vwtr.net

Otomobil Forumu => Genel => Konuyu başlatan: icedes - 21 Ocak 2008, 21:20:25

Başlık: Hangi benzin???
Gönderen: icedes - 21 Ocak 2008, 21:20:25
Arkadaşlar tamamen reklam amaçsız bi soru yöneltmek istiyorum.

Aracınızda hangi marka benzini kullanıyorsunuz?Size göre hangisi iyi?

Ben ilk benzimini shellden aldım stop olayından sonra serviste kelebeğimi temizletirken buldum kendimi.

2.benzinimi gene shellden aldım 97 oktandı seviste pc ye bağlattık 87 oktan çıktı :)

servis elemanı opetten şaşma dedi ama oda sanki daha az km yapıyor gibi geldi bana.

Deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim....
Başlık: Ynt: Hangi benzin???
Gönderen: mussel - 21 Ocak 2008, 22:03:21
  Icedes bildiğim kadarıyla shell istasyonlarını çok sık ve habersiz olarak denetliyor,diğer yandan opet,bp,po vs. biçok akaryakıt firması var,bence firmadan çok akaryakıt aldığın istasyon önemli..... ??? :)
Gönderen: icedes - 21 Ocak 2008, 22:15:07
ya aslında herkes shell diyor,firmaya şikayet mailide attım ama bilmiyorum.Aracımın tekrar arıza görmesini istemiyorum bakalım opetten memnun kalırsam tek bi markadan almak istiyorum...
Gönderen: musa - 22 Ocak 2008, 12:16:10
ya aslında herkes shell diyor,firmaya şikayet mailide attım ama bilmiyorum.Aracımın tekrar arıza görmesini istemiyorum bakalım opetten memnun kalırsam tek bi markadan almak istiyorum...

bencede..marka değil istasyon
Gönderen: ozmo - 22 Ocak 2008, 16:34:42
icedes serviste pc'ye bağlandığında benzinin oktanını nasıl gördüler anlamadım?
Gönderen: icedes - 22 Ocak 2008, 16:42:55
Valla kelebek ayarı yapıldıktan sorna ekranda herşey yazıyor.Benzin oktanı düşük(87) yazdı.
Gönderen: AhMeTH61 - 02 Şubat 2008, 20:28:09
PO diyorum başka bişey demiyorum.Şu anda mazotta en çok PO nun yakıtları kullanılıyor.Benzindede bence gayet verimli ve iyi bir KM grafiği var...
Gönderen: emrahisilti - 04 Şubat 2008, 16:02:42
bu sıralar po vmax kullanıyorum sanki diğerlerinden daha iyi gibi geliyor belkide psikolojiktir.
Gönderen: vw6n - 05 Şubat 2008, 00:04:45
Opet kullanıyorum ama sanki biraz az km yapıyor :p
Edit:He bide opet kart yüzünden opetten alıyorum >:D
Gönderen: Firestarter - 05 Şubat 2008, 00:09:16
Benim deneyimlerime göre,Opet ve Bp' nin yakıtı kaliteli.
Gönderen: G60 - 05 Şubat 2008, 00:14:57
Opet'ten alıyorum, Shell uğrayacağım en son yer...
Gönderen: ozmo - 05 Şubat 2008, 12:44:41
arkadaşlar bp'ye yakıtı shell veriyormuş haberiniz ola :D :D :D
Gönderen: mcsahan - 05 Şubat 2008, 13:39:27
shell vpower dizel den çok memnunum. sadece mimlediğim bir iki istasyon var. oralardan almıyorum çok fark ediyor.
benzin zaten 95 kurşunsuz yine shellden alırım
yakıt kalitesi kesinlikle istasyonla alakalı. ticari markanın önemi hizmet kalitesiyle alakalı sadece.
Gönderen: AhMeTH61 - 05 Şubat 2008, 14:45:54
Abi öyle diyosunda bu bence sadece İstanbul ve büyük şehirler için geçerli.İstanbul'da her markanın farklı dolum tesisleri var bir kaç tane.Mesela Trabzon'da PO'nun bir tane dolum tesisi var ve Trabzon il sınırları içerisindeki her akaryakıt istansyonu aynı malı alıp satıyor.Buna göre burda istasyon farklarından bahsedemeyiz.Sadece markanın yakıtının kalitesi tartışılır.
Gönderen: mcsahan - 05 Şubat 2008, 16:10:54
yakıt olarak markaların birbirinden çokda farklı olduğuna inanmıyorum.
bahsettiğim olaylar ağırlıklı büyük şehirlerde oluyor tabiki.
daha 2 hafta önce büyük markalı iki istasyonda kaçak yakıt ele geçirildi.
haftada 2 depo harcayan biri olarak, tüketim değerlerimi hassasiyetle ölçebiliyorum.
resmen istasyon seçer oldum.
Gönderen: AhMeTH61 - 05 Şubat 2008, 16:19:36
O da doğrudur abi.Büyük şehirde yaşamak gerçekten zor.
Gönderen: refikmk1 - 05 Şubat 2008, 23:39:28
vallahi beyler ben diesel kullandığım için mazotu şhell den kullanıyorum her hangi bi sorun yok  :tamamdir
he benzin içinde bp yada opet uygun derim  ;)
opette biraz yakıt az oluyo ben şahsen denk geldim bu konuda.
eee onlarda haklı kendi reklam paralarını bi yerlerden çıkaracaklarya  ;D
boşu boşuna o kadar giite para harcamadılar :D :D :D
Gönderen: eroldemir73 - 27 Mart 2008, 17:21:56
Ben önceleri BP'den alıyordum Shell'e geçtim daha memnunum. Bence shell.
Yanlız geçenlerde 95 yerine 97 aldım sanki araç zor gidiyor gibi geldi..
Gönderen: r76 - 27 Mart 2008, 22:32:44
Bende psikolojik bişey var, benzini opetten almayınca, sanki araba daha az km yapıyormuş gibi geliyor, o yuzden herzaman yana döne opet ararım,hem kartımda var, arada beleş benzin oluyor  >:D
Gönderen: r76 - 27 Mart 2008, 22:34:29
Maslaktaki Opet Benzin istasyonu, Dünyanın en fazla benzin satan istasyonu imiş.  ^-^ Market hariç tüm gelirler TSK vakfına gidiyor zaten.
Gönderen: alcatraz - 28 Mart 2008, 11:04:37

ben sürekli bp veya shell den alıyorum gayet memnunum.. opetten aldığımda sanki arkadaşın dediği gibi daha az km yapıyor gibi geliyor bana... :D
Gönderen: ozmo - 28 Mart 2008, 11:32:40
Bende psikolojik bişey var, benzini opetten almayınca, sanki araba daha az km yapıyormuş gibi geliyor, o yuzden herzaman yana döne opet ararım,hem kartımda var, arada beleş benzin oluyor  >:D
opet benzini diğer benzinlere göre daha fazla yol yapıyor denenmiştir arkadaşlar.
2 gün önce üsküdardaki po'dan 50 ytl'lik benzin aldım fazla kullanmadım normalde 120 km yapınca ibre çeyreğe inerdi dün bir anda ibre çeyreğe indi tam tamına 20 km'de çöazemedim gitti şamandıra bozuk olsa direk dibe inerdi havami bastılar ne :D
Gönderen: r76 - 28 Mart 2008, 11:36:11
forever opet o zaman  >:D
Gönderen: polo35 - 28 Mart 2008, 21:45:30
birader OPET 95 oktan :t
Gönderen: lamec061 - 29 Mart 2008, 01:55:53
arkadaşlar ben opet 97 alıyorum, bi zararı varmıdır acaba???
Gönderen: r76 - 29 Mart 2008, 02:14:45
pahalı olmasının dısında bir zararı olmaz bence, ne gerek varki 97 alıyorsunuz , bazı sıfır araclarda bu gereklilik ancak, bizim araclar için değil
Gönderen: Erhan - 29 Mart 2008, 02:31:38
pahalı olmasının dısında bir zararı olmaz bence, ne gerek varki 97 alıyorsunuz , bazı sıfır araclarda bu gereklilik ancak, bizim araclar için değil

emin misin, senin aracın için kullanım kitapçığında yazan : 98 oktan altı için performans kaybı ile kullanılabilir diyor...(AFH motor)..8v değil.
ha 95 alırsanda bir sorun yaşamassın ya neyse, tercih meselesi..
Gönderen: ozmo - 29 Mart 2008, 11:37:19
97 ile 95 arasında ne yazıkki bir fark yok eğer 98 oktan kullanırsanız farkı görebilirsiniz.onun dışında sadece para kaybedersiniz.
Gönderen: r76 - 29 Mart 2008, 13:47:24
emin misin, senin aracın için kullanım kitapçığında yazan : 98 oktan altı için performans kaybı ile kullanılabilir diyor...(AFH motor)..8v değil.
ha 95 alırsanda bir sorun yaşamassın ya neyse, tercih meselesi..
gercektenmi, bunu bilmiyordum, 97 yılında 98 oktan benzinler felan bu kadar yaygınmıydı beya  :-X
Gönderen: vw6n - 29 Mart 2008, 21:46:56
Deniz valla bende seninle aynı durumdayım paso opet arıyorum ::)
Mete abi işyerinin karşısındaki Po'danmı alıyorsun benzini.
Gönderen: deepdragger - 06 Nisan 2008, 00:10:25
arkadaşlar anadolu y7akası e-5 üzerinde önereceğiniz istasyon varmı?
Gönderen: POLOMUSTİ - 10 Nisan 2008, 00:41:30
shel her zaman iyidir. ben şırnakta görev yapıyorum istasyondan istasyona fark ediyor. her zaman aynı yerden almaya çalış. Burda olsan depo üstündeki süzgeci ayda bir değiştirmek zorunda kalırsın. büyük firmaların hepsi iyi.
Gönderen: tesol.tr - 04 Temmuz 2008, 14:39:44
shell mi iyi? bugün gittim aracımın benzin filtresini usta baktı değiştirelim dedi dedim sebep? çok kirlenmiş bak şimdi filtreyi bir iki yere vurdu bi çevirdi benzin değil yağ aktı bildiğiniz ve benzini hep shellden alırdım artık çok beklerler :bekleriz:
Gönderen: ahmethan - 04 Temmuz 2008, 15:23:07
Arabayı ilk aldığımda ben de babamın tavsiyesiyle shellden almıştım benzini. Ama bir süre sonra boğaz kelebeği sorunu çıktı. Boğaz kelebeğini temizlettikten sonra PO'dan almaya başladım benzini. Hiç bir sorun olmadı, araba gayet güzel gidiyor. Sonra tekrar shell'den alayım dedim.Bu seferde arabanın çekişi çok fark etti. Benzin istasyonundan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama o gün bugündür PO Vimax 95 Oktan'dan şaşmıyorum.Bir de hangi benzin istasyonu kalabalıksa ordan alın. Kaliteli benzin satan yerler kalabalık oluyor.
Gönderen: spy - 05 Temmuz 2008, 00:25:45
ben ozel karışımımı kullanıyorum  :D
bencede istasyon onemli, marka degil.. aynı markanın istasyonları arasında gozle gorulur sekilde verim farklılıgı mevcut.. shell, opet, bp, po olmus okadar farketmiyor benim icin.. sadece bildigim, temiz istasyonlardan alıyorum..
Gönderen: icedes - 07 Temmuz 2008, 11:13:07
Artık Aygazdan alıyorum :D
Gönderen: OffLineR - 07 Temmuz 2008, 11:35:05
Normalde PO'dan alıyorum hep.
Geçen araya bir Shell karıştırdım, arabanın da kafası karıştı.
Ustam hemen sordu benzini nerden alıyorsun diye.
Bir de Shell'den alırsam 2 olsun.
Eskiden en favorilerimdendi ama üzdü beni.
Bu arada yine de istasyon önemli demek istiyorum.
Çok satış yapan yerlerden almaya bakın.
Gönderen: acarbulut - 17 Eylül 2008, 00:59:32
Aklı Kelden, benzini Şelden(Shellden) al demişler ;D
Gönderen: mrtpolo - 17 Eylül 2008, 14:29:07
arkadaslar aracı fulledım PO dan cekıs ve yakıtta guzel oldu ama sonra shellden fulledım sankı cekiş dustu gıbı anlamadım gercekten istasyon mu marka mı kafa karıstırıyo bakalım denıcem PO nun verımını vermezse ugramam shelle bı daha.. :-\
Gönderen: Ouzoo - 17 Eylül 2008, 16:16:28
Bu arada maslak opet i ne olmuş öyle...eskisinin 2 katı büyüklüğünde bi istasyon daha açmış hemen yanına..tam sayamadım ama sanırım yeni açılanda 24 x 2 =48 pompa bulunuyor..güzel para kazanıyo, helal olsun askerime :)
Gönderen: vw6n - 17 Eylül 2008, 21:20:27
(http://www.opet.com.tr/opet_uploaded_files/image/haberler/ekolojik_istasyon.jpg)
OPET’ten Türkiye’nin İlk EKOLOJİK Akaryakıt İstasyonu

OPET; Maslak’ta açılacak Mehmetçik Vakfı’na ait akaryakıt istasyonunda, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan pek çok çevreci uygulamayı hayata geçiriyor. ‘Çevre dostu yeşil istasyon’ olarak tanımlanan akaryakıt istasyonunda, akaryakıtın çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve çevrenin korunması, öncelikli görevler olarak benimsendi.

OPET’in Maslak Büyükdere Caddesi üzerinde açmaya hazırlandığı istasyon, Türkiye’nin ilk
“ekolojik” akaryakıt istasyonu olma özelliğini taşıyor. Maslak Mehmetçik Vakfı akaryakıt istasyonunda çevre, emniyet ve kalite gibi konularda, sektörde öncü olan pek çok özellik mevcut. Yakında açılacak olan akaryakıt istasyonuna OPET tarafından toplam, 3.830.000 USD yatırım yapıldı.

Çevreye duyarlı uygulamalar

Maslak Mehmetçik Vakfı istasyonunda, akaryakıt buharının atmosfere karışmasını önleyen “Buhar Geri Dönüşüm Sistemi ” ve özel körüklü akaryakıt tabancaları sayesinde, akaryakıt dolumları sırasında buhar sızması nedeniyle meydana gelebilecek patlama riski ortadan kaldırılıyor. Türkiye’de ilk kez uygulanan bu sistem ile buhar salınımından doğacak hava kirliliğinin de önüne geçiliyor.
Teknolojik anlamda da pek çok üstünlüğü bulunan akaryakıt istasyonunda, lastiğin ömrünü % 25 uzatan ve % 4 yakıt tasarrufu sağlayan, nitrojenli lastik şişirme saati bulunuyor. Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarında başka bir örneği bulunmayan çevre dostu bu sistem ile araç lastiklerine hava yerine nitrojen pompalanıyor.
İstasyondaki araç yıkama ünitesinde kurulan geri dönüşüm sisteminde ise kullanılan suyun % 75’i arıtılarak yeniden kullanılıyor. Bu işlem günlük ortalama  40 ton, yıllık ise ortalama 15.000 ton su kazancı sağlıyor. Satış binası ve kanopinin yer aldığı 2.450 m2’lik alana yağan yağmur suları da arıtılarak istasyon sahasının ve peyzaj alanlarının sulanmasında kullanılıyor. Bu sistem de yılda ortalama 900 ton su kazancı sağlıyor. 
2.080 m2’lik dev kanopi üzerinde bulunan 6 adet şeffaf tonoz sayesinde, güneş ışığından maksimum seviyede yararlanılıyor. Ayrıca Elektrik Tasarruf Sistemi ile %35 oranında, tasarruflu lamba sistemi ile de % 40 oranında enerji tasarrufu sağlanıyor. 
Akaryakıt istasyonlarının yeşil görünümüne önem veren OPET, Maslak Mehmetçik Vakfı istasyonunda da, istasyon alanın %30’unu peyzaj ve yeşil alan için ayırdı. İstasyon alanı içerisinde 5734 adet bitki dikimi gerçekleştirildi. Öte yandan tüm akaryakıt tesisatı çevreye zarar vermemek amacıyla çift katlı ve sızdırmayan borulardan imal edildi. Maddenin türüne göre ayrıştırılmış atık toplama ünitesi ise, istasyondaki çevreci yaklaşımın diğer bir örneği.

Tek Kanopi Altındaki En Büyük İstasyon

Türkiye’nin tek kanopi altındaki en büyük akaryakıt istasyonu olan Maslak Mehmetçik Vakfı istasyonu, bünyesinde 15 akaryakıt ve 5 LPG olmak üzere toplam 20 adet pompa bulunduruyor. 170 adet yakıt tabancası bulunan istasyondan aynı anda 50 araca birden dolum yapılabiliyor.

Modern olanaklarla donatılmış istasyonda, akaryakıt pompaları üzerinde LCD ekran ve POS cihazı bulunuyor. İstasyonunu idari bölümünde ise, personelin sağlık ihtiyaçlarına yönelik ve müşterilerin acil sağlık problemlerinde müdahale için, 1 doktor ve 1 sağlık memurunun bulunacağı bölüm yer alıyor.

Alıntıdır.
Gönderen: vw6n - 17 Eylül 2008, 21:25:44
Birde yeni kapıda yedieminli diye bir yer var opet oranın benzini dizeli çok temiz belediye işletiyor T5'e 2 depodur oradan alıyoruz çekiş inanılmaz arttı tavsiye ederim :tamamdir
Gönderen: oner1907 - 13 Kasım 2008, 23:31:56
peki 50 ytl ye kaç km gidiyosunuzz....bende 2001 calssic var.1,6 motor tahmını ne kadar gider .ş içi
Gönderen: karapolo - 15 Kasım 2008, 15:52:04
96 1.4 ile yaklaşık 200 km. gidiyorum 50 ytl.lik benzinle
Gönderen: yunusdemirtas - 09 Kasım 2009, 18:15:07
10- 20 ytl lik yerine depoyu fulletmek çok mantıklı.Farklı benzinler karışınca sorun.petrol ofisi sorun yok.
Gönderen: hocin - 24 Kasım 2009, 00:27:49
opet ve shell i kıyaslıyorum bende şu an performans olarak sanki opet daha iyi , yakıt tüketimi için henüz birer depo test ettim son olarak sheel 95 aldım bide opet 95 alıp deniyeceğim birer depo denedimi tüketimde pek fark yok gibi...
Gönderen: exi. - 24 Kasım 2009, 01:29:28
ben dizel araba kullanıyorum fakat evdeki diğer araba benzinli ve şahsen shell den başka yerden almıyorum. hangi benzinlikten aldığın farkediyo markası ne olursa olsun ama ben shell den vazgeçmem son derece memnunum...
Gönderen: maverick - 24 Kasım 2009, 16:46:19
ben dizel araba kullanıyorum fakat evdeki diğer araba benzinli ve şahsen shell den başka yerden almıyorum. hangi benzinlikten aldığın farkediyo markası ne olursa olsun ama ben shell den vazgeçmem son derece memnunum...

dizeli nereden alıyorsunuz ???
Gönderen: exi. - 25 Kasım 2009, 15:19:44
Onuda shell den :D:D konu benzin olunca belirtmeyim dedim...
Gönderen: maverick - 25 Kasım 2009, 16:10:24
 :D saol
Gönderen: TankJR - 26 Kasım 2009, 03:30:09
Shell / FuelSave 95 Oktan
Shell / Lpg

Sürekli Aynı İstasyondan Alıyorum.Şükür Memlunum
Gönderen: hzmusa - 28 Kasım 2009, 18:57:59
Her daim Opetden alıyorum bende. 97 oktan ve Aygaz  :D
Hem türkiyede heryerde bulunuyor bende hep aynı marka alma taraftarıyım ayrıca Shellden bir kere ağzım yandı birdaha girmiyorum.
Bunu yanı sıra Opet kaliteli olduğu kadartürk firması olduğundan Shell veya BP ye para kazandırmaktansa Opeti tercih ediyorum,Tabii çok küçük bir şey b ama ben yinede Ameriakn ve İngiliz petrol devlerine para vermektense Opeti tercih ederim.
Gönderen: 06onur - 28 Kasım 2009, 19:37:18
...... OFİSİ nden 1ayda 2arkadaş direkten döndü. Biri benzin filtresi Lambda değiştirdi. Öbürü benzin pompası temizletip ayar için kırşehir- ankara yolunu tuttu. Şunu iyi biliyorum Kırşehir- Kayseri  Arasında Kesnlikle P.... Ofisinden almıyoruz.

Birde 97 oktan almıyorum 95 yazıyor kapakta bizde 95oktan alıyoruz. 97ler zaten TR deki gerçek 97 değil imiş araca zararlı imiş
Gönderen: maverick - 28 Kasım 2009, 21:50:47
zararlı diyorsun ya tam da ben bunu soracaktım shell  şimdi yeni bir mazot çıkarmış ya  işte o mazot zararlı mıdır değil midir? yanma daha fazla sıcak ve aşınma manasına gelir mi acaba? tereddüt ediyorum yani içinde ne var ki diğerlerinden daha fazla yol vadediyor kullananlar varsa anlatabilirler mi?
Gönderen: Pessimist - 30 Kasım 2009, 21:42:53
opetten şaşmam bende hem lpg hemde benzin olarak
ama dediğiniz gibi istasyon olarak bayaa bir fark ediyor
Gönderen: galthor - 19 Eylül 2010, 17:38:34
1 yıl PO'dan 95 oktan aldım.  1 yıllık bakımı geldiğinde (7500km.de) ,   aracımın son 2 aydır çalışırken zorlandığpını söylemiştim.  baktılar. meğer boğaz kelebeği çok kirlenmiş ondan çalışırken sorun oluyormuş.

düşük kalite benzin dedi servis...

2009 polo 1.4 trendline

Gönderen: maverick - 20 Eylül 2010, 09:00:00
shell  şimdi yeni bir mazot çıkarmış ya  işte o mazot zararlı mıdır değil midir? yanma daha fazla sıcak ve aşınma manasına gelir mi acaba?  içinde ne var ki diğerlerinden daha fazla yol vadediyor kullananlar varsa anlatabilirler mi?

kullanan yok galiba  :)
Gönderen: Suti - 20 Eylül 2010, 09:21:54
1 yıl PO'dan 95 oktan aldım.  1 yıllık bakımı geldiğinde (7500km.de) ,   aracımın son 2 aydır çalışırken zorlandığpını söylemiştim.  baktılar. meğer boğaz kelebeği çok kirlenmiş ondan çalışırken sorun oluyormuş.

düşük kalite benzin dedi servis...

2009 polo 1.4 trendline

kusura bakmayın sizin mesajınızdan alıntı yaptım en son sizinkini gördüm diye, 3 4 tane bu şekilde gaz kelebek kirlenmesini yakıta bağlayan arkadaşlar var,

şimdi biraz mantıklı düşünelim, arabalarımız karburatörlü mü ki gaz kelebeğinden içeri benzin geçsin?

enjentörler benzini direk subapın ustunden yanma odasına gönderiyo, veya FSI larda direk yanma odasına, yani sizin aldığınız 500 çeşit marka benzinden hiç biri gaz kelebeğinize ne önden nede arkadan temas ediyor,

eğer gaz kelebeğiniz çok çabuk kirleniyorsa bu kullandığınız yağdan ve hava filitrenizden dolayıdır, ki isteseniz de istemesenizde gaz kelebeğiniz kirlenecektir, çünkü çoğu model VW araçlarda karter havalandırması gaz kelebeğinden geçer.

2.si bir arkadaşta yakıt filtresinin sevgili 'ustası' tarafından birkaçkere yere vurulup içinden siyah yakıt boşalmasından ötürü benzinciye cephe almış, sizde bi kabahat yok o sizin sevgili 'ustanız' sizi yanlış yönlendirmiş,
2000 km deki yakıt filtreside dahi nerden ne marka yakıt alırsnanız alın yere vurma ve çalkalanma sonucunda içindeki pislikleri boşaltacaktır.

Diğer hissi yorumlarsa daha gerçekçidir, istanbul ankara izmir, nem rakım herşey arabanın çekişini etkiler, kimi yerde 95 iyi gelir birisinin arabasına dierine 97, arabanızın nerden benzin aldığınızda daha iyi gittiğini hissediyosanız ordan almaya devam edin,

Benim arabama 97 oktan koyunca güçten düşüyor hermarkada denedim, dyno ölçümlerimde var, bana 95 iyi geliyo mesela :)
Gönderen: ceeeeets - 13 Kasım 2010, 10:57:27
Kalitenin öncelikle istasyona bağlı olduğunu düşünüyorum. PO nun yakıtı iyi olabilir ancak uzun yolda isem zorda kalmadıkça PO dan almam, cünkü denetim imkanları diğerlerine göre daha az...
Ben opet ten şaşmıyorum, özellikle şehir dışında alacaksam döne döne opet arıyorum ben de, cünkü denetimleri cok sık ve cezaları cok katı. adamlar WC temizliğinden bile lisans iptal edebiliyorlar, bu durumda kolay kolay kimsenin yakıtla oynayabileceğini düşünmüyorum, tabii biraz da şans işi, ama kaliteli benzin alma yüzdemi arttırıyorum kendimce:)
Bir de yanlıs bilmiyorsam shell de benzin fiyatı daha yüksekti bir aralar, onun nedeni de istasyonun dış bakımının iyi olmasımıymıs neymiş. bunu duyunca direk shelli silmiştim zamanında:)
Ayrıca temiz wc ye önem veren arkadaslara kesinlikle opeti tavsiye ederim. kendi kampanyaları var. her istasyonun içinde wc olacak ve her saat başı temizlenme zorunluluğu var. oldu ya temiz bulmazsanız şikayet ediyorsunuz anında ekip yolluyorlar. bizzat şahit oldum...
Gönderen: mussel - 13 Kasım 2010, 11:50:42
kullanan yok galiba  :)

Shell +GTL teknolojisi yazın bir sefer kullandım.İnanılmaz bir yakıt normal eurodizelden biraz daha pahalı.İstanbul-Tekirdağ arası denedim,aracın ivmelenmesi ve reaksiyonu hissedilir derecede arttı.Şundan tam emin değilim yanlız; artık yüklenmeden ötürümü yoksa setan sayısının yüksek olmasından ötürümü tüketim arttı.Fakat eksoz dumanını kesti.Euro dizel şu an 3090 civarı GTL tekn.3300 civarında olması gerekiyor.Full depoda 10-15 TL fark ediyor.Kesinlikle dizel araç kullanıcılarının denemesi gereken bir yakıt.Hele birde aracı performanslı kullanmayı seviyorsanız daha çok tatmin olacağınıza eminim.
Gönderen: maverick - 15 Kasım 2010, 01:46:00
bende denedim araç ivmelenmesi azaldı
rölantide  problem çıkardı gidyorsun fren yapıp yavaşlıyorsun araç rölantisi kendini ayarlayamaz oldu
bence 5 para etmez bir yakıt yapmışlar
Gönderen: amorti sir - 18 Şubat 2011, 10:59:11
Arkadaşlar dizel araç kullananlara Shell'in GTL Dizelini tavsiye ediyorum. Aracınızın performansını benzinli gibi yaptığını göreceksiniz. Biraz pahalı ama almaya değer. Ayrıca yakıt sistemine olumlu katkıları olduğunu Shell'in sitesinde okudum.
Gönderen: maverick - 18 Şubat 2011, 16:05:43
Arkadaşlar dizel araç kullananlara Shell'in GTL Dizelini tavsiye ediyorum. Aracınızın performansını benzinli gibi yaptığını göreceksiniz. Biraz pahalı ama almaya değer. Ayrıca yakıt sistemine olumlu katkıları olduğunu Shell'in sitesinde okudum.

sen sitede okumuşsun ben bizzat tecrübe ettim 5 kuruş etmez aracı bozuyordu
pompa meme teknolojili araçlarda aracı bozar benim tecrübem içindeki yağ azaltılmış motoru stop edecek seviyeye kadar düşürüyor arkadaşın aracını aynı şekilde rampalarda stop ettiriyormuş nereden aldın mazotu dedim şel dedi araç sıfır 2011 model opel astra cdti araçlarda da demekki işe yaramıyor