Gönderen Konu: Subap Sesi Yardım ????  (Okunma sayısı 10988 defa)

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
Ynt: Subap Sesi Yardım ????
« Yanıtla #14 : 22 Ekim 2012, 14:55:40 »
şakırtı varsa subapların gevşektir ondan şakırtı yapar .subap ayarı yaptır gereken şimleri değiştir bence

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Ekim 2012, 15:19:25 »
şakırtı varsa subapların gevşektir ondan şakırtı yapar .subap ayarı yaptır gereken şimleri değiştir bence
kadehlerde sıkıntı olabilir sıfır da olsa bazıları arızalı oluyor içleri tam olarak dolmuyor. O yzden de şıkırtı hatta takırtı yapıyor:) onları bi kontrol ettir derim.

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: dizel golf mk1
« Yanıtla #16 : 22 Ekim 2012, 15:29:50 »
Değerli arkadaşlarım 2 hafta önce falan silindir kapak contası değişti o zaman fincanları subap lastiklerini falan değiştirdim dedi usta yani tekrar kapakmı açılacak birde motor ısınınca geçiyo gibi ses biraz acaba elletmesemmi tekrar teşekkür ederim hepinize yardımlarınız ve bilgileriniz için

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #17 : 22 Ekim 2012, 15:30:31 »
bildiğim kadarıyla sübap sesi ısındıkça artar

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Ekim 2012, 16:56:05 »
bildiğim kadarıyla sübap sesi ısındıkça artar
bence arkadaşın söylediği ses kadeh sesi motor ilk çalıştığı anda bi şakırtı kopar sertçe bi ses gelir ama bi kaç saniye sonra o ses kesilir ısındıkça daha da azalır... ses motor ısındıktan sonra azalıyorsa eğer senin bahsettiğin ses kadehlerden geliyordur.

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Ekim 2012, 00:19:04 »
gti dan çevirme dizel heralde :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #20 : 23 Ekim 2012, 10:58:25 »
Değerli arkadaşlarım 2 hafta önce falan silindir kapak contası değişti o zaman fincanları subap lastiklerini falan değiştirdim dedi usta yani tekrar kapakmı açılacak birde motor ısınınca geçiyo gibi ses biraz acaba elletmesemmi tekrar teşekkür ederim hepinize yardımlarınız ve bilgileriniz için

Hocam en kritik soruyu sormamışız. Yağ ne kullanıyorsun..  20w 50 filen ise hemen 10w 40 yqda 15w 40 a düşür dene..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Ekim 2012, 11:00:13 »
Üstad 15/40 kullanıyorum

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Ekim 2012, 11:01:40 »
bu arada sabah fark ettim üst kapaktan hafif yağ sızdırıyo araba contayı da yeni değişttirmiştim valla usta arabadan soğuttu ya beni dostlar ne yapacaz :(

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #23 : 23 Ekim 2012, 11:18:14 »
Sıkıştırmadan kullanmaya devam etmeye bak belirli bir rodaj atlatsın bakalım makina birde kullandığın mazota dikkat et. Alabiliyorsan PO dan pro dizel devamlı kullan. Normal eu mazot kullanırsan motor soğukken subap sesi yapar ama pro dizelde bu normale yakın değerlere düşüyor.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı fhrttn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 23 Ekim 2012, 11:28:03 »
Bi deneyim bakalım saol kardeşim bilgin için

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Ekim 2012, 00:21:02 »
Conta seçimin yanlış olabilir taşlanan kapağa daha kalın conta takıllır. ince ise siboplar pistonlara vuruyordur bir süre sonra pistonlarda yer yapıp keser ancak sibop ayarına baktır derim.

Çevrimdışı deepdrastic

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 24 Ekim 2012, 13:35:30 »
itecek sesidir o cikir cikir bir zamanlar banada kabus olmustu o ses ki benimki benzinli dizel gibi ses geliyordu

motor sogukken bir müddet ses yapar sebebi itecekler hidrolik oldugu icin ve arac calismadiginda yagi süzülüyor yag yukari cikanakadar ses yapiyor isininca sesin kesilmesi gerekir conta veya conta takilirken bir hata yapilmadi ise itecek sesi normal

kapagi acmisken itecekleri de yeniletseydin keske 8 tanesi 130tl di sanirim kendim icin bakmistim mk2
MKII  1.3 CL