Gönderen Konu: Hangi benzin???  (Okunma sayısı 41517 defa)

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
Ynt: Hangi benzin???
« Yanıtla #28 : 29 Mart 2008, 13:47:24 »
emin misin, senin aracın için kullanım kitapçığında yazan : 98 oktan altı için performans kaybı ile kullanılabilir diyor...(AFH motor)..8v değil.
ha 95 alırsanda bir sorun yaşamassın ya neyse, tercih meselesi..
gercektenmi, bunu bilmiyordum, 97 yılında 98 oktan benzinler felan bu kadar yaygınmıydı beya  :-X

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #29 : 29 Mart 2008, 21:46:56 »
Bende psikolojik bişey var, benzini opetten almayınca, sanki araba daha az km yapıyormuş gibi geliyor, o yuzden herzaman yana döne opet ararım,hem kartımda var, arada beleş benzin oluyor  >:D
Deniz valla bende seninle aynı durumdayım paso opet arıyorum ::)
Mete abi işyerinin karşısındaki Po'danmı alıyorsun benzini.

Çevrimdışı deepdragger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 06 Nisan 2008, 00:10:25 »
arkadaşlar anadolu y7akası e-5 üzerinde önereceğiniz istasyon varmı?

Çevrimdışı POLOMUSTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Nisan 2008, 00:41:30 »
shel her zaman iyidir. ben şırnakta görev yapıyorum istasyondan istasyona fark ediyor. her zaman aynı yerden almaya çalış. Burda olsan depo üstündeki süzgeci ayda bir değiştirmek zorunda kalırsın. büyük firmaların hepsi iyi.
urfa otobanı

Çevrimdışı tesol.tr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Temmuz 2008, 14:39:44 »
shell mi iyi? bugün gittim aracımın benzin filtresini usta baktı değiştirelim dedi dedim sebep? çok kirlenmiş bak şimdi filtreyi bir iki yere vurdu bi çevirdi benzin değil yağ aktı bildiğiniz ve benzini hep shellden alırdım artık çok beklerler :bekleriz:

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Temmuz 2008, 15:23:07 »
Arabayı ilk aldığımda ben de babamın tavsiyesiyle shellden almıştım benzini. Ama bir süre sonra boğaz kelebeği sorunu çıktı. Boğaz kelebeğini temizlettikten sonra PO'dan almaya başladım benzini. Hiç bir sorun olmadı, araba gayet güzel gidiyor. Sonra tekrar shell'den alayım dedim.Bu seferde arabanın çekişi çok fark etti. Benzin istasyonundan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama o gün bugündür PO Vimax 95 Oktan'dan şaşmıyorum.Bir de hangi benzin istasyonu kalabalıksa ordan alın. Kaliteli benzin satan yerler kalabalık oluyor.

Çevrimdışı spy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 05 Temmuz 2008, 00:25:45 »
ben ozel karışımımı kullanıyorum  :D
bencede istasyon onemli, marka degil.. aynı markanın istasyonları arasında gozle gorulur sekilde verim farklılıgı mevcut.. shell, opet, bp, po olmus okadar farketmiyor benim icin.. sadece bildigim, temiz istasyonlardan alıyorum..

Çevrimdışı icedes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 07 Temmuz 2008, 11:13:07 »
Artık Aygazdan alıyorum :D

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #36 : 07 Temmuz 2008, 11:35:05 »
Normalde PO'dan alıyorum hep.
Geçen araya bir Shell karıştırdım, arabanın da kafası karıştı.
Ustam hemen sordu benzini nerden alıyorsun diye.
Bir de Shell'den alırsam 2 olsun.
Eskiden en favorilerimdendi ama üzdü beni.
Bu arada yine de istasyon önemli demek istiyorum.
Çok satış yapan yerlerden almaya bakın.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı acarbulut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Eylül 2008, 00:59:32 »
Aklı Kelden, benzini Şelden(Shellden) al demişler ;D

Çevrimdışı mrtpolo

• rotasını bilmeyen kaptana sefer yazılmaz..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 17 Eylül 2008, 14:29:07 »
arkadaslar aracı fulledım PO dan cekıs ve yakıtta guzel oldu ama sonra shellden fulledım sankı cekiş dustu gıbı anlamadım gercekten istasyon mu marka mı kafa karıstırıyo bakalım denıcem PO nun verımını vermezse ugramam shelle bı daha.. :-\
rotasını bılmeyen kaptana sefer yazılmaz..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 17 Eylül 2008, 16:16:28 »
Bu arada maslak opet i ne olmuş öyle...eskisinin 2 katı büyüklüğünde bi istasyon daha açmış hemen yanına..tam sayamadım ama sanırım yeni açılanda 24 x 2 =48 pompa bulunuyor..güzel para kazanıyo, helal olsun askerime :)
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 17 Eylül 2008, 21:20:27 »

OPET’ten Türkiye’nin İlk EKOLOJİK Akaryakıt İstasyonu

OPET; Maslak’ta açılacak Mehmetçik Vakfı’na ait akaryakıt istasyonunda, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan pek çok çevreci uygulamayı hayata geçiriyor. ‘Çevre dostu yeşil istasyon’ olarak tanımlanan akaryakıt istasyonunda, akaryakıtın çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi ve çevrenin korunması, öncelikli görevler olarak benimsendi.

OPET’in Maslak Büyükdere Caddesi üzerinde açmaya hazırlandığı istasyon, Türkiye’nin ilk
“ekolojik” akaryakıt istasyonu olma özelliğini taşıyor. Maslak Mehmetçik Vakfı akaryakıt istasyonunda çevre, emniyet ve kalite gibi konularda, sektörde öncü olan pek çok özellik mevcut. Yakında açılacak olan akaryakıt istasyonuna OPET tarafından toplam, 3.830.000 USD yatırım yapıldı.

Çevreye duyarlı uygulamalar

Maslak Mehmetçik Vakfı istasyonunda, akaryakıt buharının atmosfere karışmasını önleyen “Buhar Geri Dönüşüm Sistemi ” ve özel körüklü akaryakıt tabancaları sayesinde, akaryakıt dolumları sırasında buhar sızması nedeniyle meydana gelebilecek patlama riski ortadan kaldırılıyor. Türkiye’de ilk kez uygulanan bu sistem ile buhar salınımından doğacak hava kirliliğinin de önüne geçiliyor.
Teknolojik anlamda da pek çok üstünlüğü bulunan akaryakıt istasyonunda, lastiğin ömrünü % 25 uzatan ve % 4 yakıt tasarrufu sağlayan, nitrojenli lastik şişirme saati bulunuyor. Türkiye’deki akaryakıt istasyonlarında başka bir örneği bulunmayan çevre dostu bu sistem ile araç lastiklerine hava yerine nitrojen pompalanıyor.
İstasyondaki araç yıkama ünitesinde kurulan geri dönüşüm sisteminde ise kullanılan suyun % 75’i arıtılarak yeniden kullanılıyor. Bu işlem günlük ortalama  40 ton, yıllık ise ortalama 15.000 ton su kazancı sağlıyor. Satış binası ve kanopinin yer aldığı 2.450 m2’lik alana yağan yağmur suları da arıtılarak istasyon sahasının ve peyzaj alanlarının sulanmasında kullanılıyor. Bu sistem de yılda ortalama 900 ton su kazancı sağlıyor. 
2.080 m2’lik dev kanopi üzerinde bulunan 6 adet şeffaf tonoz sayesinde, güneş ışığından maksimum seviyede yararlanılıyor. Ayrıca Elektrik Tasarruf Sistemi ile %35 oranında, tasarruflu lamba sistemi ile de % 40 oranında enerji tasarrufu sağlanıyor. 
Akaryakıt istasyonlarının yeşil görünümüne önem veren OPET, Maslak Mehmetçik Vakfı istasyonunda da, istasyon alanın %30’unu peyzaj ve yeşil alan için ayırdı. İstasyon alanı içerisinde 5734 adet bitki dikimi gerçekleştirildi. Öte yandan tüm akaryakıt tesisatı çevreye zarar vermemek amacıyla çift katlı ve sızdırmayan borulardan imal edildi. Maddenin türüne göre ayrıştırılmış atık toplama ünitesi ise, istasyondaki çevreci yaklaşımın diğer bir örneği.

Tek Kanopi Altındaki En Büyük İstasyon

Türkiye’nin tek kanopi altındaki en büyük akaryakıt istasyonu olan Maslak Mehmetçik Vakfı istasyonu, bünyesinde 15 akaryakıt ve 5 LPG olmak üzere toplam 20 adet pompa bulunduruyor. 170 adet yakıt tabancası bulunan istasyondan aynı anda 50 araca birden dolum yapılabiliyor.

Modern olanaklarla donatılmış istasyonda, akaryakıt pompaları üzerinde LCD ekran ve POS cihazı bulunuyor. İstasyonunu idari bölümünde ise, personelin sağlık ihtiyaçlarına yönelik ve müşterilerin acil sağlık problemlerinde müdahale için, 1 doktor ve 1 sağlık memurunun bulunacağı bölüm yer alıyor.

Alıntıdır.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2008, 21:22:46 Gönderen: vw6n »

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 17 Eylül 2008, 21:25:44 »
Birde yeni kapıda yedieminli diye bir yer var opet oranın benzini dizeli çok temiz belediye işletiyor T5'e 2 depodur oradan alıyoruz çekiş inanılmaz arttı tavsiye ederim :tamamdir