Gönderen Konu: bu atiker kafayı yedirtir >:(  (Okunma sayısı 19903 defa)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: bu atiker kafayı yedirtir >:(
« Yanıtla #42 : 13 Ağustos 2014, 16:56:02 »
Semih abi, LPG, dizel ve benzine göre daha temiz bir yanma sağladığı için motorda kurum oluşumu yapmaz veya çok daha az yapar, motor yağını daha az kirletir, neredeyse hiç partikül oluşturmaz. Aynı zamanda daha az CO2 salınımı olur. Yani sendeki kurum birikimi benzinde kullanımdan dolayı olmuştur. Büyük ihtimallede düşük kalitede motor yağı kullanımı ve düzenli olarak kurum temizleme işlemi yapılmadığı için de motor kurum bağlamış.

Şu sayfayı bir incelemeni tavsiye ederim. => http://www.otohaber.com.tr/Servis/Bakim/2013/03/08/gizli-dusman-karbon

Bence burada LPG de yaşanan sorunlar, öncelikle arabanın daha benzinde bile doğru düzgün çalışmamasından dolayı ve bilgisiz LPG ustalarının da bu haldeki arabalara montaj yapıp bir de doğru düzgün ayar yapmaması sonucunda oluşuyor. Yoksa LPG sistemi gerçekten çok basit ve arıza çıkarması güç bir sistem, aynı zamanda motorun diğer parçalarını da etkilemesi zor.
benim bahsettiğim motorun içinde değil plastik emme manifoldunun içi.çok aşırı teknik bilgiye sahip değilim ben alaylıyım sökerim takarım incelerim biraz araştırırım daha tecrübelilere sorarım,bazen yetkili servis ustabaşıyla dialog yaparım sonuçları aktarırım.dediğin gibi daha az partikül bırakabilir bana servisin söylediği ateşleme sisteminin katili lpg.öncesi veya sonrası ben öyle berbat bir durumla hiç karşılaşmamıştım.temizlik sonrası değdi mi dersen araba nefes aldı.Resül test etmişti.
Ben lpg sistemiyle tamamen sorunsuz binen çok az insana rastladığım için çokta faydalı olduğunu düşünmüyorum. söktürdüğüme hiç pişman değilim.hatta sökülenlerin 1 vidasını bile almadım aman benden uzak dursun dedim atikerciye.  :D
Red Machine!!!

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 13 Ağustos 2014, 16:58:14 »
  ak ibram sen sen iğer olay tamamdır
cmh bşk seçiminden sonra bende ak oldum diğerleri kara.nezaman cehape ve mehape nin başındakiler ve diğer partiye faydasından çok zararı olanlar istifa eder bende özüme dönerim yoksa şimdilik akım.  >:(
 :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #44 : 13 Ağustos 2014, 17:34:53 »
benim bahsettiğim motorun içinde değil plastik emme manifoldunun içi.çok aşırı teknik bilgiye sahip değilim ben alaylıyım sökerim takarım incelerim biraz araştırırım daha tecrübelilere sorarım,bazen yetkili servis ustabaşıyla dialog yaparım sonuçları aktarırım.dediğin gibi daha az partikül bırakabilir bana servisin söylediği ateşleme sisteminin katili lpg.öncesi veya sonrası ben öyle berbat bir durumla hiç karşılaşmamıştım.temizlik sonrası değdi mi dersen araba nefes aldı.Resül test etmişti.
Ben lpg sistemiyle tamamen sorunsuz binen çok az insana rastladığım için çokta faydalı olduğunu düşünmüyorum. söktürdüğüme hiç pişman değilim.hatta sökülenlerin 1 vidasını bile almadım aman benden uzak dursun dedim atikerciye.  :D

Abi LPG yanma sonucu neredeyse hiç kurum oluşturmaz. Yani yanma odası, supap üstü, emme ve egzoz manifoldu dahil motorun içinde kirletici etkisi yok. Yani kimyasal tepkimesi bu şekilde olan bir yakıt bunun başka bir izahı yok. Senin motorda kurumlanma benzinin yanması sonucu oluşmuş kurum birikimi.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 14 Ağustos 2014, 02:20:22 »
bugün aynı sıkıntıyı tekrarladı. gittim servise ne oldu dün bana boşu boşuna 50 lira masraf çıkardınız durduk yere dedim. iş sadece bağlayana kadar bağayın parayı alın ne güzel ipleyen yok diye homurdandım oralarda. geldi bi tanesi hayırdır falan derken dedim boyle boyle. taktı hemen pc ye (zaten baska bıldıklerı yok) yine aynı hata gaz enjektör hatası(1) aynen bu yazıyodu hatayı sildi programdan. sonra gitti sıfır enjektör bağladı yenıden yazılım attı arabaya tekrar bin tekrarlarsa gel ben ilgilenicem dedi. şuana kadar problem yoktu yarın gece arabayı ustaya bırakıcam boğaz kelebeği de temizlensin bakalım tekrarlarsa neye bok atıcaklar

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 14 Ağustos 2014, 08:42:31 »
 :) şu lpg den çektiğimiz nedir arkadaş 

alllaha sukur yaklaşık bir yıldır aracımı kullanıyorum hiç bir sorun olmadı olmazda inşallah
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 08:43:51 Gönderen: uygaraga »

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 14 Ağustos 2014, 12:29:34 »
bugün aynı sıkıntıyı tekrarladı. gittim servise ne oldu dün bana boşu boşuna 50 lira masraf çıkardınız durduk yere dedim. iş sadece bağlayana kadar bağayın parayı alın ne güzel ipleyen yok diye homurdandım oralarda. geldi bi tanesi hayırdır falan derken dedim boyle boyle. taktı hemen pc ye (zaten baska bıldıklerı yok) yine aynı hata gaz enjektör hatası(1) aynen bu yazıyodu hatayı sildi programdan. sonra gitti sıfır enjektör bağladı yenıden yazılım attı arabaya tekrar bin tekrarlarsa gel ben ilgilenicem dedi. şuana kadar problem yoktu yarın gece arabayı ustaya bırakıcam boğaz kelebeği de temizlensin bakalım tekrarlarsa neye bok atıcaklar
şu gaz kelebeği temizliğini kendiniz neden yapmazsınız da ustalara boşa para verirsiniz anlamadım.1 hortum 1 fiş 4 cıvata 1 tel sökeceksin altı üstü sonra titizlikle temizle tak ver adaptasyonu bitsin paranda cebinde kalsın.
Red Machine!!!

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 14 Ağustos 2014, 12:30:29 »
enjektör de arızalı olabilir sonuçta Allah yapısı değil kul yapısı hatalı üretim olmuş olabilir.benimde tankın üstündeki gösterge saati bozuk çıktı sıfırdı,gaz bi full gösteriyo bi boş gösteriyodu gittim değiştirdi düzeldi.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 14 Ağustos 2014, 12:41:40 »
enjektör de arızalı olabilir sonuçta Allah yapısı değil kul yapısı hatalı üretim olmuş olabilir.benimde tankın üstündeki gösterge saati bozuk çıktı sıfırdı,gaz bi full gösteriyo bi boş gösteriyodu gittim değiştirdi düzeldi.
Full gösterince nasıl da heyecanlanıyor insan dimi... :D
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #50 : 14 Ağustos 2014, 12:42:25 »
;D
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 14 Ağustos 2014, 12:49:11 »

tabıkı kendımız yapabıleceğimiz işler için ustaya para vermeyın ama herkesin el becerısı yapısı bir değil olabılır sızın için basıt bazıları için zor  :-)))
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 12:50:50 Gönderen: uygaraga »

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 14 Ağustos 2014, 12:51:24 »
alın verın ekonomiye can verın sen ustaya verkı ustada evınde kı su tesısatını kendı yapmaya kalkmayıp  su tesısatçısı çağarsın tesısatcı p parayla ekmek alsın fırıncı kazansın uncu kazansın  herkes kazansın 

tabıkı kendımız yapabıleceğimiz işler için ustaya para vermeyın ama herkesin el becerısı yapısı bir değil olabılır sızın için basıt bazıları için zor  :-)))
zaten yeterince kazanıyolar daha nerelerine kazanacaklar.kaybeden biz oluyoruz ne uncuyuz ne ekmekçi  :D ;D

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Ağustos 2014, 12:53:59 »
sizde bir usta olup akşama eve ekmek götürmek için dünkanda iş bekleyen birisi olsaydınız  aynı şeylerı düşünmezdiniz ibrahım 

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 15 Ağustos 2014, 02:45:01 »
abi elektrik aksamda pek bir bilgim olmadığı için bıraktım şimdi 30 liralık iş için 300 liralık masraf açmayım kendime bişey olursada onun üzerine kalır.