vwtr.net

Volkswagen => Polo ve Lupo => Polo 6N => Konuyu başlatan: KAAN60 - 01 Nisan 2014, 23:23:31

Başlık: Vagcom bağlantı problemi?
Gönderen: KAAN60 - 01 Nisan 2014, 23:23:31
slm arkadaşlar, vagcom kablom geldi resul arkadaşımın da büyük desteği ile programı kurdum araca bağlantı yapıldı aytoscan yatım hiç bir problem yok ancak gel gelelim "enginie" bölümüne girdiğim zaman "Too Many Communications Errors to Continue" yani birden fazla iletişim hatası var hatası vermekte, bunu nasıl halledebilirim bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum (resul kardeşimin kafasını çok ağrıttım hakkını helal et adamsın :tamamdir)

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/fEdSC.jpg)

ayrıca bu arıza auto scan dada çıkıyor...

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2j3a9.jpg)
Başlık: Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
Gönderen: speedystop - 02 Nisan 2014, 01:13:34
Abi canını sıkmak istemem fakat çok emin olmamakla birlikte aracın ecusu ile bağlantı kuramıyor. Normal xp olan bir pc ile dene aynı hatayı alırsan ecuda sıkıntı olabilir.
Gönderen: azap5555 - 02 Nisan 2014, 08:49:50
aygıt yöneticisinden com bağlantı noktalarını değiştirerek deneyin, program üzerinden mi değişiyordu yoksa, geçmiş zaman ben yapmıştım tam hatırlamıyorum, sorun bağlantı noktalarını com ları yani değiştirince düzelir.
Gönderen: KAAN60 - 02 Nisan 2014, 12:47:23
yorumlarınınz için teşekkürler arkadaşlar bu gece saat 2 civari çözdüm bağlantı tamam  :) sorun wmvarede xp çalıştırdığım içi sanırım artık windows 7 de vagcom çalıştırabiliyorum bu dahada güzel :) wm vareyi sileceğim ancak adaptasyon rolanti ayarı falan rahatlıkla açılıyor "auto scan" yapılabiliyor acak bazı birimlere giriş izni yok neden izin vermiyor onu anlayamadım? mesala "17 Göstergeler"

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/Joari.jpg)
ayrıca tarama yaptığımdada 25. adres satırında sanırım 1 arıza buldu ama enginie bölümünde hatalar bölüme tıkladığımda hiç hata olmadığını gösteriyor??

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/NjVtw.jpg)
Gönderen: bluerose1 - 02 Nisan 2014, 13:10:16
Hadi hadi sen bu işi becericen bu gidişle. :D   emeğine sağlık bu arada o bazı bağlantıların yapılamaması bence xp ile olmadığında Resul ün dediğine göre program ve vag xp ile direkt uyumlu sen win7 ile yaptığından tam fonksiyon kullanamıyorsundur.Ama win7 ile uyumlu yapabilmen de ayrı bi güzellik olmuş sen Resul e de söyle nasıl uyguladığını ben gidince bizde öyle deneriz belki çünkü bende de win7 var.
Gönderen: KAAN60 - 02 Nisan 2014, 13:21:03
eyvallah kardeşim sen bi git arayın anlatırım, win 7 ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü çalışamasa hiç çalışmaz program zaten şuan kendini xpde çalışıyor saanıyor o yüzden win 7 de rahatca çalışıyor, çözecem onuda dur sen, aç gözlüyüm adaptasyon fana bitti sanki gözümü onlara diktim :D resuuuul şu distributör hall sensörü ayarlarna nereden bakıyoz kardeş onada bakayım diyorum ;D
Gönderen: metinmb407 - 02 Nisan 2014, 13:28:06
Eski araçlar her menüye girmesi için uygun değil üstad. Ya da ECU ile desteklenen ünite sayısı kısıtlı olduğu için buna müsade etmez. Misal ben kendia racımda kadran testi yapabilirken kadran selamlama yapamıyorum.
Gönderen: KAAN60 - 02 Nisan 2014, 13:30:49
eyvallah, peki 6n de nelere müsade var neler yapabiliriz bu açıklayan bir site var mı bildğiniz arkadaşlar?
Gönderen: speedystop - 02 Nisan 2014, 14:13:45
Kaan abi çözmene sevindim. Abi kusura bakma bu aralar çok karışık iş durumları olduğundan geri dönüş yapamadım özür dilerim. Sanırım uyululuk modu ile açtın. Bende 64 bit windows 7olduğundan sanırım uyuymluluk modu işe yaramadı. Bu yüzden önermedim ama olsun çözdüğüne sevindim  8) Aşağıdaki modülleri işaretledim. Bu kısımlara giriş yapabilirsin. (abs modülüne abs si olan araçlar girebilir.) Gösterge kısmına girebilmen lazım aslında verdiği hatayı buraya koyabilirmisin? Çıkan hatada immo bir kere anahtarını okuyamamış o. Yani aracında hiç problem yok MaşaAllah  :tamamdir

(http://i1296.photobucket.com/albums/ag5/speedyrsl/Joari_zps9c80910e.jpg) (http://s1296.photobucket.com/user/speedyrsl/media/Joari_zps9c80910e.jpg.html)
Başlık: Ynt:
Gönderen: azuçkam - 02 Nisan 2014, 14:23:19
Kablonuz hangi versiyon ve nerden temin ettiniz acaba ?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: alper19 - 02 Nisan 2014, 15:51:54
abs testi çok zevkli oluyo :D
airbag testi yaparken dikkat edin  :tamamdir
Gönderen: speedystop - 02 Nisan 2014, 20:21:42
abs testi çok zevkli oluyo :D
airbag testi yaparken dikkat edin  :tamamdir

Alper abi ben kortuğumdan hava yastığını test etmedim hiç test nasıl oluyor hava yastığımı patlıyor  :D
Gönderen: alper19 - 02 Nisan 2014, 21:20:54
Alper abi ben kortuğumdan hava yastığını test etmedim hiç test nasıl oluyor hava yastığımı patlıyor  :D
hahahah :D arkadaşımca çekiniyodu dedim arabanın dışında duralım nolur nolmaz :D
malum program bile dikkat edin çalınan eşyalarınızdan müessesemiz mesul değildir diyo :D
Gönderen: speedystop - 03 Nisan 2014, 11:01:27
hahahah :D arkadaşımca çekiniyodu dedim arabanın dışında duralım nolur nolmaz :D
malum program bile dikkat edin çalınan eşyalarınızdan müessesemiz mesul değildir diyo :D

Eee abi patladımı sonrası nerde  :D
Gönderen: KAAN60 - 03 Nisan 2014, 14:10:35
Kaan abi çözmene sevindim. Abi kusura bakma bu aralar çok karışık iş durumları olduğundan geri dönüş yapamadım özür dilerim. Sanırım uyululuk modu ile açtın. Bende 64 bit windows 7olduğundan sanırım uyuymluluk modu işe yaramadı. Bu yüzden önermedim ama olsun çözdüğüne sevindim  8) Aşağıdaki modülleri işaretledim. Bu kısımlara giriş yapabilirsin. (abs modülüne abs si olan araçlar girebilir.) Gösterge kısmına girebilmen lazım aslında verdiği hatayı buraya koyabilirmisin? Çıkan hatada immo bir kere anahtarını okuyamamış o. Yani aracında hiç problem yok MaşaAllah  :tamamdir

(http://i1296.photobucket.com/albums/ag5/speedyrsl/Joari_zps9c80910e.jpg) (http://s1296.photobucket.com/user/speedyrsl/media/Joari_zps9c80910e.jpg.html)
sorun yok resulcum elbette işin gücün olacak sen kusura bakma asıl ben çok ağrıttım başını... resul, "17 ınstrument" (sanıyorum gösterge demek) bölümüne girerken bu hatayı alıyorum,

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/2zPgv.jpg)

buda hatalar temizlendikten sonraki hali

(http://gorsel.vwtr.net/foecarse/tfdtyjm/MG7gf.jpg)

sana birde sormak istediğim bu motor sıcaklığını nereden görüyoruz? ve distrübütor hall ayarlarını nereden görüyoruz bilgin var mı?
Gönderen: KAAN60 - 03 Nisan 2014, 14:18:05
Kablonuz hangi versiyon ve nerden temin ettiniz acaba ?

409.1 versiyon, uzakdoğu sitelerinin hepsinde var. ortalama 30 günde elinizde.
Gönderen: azuçkam - 03 Nisan 2014, 15:42:02
Evt var ama 409.1 ile alakli her bolume girilmedigi adaptasyon yapilmadigi soyleniyor ne derece dogru bilemiyorum ?

Gönderen: speedystop - 03 Nisan 2014, 18:51:18
Evt var ama 409.1 ile alakli her bolume girilmedigi adaptasyon yapilmadigi soyleniyor ne derece dogru bilemiyorum ?

Ben bizzat yapıyorum.
Gönderen: speedystop - 03 Nisan 2014, 18:52:39

Abi senin bilgisayar çok karıştı başka bir pcde bu hatayı vermez bence. Başka bir pc ile dene çünki ben hiç böyle bir hata ile karşılaşmadım. Hall ayarı görme diye bişey yok o ölçü aleti ile ölçülüyor. Motor sıcaklığıda motor bölümünde kod 1 yada 2 olması lazım.
Gönderen: KAAN60 - 03 Nisan 2014, 22:52:10
Abi senin bilgisayar çok karıştı başka bir pcde bu hatayı vermez bence. Başka bir pc ile dene çünki ben hiç böyle bir hata ile karşılaşmadım. Hall ayarı görme diye bişey yok o ölçü aleti ile ölçülüyor. Motor sıcaklığıda motor bölümünde kod 1 yada 2 olması lazım.
ok kardeşim kodlama bölümüde tamam wmvareyi silmedim daha  belki çakışıyor alabilir silip öyle deneyecem bakalım.
Gönderen: alper19 - 03 Nisan 2014, 23:45:49
Eee abi patladımı sonrası nerde  :D
airbag ışığı yandı söndü yandı söndü :D
Gönderen: speedystop - 03 Nisan 2014, 23:58:08
airbag ışığı yandı söndü yandı söndü :D
:D
Gönderen: azuçkam - 04 Nisan 2014, 10:33:01
Arkidesler 409 alsam yardimci olurmusunyz bana ona gore siparis vercem bazi yerlerde 6n lerde 409 yeterli diyor bazisinda kablo kisitli olmaz dior benim istedigim sanziman adaptasyonu bogaz kelebegi adaptasyonu okdr ?

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gönderen: bluerose1 - 04 Nisan 2014, 12:15:14
Resül ün tavsiyesi üzerine ben bundan aldım....
KKL 409.1 VAG-COM OBD2 OBD
http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-kkl-409.1-vag-com-obd2-obd-usb-ariza-tespit-skoda-audi-vw-seat-152422514/detail
Gönderen: speedystop - 04 Nisan 2014, 12:32:38
Arkidesler 409 alsam yardimci olurmusunyz bana ona gore siparis vercem bazi yerlerde 6n lerde 409 yeterli diyor bazisinda kablo kisitli olmaz dior benim istedigim sanziman adaptasyonu bogaz kelebegi adaptasyonu okdr ?

Bu söylediğiniz tüm ayarları semih abinin verdiği linkteki kablo ile yapabilirsiniz. Yanlız kullanmasını bilirseniz  ;)
Gönderen: speedystop - 04 Nisan 2014, 12:34:29
ok kardeşim kodlama bölümüde tamam wmvareyi silmedim daha  belki çakışıyor alabilir silip öyle deneyecem bakalım.

Gördünmü motor sıcaklığı abi ?
Gönderen: KAAN60 - 04 Nisan 2014, 14:41:43
Gördünmü motor sıcaklığı abi ?
yok nereden hangi bloktan bakılacağını buldum hatta çok önemli bloklar var bakılması gereken ararken bir sitede denk deldim hemen "PrtScn" yaptım :) ilk boş zamanda kurcalayacağım.
Gönderen: speedystop - 04 Nisan 2014, 15:43:01
yok nereden hangi bloktan bakılacağını buldum hatta çok önemli bloklar var bakılması gereken ararken bir sitede denk deldim hemen "PrtScn" yaptım :) ilk boş zamanda kurcalayacağım.

Abi buradada paylaşabilirmisin?
Gönderen: edincol - 04 Nisan 2014, 18:14:10
Resül ün tavsiyesi üzerine ben bundan aldım....
KKL 409.1 VAG-COM OBD2 OBD
http://www.sahibinden.com/listing/alisveris-teknik-elektronik-test-olcum-cihazi-kkl-409.1-vag-com-obd2-obd-usb-ariza-tespit-skoda-audi-vw-seat-152422514/detail

Hocam eBay'de ortalama 7-8 dolar bunlar, 49tl çok fazla vermişsin. Keşke almadan sorsaydın forumda.
Gönderen: KAAN60 - 04 Nisan 2014, 22:22:37
Hocam eBay'de ortalama 7-8 dolar bunlar, 49tl çok fazla vermişsin. Keşke almadan sorsaydın forumda.
o pek beklemeyi sevmez basar parayı alır, garajı alıpda takmadığı modifiye parçaları kaynıyor ee para var huzur var :)
Gönderen: edincol - 04 Nisan 2014, 23:26:43
o pek beklemeyi sevmez basar parayı alır, garajı alıpda takmadığı modifiye parçaları kaynıyor ee para var huzur var :)

Evet modifiye parçalarını duydum ben de. Sorunlar düzelsin de performans modifiyesi görelim. :)
Gönderen: bluerose1 - 04 Nisan 2014, 23:50:42
Kaan ın da dediği gibi ben beklemeyi sevmem zaten onun ta hong kong tan buraya gelmesi 1 ay 10 dolar 23 lira para yapar e gümrükten bana gelmesi 8-10 lirada kargosu 10 lira kar için 1 ay beklemem ben benim arızam daha fazla bekleyemez Resül al abi dedi aldım.Zamanında orijinal rabbit logosu için 1 ay bekledim bir daha beklemem. :D
Modifiye işine gelince eğer alacağım honda ya mod için fazla zaman ayırmazsam işten fırsat bulduğum zamanlarda poloya yapacağım.yapamasamda binbir zahmetle bekleyip almanyadan aldığım parçaları forumdan isteyenlere veririm.En iyisi sizlerin olsun.
Gönderen: bluerose1 - 04 Nisan 2014, 23:51:39
:))  verecem sana bişeyler sen merak etme şu typer i bi alsam hayırlısıyla çok tuzlu aga. :D
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
Gönderen: west_55 - 05 Nisan 2014, 00:14:36
:))  verecem sana bişeyler sen merak etme şu typer i bi alsam hayırlısıyla çok tuzlu aga. :D

Hadi hayirlisi abi. İnsallah hersey gonlunce olur

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
Gönderen: edincol - 05 Nisan 2014, 00:19:38
Kaan ın da dediği gibi ben beklemeyi sevmem zaten onun ta hong kong tan buraya gelmesi 1 ay 10 dolar 23 lira para yapar e gümrükten bana gelmesi 8-10 lirada kargosu 10 lira kar için 1 ay beklemem ben benim arızam daha fazla bekleyemez Resül al abi dedi aldım.Zamanında orijinal rabbit logosu için 1 ay bekledim bir daha beklemem. :D
Modifiye işine gelince eğer alacağım honda ya mod için fazla zaman ayırmazsam işten fırsat bulduğum zamanlarda poloya yapacağım.yapamasamda binbir zahmetle bekleyip almanyadan aldığım parçaları forumdan isteyenlere veririm.En iyisi sizlerin olsun.

Kargo ücreti yok hocam. 3-4 hafta için de geliyor. Posta yoluyla geldiği için, değeri düşük olduğu için gümrüğe de takılmıyor. 8 dolar = 17 tl, kâr 32tl :)

Ama tabi ki önemli olan bir ay sonra gelecek ürünü değil işini görecek ürünü alman.  :tamamdir
Gönderen: KAAN60 - 05 Nisan 2014, 08:42:04
:))  verecem sana bişeyler sen merak etme şu typer i bi alsam hayırlısıyla çok tuzlu aga. :D
eyvallah adamım, senin hacat iyileşsinde gerisi teferruat, Allah nasip etsin alacam aga 1.8 ivtechhhhh :sevgi:
Gönderen: bluerose1 - 05 Nisan 2014, 14:27:15
Kargo ücreti yok hocam. 3-4 hafta için de geliyor. Posta yoluyla geldiği için, değeri düşük olduğu için gümrüğe de takılmıyor. 8 dolar = 17 tl, kâr 32tl :)

Ama tabi ki önemli olan bir ay sonra gelecek ürünü değil işini görecek ürünü alman.  :tamamdir
Yanlış anladın sanırım ben gümrükten benim eve kargosundan bahsettim.Neden diye soracaksan daha evvel direk benim evin adresine sipariş verdim uzakdoğudan ücretsiz gönderi bedeli ile ürün gelmedi. Üstelik ben e-bay den alışveriş yapamıyorum hesabım yok. Benim adıma arkadaşım yapıyor gümrükten o teslim alıp benim eve kargoluyor ben ücretini ona veriyorum. Bu kargodan bahsetmek istedim. ;)
Gönderen: bluerose1 - 05 Nisan 2014, 14:35:25
eyvallah adamım, senin hacat iyileşsinde gerisi teferruat, Allah nasip etsin alacam aga 1.8 ivtechhhhh :sevgi:
Allah sana da bir i-vtec 1.8 nasip eylesin ama manuel olanından. :D :D
Gönderen: ilbey666 - 06 Nisan 2014, 15:32:27
Arkadaşlar konuya maydanoz olayım.

Vagcom'dan arabama nasıl bağlantı yapıyoruz ? Motorda ne gibi ayarlar yapılabiliyor ?
Gönderen: bluerose1 - 07 Nisan 2014, 15:47:48
Arkadaşlar dün Gebze ye Resul ün yanına nihayet gittim.Aracı güzel bir inceledik sağolsun heryerine baktı etti.Öncelikle tevzi makarasının artık öldüğünü gördü yenisi ile değiştirdi.Aracı denedik gezdik stop sorunu olmadı.Sonra geri geldik diğer ayarlara vag ile baktık sadece devir sensörü arızası verdi.Diğer herşey normal göründü bir de adaptasyon yapmaya çalıştık ne kadar becerdik ama sanırım düzeldi.Sonrasında bi yemek yiyelim dedik araca bindik çalışmaz. :-[ bi baktık yine ateşleme bobini gitmiş.bu sefer onu değiştirdik yeniden gezdik denedik eve geldik bi check daha yapıp yeniden adaptasyon yaptık.Lpg ateşleme kablosunu bobin soket kablosundan ayırdık. Vedalaştık yola çıktım yine kaldım stop etti çalışmaz.Meğer ateşleme bobinine giden soketin kablosunu akıllı tüpçü kesip tüp elektriğini bağlamış,bağladığı yer sallanınca  yeniden kopmuş bağladım güzelce. saat gecenin 12 si Tek marşta aldı çıktım hiç sorunsuz eve geldim.
Sonuç olarak ya devir sensörü ile distribütör tamir takımı komple değişecek ya da distribütör komple yenisi takılacak.Tabi orijinal bulup almak gerek ancak çok pahalı servis 1300 TL çekti çıkma bulsam ne kadar sağlıklıdır bilinmez.Mecburen özelden orijinal alıcam firmalardan.

Sizden ricam denk geldiğiniz sitelerden bana orj.devir sensörü, tamir takımı ve distribütör ilanlarının linkleri eklemeniz.

Resul kardeşime sevgilerimi iletiyorum her ne kadar sinir olsakta güzel bir gündü uğraşmaktan resim video çekemedik.İnşallah başka zaman yeniden buluşacağız ve o günü eğlenceye ayıracağız.Allah ondan da sizlerden de razı olsun.
Saygılar...
Başlık: Ynt: Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
Gönderen: west_55 - 07 Nisan 2014, 17:39:10
Prof. oldun Resul abi :)

Semih abi mumkunse 20 gun sonra bulusunda bende geleyim

Gönderen: speedystop - 07 Nisan 2014, 18:12:05
Arkadaşlar dün Gebze ye Resul ün yanına nihayet gittim.Aracı güzel bir inceledik sağolsun heryerine baktı etti.Öncelikle tevzi makarasının artık öldüğünü gördü yenisi ile değiştirdi.Aracı denedik gezdik stop sorunu olmadı.Sonra geri geldik diğer ayarlara vag ile baktık sadece devir sensörü arızası verdi.Diğer herşey normal göründü bir de adaptasyon yapmaya çalıştık ne kadar becerdik ama sanırım düzeldi.Sonrasında bi yemek yiyelim dedik araca bindik çalışmaz. :-[ bi baktık yine ateşleme bobini gitmiş.bu sefer onu değiştirdik yeniden gezdik denedik eve geldik bi check daha yapıp yeniden adaptasyon yaptık.Lpg ateşleme kablosunu bobin soket kablosundan ayırdık. Vedalaştık yola çıktım yine kaldım stop etti çalışmaz.Meğer ateşleme bobinine giden soketin kablosunu akıllı tüpçü kesip tüp elektriğini bağlamış,bağladığı yer sallanınca  yeniden kopmuş bağladım güzelce. saat gecenin 12 si Tek marşta aldı çıktım hiç sorunsuz eve geldim.
Sonuç olarak ya devir sensörü ile distribütör tamir takımı komple değişecek ya da distribütör komple yenisi takılacak.Tabi orijinal bulup almak gerek ancak çok pahalı servis 1300 TL çekti çıkma bulsam ne kadar sağlıklıdır bilinmez.Mecburen özelden orijinal alıcam firmalardan.

Sizden ricam denk geldiğiniz sitelerden bana orj.devir sensörü, tamir takımı ve distribütör ilanlarının linkleri eklemeniz.

Resul kardeşime sevgilerimi iletiyorum her ne kadar sinir olsakta güzel bir gündü uğraşmaktan resim video çekemedik.İnşallah başka zaman yeniden buluşacağız ve o günü eğlenceye ayıracağız.Allah ondan da sizlerden de razı olsun.
Saygılar...

Abi sıkıntının çözüldüğüne acayip sevindim  :melek: ;) Abi ama senin araba beni mahfetti. Niye dersen senin 1.6 arabadan inip benim 1.4 e binince arabamdan tiskindim senin yüzünden :bekleriz: Üst devirler iyide alt devirler bi başkaymış özlemişim. Abi araban tabiri caizse it gibi gidiyor  :D Senin tüpçünün bağlantısına hayran kaldım. Evet varmı çözülmeyen sorun başka  ;D
Gönderen: speedystop - 07 Nisan 2014, 18:15:31
Prof. oldun Resul abi :)

Semih abi mumkunse 20 gun sonra bulusunda bende geleyim

Dükkanı açıyoruz abi  :D
Gönderen: bluerose1 - 07 Nisan 2014, 19:49:19
Tamam kardeşim... valla ne deyim sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim daha sırada dist.,şanzuman kulağı,şanzuman keçesi vites tamiri,emulator,benzin filtresi,gösterge hoparlörü vs. varda var... Bu arada çok sevdiyesen değiş-tokuş edelim.Sen alt devir hasreti giderirsin ben üst devir.Ya da olmadı araçları birleştirelim 1.6 AEE sportline yapalım hem alt hem üst devirler olsun bi sen bi ben binelim. ;D ;D ;D
Gönderen: azap5555 - 07 Nisan 2014, 20:03:43
1.6 gti 6n girecekti ki ülkemize, 125 hp atmosferik, kullanmadım ama ateş gibidir herhal, hepimiz de bunda hemfikir olurduk, doğuş niye getirmediyse :-\
Başlık: Ynt: Ynt: Ynt: Vagcom bağlantı problemi?
Gönderen: west_55 - 07 Nisan 2014, 21:12:50
Dükkanı açıyoruz abi  :D

Abi İnsallah Allah niyetini hayallerini gerceklestirir. Gercekten senin adina cok sevinirim. Benim arabayi dukkana cekip bi check-up yapmamiz lazim

Gönderen: azuçkam - 07 Nisan 2014, 23:12:18
Arkadaslar kablo siparisini verdim ebay dan birebir bu ilandakinin aynisi gelince desteklerinizi bekliyorum.

Gönderen: itcpolo - 07 Nisan 2014, 23:18:51
arkadaslar bu arada ben gaggo üyelik site yüzünden silinmiş bu nickde üye oldum izmit içi elinde aee 1.6 motorlar ıcın atesleme bobini varmı  denemek ıcın patlatma yapıyor kendime gore atesleme bobini yapıyor ısınınca araç daha çok yapıyor emin olmak ıcın denemem lazım semih abi en yakın sensın bna sende varmıdır
Gönderen: bluerose1 - 08 Nisan 2014, 00:50:48
arkadaslar bu arada ben gaggo üyelik site yüzünden silinmiş bu nickde üye oldum izmit içi elinde aee 1.6 motorlar ıcın atesleme bobini varmı  denemek ıcın patlatma yapıyor kendime gore atesleme bobini yapıyor ısınınca araç daha çok yapıyor emin olmak ıcın denemem lazım semih abi en yakın sensın bna sende varmıdır

bende yok kardeşim benimkide bozuldu eski bobini taktık.belki resulde vardır.
Gönderen: speedystop - 08 Nisan 2014, 11:55:04

Bi video koyabilirseniz ben arızanın ne olduğunu söyleyebilirim.
Gönderen: azuçkam - 08 Nisan 2014, 18:43:18
Arac patlatma yapiyorsa karisim hatalidir ateslemedeb ziyade hava girislerine bakin oncelikle.

Gönderen: itcpolo - 08 Nisan 2014, 19:10:02
Resul valla abi sımdı video koyarımda ama ses den pek anlasılmıyor soyle ornek lendırıyım
araba sogukken sorun yok
ama arac ısınınca havada sıcaksa mesela 2000 -3000 devir arası gaz basarken gaz yemiyo gibi takılıyor yakıt az geliyor sanki gaz biterken yaparya lpg de 3000 deviri gecınce rahatlıyo
cogunlukla bu devirlerde yapıyor ve araç ornek 80 derecede rölantide calısırken her 5-10 saniyede bir pır yapıyor yani her silindire ateşliyor bir silindirde ufak bir sirkeleme yapıyor bunu yolda da yapıyor normal ekonomik sürüs yaparken 3000 devirde vites attırırken motoru cok hafif bir sirkeliyor Nerden atesleme bobinine kanaat getirdin dicen normal bir atesleme bobin 80.000 km falan ömrü araç üstündeki bobin orjinal yanılmıyorsam temic marka .
Aracım 173.000 kmde :) distribitoru dagıttım tevzi makarası ve distribitör kapagı saglam bujiler gayet saglıklı buji kablosu degısmıs ama nekadar oldu bilemicem benden onceki sahibi bremi takmıs bobin kafamı kurcalıyor tek
normalde bu olayı arac ısınınca yapması tempra motorlardada var :) Azuçkam hangi hava girişlerini kontrol edicem mesela ornek lendır hava filtresine giden hortum gibi vb
Gönderen: speedystop - 08 Nisan 2014, 21:49:16
Resul valla abi sımdı video koyarımda ama ses den pek anlasılmıyor soyle ornek lendırıyım
araba sogukken sorun yok
ama arac ısınınca havada sıcaksa mesela 2000 -3000 devir arası gaz basarken gaz yemiyo gibi takılıyor yakıt az geliyor sanki gaz biterken yaparya lpg de 3000 deviri gecınce rahatlıyo
cogunlukla bu devirlerde yapıyor ve araç ornek 80 derecede rölantide calısırken her 5-10 saniyede bir pır yapıyor yani her silindire ateşliyor bir silindirde ufak bir sirkeleme yapıyor bunu yolda da yapıyor normal ekonomik sürüs yaparken 3000 devirde vites attırırken motoru cok hafif bir sirkeliyor Nerden atesleme bobinine kanaat getirdin dicen normal bir atesleme bobin 80.000 km falan ömrü araç üstündeki bobin orjinal yanılmıyorsam temic marka .
Aracım 173.000 kmde :) distribitoru dagıttım tevzi makarası ve distribitör kapagı saglam bujiler gayet saglıklı buji kablosu degısmıs ama nekadar oldu bilemicem benden onceki sahibi bremi takmıs bobin kafamı kurcalıyor tek
normalde bu olayı arac ısınınca yapması tempra motorlardada var :) Azuçkam hangi hava girişlerini kontrol edicem mesela ornek lendır hava filtresine giden hortum gibi vb

Şimdi abi benim tempramda oldu tempralardanda iyi anlarım onda öyle bişey yok  >:D :D Sorunu ben olsam şöyle çözmeye çalışırdım. Aracın + ve  - kutuplarını söküp akşamdan sabah takar. Aracın beynini sıfırlardım. Dikkat o gün 100 km beninde yol yapar denerdim. Çünki lpg kitlerini ustalar yol testi yapmayıp oto kalibrasyonda bırakıyorlar ve aracın beyni karışıyor. Ya zengin karışım yada fakir karışımda kala kala benzindede lpg dede sorunlu çalışıyor. Çünki hava yakıt oranını ayarlayamıyor. Bu işlemde sonra çözüm olmazsa aracı vagcoma bağlar enjeksiyon sürelerine ve lambdanın voltajına bakarım. Lambdada arıza varsa zaten engine kısmında vagcom söylüyor. Budamı çözüm olmadı. Öyle ateşleme bobinini değiştiririm. Boşuna parçaya para vermiş olmam. Bobinde çözüm olmadı ise motorun plastiklerini sökeceksiniz. motora güzelce ılık suyu boca edeceksiniz. (disbritör ve ecuyu sararak) Aracın sesi değişirse bilinki manifolttan yada başka biryerden hava alıyor. Genelde lpg ustaları manifoldu afedersiniz ... bayılırlar.Buda çare olmaz ise araç çalışır iken tek tek buji kablolarını çıkartır değişimin en az olduğu pistona yoğunlaşır bujiye bakarım. Bujinin durumu zaten o pistondaki durumu haber verir. Sonra üst kapağı açar subapları kontrol ederim. Muhtemel o pistonun subabı sorunludur. Oda temiz ise katalitik konvertör tıkalı olabilir. En son ihtimal ecudan ve emme manifoldu üzerindeki hava basınç sensöründen çıkar. Zaten araçta başka bişey kalmadı  :D Yani sırası ile işi bilen biri takip ederse şak diye arızanızı bulur. Mademki Kocaelindesinin Semih abinin yaptığı gibi atlayın gelin. Elimde ateşleme bobini 1 tane kıyıda köşede denemelik kalmış olmalı. Vag-com kablom forumdan bi arkadaşta oda askerde vagcom kablo alın gelin çözelim. Yanlız kabloya işçilik ücreti olarak el koyabilirim haberiniz olsun  :D
Gönderen: azuçkam - 08 Nisan 2014, 23:18:15
Evet hava filttesi ve kelebege uzanan hortumlarda yirtik kopuk olabilir

Gönderen: KAAN60 - 11 Nisan 2014, 04:33:55

Saygılar...

kardeşim öncelikle geçmiş olsun sorunları bulduğunuza sevindim, resulun elinden yine kurtulamadı sorunlar desene ;D hakketen senin tüpçüye bi slm söle :bekleriz: o ne biçim bağlantı yaa bunlar iyi usta işte! geçenlerde resul bi link paylaşmıştı distrubutördü sanırım mersindeydi dükkan yanılmıyorsam dur bi bakalım...
Gönderen: KAAN60 - 11 Nisan 2014, 04:35:35
ahanda burada doluuu

http://www.sahibinden.com/arama?query_text=polo+distributor&viewType=Gallery
Gönderen: KAAN60 - 11 Nisan 2014, 04:38:21
burayıda bir ara istersen?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-guven-volkswagen-den-her-turlu-volkswagen-cikma-yedek-parca-140354222/detay
Gönderen: ilbey666 - 11 Nisan 2014, 06:52:54
Arkadaşlar konuya maydanoz olayım.

Vagcom'dan arabama nasıl bağlantı yapıyoruz ? Motorda ne gibi ayarlar yapılabiliyor ?

Soruyu güncelliyim :)

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk
Gönderen: speedystop - 11 Nisan 2014, 10:17:30
Disbritörü sakın yan sanayi almayın hiçbiri düzgün çalışmıyor.
Gönderen: speedystop - 11 Nisan 2014, 10:17:56
Soruyu güncelliyim :)

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

Bilen biri için herşeyi bilmeyen biri için ise sadece merak giderilir.  ;)
Gönderen: bluerose1 - 11 Nisan 2014, 15:23:59
Kaan ben siteyi inceledim komple ama bosch dist.göremedim tamir takımları da facet marka sidt.y.s. marka neyse artık... o parçacıya bi soracam bakalım elinde varsa ne fiyat verecek.
Gönderen: KAAN60 - 11 Nisan 2014, 20:16:13
ya resul sen geçenlerde birine çıkma disrtibotor önermiştin likte mersindemiydi neydi adam hatırlasana?? semihe ver şu linki kanka.
Gönderen: KAAN60 - 11 Nisan 2014, 20:17:25
Kaan ben siteyi inceledim komple ama bosch dist.göremedim tamir takımları da facet marka sidt.y.s. marka neyse artık... o parçacıya bi soracam bakalım elinde varsa ne fiyat verecek.
semih ankaradakı çıkmacı (tabii çkma istiyorsan?) alperve hamit vardıya onlara sordunmu?
Gönderen: bluerose1 - 11 Nisan 2014, 23:24:48
semih ankaradakı çıkmacı (tabii çkma istiyorsan?) alperve hamit vardıya onlara sordunmu?
Onlara sormadım sebebi şu ki çıkmanın da ne kadar randımanlı ve bakımlı olduğunu bilemem belki benimkinden daha sorunlu çıkar sonra kendi dist.atıp onu taktığıma pişman olmayayım sonuçta fabrikasyon.Yoksa aklımda ilk o vardı.Ben daha fazla sorun yaşamak istemiyorum.dışarda orj.bulamadım serviste fazla atlıyor.