Gönderen Konu: hava yönlendirme valfi  (Okunma sayısı 39939 defa)

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
Ynt: hava yönlendirme valfi
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2014, 13:26:16 »
serhan abi aynen dediğin çok mantıklı. ben  açaıp kapama olmadıgı için hortumu kontrol edim dedim. çok az vakum var gibiydi. ama o valfi çekecek kadar güçlü değildi. valfi elimle itip çektiğim kuvvet kadar vakum yok gibiydi.
olursa alman olsun.

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1997 MkIII 1.6 CL Sport
« Yanıtla #15 : 07 Mayıs 2014, 13:34:20 »
 :) takip....
Gaz ile uçabilirsin, ama frenle konamazsın.

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: hava yönlendirme valfi
« Yanıtla #16 : 10 Mayıs 2014, 22:05:47 »
Merhaba arkadaşlar bugün sanayiye gittim ve ustama sordum bu valfi.  Araç yük altında kaldığında yani birazcık zorlama olunca devreye giriyor dedi. Elektronik devrelere bağlı olarak hareket eder ve hava emişi yapar dedi. Bana da mantıklı geldi. Çekişinde sorun olup olmadığını sordu bende yok dedim. Rampalarda bayılma falan da olmuyor. Daha farklı bilgiye ulaşan olursa paylaşırsa yararlı olacaktır teşekkürler.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #17 : 10 Mayıs 2014, 22:43:03 »
Merhaba arkadaşlar bugün sanayiye gittim ve ustama sordum bu valfi.  Araç yük altında kaldığında yani birazcık zorlama olunca devreye giriyor dedi. Elektronik devrelere bağlı olarak hareket eder ve hava emişi yapar dedi. Bana da mantıklı geldi. Çekişinde sorun olup olmadığını sordu bende yok dedim. Rampalarda bayılma falan da olmuyor. Daha farklı bilgiye ulaşan olursa paylaşırsa yararlı olacaktır teşekkürler.

Motoru çalıştırın, motor kaputunu açın, gaz kelebeğine elinizle gaz verip bırakın ama az değil çokcana gaz verin bırakın, araba belli bir devirin üzerine çıktıginda o parçanı siyah kolunun ileri geri hareket etmesi gerekmektedir ve parça tamamen vakum mantığı ile çalışır.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Mayıs 2014, 22:46:57 »
Genellikle o parcanin icindeki diyafram patliyor. Ama onu besleyen hava borusunda ne gibi bir sıkıntı olur bilmiyorum. Hortumuda kontrol etmek kolay. Sistem mekanik mantıkla çalısiyor bu yuzden tamiri mumkun
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Mayıs 2014, 10:37:43 »
sonuç olarak çekişte problem yoksa bu valf aletindede sorun yok demek doğru olur mu?
olursa alman olsun.

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt: hava yönlendirme valfi
« Yanıtla #20 : 11 Mayıs 2014, 11:46:53 »
Genellikle o parcanin icindeki diyafram patliyor. Ama onu besleyen hava borusunda ne gibi bir sıkıntı olur bilmiyorum. Hortumuda kontrol etmek kolay. Sistem mekanik mantıkla çalısiyor bu yuzden tamiri mumkun
    Merhaba, teşekkürler arkadaşım bilgi için. bir ara değiştirip denemek lazım ya da tamir, çalışmıyordu en son denediğimde :-) adam akıllı anlayan ve tamirini yapabilecek birini bulabilirsek tabi...

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Mayıs 2014, 11:51:48 »
sonuç olarak çekişte problem yoksa bu valf aletindede sorun yok demek doğru olur mu?
inşallah ama olmuyor gibi :-D

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Mayıs 2014, 11:59:08 »
şenel abi.. bu valf belki araç seyir halindeyken çalışıyodur.. biz kaputu açıp yüksek devirlerde açmasını bekliyoruz.. belki araç böyle zorlanmıyodur..
olursa alman olsun.

Çevrimdışı muhaacir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Mayıs 2014, 12:15:29 »
şenel abi.. bu valf belki araç seyir halindeyken çalışıyodur.. biz kaputu açıp yüksek devirlerde açmasını bekliyoruz.. belki araç böyle zorlanmıyodur..
Kardeşim usta öyle diyor ama arkadaşların bilgisini de es geçmemek lazım tabi. onların valf açıp kapatıyor bizimkinde hareket yoksa bi sorun var gibi görünüyor maalesef :(

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Mayıs 2014, 13:26:14 »
çekişte, performansta eksiklik var mı yokmu bilmiyoruz .. bu valfi açan arkadaslar bizim arabalara binerse aradaki farkı bilirler... yada fark yoksa problemde yokturr
olursa alman olsun.

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 13 Mayıs 2014, 15:15:57 »
ben 2 sene önce yurtdışından aracım için getirmiştim ve inanın aracın yakıtında bile azalma oldu. vitesi 2 den 3 e atıp gaz verdiğimde ya da ara gaz verdiğimde o vakumdan çıkan sese bayılıyordum. İmkanınız varsa ve o vakumdan bulabilirseniz vakit kaybetmeden değiştirin. Çok önemli bi parça  :tamamdir

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 13 Mayıs 2014, 16:06:52 »
ben 2 sene önce yurtdışından aracım için getirmiştim ve inanın aracın yakıtında bile azalma oldu. vitesi 2 den 3 e atıp gaz verdiğimde ya da ara gaz verdiğimde o vakumdan çıkan sese bayılıyordum. İmkanınız varsa ve o vakumdan bulabilirseniz vakit kaybetmeden değiştirin. Çok önemli bi parça  :tamamdir

:tamamdir

Çevrimdışı golf3antep

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 13 Mayıs 2014, 17:39:40 »
gökhan bey .. biz arızalı mı diye test edemedik ... tamircilerde sağolsun ne oldugunu bile bilmiyorlar..
olursa alman olsun.