Gönderen Konu: bir türlü çözemedik  (Okunma sayısı 24816 defa)

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
Ynt: bir türlü çözemedik
« Yanıtla #28 : 12 Kasım 2008, 11:51:33 »
evet arkadaşlar sonunda hararet müşirini değiştirdim hiçbir değişiklik olmadı araçta onun üstüne tekrar yetkili servise gittim yeniden boğaza adaptasyon yaptırdım avans ayarı yaptırdım yine yaparsa dediler akşamdan aracı bırak soğukken biz basalım marşa dediler yani şimdilik hallettik herkese teşekkür...

Çevrimdışı umutsertan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 12 Kasım 2008, 12:01:21 »
Oğuzun dediğine katılıyorum Kelebekten yapıyor. Ben daha teni servise verdim ve kelebeği temizlettim. Adaptasyon yaptırdıktan sonra hiç bir problemim kalmadı.

Çevrimdışı umutsertan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 12 Kasım 2008, 12:01:53 »
ben konuya geç kalmışım biraz  ;D

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Ocak 2009, 02:29:17 »
sorun çözüldümü acaba?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #32 : 27 Ocak 2009, 12:51:18 »
valla hocam kafayı yicem ya bide diğer arkadaşların dediği gibi hararet müşirine baktırayım en kısa zamanda bakalım bişey değişicekmi...

yüzde 99 hararet müşiri benim arabam da ısınınca çalışmama oluyordu, boğuluyordu araç hararet müşiri ile düzeldi. Babamın ki sürekli gaz veriyor sonra seninki gibi boğuluyordu hararet müşiri değişince düzeldi. Benim ki yine sabah normalden fazla gaz veriyordu en sıcak havada bile, hararet müşiri çıktı değiştirttim düzeldi.
İşin kötü tarafı bilgisayarda görünmüyor değiştirip adaptasyon yapınca araba kendine geliyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı umutsertan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Ocak 2009, 13:34:25 »
Aynı problem bendede vardı daha once yazmıştım. Aracım adaptasyona girip çıkmasına rağmen aynı problemı yaptı. Oğuz'un dediği gibi beyinde olusan bir problemden dolayı yapıordu değiştirdim. Şimdi bir sorunum yok

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 27 Ocak 2009, 16:26:21 »
ya şu adaptasyonu biri açıklayabilir mi?hata silindikten sonra ne yapılıyor?program yüklemek mi yani?EGR valfi ayarı yapmak demek adaptasyon yapmak demek mi bide?bilgilendirirseniz memnun olurum?çünkü kelebeği de ğiş tir me ye ce ğim!

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Ocak 2009, 04:11:52 »
Aynı problem bendede vardı daha once yazmıştım. Aracım adaptasyona girip çıkmasına rağmen aynı problemı yaptı. Oğuz'un dediği gibi beyinde olusan bir problemden dolayı yapıordu değiştirdim. Şimdi bir sorunum yok
neyi değiştirdin?
beynimi,termostatımı,hararet müşürünümü?

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Ocak 2009, 11:50:42 »
adaptasyon nedir tam olarak açıklayabilirmisiniz?

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Ocak 2009, 12:07:16 »
en kısa ve halk diliyle açıklaması: cihaza baglayıp araca sistemin yuklenmesi.

Çevrimdışı ankmaster

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 09 Mayıs 2009, 12:06:56 »
merhabalar. adaptasyon nasıl bir işlemdir???
 bazı usta onu bile bilmiyor. sıradan bir şey olduğu için mi bilmiyor. adaptasyonun ne oldugunu açıklarsanız sevinirim

Çevrimdışı Baki_95

• Allah Korusun
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 09 Mayıs 2009, 12:17:42 »
valla ben de bilmiom bu adaptasyonun ne olduğunu

Çevrimdışı sossi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 09 Mayıs 2009, 12:40:47 »
ya foruma üye olduğumdan beri boğaz kelebeği die bi sorun almış başını gidiyo valla böle sorunları okudukça arabadan soğumaya başladım,vw  yi iyi bilirdik alman dedik sağlam dedik ama böle 10 senede sukoy verdiyse yazık volkswagene diyorum ben..benim arabamda şimdilik sadece sol camda sorun var kalkmıyo kendi,bide merkezi kilit pompası bozuk onun haricinde çok şükür bişiyi yok ama,bu boğaz  kelebeği denen olay benimde başıma gelirse polo denen  tenekenin gözünün yaşına bakmam valla  >:( 
bakım yapma sağlam kalsın bakım yap bozulsun iş mi bu ya..
20 valve 2.0 5 silindir 175 hp

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 09 Mayıs 2009, 14:31:55 »
ya foruma üye olduğumdan beri boğaz kelebeği die bi sorun almış başını gidiyo valla böle sorunları okudukça arabadan soğumaya başladım,vw  yi iyi bilirdik alman dedik sağlam dedik ama böle 10 senede sukoy verdiyse yazık volkswagene diyorum ben..benim arabamda şimdilik sadece sol camda sorun var kalkmıyo kendi,bide merkezi kilit pompası bozuk onun haricinde çok şükür bişiyi yok ama,bu boğaz  kelebeği denen olay benimde başıma gelirse polo denen  tenekenin gözünün yaşına bakmam valla  >:( 
bakım yapma sağlam kalsın bakım yap bozulsun iş mi bu ya..

sorunsuz araba olmaz.teneke tasvirine uyan araba bence polo değil.kalite konusunda boşuna kendi arabana laf atma vw bir numaradır :)