Gönderen Konu: 10 bin bakımı  (Okunma sayısı 5542 defa)

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
10 bin bakımı
« : 23 Ağustos 2014, 17:22:40 »
merhaba arkadaşlar iyi forumlar, öncelikle 10 bin bakımım yaklaşıyor fren balataları hava yağ filtreleri motor yağı vs. birçok değişime gireceğiz. malum birçok arkadaşlarımız bu konularda ustalar  :)  sizden birkaç parça hakkında bilgi almak istiyorum örneğin, balata filtre bujiler vs bunları hangi markalar en iyileri daha önce bosh felan kullanıyordum ama sizinde görüşlerinizi almak istedim bu saydığım parçaların hangi markasından almalıyım. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar tekrardan
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2014, 17:23:27 Gönderen: golf_vw »

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
Ynt: 10 bin bakımı
« Yanıtla #1 : 25 Ağustos 2014, 16:57:43 »
aramızda hiç bakım yaptıran yokmu ?  :)
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2014, 16:57:55 Gönderen: golf_vw »

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2014, 17:13:26 »
bosch dan memnunsan kullanmaya devam
yag fılıtresını man al
yag degısımınde 5w30-5w40 tam sentetık mobil 1 kullanabılırsın
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2014, 17:29:49 »
ben bildiğim kadarıyla tavsiyede bulunim bakalım ne olacak  :bekleriz: ...Balatalarda trw,frodo,bosch alabilirsin bence,filtre olarak meyle yada mahle kullanıyorum çok kaliteli;yağı mobil 1 den...buji olarak NGK yı çok övüyorlar:bende bosch var ama bir dahakine  NGK deneyeceğim

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2014, 21:22:24 »
Aynı şekilde marka olarak Filtreler Man, Wünder , M

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt:
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2014, 21:29:10 »
Aynı şekilde marka olarak Filtreler Man, Wünder iyi markalar. Ben hava filtresini K&N kutu içi kullanıyorum. Bütçeniz el veriyorsa alın rahat edin ileriye dönük. Balata ve diskler trw, ferodo, brembo, zimmerman tercih edebilirsiniz. Bosh herkes tarafından bilinen bir marka olduğu için o iyidir deniyor ama pek farkı yok açıkçası. Yağ olarak mobil 1 tam sentetik yağlardan şaşmayın. Bujide bosch da var NGK orjinal marka sanıyorum. Ben bujileri bosch kullandım iki seferdir, bakim bir dahaki bakımda ngk alıcam.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #6 : 26 Ağustos 2014, 00:31:57 »
Buji almadan önce mutlaka kodunu bu adresten öğrenip gidin. => http://www.ngk.de/nc/tr/ueruen-bulma-araci/
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2014, 00:32:51 »
 :tamamdir Sınıflarında en iyilerden olan ve benimde test edip kullandığım herkese önerdiğim markalar aşağıdaki gibidir.

- disk ve fren sistemi ile ilgili biçokşey = Brembo
- balata =  Ate, textar
- filtre  = mahle, mann
- buji  =  bosch, ngk
- bobin = bremi (vw, bmw,mercedes ve birçok markanın fabrikasyon bobin markası)
- yağ filtresi  = mahle, mann
- benzin filtresi =  mahle, mann
- motor yağı  = Mobil 1 New Life 0w40 tam sentetik. (hangi serisi olduğunun esp ya da newlife önemi yok hepsi kaliteli)
- antifriz =  guex (kırmızı) , mann (kırmızı) , mavi cam suyu için herhangi birşey kullanılabilir.
- baskı balata = sachs , luk
- sensörlerin(oksijen v.b.) geneli bosch marka olanlar iyidir ve uzun ömürlü olur.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım yardımcı olur sana. :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2014, 00:47:56 »
- motor yağı  = Mobil 1 New Life 0w40 tam sentetik. (hangi serisi olduğunun esp ya da newlife önemi yok hepsi kaliteli)

ESP olanı zaten gelişmiş bir yağ olan NL'nin daha da geliştirilmiş versiyonudur.

- antifriz =  guex (kırmızı) , mann (kırmızı) , mavi cam suyu için herhangi birşey kullanılabilir.

Motor soğutma suyu eklenirken en iyi paslanma korumasının sağlanması için saf suve en az %40 oranında motor soğutma suyu katkısı G 13 veya G 12 plus-plus (TL-VW 774 G) kullanılmalıdır (her ikisi de eflatun renkte).

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2014, 09:49:21 »
ESP olanı zaten gelişmiş bir yağ olan NL'nin daha da geliştirilmiş versiyonudur.

Motor soğutma suyu eklenirken en iyi paslanma korumasının sağlanması için saf suve en az %40 oranında motor soğutma suyu katkısı G 13 veya G 12 plus-plus (TL-VW 774 G) kullanılmalıdır (her ikisi de eflatun renkte).

Eksikleride tamamlamış adaşım   ;D  :tamamdir

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2014, 10:48:35 »
Herkes mobilci tam sentetikci olmus iyi mi :) Bu gunleri de gorecekmisiz demek ki ne diosun edincol :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Ağustos 2014, 10:58:54 »
Vallahi daha ne diyeyim ki ? İlk anlatmaya başladığımda "aman kardeşim sentetik yağ kullanmayın motoru elinize alacaksınız" diye mesajlar gelirdi,  artık kullanıp da memnun kalanlar başkalarına tavsiye etmeye başladı, ki çoğu konuda görüyorum herkes kullanıp da tavsiye ediyor. Benim dilimde tüy bitti kaliteli yağ kullanın diye anlatmaktan.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2014, 11:12:07 »
Iste o hep a benim kaynimda da var onun da surasi agriyor burasi agriyor mantigindan oturu :) Birinin basi yanmis daha ince yag kullanmaktan artik hangi arac hangi yag bilemem ama agizdan agiza yayilmis v.s Hepsinin disinda birtakim birseyler degisti ama tamirciler degismedi. Halen tum sanayi servislerinde ve sokak servislerinde bidon bidon 10W 40 var. LADA da gelse onu koyuyor FIATta, RENOda iste VW de :) Neden cunku ucuz, kolay kafa karistirmiyor. Ciraklara diyorsun ki bu yagi koyun hepsini bitti bu kadar :)

A simdi su arac ise bunu bu arac ise bunu kullanin diye ogretmek cok zor cunku :)
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2014, 11:12:49 Gönderen: by_tata »