Gönderen Konu: klima soğutmuyor  (Okunma sayısı 42275 defa)

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
Ynt: klima soğutmuyor
« Yanıtla #14 : 28 Haziran 2008, 23:08:15 »
abi dün gittim işte. adam gaz kaçağı olup olmadığına baktı. kaçak yok dedi. klimayı uzun süre çalıştırmazsan böyle olur dedi.tekrar gaz bastı. inşallah bir daha sorun olmaz.yine aynı sorun olursa bu sefer sizin dediğiniz yerler baktırırım.benim yapabileceğim bir iş değil. mecburen usta ne derse ona inanıyoz.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2008, 06:36:28 »
Adana'nın sıcağıda çekilmez... inşallah sorun hallolmuştur,serin günler diliyorum kardeşim

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Haziran 2008, 17:46:36 »
Sağolasın kardeşim. :sevgi: Adana'nın sıcağını bilen bilir, bilmeyen de bilmesin daha iyi.Yaz ayları klimasız çekilmez. şimdilik serin serin biniyorum arabama bakalım. 8)

Çevrimdışı bulu55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 13 Temmuz 2008, 16:00:15 »
arkadaşlar benim de klima çalışınca rölanti düşüyor ve araba stop ediyor ne dersiniz bu olaya...?

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 13 Temmuz 2008, 16:29:28 »
Filtreni kontrol ettir, temiz filtre ve dolu filtre arasında ortalama %25 performans kaybı olur ;)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Temmuz 2008, 09:53:06 »
Filtreni kontrol ettir, temiz filtre ve dolu filtre arasında ortalama %25 performans kaybı olur ;)

Benzin filtresimi,hava filtresimi
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Temmuz 2008, 14:31:26 »
polen:D

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Temmuz 2008, 15:49:46 »
Benzin filtresimi,hava filtresimi

Polen filtresi  polen :) :)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Temmuz 2008, 19:28:40 »
Polen filtresi  polen :) :)

Yani polen filtresi fazla kirli  olunca klimayı açtığında fazla yüke binip rolanti düşerek araba stopmu etmiş oluyor.Valla oldukça ilginç

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Temmuz 2008, 19:33:08 »
Yani polen filtresi fazla kirli  olunca klimayı açtığında fazla yüke binip rolanti düşerek araba stopmu etmiş oluyor.Valla oldukça ilginç

Hayır konuda klimanın soğutmadığı belirtilmiş, ben de polen filtresini değişitirin demişim... Neresi ilginç? Ben stop etmesine bişey yazmadım ki?

Ayrıca stop ediyor ise, klima devreye girdiğinde ya by pass ventili (yanlış hatırlamıyorsan adını) ya da beyin devreye girerek extra hava emer ve rölantiyi dengeler. Dolayısıyla ya by pass ya da beyinde arıza vardır. By pass da arıza var ise değişmeli; beyinde var ise duruma bağlı olarak beyin sıfırlanıp, start test yapılıp, yeni yazılım yüklenmeli veya beyin değişimi olmalıdır.

Saygılar, sevgiler :)

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2008, 19:38:41 Gönderen: mecamir »

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Temmuz 2008, 19:38:40 »
Hayır konuda klimanın soğutmadığı belirtilmiş, ben de polen filtresini değişitirin demişim... Neresi ilginç? Ben stop etmesine bişey yazmadım ki?

Ayrıca stop ediyor ise, klima devreye girdiğinde ya by pass ventili (yanlış hatırlamıyorsan adını) ya da beyin devreye girerek extra hava emer ve rölantiyi dengeler. Dolayısıyla ya by pass ya da beyinde arıza vardır. By pass da arıza var ise değişmeli; beyinde var ise duruma bağlı olarak beyin sıfırlanıp, start test yapılıp, yeni yazılım yüklenmeli veya beyin değişimi olmalıdır.

Saygılar, sevgiler :)

Edit:  Ayrıca yusuf abi senin arabayı bi ara getir, büyük ihtimal ben hallederim sorununu ;) msn [email protected]

Polen filtresi klima soğutmamayla ilgiliyse mesele anlaşıldı,ben stop etmeyle ilgili olarak yanlış anlamışım.

Benim arabanın herhangi bir sorunu yok ,hangi iletimden bunu algıladınız bilemedim.
Yinede teşekkür ederim.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Temmuz 2008, 19:39:14 »
Ben de yanlış anladığımı anlayarak iletimi düzelttim abi :) Pardon :)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 31 Temmuz 2008, 02:44:31 »
arkadaşlar benim de klima çalışınca rölanti düşüyor ve araba stop ediyor ne dersiniz bu olaya...?
muhtemelen araç lpg'li ve gaz ayarı kısık.. Musluğu azıcık aç abi ;D

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Ağustos 2008, 18:50:16 »
arkadaslar bugun klima gazini degistirdim.fakat yuksek performansla calismiyor klima.hatta usta kendisi dedi bana yeterli sogutmadini!kaputun icindeki metal borular var onlara elledim buz gibiler ama iceri oyle soguk gitmiyor!neden acaba?sorun yok gozukuyor ve usta ilk defa boyle birsey goruyorum dedi.tek care olarak on konsolu acarak icini kablolari kontrol etmek gerektigini soyledi.bende simdilik kalsin birkac gun kullanayim dedim belki duzelir dedim.SIZCE SORUN NEDEN KAYNAKLANIYOR OLABILIR?tesekkur ederim