Gönderen Konu: Yeni kaplama Resimleri eklendi  (Okunma sayısı 28117 defa)

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf4 para harcamaya mecbur birakiyor. Resimler eklendi
« Yanıtla #28 : 28 Nisan 2009, 12:42:23 »
Mekatronik34, Rica ederim susacak bir durum yok forumun amaci zaten dogru bilgiye odakli olmali. Keske daha once konussaydik degisik fikirler uretilir oncelikle senin ve Nakres in fikirlerine oncelik verirdim. Karter korumanin saglam olduguna inaniyorum beni saglamlik konusunda tatmin etti. Ama benim son zamanlarda baska bir sorunum var benim arac beklentilerinim ustunde fazla yakit yakiyor gibi. 2004 GOLF Otomatik vites. Sehir ici 100 km de 14 lt benzin tuketimi var. 2 ay once Aykurtlarda bakim yatirdim filtreler, yag filan degisti. Sizce benim kullanim hatamda olsa 14 lt benzin normalmi? Araci agresif ve sert hic kullanmadim cok yumusak kullandim ama yakit beni cok fazla hayal kırıklgına ugratti. Birde Metal e goturmeyi dusunuyorum yakin zamanda uzun yola cikacagim. Yakiti bu seviyelerden asagi inmez isede satmayi bile dusunuyorum.
Cemele , Aracının ortalama şehir içi yakıt sarfiyatı biraz yüksek görünüyor Öncelikle yol bilgisayarı gerçek değerleri veriyormu ona bir bakmak gerekir Gerçek değere en yakın bilgiler yol bilgi ekranında sağ üst kısımda 2 yazan yani 10bin km ortalamasını gösteren değerlerdir Eğer oradada 10l nin üzerindeyse o zaman fazla yakıyor diyebiliriz.
Size aracınız hakkında şu şekilde birbilgi verebilirim aracınız euro4 normundaki emisyon sistemine sahip olduğu için elektronik gaz kelebeği,sekonder hava sistemi,elektronik termostat ,Eksoz geri dönüş valfi ,Aktif karbon filtresi,2 adet lambda sensörü mevcut bu sistemlerin birbirlerine adapte edilerek optimum seviyede çalışmaları sağlanmalıdır eğer Aracın motor kontrol ünitesinde arıza kaydı oluşursa ve bu arıza kaydı silindiği anda bu parçaların birbileri arasındaki adaptasyonları bozulur ve aracınız fazla yakıt yakmaya başlar.BFQ motor kodlu araçlarda en sık raslanan sorunlar elektronik termostatın arızalanması,boğaz kelebeğinin kirlenmesi,eksoz geri dönüş valfinin tutukluk yapması ve karter havalandırma hortumunun çatlaması veya kopması.
Aracınıza bahsettiğim adaptasyonu Sadece vw orjinal test cihazlarıyla yapılabilir VAG-COM,BOSCH gibi arıza test cihazlarıyla mümkün değildir.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Nisan 2009, 14:08:13 »
Bogaz Kelegegini filan temizlemislerdi. Arac 2004 model Golf Pacific 8 valf, AKL motor ve otomatik vites sanzumanina sahip. Bu motor, otomatik sanzuman ve acemi kullanici birlesince 14 lt de olsa yakmasi bana fazla geliyor. Aracta yol bilgisayari yok. Depoyu Full ledim 360 km yol yaptim. Tekrar Fulledim 50 lt benzin aldi. Yani 50 lt benzin ile 360 km yol yaptim. Herhalde yetkili bir servise gitmem gerekecek. Arac 65000 km de cihaza filan baglasinlar carbon clean filan olayi varmis birde oyle deneyelim. Heveslendik arac aldik keyfe keder masraflar yaptik bu sekilde yakmaya devam ederse cocugun mamasina filan ortak olmaya devam edecek. Sehir ici 11 lt filan yaksa yine razi olacam.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2009, 14:11:16 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 28 Nisan 2009, 14:14:49 »
Bogaz Kelegegini filan temizlemislerdi. Arac 2004 model Golf Pacific 8 valf, AKL motor ve otomatik vites sanzumanina sahip. Bu motor, otomatik sanzuman ve acemi kullanici birlesince 14 lt de olsa yakmasi bana fazla geliyor. Aracta yol bilgisayari yok. Depoyu Full ledim 360 km yol yaptim. Tekrar Fulledim 50 lt benzin aldi. Yani 50 lt benzin ile 360 km yol yaptim. Herhalde yetkili bir servise gitmem gerekecek. Arac 65000 km de cihaza filan baglasinlar carbon clean filan olayi varmis birde oyle deneyelim. Heveslendik arac aldik keyfe keder masraflar yaptik bu sekilde yakmaya devam ederse cocugun mamasina filan ortak olmaya devam edecek. Sehir ici 11 lt filan yaksa yine razi olacam.

Aracınızda yol bilgisayarı nasıl yok anlayamadım  :) Kadranın ortasında bilgi ekranı yok mu?
Enjektörle ilgili bir problem de olabilir.Carbon clean ile enjektör temizliği yapılıyor zaten de olmazsa çıkarır bakarlar nasıl püskürtüldüğüne.Ayrıca avas ayarına da baktır, en güzeli yetkili servise git onlar gerekli herşeye bakıyorlar zaten.

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Nisan 2009, 14:28:14 »
CEMELE BEY .
Aracınızın 2004 model olduğunu söylüyorsunuz fakat AKL motor kodlu Golfler 2002 yılından sonra çıkmadı aynı zamanda AKL motorun otomatik şanzımanı yok.
Aracınız otomatik şanzıman 2004 modelse Ya BFQ yada AVU motor kodlu olur motor koduna bu kadar takılmamdaki nedende araçların tüm özelliklerini bu kodlar üzerinden söyliyebilirim size yanlış bilgi verirseniz yanlış yorum yapmış olurum bu durumdada kimsenin işi görülmemiş olur.
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Nisan 2009, 16:28:04 »
Halil Kardes senin passat konusunda okumustum ordan carbon clean takildi baktiracagiz artik. Sen bayag dusurmussun benimki dupeduz iciyor 14 lt cok fazla geldi. Ben ordakinin yol bilgisayari oldugunu bilmiyordum. Hep aklımda Navigasyon yüklü buyuk yeni yol bilgisayarlari var. Demek benim arbada da yol bilgisyari var ben yok diyordum sorana.

Mekatronik34 usta; Araclar konusunda bilgi sahibi degilim siz öyle diyorsaniz dogrudur. AKL motor diye bana baska biri soyledi.Ruhsata baktim Motor No: BFQ diye geciyor. Bu durumda sizin dediginiz noktaya geliyoruz benim motor BFQ.Buna göre yakıt konusunda goruslerinizi bekliyorum. Neleri nerede yaptırırsam yakıta bir çare bulurum. Yoksa benim arac normalmi yakiyor.Insallah kisa surede yerinizi acar ve orda ziyaret ederiz sizleri.

Saygılar
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2009, 16:30:28 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Yeni kaplama Resimleri eklendi
« Yanıtla #33 : 29 Nisan 2009, 22:57:38 »
Arkadaslar uzun suredir düsündügüm Torpido kaplamalari nihayet uyguladim. Resimleri yükleyecegim. Izlenimlerim ise su sekilde.
Teyp cercevesi klima cercevesi, vites cercevesi v.b noktalar cizik soyulma olmadikca bence gerek yok ama ön panelde biraz akıcılık olsun istenirsede gercekten uygulanabilir. Benim hosuma gitti en azindan ciziklerden kurtuldum ve RCD200 cillop gibi ortaya cikti.
Uygulamayi kendim yaptim. Yapiştirilacak yerleri kolanyali mendille bir guzel sildim toz ve herhangi kir yag türü birsey kalmadi daha sonra yapistiracagim parcayi yapisili oldugu yağlı kagıttan kaldırdım ve karton üzerinde fön makinasi ile ısıttım ve yerine yapıstırdım sonra düzgün oldugundan emin olduktan sonra fön makinasi ile tekrar ısıtrarak bir bez ile üzerine bastim. Basarisiz uygulamalari ısıtarak tekrar söktüm ve tekrar yaptim. Basit ve kolay kendiniz alıp cok rahat uygulayabilirsiniz. Maliyeti 60 tl.(Tanidik hesabı)

« Son Düzenleme: 29 Nisan 2009, 23:12:46 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 29 Nisan 2009, 23:03:19 »
En cok vites kısmında zorlanacagımı dusunuyordum ama orasıda cok rahat oldu. Ön klima panelinin cercevesi büyük ve ince oldugu icin orası biraz zorladı düz olması icin ugras istiyor

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 29 Nisan 2009, 23:08:04 »

Fazla fazla resim koyuyorum yaptirmak isteyen arkadaslara net fikir versin diye ama yine söylüyorum amac cizik ve soyulmalari önlemek icin ürününadı meric cockpit kaplama

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 29 Nisan 2009, 23:20:59 »
cemele senden istanbul buluşması için tık yok ne iş?
katılmayacakmısın
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 29 Nisan 2009, 23:26:12 »
Orjinale göre üretildigi icin RCD200 takılanlarda 2 parca artıyor. Ben bunlardan beta teyplerde bos raf cercevesini RCD 200 ü ikiye ayıracak sekilde yapistırdım.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 29 Nisan 2009, 23:31:00 »
rcd 200 ün görünümünü kaybettirmişsin ....çerçeve şeklinde olanı bence sökmelisin
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 29 Nisan 2009, 23:32:38 »
Bulusmadan haberim yok nerde ve ne zaman? Hafta sonu olursa gelirim ama bulusma yeride önemli cok sıkısık ve trafik olan alanlara ben cok gitmiyorum. Dar alanda park yapma ve manevra kabiliyetim az biliyorsun.

cemele senden istanbul buluşması için tık yok ne iş?
katılmayacakmısın

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 29 Nisan 2009, 23:36:20 »
Ayni fikirdeyim siradan bir teybe donustu. Yegenim yanımdaydi malzeme malzemedir dayi takılı kalsın dedi ama sokme kafamda

rcd 200 ün görünümünü kaybettirmişsin ....çerçeve şeklinde olanı bence sökmelisin

Çevrimdışı revelation

• "Just like what you want"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 30 Nisan 2009, 00:58:09 »

katılıyorum. çok kopuk görünüyor. normal teyp gibi olmuş ama diğer çalışmalar yakışmış. güle güle kullan