumda ya ???   neden bizden başka kimse yorum yapmıyor...bakiim bi şöle dedim , saxi saxi var her yorumda...saygılar..

bende anlamış değilim, çok aktif bir forum olduğunu umuyordum ama aksi çıktı malesef :-\

neyse en chip tuning hakkında fiyatları aldım.

500-600 Euro luk bir boxlar +28 hp kazandırabiliyorlar..
150-200 Euro luk boxlar anca 15-18 hp verebiliyorlar..

250 euro luk Chiptuning +28-30 hp %18 ekstra tork veriyor ... mış.

Çevrimdışı ahmet0614

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2009, 20:20:38 »
hee yani bizim işimizi 250 Euroluk chiptuning görür...Hele biraz daha bekleyelim o zman...

Çevrimdışı saxi_saxi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2009, 00:12:26 »
hee yani bizim işimizi 250 Euroluk chiptuning görür...Hele biraz daha bekleyelim o zman...

evet 250 lik en iyisi zaten. fiyat performans oranında önde ama box olanıda ne zaman istersen söker takarsın. ancak chip tuning kadar etkili değil. değerlerden belli zaten. bende biraz beklicem. o arkadaş zamanında bana 450YTL demişti sonra msn de yazısında 400YTL kaçmaz fırsat diye yazdı. şimdi fiyat arttı biraz.

400YTL desin bana. hemen yaptırayım.

Çevrimdışı cagrit5

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2009, 11:07:20 »
peki garanti kapsamında olan araclarda motor uzerinde oynanması garanti dısına sebebiyet vermiyor mu??  Ör: benimki 2008  t5..

Çevrimdışı Cak1R 18

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2009, 15:57:05 »
tabiki garanti dışına çıkar aracın motor bölümü ...

Çevrimdışı motif

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Aralık 2009, 19:12:30 »
ben cihip tuning uyguladım t5 105  beygir.araç uygulamadan sonra bariz bir şekilde çok atak oldu.
uygulayan ustam sonra birdaha ince ayarlarını verdi arçtan şu an memnunum bu birazda kullanıcıya ait olan birşey ,çünkü bu ataklık ve sürat beraberinde yakıtın artmasına neden oldu (şehir içinde) sonraki uygulamada yakıt ciddi bir şekilde azaldı bu da benim işimi görmüş oldu .tavsiye ederim gerçekten farkı hisediyorsun,uygulamadan sonra 4000km geçti bir sorun yaşamadım baskı balata sorunu olan arkadaşlar uygulamadan önce debriyaj setini değişmeli bence ,çünkü yüksek tork ile ivmelenirken 1-2 saniyelik bir titreme oluyor.

Çevrimdışı ADEMÜÇÜNCÜ

• T4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2010, 19:47:46 »
Chip tuning uygulamasından sonra 125-130 hp arası güç elde etmiş olup torkunuz da 295-300 nM civarına çıkar. Normal kullanımlarda gaza fazla yüklenmezseniz yakıt tüketiminiz azalır.Chip olara superchips'i tavsiye ederim. İlgilenirseniz yardımcı olurum.

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2010, 11:46:59 »
evet 250 lik en iyisi zaten. fiyat performans oranında önde ama box olanıda ne zaman istersen söker takarsın. ancak chip tuning kadar etkili değil. değerlerden belli zaten. bende biraz beklicem. o arkadaş zamanında bana 450YTL demişti sonra msn de yazısında 400YTL kaçmaz fırsat diye yazdı. şimdi fiyat arttı biraz.

400YTL desin bana. hemen yaptırayım.
Merhaba kardeş 400 tl ye gelin ben yaptırım hangi araca isterseniz...T5 1.9 TDI 105 PS DE +20 HP GARANTİ...Box değil chip tuning uygulaması.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı BoostER

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2010, 23:06:19 »
Merhabalar..

1.9 105 hp lik motordan 163 hp 388 nm ye kadar guc alabiliyoruz. Fakat gunluk kullanımda debriyajı yormamak adına genelde kullanıcılara 145 hp lik opsiyonu sunuyoruz ve o gucte yazılım uyguluyoruz. Uygulama sonrasında eger bir fark hissedemezseniz hemen orjinal yazılımına donuyoruz ve hiçbir sekilde bir ucret talep etmiyoruz..

İsterseniz size bu uygulamanın oncesi ve sonrası dyno sonuclarını da paylasabilirim..

Bu arada bu ilk mesajım oldu :)

Saygılar
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2010, 23:32:34 Gönderen: BoostER »