Gönderen Konu: Hangi benzin???  (Okunma sayısı 41521 defa)

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
Ynt: Hangi benzin???
« Yanıtla #56 : 20 Eylül 2010, 09:00:00 »
shell  şimdi yeni bir mazot çıkarmış ya  işte o mazot zararlı mıdır değil midir? yanma daha fazla sıcak ve aşınma manasına gelir mi acaba?  içinde ne var ki diğerlerinden daha fazla yol vadediyor kullananlar varsa anlatabilirler mi?

kullanan yok galiba  :)
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2010, 09:00:38 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı Suti

• VW Tech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 20 Eylül 2010, 09:21:54 »
1 yıl PO'dan 95 oktan aldım.  1 yıllık bakımı geldiğinde (7500km.de) ,   aracımın son 2 aydır çalışırken zorlandığpını söylemiştim.  baktılar. meğer boğaz kelebeği çok kirlenmiş ondan çalışırken sorun oluyormuş.

düşük kalite benzin dedi servis...

2009 polo 1.4 trendline

kusura bakmayın sizin mesajınızdan alıntı yaptım en son sizinkini gördüm diye, 3 4 tane bu şekilde gaz kelebek kirlenmesini yakıta bağlayan arkadaşlar var,

şimdi biraz mantıklı düşünelim, arabalarımız karburatörlü mü ki gaz kelebeğinden içeri benzin geçsin?

enjentörler benzini direk subapın ustunden yanma odasına gönderiyo, veya FSI larda direk yanma odasına, yani sizin aldığınız 500 çeşit marka benzinden hiç biri gaz kelebeğinize ne önden nede arkadan temas ediyor,

eğer gaz kelebeğiniz çok çabuk kirleniyorsa bu kullandığınız yağdan ve hava filitrenizden dolayıdır, ki isteseniz de istemesenizde gaz kelebeğiniz kirlenecektir, çünkü çoğu model VW araçlarda karter havalandırması gaz kelebeğinden geçer.

2.si bir arkadaşta yakıt filtresinin sevgili 'ustası' tarafından birkaçkere yere vurulup içinden siyah yakıt boşalmasından ötürü benzinciye cephe almış, sizde bi kabahat yok o sizin sevgili 'ustanız' sizi yanlış yönlendirmiş,
2000 km deki yakıt filtreside dahi nerden ne marka yakıt alırsnanız alın yere vurma ve çalkalanma sonucunda içindeki pislikleri boşaltacaktır.

Diğer hissi yorumlarsa daha gerçekçidir, istanbul ankara izmir, nem rakım herşey arabanın çekişini etkiler, kimi yerde 95 iyi gelir birisinin arabasına dierine 97, arabanızın nerden benzin aldığınızda daha iyi gittiğini hissediyosanız ordan almaya devam edin,

Benim arabama 97 oktan koyunca güçten düşüyor hermarkada denedim, dyno ölçümlerimde var, bana 95 iyi geliyo mesela :)

Çevrimdışı ceeeeets

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 13 Kasım 2010, 10:57:27 »
Kalitenin öncelikle istasyona bağlı olduğunu düşünüyorum. PO nun yakıtı iyi olabilir ancak uzun yolda isem zorda kalmadıkça PO dan almam, cünkü denetim imkanları diğerlerine göre daha az...
Ben opet ten şaşmıyorum, özellikle şehir dışında alacaksam döne döne opet arıyorum ben de, cünkü denetimleri cok sık ve cezaları cok katı. adamlar WC temizliğinden bile lisans iptal edebiliyorlar, bu durumda kolay kolay kimsenin yakıtla oynayabileceğini düşünmüyorum, tabii biraz da şans işi, ama kaliteli benzin alma yüzdemi arttırıyorum kendimce:)
Bir de yanlıs bilmiyorsam shell de benzin fiyatı daha yüksekti bir aralar, onun nedeni de istasyonun dış bakımının iyi olmasımıymıs neymiş. bunu duyunca direk shelli silmiştim zamanında:)
Ayrıca temiz wc ye önem veren arkadaslara kesinlikle opeti tavsiye ederim. kendi kampanyaları var. her istasyonun içinde wc olacak ve her saat başı temizlenme zorunluluğu var. oldu ya temiz bulmazsanız şikayet ediyorsunuz anında ekip yolluyorlar. bizzat şahit oldum...

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #59 : 13 Kasım 2010, 11:50:42 »
kullanan yok galiba  :)

Shell +GTL teknolojisi yazın bir sefer kullandım.İnanılmaz bir yakıt normal eurodizelden biraz daha pahalı.İstanbul-Tekirdağ arası denedim,aracın ivmelenmesi ve reaksiyonu hissedilir derecede arttı.Şundan tam emin değilim yanlız; artık yüklenmeden ötürümü yoksa setan sayısının yüksek olmasından ötürümü tüketim arttı.Fakat eksoz dumanını kesti.Euro dizel şu an 3090 civarı GTL tekn.3300 civarında olması gerekiyor.Full depoda 10-15 TL fark ediyor.Kesinlikle dizel araç kullanıcılarının denemesi gereken bir yakıt.Hele birde aracı performanslı kullanmayı seviyorsanız daha çok tatmin olacağınıza eminim.
03.06.2005

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 15 Kasım 2010, 01:46:00 »
bende denedim araç ivmelenmesi azaldı
rölantide  problem çıkardı gidyorsun fren yapıp yavaşlıyorsun araç rölantisi kendini ayarlayamaz oldu
bence 5 para etmez bir yakıt yapmışlar
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı amorti sir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 18 Şubat 2011, 10:59:11 »
Arkadaşlar dizel araç kullananlara Shell'in GTL Dizelini tavsiye ediyorum. Aracınızın performansını benzinli gibi yaptığını göreceksiniz. Biraz pahalı ama almaya değer. Ayrıca yakıt sistemine olumlu katkıları olduğunu Shell'in sitesinde okudum.

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 18 Şubat 2011, 16:05:43 »
Arkadaşlar dizel araç kullananlara Shell'in GTL Dizelini tavsiye ediyorum. Aracınızın performansını benzinli gibi yaptığını göreceksiniz. Biraz pahalı ama almaya değer. Ayrıca yakıt sistemine olumlu katkıları olduğunu Shell'in sitesinde okudum.

sen sitede okumuşsun ben bizzat tecrübe ettim 5 kuruş etmez aracı bozuyordu
pompa meme teknolojili araçlarda aracı bozar benim tecrübem içindeki yağ azaltılmış motoru stop edecek seviyeye kadar düşürüyor arkadaşın aracını aynı şekilde rampalarda stop ettiriyormuş nereden aldın mazotu dedim şel dedi araç sıfır 2011 model opel astra cdti araçlarda da demekki işe yaramıyor

« Son Düzenleme: 18 Şubat 2011, 16:06:21 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR