Gönderen Konu: Rolanti Devri nasıl düzeltilir...  (Okunma sayısı 39553 defa)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: Rolanti Devri nasıl düzeltilir...
« Yanıtla #14 : 21 Mayıs 2014, 17:04:55 »
avans ayarıni kendiniz kolayca yapabilirsiniz ayrıca adaptasyonu yada başka birşeyi etkilemez;
avans ayarı için;
araç çalışır durumda, motor sıcak (hararet 90 c)
önce dist. bloğa sabitlendiği alyan civatalar var dikkat ederseniz bu civatalar gevşediğinde dist. yukarı yada aşaya aynı eksende hareket etmesine olanak sağlıyor! önce asetatlı kalemle dist ile blok birleşme yerinden çizgi çekin yani şuanki halini işaretleyin...

ardından civataları gevşetip yurarı yada aşaya doğru milimetrik olarak hareket ettirin (sanırım yukarı doğru olacak) rolantinin arttığını hissedeceksiniz 800-850 d/d civarına gelince civataları sıkıştırın.

avans ayarınız hayırlı olsun :tamamdir

bu arada lambda arızasını nasıl sildiniz? eğer arızalı lambdayı parça değiştirmeden vagcom ile sildi iseniz arıza emin olun tekrar gelecektir, yok lamdayı değiştirdi iseniz sıkıntı yok.
Usta detaylı açıklama yapmış... Lambda önemli arıza tespitte çıkıyorsa zaten dalgalanma şeklinde görülür sabit düz çizgi şeklinde görünürse osilaskop sıkıntı yok ama kalp atışı gibi yukarı aşağı çizgili görünyorsa bozulmuştur.En kısa zamanda değiştirin ama orj.bosch alın çin malı almayın ben değiştirdim.yakıt tüketiminin düştüğünü ve aracın düzene bindiğini anlarsınız.
Red Machine!!!

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Mayıs 2014, 18:06:07 »
Aracı böyle kullanmayın avans vurdurursunuz avans çok düşük.
resul hocam avans vurdurmak nedemek anlayamadım...

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Mayıs 2014, 20:24:37 »
arkadaşlar bugun ustayla ne yaptıysak distribütör avans ayarını yapamadık bu resimdeki devirden yukarı çıkmıyor. acaba vagcom ıle bağlayıp değerlerine bakıp yapsak dıcem ama ınanın dıstr. de mılım mılım ayarlayarak yaptık ama rolantı bırturlu yukselmedi...
sorun nerede acaba...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #17 : 22 Mayıs 2014, 21:25:36 »
arkadaşlar bugun ustayla ne yaptıysak distribütör avans ayarını yapamadık bu resimdeki devirden yukarı çıkmıyor. acaba vagcom ıle bağlayıp değerlerine bakıp yapsak dıcem ama ınanın dıstr. de mılım mılım ayarlayarak yaptık ama rolantı bırturlu yukselmedi...
sorun nerede acaba...
Disbiritörü sökün içinde iki adet girintili uc var sizinkilerden biri kırılmıştır. Ne kadar çevirirseniz çevirin faketmez. Eğer haklı isem ki devir başka bişeyden düşmez.Çıkma bir disbiritör almanız gerekebilir. Oda elimde mevcut saygılar.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Mayıs 2014, 21:55:27 »
Disbiritörü sökün içinde iki adet girintili uc var sizinkilerden biri kırılmıştır. Ne kadar çevirirseniz çevirin faketmez. Eğer haklı isem ki devir başka bişeyden düşmez.Çıkma bir disbiritör almanız gerekebilir. Oda elimde mevcut saygılar.
maşallah resul sendede herşey mevcut...
naptın bızım pimi bulabıldınmı... :)
aynen resul dedıgın gıbı dıstr. cevırdıkce farketmıyor sadece bır yere getırınce tamamen stop edıyor...
peki distr. fiyatı nedir? inşallah bozulmamıştır durumlar kotu...
 yarın bakarız gene ustayla

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #19 : 22 Mayıs 2014, 23:26:04 »
bilemiyorum?? o da yine iyi usta muamması olabilir. ama hemen neden bozulsun bence böyle bişey yok her suç lpg de aranmamalı! ben fırsat olunca değiştirecem bozacağınıda sanmıyorum. "west 55" (hüseyin) var yanlış hatırlamıyorsam o değişti ve yine yanlış hatırlamıyorsam ondada lpg var mis gibi kullanıyor.

Aynen öyle Kaan abi. Çok şükür, Allah nazardan korusun arada sırada stop etsede idare ediyoruz. Lambda bozukken hem çok fazla yakıt sorunum vardı hemde devir problemi çok enteresan oluyordu, bazen 3000-5000 arasında bile devirin gidip geldiğine şahit oldum. Bahadır abi özel mesaj göndermiş orada bahsettim. Ben ebaydan yalan olmasın tam hatırlamıyorum ama 10 veya 15 dolara almıştım. Ona da orayı önerdim.

Resul abi yanına gelicem gelicem diyorum ama bir türlü nasip olmuyor, düğün alışverişi falan derken vakit kalmıyor. Benim devirde çok düşük, dijital KM göstergesinden baktığımda 650-700 arasında çalışıyor. Bu deviri yükseltebilir miyiz?

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Mayıs 2014, 23:35:44 »
Huseyin kardesim senindemi rolanti benimki gibi
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 23:36:07 Gönderen: hellfire39 »

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Mayıs 2014, 23:39:08 »
Huseyin kardesim senindemi rolanti benimki gibi

Abi saatin konumunu bilmiyorum ama 650-700 devirde çalışıyor. İstersen yarın mutlaka fotoğrafını çeker paylaşırım

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Mayıs 2014, 23:56:31 »
Iyi olur karsilastirmis oluruz. Senin motorda sarsintili calisyormu?

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Mayıs 2014, 23:57:52 »
Iyi olur karsilastirmis oluruz. Senin motorda sarsintili calisyormu?

Evet abi sarsıntılı

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Mayıs 2014, 00:01:24 »
hımmm bu konuda resul kardesımde motoru bozarsınız dıyordu. hadı yapalım dedım avansı ama olmadı resulun soyledıklerıne gore bozuk degısmemız gerek yarın fırsat bulursam kontrol edıcem dıstrbtru...

Çevrimdışı hellfire39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 23 Mayıs 2014, 00:24:07 »
birazdanda aracın motor sesini paylaşıcam arkadaşlar dinleyin bakalım...

işte video kendi aracımıni motor sesi

http://www.youtube.com/watch?v=Uj3b1HavQOs

forumda bir yerde distribütörün sarsıntıya neden oldugunu
ve dalgalanmaya neden oldugunu buldum bunada göz atın derim...    

konu :      http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/distributor-tamiri-polo-t3306.0.html

« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2014, 00:35:27 Gönderen: hellfire39 »

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #26 : 23 Mayıs 2014, 02:48:13 »
Aynen öyle Kaan abi. Çok şükür, Allah nazardan korusun arada sırada stop etsede idare ediyoruz. Lambda bozukken hem çok fazla yakıt sorunum vardı hemde devir problemi çok enteresan oluyordu, bazen 3000-5000 arasında bile devirin gidip geldiğine şahit oldum. Bahadır abi özel mesaj göndermiş orada bahsettim. Ben ebaydan yalan olmasın tam hatırlamıyorum ama 10 veya 15 dolara almıştım. Ona da orayı önerdim.

Resul abi yanına gelicem gelicem diyorum ama bir türlü nasip olmuyor, düğün alışverişi falan derken vakit kalmıyor. Benim devirde çok düşük, dijital KM göstergesinden baktığımda 650-700 arasında çalışıyor. Bu deviri yükseltebilir miyiz?

oo fiyat çok iyiymiş hüseyin, link olsaydı keşke bakardık?? düğün olayı var ha, hadi Allah hayırlı etsin bir yastıkta kocayın diyelim :sevgi:
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #27 : 23 Mayıs 2014, 07:13:17 »
Arkadaslar kucuk bir bilgi vermek istiyorum her aee motorda varmi bilemiyorum ama simdi emme manifolduna giren kucuk hortumcuklar var icerisinde vakum olan bu hortumlarda catlak varsa yada kopmalar varsa roalntiyi cok etkiliyor arti asiri sarsinti ve cekis kaybi yasatiyor ozellikle lpgde bilginiz olsun.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi