Gönderen Konu: Arac 100 km de 14 lt benzin yakıyor normalmi?  (Okunma sayısı 44927 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Arac 100 km de 14 lt benzin yakıyor normalmi?
« Yanıtla #42 : 10 Mayıs 2009, 16:02:17 »
Arkadaslar;

Bugun araci trafigin az oldugu saatlerde E-5 yolunda denedim. Kontrollerim tamamen yolbilgisayarindan alintidir. Ilk baslarda arkadaslarında belirttigi gibi 100 km de 20 lt ile basladi sonra ana yola cikip hizim 90-100km arasinda iken en son sabit olarak gördügüm deger 6.1 -- 6.4 lt yi gosteriyordu. Eger dogru yere baktıysam Yol bilgisayari 1 konumunda iken

Cap isaretine benzer bir sembol ve L/100KM : o anda ki degerleri gosteriyordu. Arac rahatladikca yol aldikca yukarda belirttigim en son 6.1 ve 6.4 lt rakamlari sabitmis gibi geldi. Yol bilgisayari daha once sehir icindebende 14 lt gosteriyorduki bu deger benim manuel hesabım ile ayni idi. Tahminimce benim arac uuzn yolda 7 lt yakar gibi tabi denemem yol bilgisayarina göre.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 10 Mayıs 2009, 16:41:17 »
cemele bence aracında sorun yok otobanda kullanmak şehirdışı kullanmak olduğundan 6.1 vb. görüyorsan çok iyi...

bence   şehir içi kullanım tarzını değiştirmen gerekiyor...otobanda giderken nasıl gaz pedalını sabitlemeye çalışıyorsan şehir içindede bu şekilde kullanmaya çalış gereksiz yere gaz verip çekme mümkün olduğunca gaz pedalına nazik davran ne kadar sabit tutar ve hızlanırken yavaş yavaş basarsan o kadar az yakar..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 10 Mayıs 2009, 17:27:21 »
Nakres; Banada oyle geliyor. Acikcasi benim su ana kadar yapmis oldugum yollar hep kısa mesafelerdi, bazen arac isinmadan mesafe bitiyordu. Eyüp-Gaziosmanpada ve Kücükköy arasinda noktasal yerlere gidip geldim. Arac tam ısınmıyordu, yo güzergahlarimda isik ve trafik var, devirde kullanamadim ve park yerim rampa uzun sürüyor simdi daha kısaldi ama. Bu durumda ben 14 lt yaktim. Yani arac kötü kullanim, olusmuz yol güzergahı ve kısa mesafelerde 14 lt yakti diye dusunuyorum. Otobanda yol bilgisyarinda sanirim 6 lt yi görecek.

Peki Yol bilgisayarinda benim baktigim yer dogrumu; Çapa benzer bir sembol ve L/100KM: burda degerler vardi.

cemele bence aracında sorun yok otobanda kullanmak şehirdışı kullanmak olduğundan 6.1 vb. görüyorsan çok iyi...

bence   şehir içi kullanım tarzını değiştirmen gerekiyor...otobanda giderken nasıl gaz pedalını sabitlemeye çalışıyorsan şehir içindede bu şekilde kullanmaya çalış gereksiz yere gaz verip çekme mümkün olduğunca gaz pedalına nazik davran ne kadar sabit tutar ve hızlanırken yavaş yavaş basarsan o kadar az yakar..

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 10 Mayıs 2009, 17:35:02 »
km/L ise doğru 100 km de harcanan litreyi görürsün
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 10 Mayıs 2009, 17:59:45 »
Eyvallah tesekkurler dostum insallah yolbilgisayari uc asagi bes yukari dogru ölcmüstür. 22 lt den basladi minimum  6.1 lt yi gordum ve zaman zaman 6.2, 6.3 ve 6.4 lt degerlerini gordum trafige göre gidip geldi. Ben dogru oldugunu dusunuyorum cunki Yolbilgisyarinin 2. sekmede cikan 100km degeri bende 14 lty di , Bende Manuel 14 lt olcmustu.

km/L ise doğru 100 km de harcanan litreyi görürsün

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 10 Mayıs 2009, 18:02:01 »
küçükköy, eski edirne asfaltı, 500 evler hattı çok yoğun trafikli yerler o hattı kullanırken çok fazla dur kalk yapıyorum...1. ve 2. viteste devirli kullanımda ortaya çıkıyor....benimde yakıt sarfiyatım arttıkça artıyor...
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 10 Mayıs 2009, 18:13:41 »
cendermem ayni güzergahlarda turluyoruz:) benimki üc asagi bes yukari aynı yerler. Buralari kullanmak zorunda kaliyorum. Bu guzergahlarda kısa mesafelerde gidip geldim bazen motor isinmadi bile 14 lt yakti. Banada normal geliyor gibi artik son düz yol degerleri gorunce.

küçükköy, eski edirne asfaltı, 500 evler hattı çok yoğun trafikli yerler o hattı kullanırken çok fazla dur kalk yapıyorum...1. ve 2. viteste devirli kullanımda ortaya çıkıyor....benimde yakıt sarfiyatım arttıkça artıyor...

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 10 Mayıs 2009, 18:21:30 »
yakıt & vakit ve ruh sağlığım için mümkünse o hat üzerinde trafiğe çıkmamaya özen gösteriyorum :) metroda ayağımı yerden kesmeye yetiyor :D

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 10 Mayıs 2009, 18:52:05 »
bende ölçtüm bu konu üzerine şehirler arası km de 166 kuruş.
Şehiriçi edirnede malum çok fazla kırmızı ışık var kmde 400 kuruş civarı yaktı bende çok şaşırdım 400kuruş olmasına en azında 300 olabilirdi sebebini anlamadım belki şehir içinde 97 oktan benzin koydum o sebeptende olabilir bir dahakine 95 oktan ile şehir içi deneyeceğim bakalım o zaman şehirlerarası ile arasında kaç kuruş farkedecek :D
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 11 Mayıs 2009, 00:56:37 »
Ozellikle Bölgeyi bilen arakadasların yorumu benim icin cok onemli.
Ben araci daha uzun yolda deneme firsati bulmadim insallah 1 ay sonra gidis donus 1500km lik bir yola cikacagim. Arac Otobanda 90-100km hızda ve 60 km mesafede en son 6.1 lt ye dustu.

Yaklasik 3 depo ile araci ben Kücükköy-Gaziosmanpasa-Besyuzevler-Alibeyköy yolundan Eyüp, Eski Edirne asfaltinda maximum 5-6 km mesafelerde kullandim. Bu bölgelerde özellikle Rami - Kücükköy yolunda hem isik hemde trafik cok fazla, Eski Edirne Asfaltida oyle. Kısa mesafelerde, kullanim hatasi, otomatik vites, genis lastiklerde eklendiginde 14 lt bana normal gibi gelmeye basladi.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 11 Mayıs 2009, 01:22:08 »
1.2. vites durk kalk olduğunu neden söylemedin şimdiye kadar  :bekleriz: için rahat olsun Ankara'da kızılıa trafiğine girdiğimde 18-20 litre yakıyorum dur kalklarda  :D

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 11 Mayıs 2009, 03:19:27 »
Nakres'te aynı semtte oturuyor..onunda fikrini almak lazım?
bu güzergahlar için 14 litre normalmidir acaba?

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 11 Mayıs 2009, 10:48:24 »
Gani Kardes

Sehir ici derken dur kalk ve isiklarin etkisinin göz önünde bulundurulacagini dusundum.

14 lt yaktigim güzergahlarda isik olmakla beraber hızı aniden dusuren arac cıkıslari ısık ve rampalarda var. Kızılay trafigi kadar olmasada trafik yogun sayılır.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 11 Mayıs 2009, 18:47:45 »
Ben bu megane dci nin gözünü seveyim.Son bir haftadır falan işler için onu kullanmaya başladım, malum ağabeyim askerde olduğu için araç olduğu yerde yatmasın biraz aküsü şarj etsin dedim  :)
Gün içerisinde iş yeri ile organize sanayi bölgesi arasında mekik dokuyorum.Günlük ortalama 35-40 km yapıyorum.4 günlük denemem sonucunda ortaya çok enteresan rakamlar çıktı.yol bilgisayarını sıfırlamıştım zaten, toplam 150 km yol yapmışım ortalama 4.1 litre yakıt yakmış  :sevgi:
Şehir dışında az yaktığını biliyordum da bu bashettiğim yer şehir içi sayılır, malum işyeri şehiriçinde.(4 kez trafik ışığına giriyorum ve muhakkak en az 3 tanesine kırmızı da yakalanıyorum.Aynı düzergahlarda passatla ortalama 8.3 litre yakarken megane ile tam yarısını yakmak çok acayip duygu.Km de 10 ykr, motosiklet hesabı...Her eve lazım  :D