Gönderen Konu: Yeni kaplama Resimleri eklendi  (Okunma sayısı 28113 defa)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Yeni kaplama Resimleri eklendi
« : 20 Nisan 2009, 11:41:34 »
Selam Arkadaslar

Hepimiz butcemiz dahilinde cok sevdigimiz araclarimiza biseyler yaptiriyoruz bende yavas yavas  islemlere devam ediyorum.
Benim yaptigim ve yapmayi dusundugum masraflar su sekilde
Yapilanlar
1.) Ilk aldigimda rutin bakim: 190 tl
2.) RCD 200 teyp (260 tl montaj dahil)
3.) Silecek 60 tl
4.) Pas pas 40 TL
5.) Sanayide bakim on ve arka tamponlar komple boyandi, masbriyel duzeltildi. Arka camurluk da ki ezik giderildi ve mutelif ince duzeltmeler, pasta cila  300 tl.
6.) Kurban kesildi 300 tl

Yapilmasi dusunulenler

1.) Meric kokpit kaplama 120 tl ( iscilik dahil)
2.) Karter Muhafaza 110 tl (iscilik dahil)
3.) Ic koltuk tavan dosemelerin parlatilmasi plastik aksamlarin parlatilmasi( Bunun icin oneri lazim benim uygulyacagim bir urun biliyormusunuz) Yoksa Zieabart filanmi yatirmam lazim.
4.) En son orjinal cikma bir kolcak bulabilirsem kolcak montaji.

Bu arada paylasim icin yaziyorum; Benim direksiyon hidroliginden yag kaciyordu benim servis 0 km aracda alsam belki bu kadar kacirir dedi. Direksiyon hidroliginin bulundu kisimdam zaman zman ilk calismada cit cit ses geliyordu bunlar benzim pompasinin havayi almasi seklindeymis. Son zamanlarda sag ön  takimlardan ufak bir cukurda olsa ses geliyordu bunun icinde sprey uyguladi. Sorun cozuldu.

Herkse kazasiz belasiz surus keyfi. Bu arada ic temizlik ve parltama icin kesin oneri bekliyorum.

« Son Düzenleme: 29 Nisan 2009, 22:49:23 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı kaya_01

• kaya
    • Profili Görüntüle
kolay gelsin cemele, yaptıklarını ve yapacak olacaklarını da en kısa zamanda fotolamanı bekliyoruz..dört gözle ;)
son karesi gibi Red Kit in, batan güneşe doğru sürerken atımı, gitme kal! demeni bekliyorum..Ancak sadece rüzgar çekiştiriyor atkımı..

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
  cemele bende bir temizlik ürünü var aracının bir yerini temizleriz farkı görürsün sonra kendin devam edersin temizliğe çünkü çok yorucu :)
   aracının içinide sakın maun veya ahşap kaplama yaptırma.metalik olanlardan olabilir...
  aracına xenon ve mercekli far da takabilirsin.jantların güzel burdan belli olmuyor ama camında film yoksa  2 numara film iyi gider...
  dış görünüm olarak bu kadarı yeterli olur fazlası abartılı olur

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Serkan senin temizlik urunu SIR marka bir urun ama hangisi bilmiyorum. Cunki bir kac cesit var. Bende SIR dan ilham alarak bugun BIM den bir kac Microfiber bez ve GULDAL diye bir temizlik urunu aldim deneyecegim basarili olursa tavanda filan uygulyacagim.Dis gorunum olarak pek bisey yapmayi dusunuyorum artik jantlar orjinal celik jant benimde cok hosuma gidiyor. Far olayina filanda pek girmem gibi daha dogrusu pek bilgim yok. Ayni sey Cam film icinde gecerli ne ise yarar hocam camdaki film disardan gorunmemeyi sagliyor.

Mericten Aliminyum torpido kaplama alacagim. Istocdada karter muhafaza satan yer buldum ordan alip aykurtlarda taktiracam sonra para oldukca ve aklima geldikce devam ederiz gucum yettikce artik.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Kolay gelsin diyelim :)
Arac sahibi olmak masraf gerektirir her zaman, sonucta mekanik aletler illaki arizasi olacaktir yada zevkinize gore para da harcatacaktir.
Temizlik olarak bana kalirsa guvendiginiz bir oto kuafor e goturup yaptirabilirsiniz.Benim burda yikamacim var gecen gun daha sirket islerimiz icin kullandigimiz doblo aracimizi verdim.50 liraya sagolsun ic dis komple temizledi.Koltuklardaki simsiyah lekelerden iz kalmadi.Tavandaki kapi iclerindeki tum lekeler cikti gitti.Sifir km gibi oldu masallah.Kendiniz ugrasmayin bence.Cunku bu adamlar bu isi makinasiyla yapiyorlar.Once temizlik maddesini koltuga yediriyorlar ve icine islemeden vakum makinesi gibi birseyle cektiriyorlar.Hem koltugunuz islanmiyor hem de tertemiz oluyor.Sadece koltuklar biraz nemli oluyor onlar da aksama kadar kuruyor.Ugrasmaniza degmez bence.
Bende araci aldim 350 ytl civari noter, 150 civari takipciye plaka masraflari, 950 lira kasko, 800 lira 4 adet yeni lastik masrafim oldu.Simdi bakim zamani geldi, sanirim 250 civari normal bakim ve ekstradan yaptiracagim ve degistirecegim uygulamar icin de bir 250 daha giderse 500 lira civari servis masrafim olacak.
Bu isler ne yazikki oyle...

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Halil kardes soyledigin dogru ama olaya girdikce aciliyor insan akima ziebart yada daha uygun 3m geliyor ama ben artik fazla acilmadan kendim zevkle yapabilecegim seyleri yapmak istiyorum. Mesela yillar once eski ford minibuslerin tavanlarini bira ile pırıl pırıl yaparlardi. Benim su an icin karter muhafaza-torpido kaplama ve koltuk, doseme tavan temizligi haric pek bisey dusunmuyorum. Su ana kadar keyfe keder 700 tl alim satim ucreti, 850 tl bakim ve aksesuarlar ve 930 tl kasko ucreti odedim. Araci sevince elimizde cepten cikmiyor baskalari bosver bin diyor ama insan duramiyor bu aracta seytan tuyumu var anlamadim.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Halil kardes soyledigin dogru ama olaya girdikce aciliyor insan akima ziebart yada daha uygun 3m geliyor ama ben artik fazla acilmadan kendim zevkle yapabilecegim seyleri yapmak istiyorum. Mesela yillar once eski ford minibuslerin tavanlarini bira ile pırıl pırıl yaparlardi. Benim su an icin karter muhafaza-torpido kaplama ve koltuk, doseme tavan temizligi haric pek bisey dusunmuyorum. Su ana kadar keyfe keder 700 tl alim satim ucreti, 850 tl bakim ve aksesuarlar ve 930 tl kasko ucreti odedim. Araci sevince elimizde cepten cikmiyor baskalari bosver bin diyor ama insan duramiyor bu aracta seytan tuyumu var anlamadim.

Araci sevip ona ugras verip guzellestirmeniz guzel.Dilerim ki bundan sonra da bu sevginin hic azalmasin, mutlu mesut kazasiz belasiz kullanirsiniz insallah.
Zeabarth yada ne bileyim Autoking gibi yerler bu isin uzmanlari.Yaptiklari isin kalitesi tartisilmaz, saygi duyulur.Fakat bunun da bir bedeli var.Aracinizin komple ic temizligi icin (koltuk-tavan-taban-kapi icleri ve koruma) 200 lira civari bir rakamdan bahsediliyor.Bu tabi ki gittiginiz yere gore arti eksi 50 lira fark edebilir.Her ne kadar mukemmel bir is yapiyor olsalar da bu rakam bana cok geliyor.Sonucta her ne kadar Zeabarth da ki kadar kaliteli olmasa da aracin icini sifir km kadar temiz yapan yikamacima 50 liraya bu isi yaptirmak bana daha cazip geliyor.Butce meselesidir sonucta bu is icin bu butceyi ayirdiysaniz simdiden hayirli olsun diyelim, bahsi gecen firmalarin hepsi de harikadir...

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
@cemele
Golf 4 sevgisi bu.
Başka bir şeye benzemez.
Biliyorsun efsaneler asla ölmez. Sadece şekil değiştirir.
Bir efsaneye sahip olmanın da bir bedeli olsa gerek di mi :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Offliner aynen oyle, ben ikinci el araba alip bu kadar ustune titreyecegim aracim olacagini dusunmuyordum. Araci ben mekanik ve metal bir cisim yada nesne olarak gormuyorum, sanki benle konusan ona gosterdigim ilgiden memnun sekilde kalan aileden biriymis gibi geliyor. Zaten bu aralar hanim yavas yavas isyan noktasina dogru gidiyor. Varsa yok sa  evdeki 7 aylik benim oglan ve sonra araba geliyor:) Bu arada araclarimiz renkleride dahil ayni gorunuyor. Gule gule kullanin.

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Golf 4 üzerinde çalışmak için süper bir alet :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf4 para harcamaya mecbur birakiyor. Resimler eklendi
« Yanıtla #11 : 23 Nisan 2009, 22:31:13 »
Selam Arkadaslar
Bugun 23 nisandanda yararlanarak Golf icin bazi seyler aradim ve onun icin Aksaraya gittim. Oncelikle Golf4 icin torpido kaplama baktim ve Meric marka aliminyum torpido kaplama buldum siparis verildi Cumartesi gunu gelecek fiyati 65 tl.
Sonra da yine ayni yerde baska bir dukkanda Golf icin karter muhafaza baktim yalniz dukkan VW uzerine calisiyordu bir cok malzeme vardi ozellikle farlar. Burdandan da 60 tl odeyerek karter muhafaza aldm ve servisin yolunu tuttum. Servise heyacanla vardim ama hevesim kursagimda kaldi cunki servis bu ne dedi? Kagit gibi ben bunu takmam dedi. Ne olacak derken yakin bir yerden soyledikleri gibi kalin celikten digerini 2-3 e katlar agirlikta 75 tl ye karter muhafaza aldim. Aracta her yer hazir bu karter muhafaza icin on taraftaki ızgaraları soktuler karter in aparatini oraya taktilar. Aracin altinda hazir deliklere yuzuk seklinde karter koruma ile gelen somunlari yerlestirip kaynak yapildi ve karter muhazafa vidalarla bir guzel tutturuldu ve gercekten takilan malzeme ve iscilik cok memnun etti beni.

Yalniz kaynak yapilacagi icin aku kutup basi sokuldu bu durumda teyb sifre istiyor ben biliyordum sorun olmadi. Torpido kaplamayi ben uygulayacagim yapinca onunda resmini eklerim Istanbulda olan arkadaslara karter ve torpido kaplama konusunda yardimci olabilirim en azindan yerleri soylerim. Fiyat olarak Celik kalin karter muhafaza 75 tl + 10 tl kaynakci + 20 tl servis + 5 tl servisteki benim elemana bahsis toplam 110 tl ye maal oldu amagercekten cok hosuma gitti.

http://img253.imageshack.us/img253/6877/dsc00209y.jpg

Alttan gorunum ancak cekebildim birde makinanin pili bitmis cepten cektim.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2009, 22:33:05 Gönderen: cemele »

Çevrimdışı as5338

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Nisan 2009, 23:47:42 »
karter korumasını nereden aldın nerede yaptın

Çevrimdışı cemele

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2009, 00:21:19 »
Karter korumasını Gaziosman Pasa Kucukkoy Sanko sanayi sitesinde bulunan Aslanlar isimli otomobil yedek parcalari satan yerden aldim fiyatlari biraz oynak bir sure once sordugumda 90 tl dediler bugun gittim 80 tl dediler 70 verdim 75 tl ye aldim. Ve ayni sanayi sitesinde bulunan VW ozel servisi olan Aykurtlarda montaji yaptirdim benim aracin bakim isleri orda yapiliyor cok memnunum tabi 20 tl ye yaptilar kaynakci ayri onada 10 tl verdim. Tanidik oldugu icinde bu fiyat olmus olabilir ama dusunuyorsaniz kac para olursa olsun yaptirin ben cok memnun kaldim. Ayrica arastirmalarimda Istoc da Yedpar diye bir firma var internet siteleri mevcut celik karter muhafaza diyorlar onlarda telefonda 60 tl demislerdi benim zamanim yoktu gidemedim isterseniz internetten adresi alip gidip ordan bakin birde.Kalin celik ise 60 tl iyi fiyat olur.

karter korumasını nereden aldın nerede yaptın
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2009, 00:24:01 Gönderen: cemele »