Gönderen Konu: Vagcom bağlantı problemi?  (Okunma sayısı 24373 defa)

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
« Yanıtla #42 : 07 Nisan 2014, 18:15:31 »
Prof. oldun Resul abi :)

Semih abi mumkunse 20 gun sonra bulusunda bende geleyim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Dükkanı açıyoruz abi  :D
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2014, 18:15:45 Gönderen: speedystop »
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #43 : 07 Nisan 2014, 19:49:19 »
Tamam kardeşim... valla ne deyim sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim daha sırada dist.,şanzuman kulağı,şanzuman keçesi vites tamiri,emulator,benzin filtresi,gösterge hoparlörü vs. varda var... Bu arada çok sevdiyesen değiş-tokuş edelim.Sen alt devir hasreti giderirsin ben üst devir.Ya da olmadı araçları birleştirelim 1.6 AEE sportline yapalım hem alt hem üst devirler olsun bi sen bi ben binelim. ;D ;D ;D
Red Machine!!!

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #44 : 07 Nisan 2014, 20:03:43 »
1.6 gti 6n girecekti ki ülkemize, 125 hp atmosferik, kullanmadım ama ateş gibidir herhal, hepimiz de bunda hemfikir olurduk, doğuş niye getirmediyse :-\

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Ynt: Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
« Yanıtla #45 : 07 Nisan 2014, 21:12:50 »
Dükkanı açıyoruz abi  :D

Abi İnsallah Allah niyetini hayallerini gerceklestirir. Gercekten senin adina cok sevinirim. Benim arabayi dukkana cekip bi check-up yapmamiz lazim

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #46 : 07 Nisan 2014, 23:12:18 »
Arkadaslar kablo siparisini verdim ebay dan birebir bu ilandakinin aynisi gelince desteklerinizi bekliyorum.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı itcpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 07 Nisan 2014, 23:18:51 »
arkadaslar bu arada ben gaggo üyelik site yüzünden silinmiş bu nickde üye oldum izmit içi elinde aee 1.6 motorlar ıcın atesleme bobini varmı  denemek ıcın patlatma yapıyor kendime gore atesleme bobini yapıyor ısınınca araç daha çok yapıyor emin olmak ıcın denemem lazım semih abi en yakın sensın bna sende varmıdır

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #48 : 08 Nisan 2014, 00:50:48 »
arkadaslar bu arada ben gaggo üyelik site yüzünden silinmiş bu nickde üye oldum izmit içi elinde aee 1.6 motorlar ıcın atesleme bobini varmı  denemek ıcın patlatma yapıyor kendime gore atesleme bobini yapıyor ısınınca araç daha çok yapıyor emin olmak ıcın denemem lazım semih abi en yakın sensın bna sende varmıdır

bende yok kardeşim benimkide bozuldu eski bobini taktık.belki resulde vardır.
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 08 Nisan 2014, 11:55:04 »

Bi video koyabilirseniz ben arızanın ne olduğunu söyleyebilirim.

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #50 : 08 Nisan 2014, 18:43:18 »
Arac patlatma yapiyorsa karisim hatalidir ateslemedeb ziyade hava girislerine bakin oncelikle.

Çevrimdışı itcpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 08 Nisan 2014, 19:10:02 »
Resul valla abi sımdı video koyarımda ama ses den pek anlasılmıyor soyle ornek lendırıyım
araba sogukken sorun yok
ama arac ısınınca havada sıcaksa mesela 2000 -3000 devir arası gaz basarken gaz yemiyo gibi takılıyor yakıt az geliyor sanki gaz biterken yaparya lpg de 3000 deviri gecınce rahatlıyo
cogunlukla bu devirlerde yapıyor ve araç ornek 80 derecede rölantide calısırken her 5-10 saniyede bir pır yapıyor yani her silindire ateşliyor bir silindirde ufak bir sirkeleme yapıyor bunu yolda da yapıyor normal ekonomik sürüs yaparken 3000 devirde vites attırırken motoru cok hafif bir sirkeliyor Nerden atesleme bobinine kanaat getirdin dicen normal bir atesleme bobin 80.000 km falan ömrü araç üstündeki bobin orjinal yanılmıyorsam temic marka .
Aracım 173.000 kmde :) distribitoru dagıttım tevzi makarası ve distribitör kapagı saglam bujiler gayet saglıklı buji kablosu degısmıs ama nekadar oldu bilemicem benden onceki sahibi bremi takmıs bobin kafamı kurcalıyor tek
normalde bu olayı arac ısınınca yapması tempra motorlardada var :) Azuçkam hangi hava girişlerini kontrol edicem mesela ornek lendır hava filtresine giden hortum gibi vb

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 08 Nisan 2014, 21:49:16 »
Resul valla abi sımdı video koyarımda ama ses den pek anlasılmıyor soyle ornek lendırıyım
araba sogukken sorun yok
ama arac ısınınca havada sıcaksa mesela 2000 -3000 devir arası gaz basarken gaz yemiyo gibi takılıyor yakıt az geliyor sanki gaz biterken yaparya lpg de 3000 deviri gecınce rahatlıyo
cogunlukla bu devirlerde yapıyor ve araç ornek 80 derecede rölantide calısırken her 5-10 saniyede bir pır yapıyor yani her silindire ateşliyor bir silindirde ufak bir sirkeleme yapıyor bunu yolda da yapıyor normal ekonomik sürüs yaparken 3000 devirde vites attırırken motoru cok hafif bir sirkeliyor Nerden atesleme bobinine kanaat getirdin dicen normal bir atesleme bobin 80.000 km falan ömrü araç üstündeki bobin orjinal yanılmıyorsam temic marka .
Aracım 173.000 kmde :) distribitoru dagıttım tevzi makarası ve distribitör kapagı saglam bujiler gayet saglıklı buji kablosu degısmıs ama nekadar oldu bilemicem benden onceki sahibi bremi takmıs bobin kafamı kurcalıyor tek
normalde bu olayı arac ısınınca yapması tempra motorlardada var :) Azuçkam hangi hava girişlerini kontrol edicem mesela ornek lendır hava filtresine giden hortum gibi vb

Şimdi abi benim tempramda oldu tempralardanda iyi anlarım onda öyle bişey yok  >:D :D Sorunu ben olsam şöyle çözmeye çalışırdım. Aracın + ve  - kutuplarını söküp akşamdan sabah takar. Aracın beynini sıfırlardım. Dikkat o gün 100 km beninde yol yapar denerdim. Çünki lpg kitlerini ustalar yol testi yapmayıp oto kalibrasyonda bırakıyorlar ve aracın beyni karışıyor. Ya zengin karışım yada fakir karışımda kala kala benzindede lpg dede sorunlu çalışıyor. Çünki hava yakıt oranını ayarlayamıyor. Bu işlemde sonra çözüm olmazsa aracı vagcoma bağlar enjeksiyon sürelerine ve lambdanın voltajına bakarım. Lambdada arıza varsa zaten engine kısmında vagcom söylüyor. Budamı çözüm olmadı. Öyle ateşleme bobinini değiştiririm. Boşuna parçaya para vermiş olmam. Bobinde çözüm olmadı ise motorun plastiklerini sökeceksiniz. motora güzelce ılık suyu boca edeceksiniz. (disbritör ve ecuyu sararak) Aracın sesi değişirse bilinki manifolttan yada başka biryerden hava alıyor. Genelde lpg ustaları manifoldu afedersiniz ... bayılırlar.Buda çare olmaz ise araç çalışır iken tek tek buji kablolarını çıkartır değişimin en az olduğu pistona yoğunlaşır bujiye bakarım. Bujinin durumu zaten o pistondaki durumu haber verir. Sonra üst kapağı açar subapları kontrol ederim. Muhtemel o pistonun subabı sorunludur. Oda temiz ise katalitik konvertör tıkalı olabilir. En son ihtimal ecudan ve emme manifoldu üzerindeki hava basınç sensöründen çıkar. Zaten araçta başka bişey kalmadı  :D Yani sırası ile işi bilen biri takip ederse şak diye arızanızı bulur. Mademki Kocaelindesinin Semih abinin yaptığı gibi atlayın gelin. Elimde ateşleme bobini 1 tane kıyıda köşede denemelik kalmış olmalı. Vag-com kablom forumdan bi arkadaşta oda askerde vagcom kablo alın gelin çözelim. Yanlız kabloya işçilik ücreti olarak el koyabilirim haberiniz olsun  :D

Çevrimdışı azuçkam

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #53 : 08 Nisan 2014, 23:18:15 »
Evet hava filttesi ve kelebege uzanan hortumlarda yirtik kopuk olabilir

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #54 : 11 Nisan 2014, 04:33:55 »
Arkadaşlar dün Gebze ye Resul ün yanına nihayet gittim.Aracı güzel bir inceledik sağolsun heryerine baktı etti.Öncelikle tevzi makarasının artık öldüğünü gördü yenisi ile değiştirdi.Aracı denedik gezdik stop sorunu olmadı.Sonra geri geldik diğer ayarlara vag ile baktık sadece devir sensörü arızası verdi.Diğer herşey normal göründü bir de adaptasyon yapmaya çalıştık ne kadar becerdik ama sanırım düzeldi.Sonrasında bi yemek yiyelim dedik araca bindik çalışmaz. :-[ bi baktık yine ateşleme bobini gitmiş.bu sefer onu değiştirdik yeniden gezdik denedik eve geldik bi check daha yapıp yeniden adaptasyon yaptık.Lpg ateşleme kablosunu bobin soket kablosundan ayırdık. Vedalaştık yola çıktım yine kaldım stop etti çalışmaz.Meğer ateşleme bobinine giden soketin kablosunu akıllı tüpçü kesip tüp elektriğini bağlamış,bağladığı yer sallanınca  yeniden kopmuş bağladım güzelce. saat gecenin 12 si Tek marşta aldı çıktım hiç sorunsuz eve geldim.
Sonuç olarak ya devir sensörü ile distribütör tamir takımı komple değişecek ya da distribütör komple yenisi takılacak.Tabi orijinal bulup almak gerek ancak çok pahalı servis 1300 TL çekti çıkma bulsam ne kadar sağlıklıdır bilinmez.Mecburen özelden orijinal alıcam firmalardan.

Sizden ricam denk geldiğiniz sitelerden bana orj.devir sensörü, tamir takımı ve distribütör ilanlarının linkleri eklemeniz.

Resul kardeşime sevgilerimi iletiyorum her ne kadar sinir olsakta güzel bir gündü uğraşmaktan resim video çekemedik.İnşallah başka zaman yeniden buluşacağız ve o günü eğlenceye ayıracağız.Allah ondan da sizlerden de razı olsun.
Saygılar...

kardeşim öncelikle geçmiş olsun sorunları bulduğunuza sevindim, resulun elinden yine kurtulamadı sorunlar desene ;D hakketen senin tüpçüye bi slm söle :bekleriz: o ne biçim bağlantı yaa bunlar iyi usta işte! geçenlerde resul bi link paylaşmıştı distrubutördü sanırım mersindeydi dükkan yanılmıyorsam dur bi bakalım...
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
_-OĞLUM ve POLOM-_