Gönderen Konu: Camda Aşırı Buğulanma  (Okunma sayısı 11539 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Camda Aşırı Buğulanma
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2013, 12:14:55 »
Arka cam için cam ısıtma dügmesini kullanabilirsiniz. Yan camlar içinde konsoldaki kalorifer peteklerini camlara üfleyecek konuma getirirseniz yardımcı olabilir. Bu arada buğu önleyici kullanacaksanız forumda ön cam için kullanmayın diye bi başlık vardı bi göz atın isterseniz.

evet öneride bulunanlardan irisi de bendim. ama "zehirli kimyasallar içerebiliyor. kullanmayın" şeklinde bir uyarı gelince ben de sustum. kabin içini iyice ısıtınca da çözülmüyor mu?

benim başıma buğu problemi özellikle ılık günlerde geliyor. dışarıya uygun şekilde giyinmediğimden üstüm kalın kaçıyor. bu da terlememe sebep oluyor. araç içine bindiğimde önce şoför kapı camı, ardından ön cam, ardından da diğer camlar buhar yapıyor. sıcak üfletmeyi 3. kademeye aldığımda buhar hızlı bir şekilde gidiyor. sıcaklık analog klima için en kırmızıda yapıyorum.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 07 Ocak 2013, 14:33:55 »
Zehirli olmasından ziyade cam üzerinde tabakamı oluşturuyomuş neymiş oda özellikle geceleri görüşü engelliyomuş galiba ışık kırılıyomuş falan... forumda vardı konusu öyle bi gözatmıştım
Alınık araba var mı? :) Golf 4 olur 6 olur polo olur...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2013, 19:44:19 »
Zehirli olmasından ziyade cam üzerinde tabakamı oluşturuyomuş neymiş oda özellikle geceleri görüşü engelliyomuş galiba ışık kırılıyomuş falan... forumda vardı konusu öyle bi gözatmıştım

güzel de 3 numara cam filmi ile geziyor millet. hani olsa 13 numara çekecekler cama. onları neetcez?  ;D
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 19:44:44 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı selimbzrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Ocak 2013, 19:56:31 »
ön camına 3 numara film çeken varsa zaten önümü göremiyorum diye şikayet  etmesin :)
Alınık araba var mı? :) Golf 4 olur 6 olur polo olur...

Çevrimdışı rd2a

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ocak 2013, 02:02:49 »
valla ne denediysem olmadı bugu işi bir türlü çözülmedi bende bugu önleyıcı sonax sın spreyini aldım yrn denicem ama buda kesin bir çözüm degil buna bir çözüm bulmak lazım

Çevrimdışı rd2a

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Ocak 2013, 02:08:44 »
bu arada suan aklıma geldi bilmiyorum bir alakası varmı ama aracı aldıgımdan beri motor suyunda bir eksilme oluyor 2 haftada bir nerdeyse tamamı boşalıyor fakat aracın altında veya kaputu açıp baktıgımda bir sızıntı olmuyor acaba dedim motor suyu kalorifer tesisatına karışıp araç ıcıne su buharı ile karışıyor ve buda hem camlarda bugu ya hemde motor suyunun azalmasınamı sebebiyet veriyor yanı bunu suan tamamen bir teori olarak düşündüm

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Ocak 2013, 09:59:16 »
motor suyunun kalorifer tesisatına karışması mümkün değil ama motor suyunun tamamen boşalması da hiç iyi değil. ileride çok büyük sıkıntılara sebep olabilir. mutlaka baktırın kaynağını buldurun. bugün vereceğiniz 50-60 en fazla 100 liralık usta parası, yarın vereceğiniz conta+üst kapak parasından iyidir.

Çevrimdışı onurmac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 09 Ocak 2013, 09:26:18 »
Araba hava almıyor bence genel olarak trafikte bile gördüğüm çoğu golf buğulu :)
Hyundai iyidi Opel Güzeldi Golf Efsane :)

Çevrimdışı rd2a

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 09 Ocak 2013, 18:04:45 »
bugun araci calistirip kalorifer i actigimda kanallardan yogun sekilde buhar gelmeye basladi buda camlarda bugu ya sebebiyet veriyor daha once bir konu acilmisti kalorifer petegiyle alaka sanirim bendeki sorunda kalorifer petegiyle alakali diye dusunmeye basladim simdi aracin tum konsolumu sokulucek valla asabim bozuldu  :(