Gönderen Konu: PASSATÇILAR NERDE !!!!  (Okunma sayısı 24390 defa)

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
Ynt: PASSATÇILAR NERDE !!!!
« Yanıtla #42 : 17 Ocak 2009, 13:50:16 »
arkadaslar yenı topic acıp kirlılık yapmayım dedım burda sourorum... passatın haporlorlerı degıstırcem
4 mıd alcaktım kapılara  bı abımızden ıstanbuldan uygun fıyata buldugumu dusunuyorum.

PIONEER TS-A172C-   4mıd+4tiz var yanı komple takım 8 adet sızce takarsam nasıl bı degısıklık olur ? ve pıyasa fıyatı kaca ??? bana komple takım 280 dedı...ana ünite orj. blackpaunt la nasıl bı ses alıırım ???
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2009, 14:01:00 Gönderen: devran »

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 17 Ocak 2009, 13:52:49 »
http://www.sirkecidogubank.com/images/TS_A172C_2.jpg

arkadaslar resmini buldum 1 takım mid

« Son Düzenleme: 17 Ocak 2009, 13:57:19 Gönderen: devran »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 17 Ocak 2009, 14:04:41 »
arkadaslar yenı topic acıp kırlılık yapamayım dedım burda sourorum... passatın haporlorlerı degıstırcem
4 mıd alcaktım kapılara  bı abımızden ıstanbuldan uygun fıyata buldugumu dusunuyorum.

PIONEER TS-A172C-4mıd+4tiz var yanı komple takım 8 adet sızce takarsam nasıl bı degısıklık olur ? ve pıyasa fıyatı kaca ??? bana komple takım 280 dedı...

Fiyat gayet uygun.Pioneer iyidiri ama bahsettiğin modelin çıkış gücü çok iyi değil.
Ben sadece arka kapılara aldım JBL mid bass.Yani 2 tane bass 2 tane tiz.Tabi burda fiyatları biraz tuzlu ben 180 ytl verdim ikisine İstanbulda daha uygundur diye tahmin ediyorum.
Tam olarak adı: JBL gt5-650C 165 mm
Ön kapılardakini değiştirmedim orjinal blaupunk var fakat aracın arkasına oturduğumda daha iyi bir ses verdiğini anladım.Aracımda amfi-wofeer yok ama inan bu şekilde de eğer koltukta zıplamak istemiyorsanız yaptığınız ses sistemi yeterli gelecektir.Tabi bundaki en önemli faktör Alpine mp3 çalardır.
Şu an hangi marka mp3 çalar kullanıyosun bilmiyorum ama eğer mp3 çalar alacaksan kesinlikle Alpine öneririm.Aynı fiyatlardaki hem Alpine hem Sony hem de Pioneer(arkadaşımın aracında var) arasında karşılaştırma imkanın olursa Alpine nin ne kadar güçlü olduğunu görebilirsin.
Saygılarımla...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 17 Ocak 2009, 14:21:20 »
tesekuurler.bızde orj kasetcalr blackpaunt var şuan transsmıstor var 1gb hafızalı ondan dınlıyorum.ana ünite orj. kalcak yaza kadar...ben zaten ole arabanın içinde deprem olsun ıstemıyorum ole bı cabam yok :D sadece orj. haparlorden daha kalıtelı ve daha fazla ses versın ıstedegım sadece bu...sız kapı ıcıne ızalasyon yaptırdınızmı ???

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 17 Ocak 2009, 14:39:40 »
tesekuurler.bızde orj kasetcalr blackpaunt var şuan transsmıstor var 1gb hafızalı ondan dınlıyorum.ana ünite orj. kalcak yaza kadar...ben zaten ole arabanın içinde deprem olsun ıstemıyorum ole bı cabam yok :D sadece orj. haparlorden daha kalıtelı ve daha fazla ses versın ıstedegım sadece bu...sız kapı ıcıne ızalasyon yaptırdınızmı ???

Hayır kapı içinde herhangi bir izalasyon yok.Orjinali nasılsa benimkiside öyle.
Anladığım kadarı ile orjinal kasetçalarınızı değiştirmeyeceksiniz.Fakat bu durumda iyi bir randıman alamazsınız.Teybin çıkış gücü hoparlorun ses kalitesinde önemli bir faktör.Pioneer ya da herhangi bir marka taktırıp orjinal teyp çalar ile devam ederseniz belki de fark edemeyeceğiniz kadar az bir netice alırsınız.Bundan dolayı ya orjinal olarak sunulan cd çalarlardan taktırmalısınız(fiyatı çok yüksek.Exclusive donanımdaki orjinal cd çalar 1000 ytl nini üzerinde.Sadece changer bile 500 lira civarında) ya da çıkış gücü yüksek kaliteli bir cd çalar almalısınız.Yoksa dediğim gibi alacağınız mid-bass takımından fazla performans beklemeyin.

Ben arka kapılardaki mid-bass takımını bağlatırken aracın üstündeki orjinal teyp vardı.Önce mid-bass takımını bağladıktan sonra en son olarak Alpine cd-mp3 çaları bağlattım.Mid bass bağlandıktan sonra ses denemesi yaptım orjinal blaupunk kaset çalar ile.Hem ön taraftaki blaupunk hem de arkadaki jbl mid-bass takımının performansına baktım.Fakat aralarında nerdeyse fark yok gibiydi.Sonra hemen Alpine cd-mp3 çaları bağlattım.Hem öndeki blaupunk mid-bass takımı hem de arkadaki jbl midd bass takımının ne kadar fark ettiğine kendim şahit oldum.Ayrıca orjinal teyp varken öndeki hoparlorle arkadakiler arasında fark yok gibiyken, mp3 çalardan sonra aralarındaki farkı da çok daha net olarak gördüm.

Eğer mp3 çalar almayı düşünmüyorsanız bence boşuna masraf edersiniz.Şu haliyle bile aracınızın üzerindeki hoparlorler gayet kaliteli.Sadece mp3 çalar takarak ses kalitesindeki artışı görebilirsiniz...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 17 Ocak 2009, 20:38:05 »
yardımlarınız ıcın tesekurler

Çevrimdışı aboran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 20 Ocak 2009, 15:26:38 »
Arkadaşlar Bor Motor yağı katkısı ve Bor suyu hakkında bilgisi olan varmı?Almaya değermi bu ürünleri, Passi kardeşim nedersin?

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 20 Ocak 2009, 19:19:52 »
BORPower'in motor yağına katıldıktan sonra motorun metal parçaları üzerinde elmastan daha sert bir ince tabaka oluşturduğunu ve böylece sürtünmeyi azalttığını söylüyorlar. Sürtünmenin azalmasıyla, motorun yakıt tüketimi ve gücü gibi özelliklerini iyileştiğini ifade ediyorlar fakat ben hiç kullanmadım ve alacağımız neticeden cok umutlu değilim. arabada bi deişiklik olabilir ama farkedilebilir bir değişiklik olacağını zannetmiyorum kardeşim, yanılıyor da olabilirim çünkü kullanmadım kullanan arkadaşlar varsa bizi aydınlatsınlar lütfen.

Çevrimdışı aboran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 22 Ocak 2009, 18:43:18 »
saol passi.Sormak istediğim bir şey daha var?Benim araçta teybin direksiyondan kumandası yok.Diyorum ki Kumandalı bir direksiyon alsam olurmu?ne dersiniz

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 22 Ocak 2009, 19:46:02 »
araban trendline o zaman. vallahi cok kullanışlı acıkcası ama fiyat olarak
nedir ne değildir oğrenmek lazım, değer mi değmez mi sonra karar verirsin kardeşim
ama bence cok pahalıdır, yurt dışında belki daha ucuz olabilir arastır kardesim

Çevrimdışı fishermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 23 Ocak 2009, 01:50:03 »
Salman kardeşim İkram sahibi alemlerin rabbi Allah celle celalühu gönlüne göre bi Passat versin.
Antalyadan Hacı amcan

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 24 Ocak 2009, 13:06:54 »
bencede dıreksıyon cok cok pahalıdır onun yerıne duzgun bı ana unıte al onların yanında dıreksıyona takılan kumanda aparatı verıyolar onu dıreksıyona takarsın sorunuda cozulmus olur
http://images.gittigidiyor.com/1414/14147560_0.jpg

Çevrimdışı aboran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 24 Ocak 2009, 13:18:52 »
tşk arkadaşlar.Bir sorum daha olacak.Klimanın yanında
ESB düğmesi var.Nasıl çalıştığını söyleyebilirmisiniz.Yani basılımı kalacak yoksa kendimi devreye giriyor.Kitapçık olmadığı için nasıl çalıştığını bilmiyorum.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 24 Ocak 2009, 13:27:16 »
tşk arkadaşlar.Bir sorum daha olacak.Klimanın yanında
ESB düğmesi var.Nasıl çalıştığını söyleyebilirmisiniz.Yani basılımı kalacak yoksa kendimi devreye giriyor.Kitapçık olmadığı için nasıl çalıştığını bilmiyorum.

Esp duğmesi basılı konumda olursa göstergede işareti çıkar zaten, bu konumda iken esp devre dışındadır.Düğme basılı olmazsa esp devrededir ve gerekli görüldüğünde kendisi otomatik olarak devreye girer.Devreye girdiğinde göstergede yanıp söner zaten ordan da anlayabilirsiniz...