Gönderen Konu: fazla yedek parça takası  (Okunma sayısı 93769 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: fazla yedek parça takası
« Yanıtla #56 : 21 Mayıs 2008, 15:27:50 »
TR de Her Golf 1 in arkasında nerdeyse GTI Yazısı var onlar sonradan takma.... Ama bazılarıda gerçek GTI motor ama ustaların azizliği yüzünden enjeksiyon sistemi pert edilip karburatore çevrilmiş hali....  Aracın motor nosu yazarsan ne olduğunu söyleriz sana....  16v makina konusunda forumda yardımcı olacaklardır ama bu motoru şanzumanı ve yürüyeni ile alman lazım ve kasanıda ona göre modlaman lazım...

Motor kodun EG yada DX ile başlıyor ise GTI dır ve 5 ileri şanzumandır ve masrafa değer bir makinadır.... Komple tamiri 500-600 tutar ama öbür türlü 1000 YTL nin çok üstüne çıkacaktır rakam...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı kaosunruhu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 21 Mayıs 2008, 22:47:28 »
arkadaşlar kendi arabamın resimlerini yayınlayacam ama nasıl onu bilmiyorum birde [player]Mk1GTI[/player] arkadaşım söylediğin doğru gibime geldi ama ruhsattada gtı yazıyor seri nosunu söyleyeyim
EG257391 söylediğin gibi bu bir gtı ama dostum bu 4 ileri şanzuman ve 1..6 motor karburatorlu bunun orjinalini nasıl bulup takacağız peki ruhsattada 1588 silindir hacmi yazıyor

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #58 : 22 Mayıs 2008, 14:20:52 »
arkadaşlar kendi arabamın resimlerini yayınlayacam ama nasıl onu bilmiyorum birde [player]Mk1GTI[/player] arkadaşım söylediğin doğru gibime geldi ama ruhsattada gtı yazıyor seri nosunu söyleyeyim
EG257391 söylediğin gibi bu bir gtı ama dostum bu 4 ileri şanzuman ve 1..6 motor karburatorlu bunun orjinalini nasıl bulup takacağız peki ruhsattada 1588 silindir hacmi yazıyor

Tamam doğru 15xx küsürlü oluyor...  Senin araçta enjeksiyon sistemi iptal edilip karburator takılmış, EG serisi 1,6 GTI blok şanzumanında 4 ileri olması 79 model öncesi olduğunu gösteriyor yada bir değişiklik olmuş aracında...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı kaosunruhu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 22 Mayıs 2008, 20:39:50 »
sağolasın mk kardeşim şimdi madem enjeksiyonlu bu makine bende orjinale döndürürüm makineyi nerden temin ederiz enjeksiyon sistemini birde 5 ileri şanzuman  yapmak zor değildir heralde dur bakalım haftaya geliyor benim alman plakalı golf üm eğer uyarsa orjinalse kaporta yürür hariç hepsini benimkine giydireceğim şanzumanda dahil dediğin gibi enjeksiyon sistemide varsa onda buna adapte edeceğim yavaş yavaş her şeyi yapacağım bu araba bende evladiyelik kalacak sanırım aşık oldum buna birde

aşık olduğum diğer araç varki hiç sorma tank tank maşşallah araba chevrolet 1973 impala 3 stop direksiz bal köpüğü renk 6 silindir düz motor arka makaslı ön amartsörlü kasa 5 mm sac kalınlığı ve işte buldozer ve araba gerçek araba gir istersen bunlarla kamyonla kafa kafaya

Çevrimdışı derwish

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 23 Mayıs 2008, 02:34:39 »
selamün aleyküm arkadaşlar... tek farlı ön panjur lazım farları ile beraber... benden önceki sahibi panjuru delip içine garip bir lamba yerleştirmeye çalışmış farlardan biride sanırım traktör farı (en azından camı öyle).. yalnız ekonomim arjantin olduğundan  kendimi çok fazla zorlayıp sıfırını alamıyorum elinde fazla olan varsa ve fiyat benim bütçeme uygun olursa dedim bir ümit.....

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Mayıs 2008, 09:10:57 »
selamün aleyküm arkadaşlar... tek farlı ön panjur lazım farları ile beraber... benden önceki sahibi panjuru delip içine garip bir lamba yerleştirmeye çalışmış farlardan biride sanırım traktör farı (en azından camı öyle).. yalnız ekonomim arjantin olduğundan  kendimi çok fazla zorlayıp sıfırını alamıyorum elinde fazla olan varsa ve fiyat benim bütçeme uygun olursa dedim bir ümit.....
eski çıkarttığımı bulabilirsem seve seve gönderirim.

Çevrimdışı derwish

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 25 Mayıs 2008, 12:03:03 »
eyvallah ilgine teşekkür ederim haber bekleyeceğim
eski çıkarttığımı bulabilirsem seve seve gönderirim.

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 07 Haziran 2008, 10:11:09 »
orta panjuru bulamadım atmışım herhalde, işine yararsa far çerçeveleri duruyor istersen gönderirim.
aslında farda panjurda çok pahalı değil, panjuru 30 ytl ye almıştım. farın da tanesi 15 ytl idi.

Çevrimdışı efeler

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 07 Ağustos 2008, 11:03:49 »
golf 2tamponları golf 1 uyarmı şuan bir tane gtı topluyorum fotolarını yayınlayacam birtanede sağ far lazım camı kırık.

Çevrimdışı efeler

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 07 Ağustos 2008, 11:06:07 »
bu yedek parçalrı bulanileceğim adresler varmı
şuan aracın koporta aşamasındayım bir çok parça var ama kırık
 sağ çamurlukal ön kapautum yamuk bulabilirsem yenisi almak istiyorum veya temiz çıkma.

Çevrimdışı saydam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 07 Ağustos 2008, 11:14:31 »
öncelikle hangi şehirde, ve hangi parçaları aradığını daha net yazabilirsen yardımcı olurum.

Çevrimdışı melih_226

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 07 Ağustos 2008, 13:58:09 »
bende yeni bi golfçü olduğm için elimde parça yok ileride olursa yardımcı olmak isterim

Çevrimdışı efeler

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 08 Ağustos 2008, 11:53:46 »
arkadaşlar bana sağ çamurluk lazım mk1

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 08 Ağustos 2008, 17:30:59 »
arkadaşlar bana sağ çamurluk lazım mk1
önce merhaba,nerdensiniz kimsiniz?hangi şehir,araç ne???